Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Για να μην επεκταθω λοιπον σε ολο το κειμενο μιας που αν καταλαβαινω καλα για να διαφωνεις εσυ εισαι στο 5-10% των Ελληνων που ΔΕΝ εισαι αγανακτισμενος με του πολιτικους/εφοπλισταδες/τραπεζες κλπ και ΔΕΝ θελεις να τους συνουσιασεις τιποτα. Η μηπως διαφωνεις στο τροπο που πρεπει να συνουσιασει καποιος?? Ή μηπως η ανθρωποτητα ειναι μακρυτερα τωρα απο τους νομους της ζουγκλας που λες? Δηλαδη ΔΕΝ κανει κουμαντο ο δυνατοτερος σημερα??

Σε καθε περιπτωση επειδη πολλα τα ερωτηματικα, ας μεινω στο τελευταιο.

Οπως καταλαβαινεις σε μια δημοκρατια δεν πρεπει να δεχτεις τιποτα απο ολα αυτα που λες. Η πλειοψηφια θα αποφασισει για το ποιος θα συνουσιασει ποιον και ποιος θα θεωρειται φασίστας/δογματικός/νεοφιλελεύθερος/κουφός αν δεν συμφωνει. Αυτη η πλειοψηφια θα παρει επισης και στο λαιμο της τα οποια λαθη απο τις αποφασεις της. Εσυ ο διαφωνουντας σε μια τετοια περιπτωση, ή θα μετακομισεις καπου αλλου οπως κανουμε ολοι εμεις τωρα, ή θα το ανεχτεις οπως κανουνε τοσοι αλλοι τωρα.

Θελεις να κατσεις εκει που εισαι γιατι φοβασαι το διαφορετικο, κατσε. Κανεις δεν σε αναγκαζει να δεχτεις την αποψη του αλλου. Αυτα σε μια -θεωρητικη- δημοκρατια. Οπως και αν καποιοι θελουν κατι αλλο δεν πρεπει να θεωρουνται ονειροπολοι/αιθεροβαμονες/αναρχοαπλυτοι/τσιριζαιοι/σταλινο-μαρξιστες/γραφικοι κλπ κλπ.

Φασιστας σε "ελευθερη μεταφραση" χωρις να ανοιξω τον Μπαμπινιωτη ξερω οτι ειναι αυτος που κανει το δικο του οταν οι περισσοτεροι διαφωνουν μαζι του.

oh wait κι εσυ...

Οοοοοοταν και αααααααν καααααποτε γινει αυτο που λεει ο πιτσιρικος.... και δεις εσυ οτι δεν σου αρεσει... δημοκρατικα (ισως) να πληθυνουν οι "ομοιοι" σου και να τα ξανακανετε παλι ετσι.

:)

Μεχρι στιγμης το μονο που ΠΡΕΠΕΙ να δεχτεις ειναι οτι υπαρχουνε ατομα με διαφορετικη προσεγγιση σε λυσεις απο την δικη σου.

define = συνουσιάσουμε την παναγία και θα δω αν συμφωνώ με τον πιτσιρίκο και κάθε πιτσιρίκο, γιατί το να καταγγείλεις τον άλλο με προσημειωμένα που λέω παραπάνω π.χ. είναι συνουσιασμός της παναγίας του υπαλλήλου, (πιθανός πελάτη του κόμματος)..

Το να βγω στους δρόμους και να σπάω περιουσίες τρίτων π.χ. είναι πάλι συνουσιασμός της παναγίας...

:p

Link to comment
Share on other sites

Για να μην επεκταθω λοιπον σε ολο το κειμενο μιας που αν καταλαβαινω καλα για να διαφωνεις εσυ εισαι στο 5-10% των Ελληνων που ΔΕΝ εισαι αγανακτισμενος με του πολιτικους/εφοπλισταδες/τραπεζες κλπ και ΔΕΝ θελεις να τους συνουσιασεις τιποτα. Η μηπως διαφωνεις στο τροπο που πρεπει να συνουσιασει καποιος?? Ή μηπως η ανθρωποτητα ειναι μακρυτερα τωρα απο τους νομους της ζουγκλας που λες? Δηλαδη ΔΕΝ κανει κουμαντο ο δυνατοτερος σημερα??

