Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

τι λες ρε παιδι μου. σκοτώθηκε στη δουλειά ο πιτσαδόρος...

Αντε να τα πεις αυτά σε ανρθώπους που λόγω δουλειάς (και γνωρίζεις φαντάζομαι πως ειναι πολλοί πλέον, και οχι μονο φορτηγατζήδες) σηκώνονται κάθε μέρα επί μια ολόκληρη ζωή στις 5-6 το πρωί γυρνάνε όλη την Ελλάδα με αυτοκίνητά τους ή κάνουν όλη την ώρα ταξίδια από το τη μια άκρη στην άλλη, στην καλύτερη περίπτωση έχοντας εισιτηριο οικονομικής θέσης σε κάποιο αεροπλάνο. Και ολα αυτά για 700-900 ευρω το μήνα με δάνεια να τρέχουν, οικογένειες και παιδιά. Όχι λεφτά με ουρά από πίσω (που ένας Θεός ξερει πώς βρέθηκαν εκει) και 7 χιλιαρικάκια πληρωμένα από σενα και εμενα κάθε μηνα...

Πολύ κουράστηκε ο καημενος ο σαμαράς μέσα στο πρωθυπουργικό αεροσκάφος, με την άνεση του, το γραφειάκι του, φαγάκι/ποτάκι και όλη του την πολυτέλεια πληρωμένη από το λαουτσίκο.

Πιο λαικιστής πεθαίνεις. Φαντάζομαι επειδή όλοι αυτοί που λες τρώνε το αγγούρι, αν (χτύπα ξύλο) αρρωστήσεις και σου ζητήσουν για εξετάσεις, νοσήλεια κτλ όσα σου ζητήσουν,ί θα σου φανούν πολλά, ο βιοπαλαιστής τρώει το αγγούρι και ο γιατρός κάθεται στη γραφειάρα του, με τον κλιματισμό του κτλ.

Και όσον αφορά τα ταξίδια του Σαμαρά, να μας πει ο Myralis που του άρεσε το ποστ σου κιόλας πόσο κόστισε στον ελληνικό λαό το ταξίδι για networking του αρχηγού του (αλήθεια θα σας καταργήσει τις συνιστώσες ή όχι?) στη Λατινική Αμερική.

[MENTION=3150]sofix[/MENTION] Ε ρε Γιωργάκη που θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Πιο λαικιστής πεθαίνεις. Φαντάζομαι επειδή όλοι αυτοί που λες τρώνε το αγγούρι, αν (χτύπα ξύλο) αρρωστήσεις και σου ζητήσουν για εξετάσεις, νοσήλεια κτλ όσα σου ζητήσουν,ί θα σου φανούν πολλά, ο βιοπαλαιστής τρώει το αγγούρι και ο γιατρός κάθεται στη γραφειάρα του, με τον κλιματισμό του κτλ.

Σε έχασα, πόσοι γιατροί ειναι όπως τους περιγράφεις? Μιλάς για τους μεγαλογιατρούς, που έχουν και μια θεσούλα στο πανεπιστήμιο να πληρώνοντε και από εκεί, και έχουν 5-6 γιατρουδάκια απο κάτω να βγάζουν την δουλειά μάλλον.

Γιατί ο γιατρός που θα σε εξετάσει στο δημόσιο νοσοκομείο, από αυτά που κλείνουν με το κιλό όπως η Τρόϊκα διέταξε και ο οσφυοκάμπτης σου υπάκουσε, δεν κάθεται στην γραφειάρα του με τον κλιματισμό του αλλά βαράει υπερωρίες για 3 και 60...

Και όσον αφορά τα ταξίδια του Σαμαρά, να μας πει ο Myralis που του άρεσε το ποστ σου κιόλας πόσο κόστισε στον ελληνικό λαό το ταξίδι για networking του αρχηγού του (αλήθεια θα σας καταργήσει τις συνιστώσες ή όχι?) στη Λατινική Αμερική.

Στο έχω ξαναπεί, τα likes δεν ποινικοποιούντε.

Ο Τσίπρας δεν νομίζω να πήρε το πρωθυπουργικό jet να πάει στην Λ. Αμερική, για 2 λόγους.

