Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Άθεοι, αλλόθρησκοι, εκκλησίες, "δικαιώματα μετα θάνατον!!!!!"

ΜΠΑΡΜΠ-ΟΥΤΣΑΛΑ με μία λέξη.

Λύσαμε το προς το ζειν..

Τώρα πιάσαμε και το μετά το αποθνήσκειν..

Ωρε δεν πάμε καλά, που λέει και ο Αυλωνίτης...Ο οποίος πέθανε αξίζει να σημειωθεί, για να είμαστε και στο θέμα μας τρόπον τοινά...

:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Τα θέλω του ανθρώπου σταματούν με το θάνατο του. "Θέλω το σώμα μου να καεί να βραστεί να τηγανισθεί" είναι μπούρδες που γελοιοποιούν τους ζωντανούς

Λοβέρδος clone detected!:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μάγκες μπορεί να μιλάμε για κολλημένα μυαλά σε καταστάσεις τρικυμίας (κατά το εδώ καράβια χάνονται) αλλά και απο την άλλη εμείς δε πάμε πίσω. Μιαμιση σελίδα συζήτηση για το τι θά κάνουμε με τα 60-150 κιλά σαπισμένου κρεατός μας όταν τινάξουμε τα πέταλα.

Link to comment
Share on other sites

NewsIt.gr: Αντισυνταγματική και παράνομη η διακοπή ρεύματος αν δεν πληρωθεί το χαράτσι της ΔΕΗ

Η ολομέλεια του ΣτΕ αποφάσισε οτι η ΔΕΗ δεν μπορεί να διακόψει το ρεύμα σε όσους δεν το πληρώσουν.

Link to comment
Share on other sites

NewsIt.gr: Αντισυνταγματική και παράνομη η διακοπή ρεύματος αν δεν πληρωθεί το χαράτσι της ΔΕΗ

Η ολομέλεια του ΣτΕ αποφάσισε οτι η ΔΕΗ δεν μπορεί να διακόψει το ρεύμα σε όσους δεν το πληρώσουν.

Εμ βέβαια.... τώρα δεν τους νοιάζει να αποφασίσουν κάτι τέτοιο γιατί βρήκαν άλλη λύση:

Ανοίγει λογαριασμούς και κατάσχει καταθέσεις το ΥΠΟΙΚ - Capital.gr

το θέμα ήταν να είναι το χαράτσι αντισυνταγματικό, αλλά σιγά μην ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Εμ βέβαια.... τώρα δεν τους νοιάζει να αποφασίσουν κάτι τέτοιο γιατί βρήκαν άλλη λύση:

Ανοίγει λογαριασμούς και κατάσχει καταθέσεις το ΥΠΟΙΚ - Capital.gr

το θέμα ήταν να είναι το χαράτσι αντισυνταγματικό, αλλά σιγά μην ήταν...

Αν βαλουνε χερι στις καταθεσεις του κοσμου θα ειναι και το τελευταιο πραγμα που θα κανουνε, οχι σαν πολιτικοι αλλα σαν ζωντανοι. Ελπιζω να μην ειναι τοσο ηλιθιοι και πραξουν κατι τετοιο ...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πιστευω ότι όσο τους υπακούνε τα ΜΑΤ, κανείς δεν μπορεί να τους πειράξει και θα κάνουν ότι θέλουν.

ΕΚΤΟΣ, αν καταφέρει ο κόσμος να οργανωθεί και "νικήσει" τα ΜΑΤ...

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλουνε χερι στις καταθεσεις του κοσμου θα ειναι και το τελευταιο πραγμα που θα κανουνε, οχι σαν πολιτικοι αλλα σαν ζωντανοι. Ελπιζω να μην ειναι τοσο ηλιθιοι και πραξουν κατι τετοιο ...

