Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

[MENTION=4080]darien[/MENTION]

Ακόμα και αν αυτο συνέβαινε πως ακριβώς φημωνεται η δημοκρατία κλείνοντας το φερεφωνο; Είναι σαν να μου λες οτι το κλείσιμο της derby ήταν πλήγμα για τον Παναθηναϊκό. Θέλω να ελπίζω οτι δεν είσαι η Κατια ή ο μπάρμπα Ιάκωβος.

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβανομαι οτι ακόμα δεν έχεις συνειδητοποιήσει οτι είστε η αξιωματική αντιπολίτευση και άρα ο αντίθετος πόλος.

Μία τελοίως λάθος πρόταση.

1) Δεν υπάρχει μαυρο και άσπρο στην πολιτική.. Δεν είναι μονο ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ, όπως πριν 1,5 χρόνο δεν ήταν μόνο ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.

2) Είμαστε διαφορετικοί από εσάς, όχι αντίθετοι από εσάς, ένας άλλος πόλος, όχι ο απέναντι πόλος.

3) Χάνεις το νόημα, είναι χαζό να λες "Μόνο η γραμμή του τΣΥΡΙΖΑ μπορεί να αναφέρεται πλέον σε αυτό το forum? " απλά και μόνο επειδή σου την έπεσαν όλοι (εκτός των Χρυσαυγητών) εδώ μέσα. Άσε που ειδικά ο hayabusa μου την λέει κάθε φορά για τον ΣΥΡΙΖΑ.

Ακόμα και αν αυτο συνέβαινε πως ακριβώς φημωνεται η δημοκρατία κλείνοντας το φερεφωνο; Είναι σαν να μου λες οτι το κλείσιμο της derby ήταν πλήγμα για τον Παναθηναϊκό. Θέλω να ελπίζω οτι δεν είσαι η Κατια ή ο μπάρμπα Ιάκωβος.

Γιατί, τουλάχιστον στην ΕΡΤ οποιοδήποτε κόμμα μπορεί να μιλήσει, ή έστω ο πολίτης να πάρει μια διαφορετική άποψη από αυτή του Πρετεντέρη. Βέβαια, δεν λειτουργούσε σωστά, και πρέπει να αλλάξουν πολλά, κανείς δεν το αρνείται, αλλά χωρίς την ΕΡΤ τι σου μένει? Το mega και το ΣΚΑΙ...

Γουστάρω λογική, "Αφού δεν έχουμε 100% μη-φερεφωνική δημόσια TV, τότε να μην έχουμε καθόλου δημόσια TV"

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Η δημοκρατία φιμώνεται όταν περνάς πράξη νομοθετικού περιεχομένου, η οποία ξέρεις ότι δεν θα περνούσε από τη βουλή αφού δεν θα την ψήφιζαν πασοκ και δημαρ, όταν ρίχνεις μαύρο αντί να εξαντλήσεις όλες τις άλλες επιλογές, όταν ακόμα και η ερτ-φερέφωνο ήταν κλάσεις ανώτερη από τα υπόλοιπα ιδιωτικά. επίσης η ερτ δεν είναι μόνο ειδήσεις. η ερτ δεν χρηματοδοτείται από τον κρατικό προυπολογισμό, η εκάστοτε κυβέρνηση οφείλει να μην έχει κανένα λόγο στη λειτουργία της.

Link to comment
Share on other sites

Αν η εισφορά είναι πχ 200 μυρια και τα κέρδη είναι 160 ο εν λόγω οργανισμός έχει πρόβλημα

Αν η εισφορά είναι 20 μυρια και τα κέρδη είναι 160 μυρια τότε φαντάζομαι οτι αντιλαμβάνεσαι οτι η εικόνα του σχετικού οργανισμού είναι απείρως καλύτερη. Αν δεν το καταλαβαίνεις συνέχισε να είσαι happy με την ΕΡΤ να χρυσό πληρώνει για αθλητικά γεγονότα και στο διαφημιστικό διάλειμμα να σου παίζει σποτακι αμορτισερ καλογριτσας.

Ό,τι να'ναι. Έχεις μπερδέψει το βόλλεϋ με το τρόλλεϋ παλικάρι...