1) Δεν είναι πρωθυπουργός.

2) Αν είναι το μιζαδόρικο jet που είχε αγοράσει μια προηγούμενη κυβέρνηση, θέλει στάσεις κάθε τρεις και λίγο για ανεφοδιασμό, (τόσο φοβερή αγορά ήταν) οπότε θα ήταν αδύνατον να πάει στην Λ. Αμερική.

Οπότε για την σημαντικά μικρότερη τιμή του αεροπλάνου της γραμμής, χωρίς δεξιώσεις και τραπεζώματα, ρώτα τα κεντρικά του ΣΥΡΙΖΑ, εγώ δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε έχασα, πόσοι γιατροί ειναι όπως τους περιγράφεις? Μιλάς για τους μεγαλογιατρούς, που έχουν και μια θεσούλα στο πανεπιστήμιο να πληρώνοντε και από εκεί, και έχουν 5-6 γιατρουδάκια απο κάτω να βγάζουν την δουλειά μάλλον.

Γιατί ο γιατρός που θα σε εξετάσει στο δημόσιο νοσοκομείο, από αυτά που κλείνουν με το κιλό όπως η Τρόϊκα διέταξε και ο οσφυοκάμπτης σου υπάκουσε, δεν κάθεται στην γραφειάρα του με τον κλιματισμό του αλλά βαράει υπερωρίες για 3 και 60...

Στο έχω ξαναπεί, τα likes δεν ποινικοποιούντε.

Ο Τσίπρας δεν νομίζω να πήρε το πρωθυπουργικό jet να πάει στην Λ. Αμερική, για 2 λόγους.

1) Δεν είναι πρωθυπουργός.

2) Αν είναι το μιζαδόρικο jet που είχε αγοράσει μια προηγούμενη κυβέρνηση, θέλει στάσεις κάθε τρεις και λίγο για ανεφοδιασμό, (τόσο φοβερή αγορά ήταν) οπότε θα ήταν αδύνατον να πάει στην Λ. Αμερική.

Οπότε για την σημαντικά μικρότερη τιμή του αεροπλάνου της γραμμής, χωρίς δεξιώσεις και τραπεζώματα, ρώτα τα κεντρικά του ΣΥΡΙΖΑ, εγώ δεν ξέρω.

Δε με έχασες καθόλου. Δε μιλάω για δημόσιο νοσοκομείο. Παρόλαυτα αν εσύ αρρωστήσεις ΜΗΝ πας στο μεγαλογιατρό. Πήγαινε στο γιατρουδάκι που βγάζει όλη τη δουλειά.

Μόνο το πρωθυπουργικό αεροσκάφος πληρώνει ο ελληνικός λαός. Τα εισητήρια όλου του σκυλολογιού στας Βραζιλίας ποιος τα πλήρωσε; Τι θέση ταξίδεψε το καμάρι σου μήπως ξέρεις να μας πεις ή για αυτό να ρωτήσουμε τη Κουμουνδούρου. (Να σε βοηθήσω δεν είναι η economy στην οποία ταξιδεύει ο Υπουργος Οικονομικών με τα αεροπλάνα της γραμμής).

Link to comment
Share on other sites

Δε με έχασες καθόλου. Δε μιλάω για δημόσιο νοσοκομείο. Παρόλαυτα αν εσύ αρρωστήσεις ΜΗΝ πας στο μεγαλογιατρό. Πήγαινε στο γιατρουδάκι που βγάζει όλη τη δουλειά.

Μόνο το πρωθυπουργικό αεροσκάφος πληρώνει ο ελληνικός λαός. Τα εισητήρια όλου του σκυλολογιού στας Βραζιλίας ποιος τα πλήρωσε; Τι θέση ταξίδεψε το καμάρι σου μήπως ξέρεις να μας πεις ή για αυτό να ρωτήσουμε τη Κουμουνδούρου. (Να σε βοηθήσω δεν είναι η economy στην οποία ταξιδεύει ο Υπουργος Οικονομικών με τα αεροπλάνα της γραμμής).