Σε καθε περιπτωση επειδη πολλα τα ερωτηματικα, ας μεινω στο τελευταιο.

Οπως καταλαβαινεις σε μια δημοκρατια δεν πρεπει να δεχτεις τιποτα απο ολα αυτα που λες. Η πλειοψηφια θα αποφασισει για το ποιος θα συνουσιασει ποιον και ποιος θα θεωρειται φασίστας/δογματικός/νεοφιλελεύθερος/κουφός αν δεν συμφωνει. Αυτη η πλειοψηφια θα παρει επισης και στο λαιμο της τα οποια λαθη απο τις αποφασεις της. Εσυ ο διαφωνουντας σε μια τετοια περιπτωση, ή θα μετακομισεις καπου αλλου οπως κανουμε ολοι εμεις τωρα, ή θα το ανεχτεις οπως κανουνε τοσοι αλλοι τωρα.

Θελεις να κατσεις εκει που εισαι γιατι φοβασαι το διαφορετικο, κατσε. Κανεις δεν σε αναγκαζει να δεχτεις την αποψη του αλλου. Αυτα σε μια -θεωρητικη- δημοκρατια. Οπως και αν καποιοι θελουν κατι αλλο δεν πρεπει να θεωρουνται ονειροπολοι/αιθεροβαμονες/αναρχοαπλυτοι/τσιριζαιοι/σταλινο-μαρξιστες/γραφικοι κλπ κλπ.

Φασιστας σε "ελευθερη μεταφραση" χωρις να ανοιξω τον Μπαμπινιωτη ξερω οτι ειναι αυτος που κανει το δικο του οταν οι περισσοτεροι διαφωνουν μαζι του.

oh wait κι εσυ...

Οοοοοοταν και αααααααν καααααποτε γινει αυτο που λεει ο πιτσιρικος.... και δεις εσυ οτι δεν σου αρεσει... δημοκρατικα (ισως) να πληθυνουν οι "ομοιοι" σου και να τα ξανακανετε παλι ετσι.

:)

Μεχρι στιγμης το μονο που ΠΡΕΠΕΙ να δεχτεις ειναι οτι υπαρχουνε ατομα με διαφορετικη προσεγγιση σε λυσεις απο την δικη σου.

Ανήκω στην κατηγορία αυτών που πρώτα θα σε ακούσουν και μετά θα σε κρίνουν με βάση αυτά που είπες. Οπότε για το τελευταίο που είπες μην ανησυχείς, το έχω δεχτεί.

Όταν λοιπόν ακόμα και ο πιτσιρίκος αδυνατώντας να επεξεργαστεί τα δεδομένα καταλήγει στο συμπέρασμα "πτάνα όλα", όχι από επιλογή αλλά από την έλλειψή της, μην περιμένεις να πάω μαζί του.

Υ.Γ. Απλά ερώτηση, αν βγει ο Τσίπρας πιστεύεις ότι θα βιώσουμε το "πτανα όλα" που εννοεί ο πιτσιρίκος; Αυτό το "πτάνα όλα" δηλαδή έχει κάποιον εκφραστή στο απώτερο μέλλον; Ή είναι κάτι που πλανάται στην ατμόσφαιρα σαν μαγική λύση που ψάχνει τον ηγέτη της;

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Απλά ερώτηση, αν βγει ο Τσίπρας πιστεύεις ότι θα βιώσουμε το "πτανα όλα" που εννοεί ο πιτσιρίκος; Αυτό το "πτάνα όλα" δηλαδή έχει κάποιον εκφραστή στο απώτερο μέλλον; Ή είναι κάτι που πλανάται στην ατμόσφαιρα σαν μαγική λύση που ψάχνει τον ηγέτη της;

Η δική μου γνώμη είναι ότι ο Τσίπρας δε θα φέρει τα πάνω κάτω. Πιο αξιοκρατική διαχείριση του καπιταλισμού θα προσπαθήσει να κάνει και μάλλον θα αποτύχει, γιατί η διαχείριση του καπιταλισμού γίνεται αποκλειστικά και μόνο από το κεφάλαιο. Ακούγεται τετριμμένο αλλά δυστυχώς έτσι είναι. Το να τα κάνουμε "τανα όλα" είναι απλά αυτό που καίει τους περισσότερους μέσα.. κοινώς 100% ανατροπή του πολιτικού και οικονομικού συστήματος. Κοινώς ναι, την μαγική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι με τον Τσιπρα....