α. Όταν δίνω 24€ το χρόνο για ΕΡΤ, και τελικά χρειάζονται 12 για να δουλέψει η ΕΡΤ, τα υπόλοιπα 12€ πρέπει να μου επιστραφούν, όχι να τα πάρει το κράτος ετσιθελικά και να τα διοχετεύσει όπου του έρθει. Οπότε, με αυτό τι γίνεται;

β. Σκοπός της ΕΡΤ δεν είναι να είναι κερδοφόρα. Κανονικά δε θα έπρεπε να έχει καν διαφημίσεις. Σκοπός της ΕΡΤ είναι να ενημερώνει όλη την Ελλάδα, με θέματα που αφορούν όλη την Ελλάδα.

γ. Αν θεωρείς ότι ο κόσμος έχει πρόβλημα κυρίως με το κλείσιμο της ΕΡΤ, κι όχι με το φασιστικό τρόπο που ήρθε, πες το μας να γλυτώσουμε τη κουβέντα. Και επειδή μπορεί να δυσκολευτείς να βρεις το φασιστικό του όλου πράγματος 2 παραδειγματάκια: α. αποφασίζομεν και διατάζομεν (κοινώς δεν πέρασε από τη Βουλή), β. "θα γίνει διάλογος για το μέλλον της ΕΡΤ" χωρίς να υπάρχει δημόσια τηλεόραση.

btw, η Βουλή μας βάζει μέσα 149 μύρια το χρόνο. Δεν την κλείνουμε κι αυτήν; ούτως ή άλλως διακοσμητική την έχετε κάνει...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4080]darien[/MENTION]

Ακόμα και αν αυτο συνέβαινε πως ακριβώς φημωνεται η δημοκρατία κλείνοντας το φερεφωνο; Είναι σαν να μου λες οτι το κλείσιμο της derby ήταν πλήγμα για τον Παναθηναϊκό. Θέλω να ελπίζω οτι δεν είσαι η Κατια ή ο μπάρμπα Ιάκωβος.

Αυτό που βλέπω είναι ότι έχεις ρίξει το επίπεδο της κουβέντα πολύ χαμηλά και μέσα στις λάσπες, ματσάκι δεν γίνεται.

Όπως το έχει χειριστεί η κυβέρνηση το θέμα ούτε ΝΟΜΙΜΟ ούτε ΗΘΙΚΟ ουτε σύμφωνο με το ΣτΕ.

Διάβασε μπας και καταλάβεις τίποτα:

Δ ι α τ ά σ σ ο υ μ ε

1. Την αναστολή της εκτέλεσης της προσβαλλόμενης υπ’ αριθ. ΟΙΚ.02/11.6.2013 Κοινής Υπουργικής Απόφασης αποκλειστικά ως προς το μέρος της, με το οποίο προβλέπεται α) ότι διακόπτεται η μετάδοση ραδιοτηλεοπτικών εκπομπών και η λειτουργία διαδικτυακών ιστοτόπων της ΕΡΤ Α.Ε., και β) ότι οι συχνότητες της ΕΡΤ Α.Ε. παραμένουν ανενεργές (άρθρο 2 παρ. 2 περ. β της παραπάνω Κ.Υ.Α.).

2. Τη λήψη από τους συναρμόδιους Υπουργό Οικονομικών και Υφυπουργό στον Πρωθυπουργό των αναγκαίων οργανωτικών μέτρων για τη συνέχιση της μετάδοσης ραδιοτηλεοπτικών εκπομπών και τη λειτουργία διαδικτυακών ιστοτόπων από δημόσιο ραδιοτηλεοπτικό φορέα για το χρονικό διάστημα έως τη σύσταση και λειτουργία νέου φορέα που θα υπηρετεί το δημόσιο συμφέρον, όπως προβλέπεται από την παρ. 2 του άρθρου 1 της υπ’ αριθ. ΟΙΚ.02/11.6.2013 Κοινής Υπουργικής Απόφασης.

για το 1: 2 μέρες μετά την απόφαση έχουμε μαύρο - 8 μέρες μετά τον νόμο

για το 2: 2 μέρες μετά την απόφαση δεν έχουμε τίποτα - 8 μέρες μετά τον νόμο

Έχουμε μια παρανομούσα δηλαδή και αντιδημοκρατική κυβέρνηση.