Στο γιατρουδάκι θα πάω βέβαια, δεν έχω λεφτά για κάτι καλύτερο.

Πρώτον, πως πέρασες από τον Σαμαρά στον Στουρνάρα?

Δευτερον, πως μπορείς να ξέρεις τι θέση πετάει ο Στουρνάρας (πολύ αμφιβάλλω ότι πετάει economy), αλλά και το economy δεν είναι οικονομικό αν δεν το βγάλεις 3 μήνες πριν, πράγμα που είμαι σίγουρος ότι δεν κάνει.

Τρίτον πως μπορείς να ξέρεις τι θέση πέταξαν οι του ΣΥΡΙΖΑ?

Τέταρτον, είμαι σίγουρος ότι ο ΣΥΡΙΖΑ πλήρωσε από τα ταμεία του κόμματος και τους μισθούς τους, του Στουρνάρα ποιος του τα πληρώνει? O ίδιος από τον μισθό του? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! Το κόμμα? Ποιο κόμμα? Δεν ανήκει στην ΝΔ. Τι μας μένει? "Κυβερνητικά έξοδα".. Τα ίδια που πιθανότατα χρησιμοποιεί και ο Σαμαράς στο πρωθυπουργικό jet.

Βρε ναι, και τα 2 από τον λαό πληρώνοντε, αλλά οι μισθοί είναι στάνταρ έξοδα του κράτους. Τα άλλα είναι κατευθείαν χέρι στα κρατικά ταμεία.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ακόμα επιλογη..? μεγαλη σιγουρια βλεπω για τον τσιπρα και την αποσταση του απο συμφεροντα,παρασκηνια και κουκλοθεατρα με μαριονετες..μακαρι να ειναι ετσι,αλλα δυσκολευομαι..

το οχημα παει με αυτοματο πιλοτο.. απλα ο καθε Πρωθυπουργος καθεται στην θεση του συνοδηγου και προσπαθει να μας πεισει οτι το αυτοκινητο ειναι δεξιοτιμονο και οτι αυτος κραταει το τιμονι...

να συμπληρωσω οτι απολαμβανω εν ετη 2013- μεσουσης κρισης,πεινας,ανεργιας,εξαθλιωσης και μιας χαμενης γενιας-συζητησεις περι συγκεντρωσεων κομματων και ποσο κοσμο μαζεψαν τελικα ...

Δεν υποστηρίζω ότι θα αποστασιοποιηθεί ντε και καλά από τα συμφέροντα. Πιστεύω ότι αν συμπορευτεί με αυτά θα γίνει οικειοθελώς και δεν θα αναγκαστεί

Δεν ανακαλύψαμε τον Νικηταρά αλλά κάποιον που δεν είναι "παιγμένο χαρτί" από την αρχή.

Ο πληθυσμός των συγκεντρώσεων δεν μου λέει κάτι, γενικά δεν θα έπρεπε να μας επηρεάζει η κατεύθυνση των πολλών.

Όσο για το Άτι που έχουμε τώρα, πολύ γλαφυρά τον περιγράφει ο άνθρωπος στον οποίο χρωστάει τα πάντα:

"Νομίζω ότι το μεγαλύτερο επίτευγμά του ως τώρα ήταν ότι έριξε εμένα. Έκανα λάθος. Το κορυφαίο είναι ότι θα ρίξει και τον εαυτό του".

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Άτι που έχουμε τώρα, πολύ γλαφυρά τον περιγράφει ο άνθρωπος στον οποίο χρωστάει τα πάντα:

"Νομίζω ότι το μεγαλύτερο επίτευγμά του ως τώρα ήταν ότι έριξε εμένα. Έκανα λάθος. Το κορυφαίο είναι ότι θα ρίξει και τον εαυτό του".

Μη ξεχνάς και το άλλο, enikos.gr - Πολιτική: Σαμαράς:Μίλησα ακόμη και με το Θεό

Δεν έχεις κάθε μέρα πρωθυπουργαρα που να χει απευθείας ανοιχτή γραμμή με το υπέρ πέραν.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Στο γιατρουδάκι θα πάω βέβαια, δεν έχω λεφτά για κάτι καλύτερο.

