Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ίσως γιατί αυτό που θέλεις δεν έχει παρουσιαστεί πουθενά στον κόσμο μέχρι τώρα, κάτι που αποτελεί ισχυρή ένδειξη πως είναι ανέφικτο. Και σε ποιόν να μην αρέσει αυτό που θές ?? το θέμα είναι πως για κάποιο λόγο, μαζί με τα καλά που σου αρέσουν (και εμένα btw) έρχονται και τα κακά που γνωρίζεις. Ως εκ τούτου διαλέγει κανένας κάτι που να έχει λιγότερα κακά, ή τελοσπαντων να είναι υποφερτά. Αλλωστε τα πάντα στη ζωή έχουν και μιά δόση συμβιβασμού.

Και που ακριβώς είχαμε Φιλελευθερισμό "καλό" ? Χωρίς τα κακά του? Γιατί θα ορκιζόμουν ότι ούτε αυτό έχει επιτευχθεί πουθενά.

Τι εννοείς Colt? 6.216.798 ήταν οι συνολικοί ψήφοι.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Και που ακριβώς είχαμε Φιλελευθερισμό "καλό" ? Χωρίς τα κακά του? Γιατί θα ορκιζόμουν ότι ούτε αυτό έχει επιτευχθεί πουθενά.

Τι εννοείς Colt? 6.216.798 ήταν οι συνολικοί ψήφοι.

Στον φιλελευθερισμό υπάρχουν πάντα περιθώρια βελτίωσης. Η βελτίωση των συνθηκών εργασίας δεν επιτεύχθηκε σε κομμουνιστικά καθεστώτα, και αν δεν κάνω λάθος εκεί που είσαι απολαμβάνεις ένα αρκετά καλό επίπεδο διαβίωσης και συνθηκών εργασίας, χωρίς να χρειαστεί να βάλεις τα δυνατά σου στο κλάμμα, ωστε να γίνεις πιστευτός και να μη βρεθείς σε καμία φυλακή, αν τύχει και κάποιος πολιτικός ανήρ αποδημήσει είς τόπον χλοερό.

Τα 6 μύρια είναι χωρισμένα στα 2: σε αυτούς που τους ψήφισαν, και σε αυτούς που δεν νοιάστηκαν. Αυτό είναι το τίμημα των λευκών επιταγών. Τώρα υπομονή μέχρι την επόμενη αναμέτρηση. Και να δούμε άν έβαλε κανείς μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Στον φιλελευθερισμό υπάρχουν πάντα περιθώρια βελτίωσης.

Και στον Κομμουνισμό...

Η βελτίωση των συνθηκών εργασίας δεν επιτεύχθηκε σε κομμουνιστικά καθεστώτα,

Κάνεις λάθος.

και αν δεν κάνω λάθος εκεί που είσαι απολαμβάνεις ένα αρκετά καλό επίπεδο διαβίωσης και συνθηκών εργασίας, χωρίς να χρειαστεί να βάλεις τα δυνατά σου στο κλάμμα, ωστε να γίνεις πιστευτός και να μη βρεθείς σε καμία φυλακή, αν τύχει και κάποιος πολιτικός ανήρ αποδημήσει είς τόπον χλοερό.

Δεν έχω βγει ακόμα στην αγορά εργασίας εδώ για να ξέρω. Είναι καλύτερα φυσικά, αλλά όχι μόνο για αυτό που λες. Για αρχή, η Γερμανία είναι φίλη τους, δεν προσπαθεί να τους κλέψει τα πάντα.

Τα 6 μύρια είναι χωρισμένα στα 2: σε αυτούς που τους ψήφισαν, και σε αυτούς που δεν νοιάστηκαν. Αυτό είναι το τίμημα των λευκών επιταγών. Τώρα υπομονή μέχρι την επόμενη αναμέτρηση. Και να δούμε άν έβαλε κανείς μυαλό.

Κάπου έχουμε μπλεχτεί. ~6.200.000 σήκωσαν τον ποπό τους και πήγαν και ψήφισαν ~3.600.000 έδωσαν λευκή επιταγή.

Από τις τελευταίες εκλογές έχουμε:

Γραμμένοι 9.947.876

Ψήφισαν 6.216.798 / 62,49 %

Έγκυρα 6.155.464 / 99,01 %

Άκυρα 35.961 / 0,58 %

Λευκά 25.373 / 0,41 %

Link to comment
Share on other sites

Και στον Κομμουνισμό...