Ναι αμέ.... Δεν είδες τί γίνεται 2 χρόνια τώρα που μειώνουνε συνέχεια τους μισθούς, και χώνουνε νέα χαράτσια (μειόνοντας έτσι τις καταθέσεις και άμεσα και έμμεσα) ? αιματοκύλισμα......

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ.... Δεν είδες τί γίνεται 2 χρόνια τώρα που μειώνουνε συνέχεια τους μισθούς, και χώνουνε νέα χαράτσια (μειόνοντας έτσι τις καταθέσεις και άμεσα και έμμεσα) ? αιματοκύλισμα......

Σεναριο : Χρωστάω στο δημόσιο πχ 5000 ευρώ απο τόκους κληρονομιάς που μου φορτωθήκανε το 2010 (παραδειγμα), κλπ, κλπ ... έμμεσα χρέη δηλαδή. Η κληρονομιά ήταν ένα σπίτι αξίας τάδε για την οποία πρέπει να πληρώσω KAI χαράτσι απο εδω και στο εξης αξιας 700 ευρω το χρονο

Έχω στην τράπεζα ακριβώς 5000 ευρώ και είμαι άνεργος. Προφανώς και δεν θέλω να πληρώσω μονομιάς το χρέος αλλά να κανω ρυθμιση γιατι μιας και δεν εχω μισθο και εχω τα τραγια μου απο εξοδα δεν θα την βγαλω καθαρη

Ερχεται το κρατος και μου λεει "αααα χρωστας 5000 ευρω και στα παιρνουμε απο τον λογαριασμο σου οπως ειναι"

Την επομενη μερα παω να βγαλω λεφτα στο ΑΤΜ για να αγορασω ρυζι, φασολια και οτι πιο φτηνο γενικα για να την βγαλω οσο πιο πολυ καιρο γινεται διοτι εχω και 2 μικρα παιδια με την γυναικα μου και βλεπω 0 υπολοιπο στον λογαριασμο ...

Δεν ξερω για σενα εγω παντως εαν ειχα παιδια που επρεπε να ταισω, οικογενεια να στηριξω και ερχοταν το κρατος και μου επαιρνε τα οποια λιγοστα λεφτα μου ειχανε απομεινει (και ας χρωστουσα - ΔΕΝ εχει σημασια) και δεν μπορουσα να ταισω την οικογενεια μου, δεν θα περιμενα να επαναστατησουν και ολοι οι υπολοιποι. Θα επαιρνα την κατασταση στα χερια μου ...

Απλα συμβαινει το εξης ΑΚΟΜΑ. Αρκετοι Ελληνες εχουν λεφτα στην ακρη. Κατσε να αρχισουν να γινονται πολλες χιλιαδες αυτοι στα συσσιτια και ξαναμιλαμε για πραγματικη επανασταση όχι με πανό και μούτζες αλλά με μαχαίρια και όπλα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα αμα παρακολουθεις τα καναλια,και τα ενημερωτικα sites,εχουν διαμορφωσει μια τετοια εικονα,για να δουμε :p

εικονική πραγματικότητα λόγω επερχόμενων εκλογών

Εμ βέβαια.... τώρα δεν τους νοιάζει να αποφασίσουν κάτι τέτοιο γιατί βρήκαν άλλη λύση:

Ανοίγει λογαριασμούς και κατάσχει καταθέσεις το ΥΠΟΙΚ - Capital.gr

το θέμα ήταν να είναι το χαράτσι αντισυνταγματικό, αλλά σιγά μην ήταν...

Πρόσεξες πόσο νομότυπα το βγάλανε συνταγματικό,είναι έκτακτο τέλος για δύο χρόνια(άρα δεν είναι φόρος)-λένε-και εάν αυτό αλλάξει τότε το ξανασυζητάμε.Βέβαια ο μπένυ θέλει την ενσωμάτωσή του στον σχεδιαζόμενο ενιαίο φόρο των ακινήτων που θα αντικαταστήσει όλους τους υπάρχοντες που επιβαρύνουν το ακίνητο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.