Κάτσε ρε άρχοντα γιατί σε έχασα. Εσύ δεν έλεγες

Μιλάς για τους μεγαλογιατρούς, που έχουν και μια θεσούλα στο πανεπιστήμιο να πληρώνοντε και από εκεί, και έχουν 5-6 γιατρουδάκια απο κάτω να βγάζουν την δουλειά μάλλον.
? Τι εννοείς καλύτερο λοιπόν;

Και όσον αφορά τα αριθμημένα σου points.

1. Και οι δυο δεν πάνε στο εξωτερικό;

2 & 3. Το ξέρω όπως ξέρω ότι όλο το σκυλολόι του Τσίπρα πέταξε business class (το παιδί του λάου αυτός ο ένας απο εμάς)

4. Για να καταλάβω γιατί σε χάνω. Πάει ο υπουργός οικονομικών σε Euro Working Group. Ή πάει ο πρωθυπουργός σε Σύνοδο κορυφής. Τι ακριβώς θες να κάνουν για να είσαι ικανοποιημένος; Να πληρώσουν τα εισιτήρια απο την τσέπη τους; Όσον αφορά το ταξίδι αναψυχής της προεδράρας σου, σου χω μια ερώτηση. Να κλείσει εισητήρια business class ήξερε (να μου πεις τον πήγαινε ο μπαμπάς στο ιδιωτικό με τζιπάρα έχει καλομάθει το πωπουδάκι του μωρε) να πληρώσει τους εργαζομένους στην Αυγή δεν ήξερε;

Link to comment
Share on other sites

Πιο λαικιστής πεθαίνεις. Φαντάζομαι επειδή όλοι αυτοί που λες τρώνε το αγγούρι, αν (χτύπα ξύλο) αρρωστήσεις και σου ζητήσουν για εξετάσεις, νοσήλεια κτλ όσα σου ζητήσουν,ί θα σου φανούν πολλά, ο βιοπαλαιστής τρώει το αγγούρι και ο γιατρός κάθεται στη γραφειάρα του, με τον κλιματισμό του κτλ.

Και όσον αφορά τα ταξίδια του Σαμαρά, να μας πει ο Myralis που του άρεσε το ποστ σου κιόλας πόσο κόστισε στον ελληνικό λαό το ταξίδι για networking του αρχηγού του (αλήθεια θα σας καταργήσει τις συνιστώσες ή όχι?) στη Λατινική Αμερική.

[MENTION=3150]sofix[/MENTION] Ε ρε Γιωργάκη που θέλετε.

σου μιλάω με χειροπιαστά επιχειρήματα, ειμαι λαϊκιστής.

διαφωνώ μαζί σου και παραθέτω την άποψή μου, ειμαι συριζαίος.

Και μονο το ότι σε όλους κολλάς μια ταμπέλα όταν λένε κάτι αντίθετο από αυτά που σθεναρά υποστηρίζεις δείχνει το επίπεδό σου.

Από εκεί και πέρα τον φανατισμό σου δεν τον καταλαβαίνω..προφανώς έτρωγες και τρως καλά ακόμη, και γι'αυτό χτυπιέσαι έτσι για έναν άνθρωπο που από το 1977 η μόνη δουλειά που έκανε ήταν να προσπαθεί να εκλεγεί με κάθε τρόπο κάπου. (σου θυμίζω ΝΔ, Πολιτική άνοιξη, εθνικές εκλογές και ευρωεκλογές, μετα διάλυση της πολτικής άνοιξης, επιστροφή στη ΝΔ, συμμαχία με τη Ντόρα με την οποία σφαζόταν για να εξασφαλίσει ψηφαλάκια κλπ κλπ κλπ)

Να τον χαίρεσαι...

Link to comment
Share on other sites

σου μιλάω με χειροπιαστά επιχειρήματα, ειμαι λαϊκιστής.

διαφωνώ μαζί σου και παραθέτω την άποψή μου, ειμαι συριζαίος.