Κάνεις λάθος.

Την αλήθεια των ισχυρισμών σου επιβεβαιώνει το γεγονός πως απο όσα κράτη δοκίμασαν τον ''υπαρκτό σοσιαλισμό'' τα μόνα που απέμειναν είναι η Κούβα (αν και με τέτοια μέτρα μάλλον αλληθωρίζει προς επαίσχυντες νεοφιλελευθερες -πιπέρι- πρακτικές) και η Βόρειος Κορέα (θέλεις και σχόλιο εδώ ??). Το ζούπερ μοντέλο έχει δοκιμαστεί στην πράξη παραπάνω απο 2 και 3 φορές. Ζυγίστηκε και βρέθηκε λειψό. Και η γνώμη αυτων που το έζησαν απο μεσα, είτε μας αρέσει είτε όχι, έχει μεγαλύτερη βαρύτητα απο τις δικές μας εξιδανικευμένες παραστάσεις που άφησε πίσω της η προπαγάνδα των καθεστώτων.

Κάπου έχουμε μπλεχτεί. ~6.200.000 σήκωσαν τον ποπό τους και πήγαν και ψήφισαν ~3.600.000 έδωσαν λευκή επιταγή.

Από τις τελευταίες εκλογές έχουμε:

Γραμμένοι 9.947.876

Ψήφισαν 6.216.798 / 62,49 %

Έγκυρα 6.155.464 / 99,01 %

Άκυρα 35.961 / 0,58 %

Λευκά 25.373 / 0,41 %

3,6 μύρια που δεν πήγαν και άλλα ~ 2 που ψήφισαν την κυβέρνηση που έχουμε. ''Καλή'' η ιδεοληψία περι ''απαξίωσης του συστήματος'', στην πράξη όμως το σύστημα ευχαριστεί θερμά 3,6 μύρια (να μην τους χαρακτηρίσω), και τα αποτελέσματα είναι αυτά που όλοι τώρα απολαμβάνουμε. Well done !!!! την επόμενη φορά να μην πάει να ψηφίσει κανένας !! θα κλαίει με μαυρο δάκρυ ο τύρανος απο τη στεναχώρια...

Link to comment
Share on other sites

Την αλήθεια των ισχυρισμών σου επιβεβαιώνει το γεγονός πως απο όσα κράτη δοκίμασαν τον ''υπαρκτό σοσιαλισμό'' τα μόνα που απέμειναν είναι η Κούβα (αν και με τέτοια μέτρα μάλλον αλληθωρίζει προς επαίσχυντες νεοφιλελευθερες -πιπέρι- πρακτικές) και η Βόρειος Κορέα (θέλεις και σχόλιο εδώ ??). Το ζούπερ μοντέλο έχει δοκιμαστεί στην πράξη παραπάνω απο 2 και 3 φορές. Ζυγίστηκε και βρέθηκε λειψό. Και η γνώμη αυτων που το έζησαν απο μεσα, είτε μας αρέσει είτε όχι, έχει μεγαλύτερη βαρύτητα απο τις δικές μας εξιδανικευμένες παραστάσεις που άφησε πίσω της η προπαγάνδα των καθεστώτων.

Eνώ πόσους άνεργους? Πόσους αυτόχειρες? Πόσους άστεγους? Και πόσους κάτω από τα όρια της φτώχιας έχουμε στον υπόλοιπο κόσμο? Αυτόν που έχει (νεο)φιλελευθερα καθεστώτα?

Οι αριθμοί είναι τεράστιοι.. Η διαφορά είναι ότι αυτό το σύστημα συγκρατείται από τους βολεμένους του, επειδή υπάρχουν βολεμένοι του, επειδή το ίδιο το σύστημα τους έφτιαξε.

Στον κομμουνισμό, ΔΕΝ υπάρχουν τέτοιοι, για αυτό και ήταν ποιο ευκολο να υποχωρήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι αριθμοί είναι τεράστιοι.. Η διαφορά είναι ότι αυτό το σύστημα συγκρατείται από τους βολεμένους του, επειδή υπάρχουν βολεμένοι του, επειδή το ίδιο το σύστημα τους έφτιαξε.