Εχω δηλωσει ποτε εγω συριζαιος??

Μαλιστα αν ανατρεξεις πισω θα δεις οτι μαλλον οχι.

Δεν ψαχνω τον ηγετη. Ψαχνω να δημιουργησω μαζι με τους ομοιους μου τις συνθηκες που θα ζησω.

Το πτανα ολα δεν το σχολιαζω. Δεν ειπε κανεις για πτανα ολα, ουτε να σπας περιουσιες αλλων.

Ααααααλλααααααααα...........αν αυτες οι περιουσιες αποκτηθηκαν εις βαρος πολλων με μη-τιμια μεσα????

Define μη-τιμια...?? Κλεψια, απατη, δολος, εμμεσοι/αμεσοι φονοι?

Οχι??? Ναι?? Ισως??

Δηλαδη να μην δημευσουμε περιουσια Ακη? Οχι του Ακη... του Βαγγελα?? Ουτε? Της γυναικας του Ακη? Της θειας του απο την Αυστραλια που τα εγραψε τελευταια στιγμη?? Ουτε?? Του αρχισυνδικαλιστη της ΓΣΕΕ? αυτουνου σιγουρα... αυτος φταιει για την κριση το μ$$%ανο, μαζι με τον αλλον της ΕΡΤ και της ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ!!

Του Προβο?? Μπα μωρε...ειναι καλουλης ο κακομοιρος... Του Σαλλα που λεει κι ο Ταβλι?

Να μην τα παρουμε πισω απο αυτους που (μου/σου/του) τα εφαγαν??

Μηπως αυτο ειναι ο συνουσιασμος? Τι περιμενες?

Οτι αν γινουν πτανα ολα θα σπασουν το daewoo matiz σου και το cinquecento??

Νταξει παιζει π.χ. να καουν 5 cayenne που δεν ... φταιγανε σε τιποτα.

Αν περιμενεις οτι σε μια ζουγκλα που κουμαντο κανει ο πλουσιοτερος θα δεις εσυ ποτε να δημευεται περιουσια πλουσιου προς οφελος σου να μου το πεις να σου πω και αυτο με τον Αγγλο τον Γαλλο και τον Ποντιο.

Και εν πασει περιπτωσει, οσο γραφικοι και να ειναι οι ΚΚΕ-δες... σε μια καραμελα εχουνε δικιο. Κανεις αγωνας (δυστυχως) δεν κερδηθηκε χωρις αιμα. Δυστυχως ή ευτυχως αυτο εχουμε δει 3-4 χιλ. χρονια τωρα.

Ακομα ειμαστε μακρια (ειδικα στην Ελλαδα) απο το να κερδισουμε και τον δικο σου (αν υποθεσουμε οτι θελεις κατι ουσιαστικο να αλλαξει -και οχι απλα να κλεισει η ΕΡΤ και να σκαψουν τις σκουριες) και τον δικο μου αγωνα.

Link to comment
Share on other sites

Για να παει πισω κατι πρεπει να εχει συνέχεια. Με εκλογές τελειώνει. Εκτος αν πρεπει να εξηγουμε και το 1+1=2

Για να τελειώσει πρέπει να χάσει τις εκλογές. Για να κάνω λοιπόν τη χάρη και στον [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] ΥΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ότι τις εκλογές τις κέρδιζε ο Σαμαράς το κυβερνητικό πρόγραμμα δε θα πήγαινε πίσω τουλάχιστον 40 ημέρες;

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώσει πρέπει να χάσει τις εκλογές. Για να κάνω λοιπόν τη χάρη και στον [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] ΥΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ότι τις εκλογές τις κέρδιζε ο Σαμαράς το κυβερνητικό πρόγραμμα δε θα πήγαινε πίσω τουλάχιστον 40 ημέρες;

Οι εκλογές αλλάζουν το οποιοδήποτε πρόγραμμα, αλλά διάβασε παρακάτω.