Και μονο το ότι σε όλους κολλάς μια ταμπέλα όταν λένε κάτι αντίθετο από αυτά που σθεναρά υποστηρίζεις δείχνει το επίπεδό σου.

Από εκεί και πέρα τον φανατισμό σου δεν τον καταλαβαίνω..προφανώς έτρωγες και τρως καλά ακόμη, και γι'αυτό χτυπιέσαι έτσι για έναν άνθρωπο που από το 1977 η μόνη δουλειά που έκανε ήταν να προσπαθεί να εκλεγεί με κάθε τρόπο κάπου. (σου θυμίζω ΝΔ, Πολιτική άνοιξη, εθνικές εκλογές και ευρωεκλογές, μετα διάλυση της πολτικής άνοιξης, επιστροφή στη ΝΔ, συμμαχία με τη Ντόρα με την οποία σφαζόταν για να εξασφαλίσει ψηφαλάκια κλπ κλπ κλπ)

Να τον χαίρεσαι...

Είπε για επίπεδο αυτός που μόλις τώρα με κατηγόρησε ότι είμαι επι πληρωμη υποστηρικτής της ΝΔ (έτρωγα και τρώω καλά). Μέχρι και πριν λίγους μήνες ήμουν Αγγλία και δούλευα εκεί οπότε τον υπαινιγμό σου αγαπητέ στον επιστρέφω ως εξης: χρησιμοποιώντας το δικό σου σκεπτικό το lab είναι γεμάτο wannabe Βελουχιώτες επειδή προφανώς είναι γεμάτο τεμπέληδες που δεν έχουν τι να κάνουν και περιμένουν το πατέρα του Ερνέστο να αναλάβει την εξουσία για να φάνε καλα;

Και επειδή μου λες να τον χαίρομαι. Ο Σαμαράς σε όλες τις δημοσκοπήσεις είναι ο καταλληλότερος πρωθυπουργός. Ακόμα και σε αυτές στις οποίες ο τΣυριζα ήταν πρώτο κόμμα. Προφανώς τον χαίρομαι και εγώ και πολλοί άλλοι. Περαστικά σας λοιπόν.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

τι λες ρε παιδι μου. σκοτώθηκε στη δουλειά ο πιτσαδόρος...

Αντε να τα πεις αυτά σε ανρθώπους που λόγω δουλειάς (και γνωρίζεις φαντάζομαι πως ειναι πολλοί πλέον, και οχι μονο φορτηγατζήδες) σηκώνονται κάθε μέρα επί μια ολόκληρη ζωή στις 5-6 το πρωί γυρνάνε όλη την Ελλάδα με αυτοκίνητά τους ή κάνουν όλη την ώρα ταξίδια από το τη μια άκρη στην άλλη, στην καλύτερη περίπτωση έχοντας εισιτηριο οικονομικής θέσης σε κάποιο αεροπλάνο. Και ολα αυτά για 700-900 ευρω το μήνα με δάνεια να τρέχουν, οικογένειες και παιδιά. Όχι λεφτά με ουρά από πίσω (που ένας Θεός ξερει πώς βρέθηκαν εκει) και 7 χιλιαρικάκια πληρωμένα από σενα και εμενα κάθε μηνα...

Συγγνώμη βρε hayabusa αλλά το επίπεδο επιχειρημάτων που χρησιμοποιείς μου θύμισε αυτό.

Όντως υπάρχουν πολλές δυσκολίες όπως το περιγράφεις αλλά συγκρίνεις πολύ ανόμοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ανασχηματισμός: Τι θέλει ο ΒενιΘέλος. Χάνουμε τον Σίμο. Μουρμούρα για Μουρούτη. Θρήνος στη Συγγρού

Πάρτε μελάνι και χαρτί: Τα υπουργεία Ανάπτυξης, Εργασίας, Γεωργίας, Πολιτισμού, Εσωτερικών, Τουρισμού, και τον υφυπουργό Τύπου ζητάει ο Ευάγγελος Βενιζέλος από τον Αντώνη Σαμαρά.