Στον κομμουνισμό, ΔΕΝ υπάρχουν τέτοιοι, για αυτό και ήταν ποιο ευκολο να υποχωρήσουν.

Αααα ! ωστε δεν υπάρχουν ε ??

καλά λοιπόν. Κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αααα ! ωστε δεν υπάρχουν ε ??

καλά λοιπόν. Κάνω λάθος.

Δεν σου μιλάω για τους ηγέτες άνθρωπε μου. Και μετά συγχωρήσεως, δεν τους θεωρώ "βολεμένους" (με την έννοια ότι δεν τους χαρίστηκε κάτι).

Σου μιλάω για τους πλούσιους, μεγαλο-βιομηχάνους/εργολάβους/επιχειρηματίες/εκδότες/εφοπλιστές.

20 τέτοιους να έχεις σε μία χώρα, στηρίζεται μια χαρά ο (νεο)φιλελευθερισμός, πόσο μάλλον όταν έχεις πολύ περισσότερους.

Δεν τους συμφέρει να αλλάξουν τα πράγματα, και όταν δίνουν ψωμί σε μερικές χιλιάδες εργαζόμενους, καταλαβαίνεις πως μπορούν να αλλάξουν καταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

^^ Δηλαδή άμα αρχίσω να γράφω για το πόσο ''ίσοι'' ήταν με το λοιπό πόπολο τα μέλη του κόμματος, στα εκάστωτε καθεστώτα, θα πέσεις απο τα σύννεφα ??

Αλήθεια πώς πιστεύεις δημιουγήθηκαν οι μεγιστάνες τύπου Αμπράμοβιτς ?? με κλήρο τους τραβήξανε ??

Εντιτ: Τους καημένους τους ανθρώπους (του υπόλοιπου μη κομμουνιστοκρατούμενου πλανήτη)... Ενώ αυτοί που ζούσαν στον κομμουνιστικό ''παράδεισο'' μπόρεσαν και τους ξεφορτώθηκαν, όοοοολοι οι άλλοι ακόμα περιμένουν έναν Τσε να τους ελευθερώσει (και να τον δώκουνε μετά).

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

^^ Δηλαδή άμα αρχίσω να γράφω για το πόσο ''ίσοι'' ήταν με το λοιπό πόπολο τα μέλη του κόμματος, στα εκάστωτε καθεστώτα, θα πέσεις απο τα σύννεφα ??

... back to square one.

Δεν θέλω τα κακά του Κομμουνισμού.

Αλήθεια πώς πιστεύεις δημιουγήθηκαν οι μεγιστάνες τύπου Αμπράμοβιτς ?? με κλήρο τους τραβήξανε ??

Ο Αμπραμοβιτς έζησε στην Ρωσία επί Λένιν ή επί Στάλιν; Η πιστευεις ότι η Ρωσία είναι ακομα Κομμουνιστικό κράτος;

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειωνει καποια στιγμη το αστειο με τον Συριζα που εχει "μαζεψει ολο το ΠΑΣΟΚ"...

Υπαρχουν διαρροες και προς αλλα κομματα... ;)

Αφού έγλυφε τόσα χρόνια πασοκικους κωλους και δε του διόρισαν τον κανακαρι του, το γύρισε σε νεοναζιστικους κωλους για νέα γεύση. Βολεψακηδες, απληστοι και σιχαμενοι ψηφοφόροι ΝΔ/ΠΑΣΟΚ και τώρα και ΧΑ. Και μετά περιμένουμε να γλυτωσει αυτός ο τόπος. Καληνύχτα Κεμαλ...

Link to comment
Share on other sites

... back to square one.

Δεν θέλω τα κακά του Κομμουνισμού.

Ναι για να κλέισει ο κύκλος. Η ύπαρξη μειοψηφίων εντός αυτών των καθεστώοτων είναι εκ των ων ουκ άνευ (ή sine qua non για τους λατινομαθείς). Και απο εκεί ξεκινάνε τα κακά. (ανισονομία, ανελευθερία)

Ο Αμπραμοβιτς έζησε στην Ρωσία επί Λένιν ή επί Στάλιν; Η πιστευεις ότι η Ρωσία είναι ακομα Κομμουνιστικό κράτος;

Οχι έζησε στην Σοβιετική Ένωση που με τη βοήθεια των ''πιο ίσων'' που λέγαμε παραπάνω, με δωροδοκίες και μερικούς μπράβους έγινε απο τίποτα, κάτι. Αντίστοιχα, μέλη του κόματος βρέθηκαν μέσα σε ένα βράδυ να είναι εργοστασιάρχες, και καραβοκυραίοι. Είδες τελικά τι σου είναι το κόμμα ?