Αν με επανεκλογή του Σαμαρά (δηλαδή χωρίς αλλαγή φρουράς) το κυβερνητικό πρόγραμμα της ΝΔ πάει πίσω 40 ημέρες για εμένα σημαίνει ότι ο Σαμαράς είναι ακόμα πιο άχρηστος. Αν ήταν σωστός θα είχε κάνει πρωτύτερα τις απαραίτητες αλλαγές. Άλλες χώρες πως ζουνε δηλαδή μήνες χωρίς κυβέρνηση? Η λύση θα είναι η γνωστή, μιλάει με το ΔΝΤ, κάνουμε μνημόνιο version 3.5.2.3

Αν με επανεκλογή του Σαμαρά (δηλαδή χωρίς αλλαγή φρουράς) το πρόγραμμα του ΔΝΤ που υποθέτω ότι αναφέρεσαι πάει πίσω 40 ημέρες, δεν ανησυχώ καθόλου. Είμαι σίγουρος ότι θα βρούνε λύση και θα τα βολέψουν. Με τους δικούς μας τους ποπούς παίζουν, όχι με τους δικούς τους να νιώσουν το αγγούρι.

Και 3 χρόνια τώρα, έχουν δείξει ότι δεν τους νοιάζει ΚΑΘΟΛΟΥ τι μέγεθος έχει το αγγούρι.

Συμπέρασμα, και στις 2 περιπτώσεις τρώμε αγγούρι, το αν θα είναι 20 ή 60 ημερών λίγο με νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για τον χαβαλε δηλαδη... με τα οσα βλεπετε γυρω σας και ξερετε και ακουτε...

το κυβερνητικο προγραμμα πως το κοβετε ???

Ειναι μπροστα, πισω ή on schedule????

Και σε καθε μια απο τις 3 περιπτωσεις ειναι σε φαση που "Δεν μας παιρνει να παει 40 μερες πισω, θα εκτροχιαστουμε τελειως"??? :hehe:

Οχι οτι ειμαι υπερ των εκλογων* αλλα μην λεμε και οτι ναναι...

*μπορει να ειμαι υπερ του να φυγει ο Αντωνακης - αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος για το τι θα ερθει μετα :p... μην σκασουν τιποτα ορκ και γελαει ο καθε πικραμενος μετα.

Link to comment
Share on other sites

*μπορει να ειμαι υπερ του να φυγει ο Αντωνακης - αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος για το τι θα ερθει μετα :p... μην σκασουν τιποτα ορκ και γελαει ο καθε πικραμενος μετα.
Μπορεί να είναι και ο μόνος τρόπος, δυστυχώς, να ξυπνήσουμε επιτέλους. :( :(
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου γνώμη είναι ότι ο Τσίπρας δε θα φέρει τα πάνω κάτω. Πιο αξιοκρατική διαχείριση του καπιταλισμού θα προσπαθήσει να κάνει και μάλλον θα αποτύχει, γιατί η διαχείριση του καπιταλισμού γίνεται αποκλειστικά και μόνο από το κεφάλαιο. Ακούγεται τετριμμένο αλλά δυστυχώς έτσι είναι. Το να τα κάνουμε "τανα όλα" είναι απλά αυτό που καίει τους περισσότερους μέσα.. κοινώς 100% ανατροπή του πολιτικού και οικονομικού συστήματος. Κοινώς ναι, την μαγική λύση.

Ο καπιταλισμός δεν είναι μια πάγια μέθοδος διακυβέρνησης με υποχρεωτικές παραμέτρους. Ο λόγος που έχει επιβιώσει; μέχρι τις μέρες μας είναι η ευελιξία του.

Έτσι άλλος εφαρμόζετε στις ΗΠΑ άλλος στην Αυστραλία άλλος στην Ισλανδία και άλλος στην Ουρουγουάη.

Τι από αυτά θα εφαρμόσει ο Τσιπρας δεν γνωρίζω. Εκείνο που γνωρίζω είναι ότι δεν κρύβει σκελετούς στην ντουλάπα του να τον έχουν στο χέρι τα συμφέροντα όπως τους υπόλοιπους. Ότι κάνει θα είναι επιλογή του και όχι προϊόν εκβιασμού.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι?