Εκτός βέβαια από τη θέση του αντιπροέδρου της κυβέρνηση με αρμοδιότητες όμως και όχι τυπικές αλλά ουσιαστικές, που θεωρείται βέβαιο ότι έχει ήδη συμφωνηθεί να λάβει για τις υπηρεσίες που προσέφερε κατά τη διαδικασία αδειάσματος του Κουβέλη -και στήριξης του Σαμαρά.

Μια είδηση που πρέπει να ξεχωρίσουμε σε όλα αυτά: Μάλλον χάνουμε τον Σίμο Κεδίκογλου -θα αντικατασταθεί από άλλον εκπρόσωπο με πιο ευρύ -προοδευτικό!- προφίλ.

Παρεμπιπτόντως να πούμε ότι ο Σαμαράς έχει βάλει σε καραντίνα τους στενούς του συνεργάτες Σταμάτη, Μουρούτη και Κεδίκογλου, για το ωραίο σχέδιο που του πρότειναν -και ο ίδιος βέβαια δέχτηκε- να ξεπατώσουν την ΕΡΤ με τον τρόπο που το έκαναν.

Ο Χρύσανθος πάλι τη γλίτωσε, αν και του καταλογίζουν ότι συμφώνησε με το σχέδιο και δεν προφύλαξε τον πρωθυπουργό. Είχε όμως τη σωφροσύνη να μην εκτεθεί με ανοησίες και πανηγυρισμούς περί νέας Ελλάδας και Σαμαρά σε ρόλο Μεγαλέξανδρου όπως ο «επιπόλαιος Μουρούτης» -την έκφραση χρησιμοποίησε άνθρωπος του Μαξίμου.

Με όλα αυτά πάντως το ανώτερο στρώμα στελεχών της ΝΔ είναι σε αναβρασμό. Και δεν λείπουν οι θρήνοι και οι οιμωγές -στο παρασκήνιο φυσικά, να μην ακουστούν- που υποστηρίζουν ότι ο Σαμαράς με τους ανθρώπους του πήρε την πρωτοβουλία για την ΕΡΤ, χωρία να ρωτήσουν κανένα, και τώρα θα την πληρώσουν εκείνοι που δεν έχουν καμιά ευθύνη και έμαθαν τα νέα από την τηλεόραση.

Για να αποδειχτεί ότι η ζωή είναι σκληρή και η πολιτική σκληρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη βρε hayabusa αλλά το επίπεδο επιχειρημάτων που χρησιμοποιείς μου θύμισε αυτό.

Όντως υπάρχουν πολλές δυσκολίες όπως το περιγράφεις αλλά συγκρίνεις πολύ ανόμοια πράγματα.

Συγνώμη κιόλας αλλά αν ο πρωθυπουργάκος θεωρεί οτι κουράζεται μπορει να σηκωθεί να φύγει, κανείς δεν τον έβαλε εκεί με το ζόρι.

20 χρόνια (για να μη πώ παραπάνω) είχε λυσσάξει για αυτή την καρέκλα.

Επίσης αν θεωρεί ότι του έχουν φορτώσει πολλά και παίρνει λιγα για όλα αυτά που κάνει (ήτοι τα σχεδόν 10χιλιάρικα που καθαρίζει μηνιαίως δεν τον φτάνουν) ας παραχωρήσει τη θέση του στον επόμενο ή ας προσπαθήσει για ένα μήνα να ζήσει με αυτά που παίρνει ένας απλός μισθωτός.

Δεν ειναι ούτε λαϊκισμός ούτε τίποτα άλλο. Μετρημένα κουκιά, 1+1 κάνουν δύο.

Στην Ελλάδα του 2013 που άνθρωποι καθημερινά ψάχνουν στους κάδους μπας και βρουν τιποτα να φάνε, να βγαίνει ο Σαμαράς και οι όμοιοί του (ή τα τσιράκια τους) και να κάνουν παραπάνα είναι τουλάχιστον εμπαιγμός...

Αν αυτό εσείς θέλετε να το βαφτίσετε λαϊκισμό ή κάτι άλλο πρόβλημά σας...