και αν σου θυμίζει κάτι όλο αυτό, έχεις δίκιο. Θυμίζει Ελλαδα, όπου πάλι ένα κόμμα χαρίζει όπου αγαπάει. Η Ελλάδα όμως ουδέποτε είχε ψήγματα φιλελεύθερου κράτους. Πάντα (ή τουλάχιστον όσο δεν τελούσε φανερά σε κηδεμονία [δόγματα]) θύμιζε κάτι σε σοβιέτ - οικόπεδο προς εκμετάλλευση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για να κλέισει ο κύκλος. Η ύπαρξη μειοψηφίων εντός αυτών των καθεστώοτων είναι εκ των ων ουκ άνευ (ή sine qua non για τους λατινομαθείς). Και απο εκεί ξεκινάνε τα κακά. (ανισονομία, ανελευθερία)

Λάθος κάνεις σε αυτό. Η ύπαρξη μειοψηφιών δεν είναι καθόλου απαραίτητη για τον Κομμουνισμό. Είναι η σήψη που υπάρχει και εξαπλώνεται βασιμένη στην αρχέγονη τάση του ανθρώπου να θέλει μόνιμα περισσότερα για τον εαυτό του. Μπορείς να πεις ότι ο Κομμουνισμός δεν κατάφερε να το αντιμετωπίσει, αλλά στις αρχές το κομμουνισμού είναι να μην υπάρχουν τέτοια.

Οχι έζησε στην Σοβιετική Ένωση που με τη βοήθεια των ''πιο ίσων'' που λέγαμε παραπάνω, με δωροδοκίες και μερικούς μπράβους έγινε απο τίποτα, κάτι. Αντίστοιχα, μέλη του κόματος βρέθηκαν μέσα σε ένα βράδυ να είναι εργοστασιάρχες, και καραβοκυραίοι. Είδες τελικά τι σου είναι το κόμμα ?

και αν σου θυμίζει κάτι όλο αυτό, έχεις δίκιο. Θυμίζει Ελλαδα, όπου πάλι ένα κόμμα χαρίζει όπου αγαπάει. Η Ελλάδα όμως ουδέποτε είχε ψήγματα φιλελεύθερου κράτους. Πάντα (ή τουλάχιστον όσο δεν τελούσε φανερά σε κηδεμονία [δόγματα]) θύμιζε κάτι σε σοβιέτ - οικόπεδο προς εκμετάλλευση.

Ναι, γιατί, ότι είπες για τον Κομμουνισμό (που σου λέω ότι δεν ισχύει), ισχύει σίγουρα για τον φιλελευθερισμό.

Είναι γνωστή και η ιστορία που αναδημοσιευται εδώ πιτσιρίκος | Αγωγή Βαρδή Βαρδινογιάννη για άρθρο του JUNGLE-Report ...

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις σε αυτό. Η ύπαρξη μειοψηφιών δεν είναι καθόλου απαραίτητη για τον Κομμουνισμό. Είναι η σήψη που υπάρχει και εξαπλώνεται βασιμένη στην αρχέγονη τάση του ανθρώπου να θέλει μόνιμα περισσότερα για τον εαυτό του. Μπορείς να πεις ότι ο Κομμουνισμός δεν κατάφερε να το αντιμετωπίσει, αλλά στις αρχές το κομμουνισμού είναι να μην υπάρχουν τέτοια.

Ναι, γιατί, ότι είπες για τον Κομμουνισμό (που σου λέω ότι δεν ισχύει), ισχύει σίγουρα για τον φιλελευθερισμό.

Είναι γνωστή και η ιστορία που αναδημοσιευται εδώ πιτσιρίκος | Αγωγή Βαρδή Βαρδινογιάννη για άρθρο του JUNGLE-Report ...