Θα το πω. Μην κοιτάτε τον Τσίπρα και τον ΣΥΡΙΖΑ, να κοιτάτε την Αριστερά, τον κόσμο της, και όλο τον κόσμο που συμμετέχει στις διαδικασίες της. Αυτοί είναι αυτοί που θα πρέπει να υποδεικνύουν στον Τσίπρα τι θα κάνει και τι όχι.

Ο Τσίπρας (και ο κάθε Τσίπρας) με τους συμβούλους του δεν είναι παντογνώστες. Ο λαός θα πρέπει να είναι "απίκο" και να επιδοκιμάζει ή αποδοκιμάζει τις επιλογές τους.

Ναι ξέρω είναι ουτοπικό όλο αυτό, και πρακτικά πολύ δύσκολο, και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει κάνει όλα τα βήματα προς αυτή την κατευθυνση, αλλά έχει κάνει κάποια..

Τι θέλω να πω? Είμαι κατά του ηγετισμού, θεωρώ λάθος την προσκόληση σε πρόσωπα, γιατί άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε. Όλοι πρέπει να διαμορφώνουμε τις πολιτικές αποφάσεις, όχι μόνοι τους 5 άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για τον χαβαλε δηλαδη... με τα οσα βλεπετε γυρω σας και ξερετε και ακουτε...

το κυβερνητικο προγραμμα πως το κοβετε ???

Ειναι μπροστα, πισω ή on schedule????

Και σε καθε μια απο τις 3 περιπτωσεις ειναι σε φαση που "Δεν μας παιρνει να παει 40 μερες πισω, θα εκτροχιαστουμε τελειως"??? :hehe:

Οχι οτι ειμαι υπερ των εκλογων* αλλα μην λεμε και οτι ναναι...

*μπορει να ειμαι υπερ του να φυγει ο Αντωνακης - αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος για το τι θα ερθει μετα :p... μην σκασουν τιποτα ορκ και γελαει ο καθε πικραμενος μετα.

Στον τομέα των εσόδων πίσω, στον τομέα των περικοπών μερικώς on schedule και στον τομέα των διαρθρωτικών ναι μεν έχει καλυφθεί πολύ απο το χαμένο έδαφος αλλά ακόμα είμαστε πίσω.

Όσον αφορά τις 40 μέρες που λες και πόσο πίσω θα μας πάει, αν υποθέταμε ότι σήμερα ήμασταν σε εκλογική περίοδο, ουσιαστικά η Ελλάδα πήγαινε ακέφαλη στη σύνοδο κορυφής όπου εκεί θα συζητηθούν πολύ σημαντικά (τουλάχιστον για μένα) θέματα. Επίσης αν η απειλή των έξω δεν ήταν μπλόφα και όντως κοβόταν η καταβολή της δόσης, θα είχαμε ένα θεματάκι (κοινώς δε θα υπήρχε φράγκο, η Ελλάδα θα έβγαινε να δανειστεί με έντοκα σαν bridge finance για τρίμηνο κοκ)

Όσον αφορά τον * σου θα γούσταρα με τρέλα να το δω αυτό για έναν περίδρομο απο λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι?

Θα το πω. Μην κοιτάτε τον Τσίπρα και τον ΣΥΡΙΖΑ, να κοιτάτε την Αριστερά, τον κόσμο της, και όλο τον κόσμο που συμμετέχει στις διαδικασίες της. Αυτοί είναι αυτοί που θα πρέπει να υποδεικνύουν στον Τσίπρα τι θα κάνει και τι όχι.

Ο Τσίπρας (και ο κάθε Τσίπρας) με τους συμβούλους του δεν είναι παντογνώστες. Ο λαός θα πρέπει να είναι "απίκο" και να επιδοκιμάζει ή αποδοκιμάζει τις επιλογές τους.

Ναι ξέρω είναι ουτοπικό όλο αυτό, και πρακτικά πολύ δύσκολο, και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει κάνει όλα τα βήματα προς αυτή την κατευθυνση, αλλά έχει κάνει κάποια..