Link to comment
Share on other sites

O Σαμαράς, Ο Καραμανλής, Ο Σημίτης ήταν όλοι τους καταλληλότεροι από πάντα και δια παντός σε όλες τις δημοσκοπήσεις...Η Ελλάδα κυβερνήθηκε από τους καταλληλότερους και είναι σε αυτήν την κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3150]sofix[/MENTION] Ε ρε Γιωργάκη που θέλετε.

ευτυχως για σενα, μαλλον απεχεις πολυ απο το αγγουρι που τρωμε σχεδον ολοι οι υπολοιποι,λιγο ή πολυ..

οπότε μαλλον δικαιολογησε να βροντοφωναζεις οτι τον χαιρεσαι τον αντωνακη..και καλα κανεις,δικαιωμα σου!

σου θιξαμε ομως την κουρασμενη πρωθυπουργαρα και βγηκες παγανια με ευχες για ..Γιωργακηδες

αληθεια πως σου ηρθε να πεταξεις το mention και διπλα μου τον Γιωργακη?

με εκοψες για πασοκο ή θες να μου συγκρινεις την σκυλα με την χαρυβδη?

εκτος αν υποθετεις οτι με Γιωργακη τρωγαμε ολοι πονο,ενω τωρα με αντωνακη τρωμε με χρυσα κουταλια,το αγγουρι βγαινει σιγα σιγα και ειμαστε αχαριστοι που το παιδι προσπαθει και εμεις το λιδορουμε που κουραζεται απο τα ταξιδακια..

παντως ειναι εκπληκτικο το οτι δεν αφηνεις τιποτα να πεσει κατω στα οσα διαφοροι σερνουν κατα καιρους στο αβαταρ σου..

ο,τι λεει καποιος για το αβαταρ, τρεχεις να το μαζεψεις,το επεξεργαζεσαι και αρκετες φορες το γυρνας πισω μεχρι και επι προσωπικου ..ακομα και σε χρηστες σαν εμενα που δεν εχουν διασταυρωθει τα ποστ μας ποτε μεχρι τωρα..

θα αντισταθω στο να βγαλω το προφανες συμπερασμα και να σε αδικησω εστω και 1%...

Link to comment
Share on other sites

Ο αυτόματος πιλότος που λες πήγε σπιτι του στις 5 τα ξημερώματα της Τετάρτης πέταξε για Βιέννη γύρισε καπακια το βραδάκι και πήγε να ακούσει τις @@ες του Κουβελη. Για αυτόματος πιλότος μου φάνηκε αρκετά καταβεβλημενος στο διάγγελμα του.

μιας και περναω 1-2-3 φορες τη μερα απο κει που μενει, πες μου λιγο το προγραμμα του αν το εχεις ευκαιρο,να του δωσω κανα τονοτιλ/σπανακοπιτα/φακες να καρδαμωσει λιγο το παλικαρι.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε άρχοντα γιατί σε έχασα. Εσύ δεν έλεγες

? Τι εννοείς καλύτερο λοιπόν;

Eννοώ ότι η πλειοψηφία των γιατρών δεν αράζουν στο γραφείο τους με το κλιματιστικό τους να παίρνουν φακελάκια όπως νομίζεις. Οι γιατροί δουλευουν πολύ, σώζουν ζωές και το ευχαριστώ της Κυβέρνησης είναι να τους απολύσει και να κλείσει τα νοσοκομεία γιατι... κοστίζουν.

Και όσον αφορά τα αριθμημένα σου points.

1. Και οι δυο δεν πάνε στο εξωτερικό;

2 & 3. Το ξέρω όπως ξέρω ότι όλο το σκυλολόι του Τσίπρα πέταξε business class (το παιδί του λάου αυτός ο ένας απο εμάς)

4. Για να καταλάβω γιατί σε χάνω. Πάει ο υπουργός οικονομικών σε Euro Working Group. Ή πάει ο πρωθυπουργός σε Σύνοδο κορυφής. Τι ακριβώς θες να κάνουν για να είσαι ικανοποιημένος; Να πληρώσουν τα εισιτήρια απο την τσέπη τους;

Βρε ναι, αλλά διάλεξε τι συγκρίνεις.. Από τον Πρωθυπουργό το πήγες στον Τσίπρα, και τον σύγκρινες μετα με τον Στουρνάρα επειδή σε συνέφερε. Ωπα, στάκα, μην μας μπλέκεις έτσι.