Δηλαδή ΠΟΣΟ μυαλό θέλει κάτι τόσο απλό για να καταλάβεις και να το δεχτείς ? Εκεί εσύ συνέχισε ......

Να πως ακριβώς φημωνεται η δημοκρατία κλείνοντας το φερεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να'ναι. Έχεις μπερδέψει το βόλλεϋ με το τρόλλεϋ παλικάρι...

α. Όταν δίνω 24€ το χρόνο για ΕΡΤ, και τελικά χρειάζονται 12 για να δουλέψει η ΕΡΤ, τα υπόλοιπα 12€ πρέπει να μου επιστραφούν, όχι να τα πάρει το κράτος ετσιθελικά και να τα διοχετεύσει όπου του έρθει. Οπότε, με αυτό τι γίνεται;

β. Σκοπός της ΕΡΤ δεν είναι να είναι κερδοφόρα. Κανονικά δε θα έπρεπε να έχει καν διαφημίσεις. Σκοπός της ΕΡΤ είναι να ενημερώνει όλη την Ελλάδα, με θέματα που αφορούν όλη την Ελλάδα.

γ. Αν θεωρείς ότι ο κόσμος έχει πρόβλημα κυρίως με το κλείσιμο της ΕΡΤ, κι όχι με το φασιστικό τρόπο που ήρθε, πες το μας να γλυτώσουμε τη κουβέντα. Και επειδή μπορεί να δυσκολευτείς να βρεις το φασιστικό του όλου πράγματος 2 παραδειγματάκια: α. αποφασίζομεν και διατάζομεν (κοινώς δεν πέρασε από τη Βουλή), β. "θα γίνει διάλογος για το μέλλον της ΕΡΤ" χωρίς να υπάρχει δημόσια τηλεόραση.

btw, η Βουλή μας βάζει μέσα 149 μύρια το χρόνο. Δεν την κλείνουμε κι αυτήν; ούτως ή άλλως διακοσμητική την έχετε κάνει...

Α) εδω συμφωνώ. Μακάρι να μη χρειάζεται την προικοδοτηση κανενός.

Β) σκοπός της ΕΡΤ είναι να έχει 2 ορχήστρες;

Γ) τότε προς τι τα κανένας απολυμένος; Οσοι πανε στην Αγία Παρασκευη είναι για να πουν στους εργαζομενους οτι ναι μεν πρέπει να παραιτηθούν αλλα με το μαλακό;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω είναι ότι έχεις ρίξει το επίπεδο της κουβέντα πολύ χαμηλά και μέσα στις λάσπες, ματσάκι δεν γίνεται.

Όπως το έχει χειριστεί η κυβέρνηση το θέμα ούτε ΝΟΜΙΜΟ ούτε ΗΘΙΚΟ ουτε σύμφωνο με το ΣτΕ.

Διάβασε μπας και καταλάβεις τίποτα:

για το 1: 2 μέρες μετά την απόφαση έχουμε μαύρο - 8 μέρες μετά τον νόμο

για το 2: 2 μέρες μετά την απόφαση δεν έχουμε τίποτα - 8 μέρες μετά τον νόμο

Έχουμε μια παρανομούσα δηλαδή και αντιδημοκρατική κυβέρνηση.

Δηλαδή ΠΟΣΟ μυαλό θέλει κάτι τόσο απλό για να καταλάβεις και να το δεχτείς ? Εκεί εσύ συνέχισε ......

Να πως ακριβώς φημωνεται η δημοκρατία κλείνοντας το φερεφωνο

Τώρα να μου μιλάει για χαμηλό επίπεδο το σαινι που άρχισε τα "κακομοιρη" και τα "μέχρι εκει φτάνει το μυαλο σου" είναι κάπως. Πόσο μάλλον όταν κατέχεις και υπεύθυνη θέση εδω μέσα.