Τι θέλω να πω? Είμαι κατά του ηγετισμού, θεωρώ λάθος την προσκόληση σε πρόσωπα, γιατί άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε. Όλοι πρέπει να διαμορφώνουμε τις πολιτικές αποφάσεις, όχι μόνοι τους 5 άνθρωποι.

Μιας και μίλησες για κόσμο απίκο. Πως σου φάνηκε ο κόσμος που μαζεύτηκε για την ομιλία του στο Σύνταγμα;

Link to comment
Share on other sites

Αρκετός, αλλά όχι όσος θα έπρεπε.

Κάτσε. Αρκετός για να γεμίσει ταξί σίγουρα ναι. Για να γεμίσει τα McDonalds μάλλον. Αλλά για συγκέντρωση του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης σίγουρα όχι. Και στο λέω επειδή απο περιέργεια πήγα να ακούσω και να γελάσω οπότε έχω εικόνα...

Link to comment
Share on other sites

Yeah.. right.. Από ότι είδα εγώ, και ότι μου είπαν οι δικοί μου, είχε αρκετό κόσμο για συγκέντρωση του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης σε ΜΗ προεκλογική περίοδο.

Τώρα.. ο καθένας λέει και πιστευει ότι θέλει.

Αν ο Σαμαράς αποφασίσει να βγει και να μιλήσει σε ανοιχτή εκδήλωση, ας κάνουμε κουβέντα.. Όσο πάει και μιλάει μόνο σε κλειστές εκδηλώσεις στους wanna-βολευτώ της ΟΝΝΕΔ δεν μπορούμε να μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Τι από αυτά θα εφαρμόσει ο Τσιπρας δεν γνωρίζω. Εκείνο που γνωρίζω είναι ότι δεν κρύβει σκελετούς στην ντουλάπα του να τον έχουν στο χέρι τα συμφέροντα όπως τους υπόλοιπους. Ότι κάνει θα είναι επιλογή του και όχι προϊόν εκβιασμού.

υπάρχει ακόμα επιλογη..? μεγαλη σιγουρια βλεπω για τον τσιπρα και την αποσταση του απο συμφεροντα,παρασκηνια και κουκλοθεατρα με μαριονετες..μακαρι να ειναι ετσι,αλλα δυσκολευομαι..

το οχημα παει με αυτοματο πιλοτο.. απλα ο καθε Πρωθυπουργος καθεται στην θεση του συνοδηγου και προσπαθει να μας πεισει οτι το αυτοκινητο ειναι δεξιοτιμονο και οτι αυτος κραταει το τιμονι...

να συμπληρωσω οτι απολαμβανω εν ετη 2013- μεσουσης κρισης,πεινας,ανεργιας,εξαθλιωσης και μιας χαμενης γενιας-συζητησεις περι συγκεντρωσεων κομματων και ποσο κοσμο μαζεψαν τελικα ...

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ακόμα επιλογη..? μεγαλη σιγουρια βλεπω για τον τσιπρα και την αποσταση του απο συμφεροντα,παρασκηνια και κουκλοθεατρα με μαριονετες..μακαρι να ειναι ετσι,αλλα δυσκολευομαι..

το οχημα παει με αυτοματο πιλοτο.. απλα ο καθε Πρωθυπουργος καθεται στην θεση του συνοδηγου και προσπαθει να μας πεισει οτι το αυτοκινητο ειναι δεξιοτιμονο και οτι αυτος κραταει το τιμονι...

να συμπληρωσω οτι απολαμβανω εν ετη 2013- μεσουσης κρισης,πεινας,ανεργιας,εξαθλιωσης και μιας χαμενης γενιας-συζητησεις περι συγκεντρωσεων κομματων και ποσο κοσμο μαζεψαν τελικα ...

Μετανιωνω ήδη που το λέω αλλα fvck it θα κάνω σύνδεση με Καιρο. Ο αυτόματος πιλότος που λες πήγε σπιτι του στις 5 τα ξημερώματα της Τετάρτης πέταξε για Βιέννη γύρισε καπακια το βραδάκι και πήγε να ακούσει τις @@ες του Κουβελη. Για αυτόματος πιλότος μου φάνηκε αρκετά καταβεβλημενος στο διάγγελμα του.