Τι λες τωρα βρε πατριωτη?? Εμεινα αφωνος ...... ποτε δεν ειχα ασχοληθει να μαθω το "προφιλ" της συγκεκριμενης familias ....... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Οχι έζησε στην Σοβιετική Ένωση που με τη βοήθεια των ''πιο ίσων'' που λέγαμε παραπάνω, με δωροδοκίες και μερικούς μπράβους έγινε απο τίποτα, κάτι. Αντίστοιχα, μέλη του κόματος βρέθηκαν μέσα σε ένα βράδυ να είναι εργοστασιάρχες, και καραβοκυραίοι. Είδες τελικά τι σου είναι το κόμμα ?

Όλη η σημερινή ρώσικη ολιγαρχία πλούτισε κάτα την περεστρόικα (φιλελευθεροποίηση) και το ξεπούλημα δημόσιας περιουσίας μετά την πτώση, και φυσικά παράνομα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις σε αυτό. Η ύπαρξη μειοψηφιών δεν είναι καθόλου απαραίτητη για τον Κομμουνισμό. Είναι η σήψη που υπάρχει και εξαπλώνεται βασιμένη στην αρχέγονη τάση του ανθρώπου να θέλει μόνιμα περισσότερα για τον εαυτό του. Μπορείς να πεις ότι ο Κομμουνισμός δεν κατάφερε να το αντιμετωπίσει, αλλά στις αρχές το κομμουνισμού είναι να μην υπάρχουν τέτοια.

Ε αμα το λες εσύ, λάθος θα κάνω... Η απάντηση ωστόσο που θέλεις βρίσκεται υπογραμμισμένη παραπάνω. Making a long story short, τα γεγονότα και όχι οι εικασίες λένε πως:

α) απο όσα κράτη υπήρξαν που υιοθέτησαν τον κομμουνισμό, κατέρρευσαν όλα εκτός απο 2. Το εξής ένα που βρίσκεται υπο κατάρρευση εφόσον ακόμα και ο ηγέτης του παραδέχεται πως το σύστημα τους είναι λάθος, και το δε δεύτερο όπου η ελευθερία είναι ανέκδοτο που το λένε ψιθυριστά, μην τυχών και τους κάνουν εθελοντές δωρητές οργάνων.

β) Εις εκ των κυριοτέρων λόγων της κατάρρευσης των προηγουμένων εδράζεται στον μηχανισμό ανταμοιβής που εκπορευεται απο το ΚΝΣ (κεντρικό νευρικό σύστημα). Τι σημαίνει αυτό: Σημαίνει πως η ανταμοιβή είναι το κίνητρο του ανθρώπου για να δράσει. Τα κομμουνιστικά συστήματα είχαν φθίνουσα παραγωγή προιόντων/πρώτων υλών, επειδή σύντομα κατέστη αντιληπτό στον κόσμο πως δεν είχαν κανένα λόγο να παράγουν παραπάνω εφόσον δεν επρόκειτω να καρπωθούν κάποιο μεγαλύτερο όφελος, αν έκαναν έτσι. Καλή η δωρεάν παιδεία και η υγεία, αλλά η φύση μας είναι αυτή που ορίζει τελικά πως δεν μας αρκεί ένα στάνταρ παροχών αλλά επιδιώκουμε κατι περισσότερο. Αν δεν λειτουργούσε αυτό θα βρισκόμασταν ακόμα πάνω στα δέντρα.

Θές και άλλη απόδειξη ;; ορίστε . Ουρές χιλιομέτρων για να καταθέσουν ένα μεροκάματο τότε και να πάρουν ένα χάμπουργκερ, ή μια πέπσι.

γ) Και τελικώς προτιμώ να λαμβάνω σοβαρότερα υπόψιν τις αντιρρήσεις τόσο αυτών που πολέμησαν, και έθεσαν τη ζωή τους σε κίνδυνο για τον κομμουνισμό, ή τον έζησαν απο μέσα, παρά τις όποιες καλόπιστες/νοσταλγικές/εξιδανικευμένες και παντελώς ανυπόστατες θεωρήσεις κάποιων που κρίνουν/επιθυμούν κάτι που δεν το γνωρίζουν καθόλου.

[MENTION=4080]darien[/MENTION]: Η σημερινή ολιγαρχία είναι το χτεσινό πολίτικ μπιρό του συστήματος. Απόδειξη πως μόνο τα σκατά επιπλέουν.