Οσον αφορά την απόφαση του ΣτΕ αυτο που πρέπει να διορθωθεί είναι α αποκατάσταση της εκπομπής της Δημόσιας Τηκεορασης. Παρολαυτα το ΣτΕ αναγνωρίζει οτι το οτι 2600 άτομα πήραν πόδι ήταν νόμιμο. Το πρόβλημα τώρα είναι να βρεις τροπο να ξαναρχισεις εκπομπή όταν α) δεν έχεις εργαζόμενους και β) έχεις ταμπουρωμενους στα στούντιο τους απολυμένους.

Αλλα εντάξει μωρε το β) λύνεται εύκολα. Μόλις τους πουν οτι πρέπει να βγουν εξω για να ξαναρχισουν οι εκπομπές, αυτοί σεβόμενοι την ανάγκη του λαού για ενημέρωση θα το κάνουν άμεσα.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

β. 2 ορχήστρες ναι. για να μην παίζει Μπετόβεν με μπουζούκι, ούτε Βαμβακάρη με φαγκότο. Δε θέλει πολύ μυαλό.

γ. Δεν είπα ποτέ κανένας απολυμένος. Η πλειοψηφία δε λέει κανένας απολυμένος. Λέει όχι στο κλείσιμο της ΕΡΤ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να μου μιλάει για χαμηλό επίπεδο το σαινι που άρχισε τα "κακομοιρη" και τα "μέχρι εκει φτάνει το μυαλο σου" είναι κάπως. Πόσο μάλλον όταν κατέχεις και υπεύθυνη θέση εδω μέσα.

Οσον αφορά την απόφαση του ΣτΕ αυτο που πρέπει να διορθωθεί είναι α αποκατάσταση της εκπομπής της Δημόσιας Τηκεορασης. Παρολαυτα το ΣτΕ αναγνωρίζει οτι το οτι 2600 άτομα πήραν πόδι ήταν νόμιμο. Το πρόβλημα τώρα είναι να βρεις τροπο να ξαναρχισεις εκπομπή όταν α) δεν έχεις εργαζόμενους και β) έχεις ταμπουρωμενους στα στούντιο τους απολυμένους.

Αλλα εντάξει μωρε το β) λύνεται εύκολα. Μόλις τους πουν οτι πρέπει να βγουν εξω για να ξαναρχισουν οι εκπομπές, αυτοί σεβόμενοι την ανάγκη του λαού για ενημέρωση θα το κάνουν άμεσα.

Θα σε παρακαλούσα να με κάνεις report στους από πάνω.
Link to comment
Share on other sites

β. 2 ορχήστρες ναι. για να μην παίζει Μπετόβεν με μπουζούκι, ούτε Βαμβακάρη με φαγκότο. Δε θέλει πολύ μυαλό.

γ. Δεν είπα ποτέ κανένας απολυμένος. Η πλειοψηφία δε λέει κανένας απολυμένος. Λέει όχι στο κλείσιμο της ΕΡΤ.

Β. Ραδιοτηλεοραση θελουμε ή κοιτάμε να ανοίξουμε το Teatro?

Γ. Ευχαριστω αγόρι. Σε εν ενέργεια οργανισμό μπορούν να γίνουν max 30 απολύσεις το μήνα. Άρα αν δεν έκλεινε η ΕΡΤ σε 5 χρόνακια θα είχαμε φτάσει τους 1000 εργαζόμενους.

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] ειμαι γενικά αντίθετος με το report και το χρησιμοποιώ μόνο για να με προστατεψω απο εμένα. Κοινώς όταν νιώθω τη Παναγίτσα να σίγουρα σιγοβραζει και στο επόμενο ποστ κάποιος θα ακούσει για τη μανούλα του, τότε και μόνο τότε το χρησιμοποιώ. Δεν έχω φτάσει ακόμα σε αυτο το σημείο και δε νομίζω να φτάσω

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το 2015 θα έβγαιναν σε σύνταξη ~700 άνθρωποι από την ΕΡΤ. Άρα χρειάζεσαι το πολύ 2,5 χρόνια για να φτάσεις τους 1000. Και στο μεταξύ οι απολύσεις μπορούν να γίνουν με πολύ πιο αξιοκρατικές διαδικασίες. Π.χ. να περνάνε από έλεγχο απόδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Μία τελοίως λάθος πρόταση.

1) Δεν υπάρχει μαυρο και άσπρο στην πολιτική.. Δεν είναι μονο ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ, όπως πριν 1,5 χρόνο δεν ήταν μόνο ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.