Link to comment
Share on other sites

Μετανιωνω ήδη που το λέω αλλα fvck it θα κάνω σύνδεση με Καιρο. Ο αυτόματος πιλότος που λες πήγε σπιτι του στις 5 τα ξημερώματα της Τετάρτης πέταξε για Βιέννη γύρισε καπακια το βραδάκι και πήγε να ακούσει τις @@ες του Κουβελη. Για αυτόματος πιλότος μου φάνηκε αρκετά καταβεβλημενος στο διάγγελμα του.

τι λες ρε παιδι μου. σκοτώθηκε στη δουλειά ο πιτσαδόρος...

Αντε να τα πεις αυτά σε ανρθώπους που λόγω δουλειάς (και γνωρίζεις φαντάζομαι πως ειναι πολλοί πλέον, και οχι μονο φορτηγατζήδες) σηκώνονται κάθε μέρα επί μια ολόκληρη ζωή στις 5-6 το πρωί γυρνάνε όλη την Ελλάδα με αυτοκίνητά τους ή κάνουν όλη την ώρα ταξίδια από το τη μια άκρη στην άλλη, στην καλύτερη περίπτωση έχοντας εισιτηριο οικονομικής θέσης σε κάποιο αεροπλάνο. Και ολα αυτά για 700-900 ευρω το μήνα με δάνεια να τρέχουν, οικογένειες και παιδιά. Όχι λεφτά με ουρά από πίσω (που ένας Θεός ξερει πώς βρέθηκαν εκει) και 7 χιλιαρικάκια πληρωμένα από σενα και εμενα κάθε μηνα...

Πολύ κουράστηκε ο καημενος ο σαμαράς μέσα στο πρωθυπουργικό αεροσκάφος, με την άνεση του, το γραφειάκι του, φαγάκι/ποτάκι και όλη του την πολυτέλεια πληρωμένη από το λαουτσίκο.

Link to comment
Share on other sites

Μετανιωνω ήδη που το λέω αλλα fvck it θα κάνω σύνδεση με Καιρο. Ο αυτόματος πιλότος που λες πήγε σπιτι του στις 5 τα ξημερώματα της Τετάρτης πέταξε για Βιέννη γύρισε καπακια το βραδάκι και πήγε να ακούσει τις @@ες του Κουβελη. Για αυτόματος πιλότος μου φάνηκε αρκετά καταβεβλημενος στο διάγγελμα του.

αν αυτο ηταν επιχειρημα για να μου δειξεις οτι το αβαταρ σου προσπαθει,αγωνιζεται και καθετε στη θεση του οδηγου και μαλιστα μοχθει και καταπονειται για ολους μας, με ειδοποιουν απο το κοντρολ του Καιρου οτι μολις επεσε στο κενο..

και παω στοιχημα οτι τον Κουβελη μπορει να μην τον ακουσε καν,διοτι ειχαν πρηστει τα αυτια του ..μια γερμανιδα καγκελαριος,ενας Ρομπαι και ενας Μπαροζος εκει στη Βιεννη,του τραβουσαν το αυτι ολο το απογευμα με αποτελεσμα να πρηστει...

εχεις δει τα αδεσποτα οταν μετα απο τσακωμο και απειρο ξυλο βαζουν ουρα στα σκελια και γυρνανε στην τρυπα τους,τι εικονα εχουν? καπως ετσι "καταβεβλημενος" εδειχνε γυρνωντας ο αβαταρ σου για τη συνοδο των 3...

ή να στο δωσω άλλιως..ειναι ιδια εικονα οπως οταν ξαφνικα βγαζεις το σκονακι και εισαι ετοιμος να λυσεις το προβλημα που σε παιδευε 2,5 ωρες στην εξεταστικη,νομιζες οτι θα κοπεις,ξαφνικα η λυση ειναι μπροστα σου αλλα τρεμουν τα ποδια σου μη γινει καμια στραβη και τα θαλασσωσεις στο παρα πεντε και παει στραφι η χρονια..

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.