Εντιτ: Μα, τι αφηρημένος που είμαι..... ξέχασα το σούπερ δημοκρατικό, σούπερ ελεύθερο Βιετναμ. Εκεί που μπορείς να ψηφίσεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ αρκεί να είναι ’’το κόμμα’’....

Κοίτα να δείς τι νοσταλγεί ο κόσμος .....

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

Στην Ρωσία εκμεταλλεύτηκαν κατάσκοποι, κλέφτες, οπορτουνιστές, μια κλίκα αλητήριων κοινός και μάζεψαν όλη την περιουσία του κράτους στα χέρια τους...είναι αυτό που λέει ακριβώς ο colt...

Δεν είναι φιλελευθερισμός αυτό...Αυτό είναι δικτατορία, κατάληψη εξουσιών από λίγους..και η αριστερή προπαγάνδα το λέει νεοφιλελευθερισμό...

Μυραλί

είναι απλό γιατί προτιμώ τον φιλελευθερισμό από τον κομμουνισμό. Το λέει και στο όνομα του. Θέλω να είμαι ελεύθερος να κάνω ότι θέλω και να ορίζω εγώ την μοίρα μου, χωρίς βέβαια να γίνομαι βάρος στους υπόλοιπους, να τους προσβάλλω και να τους ενοχλώ.

π.χ. Προσωπικά δεν θέλω να πληρώνω ΙΚΑ, για πολλούς και διάφορους λόγους (απλά θα πω ότι δεν πάει για την δικιά μου σύνταξη και φάρμακα το ποσό που δίνω). Προτιμώ να τα παίρνω στο ΧΕΡΙ και να τα κάνω ότι θέλω. Αν λοιπόν πάρω 4000 ευρό στο χέρι για παράδειγμα και τα ξοδέψω, θα δημιουργήσω θέσεις εργασίας οι οποίοι με την σειρά τους θα ξοδέψουν τον δικό τους μισθό και θα δημιουργήσουν άλλες θέσεις εργασίας. Έτσι λοιπόν θα έχεις περισσότερους εργαζομένους και το κράτος πάλι θα έχει κέρδη αφού θα παίρνει αυτά τα 4000 από φόρους κατανάλωσης...και άμα το βάλω αθροιστικά και δουλεύω 35 χρόνια ας πούμε θα πάρω στο χέρι 35Χ4000=140000 ..... no comments και δεν βάζω τόκους ή αν θα βρω καλύτερη δουλειά ή πάρω αυξήσεις....

Στο κάτω κάτω αυτή τη στιγμή δανείζεται για να καλύψει τα έξοδα ασφάλισης σε πρόωρες συντάξεις που το "καλό" μας κράτος έδωσε...

Το τι θα κάνω λοιπόν με την σύνταξή μου θέλω να το ΟΡΊΣΩ ΕΓΏ και κανένας άλλος.

Γενικά θέλω να ορίζω εγώ την μοίρα μου, και όχι το σύνολο, σε όλους τους τομείς.

Όμως ξέρεις γιατί δεν αρέσει αυτό σε πολλούς;

Γιατί εκεί που ξεκινάει η ελευθερία, αρχίζουν και οι ευθύνες.

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω κάτω αυτή τη στιγμή δανείζεται για να καλύψει τα έξοδα ασφάλισης σε πρόωρες συντάξεις που το "καλό" μας κράτος έδωσε...

Αυτό είναι ένα μόνο κομματάκι της εικόνας. η υπόλοιπη, περιλαμβάνει την υποστήριξη απο τους απανταχού ’’προστάτες’’ (aka νταβατζήδες) των εργαζομένων, και τις λοιπές αριστερές και προοδευτικές δυνάμεις, στους λαθρομετανάστες που τους βαφτίζει και ταξικά αδέρφια, αδιαφορώντας προκλητικά για το γεγονός πως ο λαθραίος ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα δουλέψει μαύρα ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΡΤΙΑ.

Όπερ μεθερμηνευόμενον, οι εργατοπατέρες είναι αυτοί που προοθούν την ανασφάλιστη /μαύρη εργασία, και δεν είναι καν σε θέση να το αντιληφθούν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.