2) Είμαστε διαφορετικοί από εσάς, όχι αντίθετοι από εσάς, ένας άλλος πόλος, όχι ο απέναντι πόλος.

3) Χάνεις το νόημα, είναι χαζό να λες "Μόνο η γραμμή του τΣΥΡΙΖΑ μπορεί να αναφέρεται πλέον σε αυτό το forum? " απλά και μόνο επειδή σου την έπεσαν όλοι (εκτός των Χρυσαυγητών) εδώ μέσα. Άσε που ειδικά ο hayabusa μου την λέει κάθε φορά για τον ΣΥΡΙΖΑ.

Γιατί, τουλάχιστον στην ΕΡΤ οποιοδήποτε κόμμα μπορεί να μιλήσει, ή έστω ο πολίτης να πάρει μια διαφορετική άποψη από αυτή του Πρετεντέρη. Βέβαια, δεν λειτουργούσε σωστά, και πρέπει να αλλάξουν πολλά, κανείς δεν το αρνείται, αλλά χωρίς την ΕΡΤ τι σου μένει? Το mega και το ΣΚΑΙ...

Γουστάρω λογική, "Αφού δεν έχουμε 100% μη-φερεφωνική δημόσια TV, τότε να μην έχουμε καθόλου δημόσια TV"

Κάτσε. Θυμησε μου. Διαφήμιση της Αυγής που δώσατε; Στην ΕΤ1 ή στο Mega?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το 2015 θα έβγαιναν σε σύνταξη ~700 άνθρωποι από την ΕΡΤ. Άρα χρειάζεσαι το πολύ 2,5 χρόνια για να φτάσεις τους 1000. Και στο μεταξύ οι απολύσεις μπορούν να γίνουν με πολύ πιο αξιοκρατικές διαδικασίες. Π.χ. να περνάνε από έλεγχο απόδοσης.

Στο μεταξύ είχες μνημονιακη υποχρέωση για απολύσεις ΤΩΡΑ αλλα δε μαμιεται τι είναι 2.5 χρόνια μπρος στην αιωνιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να μου μιλάει για χαμηλό επίπεδο το σαινι που άρχισε τα "κακομοιρη" και τα "μέχρι εκει φτάνει το μυαλο σου" είναι κάπως. Πόσο μάλλον όταν κατέχεις και υπεύθυνη θέση εδω μέσα.

Οσον αφορά την απόφαση του ΣτΕ αυτο που πρέπει να διορθωθεί είναι α αποκατάσταση της εκπομπής της Δημόσιας Τηκεορασης. Παρολαυτα το ΣτΕ αναγνωρίζει οτι το οτι 2600 άτομα πήραν πόδι ήταν νόμιμο. Το πρόβλημα τώρα είναι να βρεις τροπο να ξαναρχισεις εκπομπή όταν α) δεν έχεις εργαζόμενους και β) έχεις ταμπουρωμενους στα στούντιο τους απολυμένους.

Αλλα εντάξει μωρε το β) λύνεται εύκολα. Μόλις τους πουν οτι πρέπει να βγουν εξω για να ξαναρχισουν οι εκπομπές, αυτοί σεβόμενοι την ανάγκη του λαού για ενημέρωση θα το κάνουν άμεσα.

Ούτε για το α, ούτε για το β είναι υπεύθυνοι οι της ΕΡΤ. Υπεύθυνη θα έπρεπε να είναι η κυβέρνηση αλλά δεν... μας τελείωσε.
Link to comment
Share on other sites

ας απολύσουν όποιον έχουν διορίσει από το παράθυρο χωρίς ασεπ σε οποιοδήποτε οργανισμό. νταξ, μπροστά στο μνημόνιο τι να πει η αξιοκρατία και η δημοκρατία...

Link to comment
Share on other sites

Infinite loop. Δε μαμιεται δεν κάθομαι να τα ξαναπώ ολα απο την αρχή. Επιτέλους η κυβέρνηση δείχνει οτι δεν κολωνει να τα βάλει με τους βολεμένους (και ας είναι και δικοί της μέσα σε αυτούς). Deal with it.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ είχες μνημονιακη υποχρέωση για απολύσεις ΤΩΡΑ αλλα δε μαμιεται τι είναι 2.5 χρόνια μπρος στην αιωνιοτητα.

Aκριβώς αυτό δείχνει πόσο ΑΧΡΗΣΤΟΣ είναι ο Σαμαράς. Την υπογραφή του ήξερε που την είχε βάλει όχι μία αλλά δύο φορές. Έναν χρόνο (ακριβώς) δεν έκανε τίποτα σωστό και ουσιαστικό για αυτό, αποδείχθηκε ΑΝΙΚΑΝΟΣ να τηρήσει τις δεσμευσεις του, είτε για να μην χαλάσει τους βολεμένους, είτε γιατί βρήκε μπροστά του τον λαό. Οπότε, έκανε την ποιο άθλια και σπασμωδική κίνηση που μπορούσε ρίχνοντας μάυρο στην ΕΡΤ.

Σαν φοιτητής, που αντί να στρώσει τα οπίσθια του κάτω να διαβάσει και να γράψει την πτυχιακή του, πηγαίνει σε πάρτυ κάθε βδομάδα, τα ρίχνει στην Μαιρούλα, τρώει χυλόπιτα και χαλιέται κάθε 1 μήνα, και χαίρεται όταν βγάλει το πρώτο κεφάλαιο της πτυχιακής (όπου το παρουσιάζει σαν να είναι σχεδόν στο τέλος..

Μετά διαπιστώνει ότι τα αποτελέσματα του δεν είναι αυτά που περίμενε και προλόγιζε 5 μήνες, ότι ο επόπτης δεν θα δεχθεί κείμενο που είναι 90% από την Wikipedia και ότι μένουν δύο βδομάδες.. Και τι πάει και κάνει? Google Scholar Search, βρίσκει τα ποιο άγνωστα papers και πετάει μερικά Copy-Paste.. Ελα μου όμως που ο επόπτης είναι αστέρι και αντιλαμβάνεται την αντιγραφή...

Infinite loop. Δε μαμιεται δεν κάθομαι να τα ξαναπώ ολα απο την αρχή. Επιτέλους η κυβέρνηση δείχνει οτι δεν κολωνει να τα βάλει με τους βολεμένους (και ας είναι και δικοί της μέσα σε αυτούς). Deal with it.

Δεν τα έβαλε με όλους τους βολεμένους (άσε που είμαι σίγουρος ότι έχει ήδη φροντίσει για τα δικά της παιδιά κάτω από το τραπέζι), τα έβαλε με λίγους βολεμένους της και άλλα 2000+ άτομα που δεν τις έφταιγαν σε τίποτα και παράγουν έργο κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Καλε μου φίλε [MENTION=48]LL_NEO[/MENTION], [MENTION=48]LL_NEO[/MENTION] καλέ μου φίλε....αρπάζεσαι εύκολα και ενώ έχεις γνώσεις επί οικονομικών θεμάτων βλέπεις τα πράγματα μονοδιάστατα, τεχνοκρατικά με τους αριθμούς όπως όμως βολεύεσαι εσύ, ο Στουρνάρας και ο Χατζηδάκης...δυστυχώς ευνομούμενο κράτος-πολιτεία με αυτούς τους όρους δεν γίνεται....επίσης χαρακτηρίζεις προκλητικά τα λεγόμενα των συμφορουμιτών σου και δημιουργείς εντάσεις...μαλάκωσε λίγο για να οδηγείται το νήμα σε έναν εποικοδομητικό διάλογο. Το να μην έχεις απάντηση σε επιχειρήματα των άλλων δεν είναι κακό...Μέσα από την αντίθεση έρχεται η σύνθεση...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Ο καταθέτης δεν είναι στην ουσία και επενδυτής της τράπεζας; Γιατί να μην πληρώσει αυτός τη ζημία και να την πληρώσει ολόκληρος λαός επειδή η τράπεζα έδινε επισφαλή δάνεια; Όταν η τράπεζα είχε κέρδη τα έδινε σε όλους τους πολίτες;

Ποσες φορες πρεπει να το πουμε: επενδυτητς ειναι ο μετοχος. Ο καταθετης ειναι πελατης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.