Ο Σαμαράς έχει το τζετ να τον κάνει βόλτες με τα λεφτά της Κυβερνήσεως (ακα κατευθείαν από το δημόσιο ταμείο), από εκεί πέρνει και ο Στουρνάρας για να πηγαίνει στα EuroGroup να στείνει ποπό.

Ο Τσίπρας πλήρωσε από την τσέπη του, δικαίωμα του να πάει και business class.

EuroGroup, συνόδους κορυφής κλπ, ας τα πληρώσει το κράτος, ΑΛΛΑ ας μοιώσει και τον μισθό τους στα 3000 ευρώ μικτά, ας βγάλουν και τα περισσότερα Βουλευτικά προνόμια, να δούνε την χαρά. Όχι 5.000 στο χέρι και τα πάντα πληρωμένα για να βγαίνεις και να μου λες "Καταλαβαίνουμε τις θυσίες του Ελληνικού λαού", να ευαγγελίζεσαι θέσεις εργασίας από την Κίνα και την Ρωσία, που δεν θα έρθουν και να τα ρίχνεις στον Τσίπρα για τις όχι επενδύσεις, ενώ ένα χρόνο έχεις αποδειχθεί τελοίως άχρηστος και ψευτης σε όσα έχεις πει και υποσχεθεί.

Όσον αφορά το ταξίδι αναψυχής της προεδράρας σου, σου χω μια ερώτηση. Να κλείσει εισητήρια business class ήξερε (να μου πεις τον πήγαινε ο μπαμπάς στο ιδιωτικό με τζιπάρα έχει καλομάθει το πωπουδάκι του μωρε) να πληρώσει τους εργαζομένους στην Αυγή δεν ήξερε;

Βόμβες χωρίς πρόσφατα στοιχεία δεν αποδέχομαι.

Ο Σαμαράς σε όλες τις δημοσκοπήσεις είναι ο καταλληλότερος πρωθυπουργός. Ακόμα και σε αυτές στις οποίες ο τΣυριζα ήταν πρώτο κόμμα. Προφανώς τον χαίρομαι και εγώ και πολλοί άλλοι. Περαστικά σας λοιπόν.

Πλάκα κάνεις έτσι?

Ακόμα δεν έμαθες ότι δεν μπορείς να βασίζεσαι σε δημοσκοπήσεις?

Πόσο μάλλον στην πιο άθλια δημοσκοπική ερώτηση, που ιστορικά, ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ φορές ο εκάστοτε πρωθυπουργός ΔΕΝ προηγείται? Που για 1-2 χρόνια έβγαινε πρώτος ο κανένας??

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2748]KoMM[/MENTION] @[MENTION=5271]sstav[/MENTION] [MENTION=3673]hayabusa[/MENTION] [MENTION=2868]Myralis[/MENTION] και λοιπές δημοκρατικές συνιστ εεεε δυνάμεις.

Το ότι ο πρωθυπουργός τρώει μανίκι δεν το είπα για να τον λυπηθεί κανείς ή για να κάνω το λογικό άλμα ότι άρα είναι καλός. Προφανώς και ήθελε τη θέση και προφανώς για να εκπληρώσει στο ακέραιο τα καθηκοντα του (ευτυχώς όπως τα αντιλαμβάνεται αυτός και όχι εσείς) θα πρέπει να του γίνει ο κώλος να. Ανέφερα το πρόγραμμα του γιατί θεωρώ άδικο να λέμε ότι η χώρα είναι σε αυτόματο πιλότο όταν ο πρωθυπουργός της έχει μείνει σε ένα χρόνο ο μισός (ναι όχι απο την ασιτία αλλά απο το ωράριο του).

Ο κλασικός ο Έλληνας βέβαια δεν τα βλέπει αυτά. Λες ότι ο Σαμαράς είναι μακράν ο πιο εργατικός πρωθυπουργός των τελευταίων ετών (αποφεύγω να πω ο αποτελεσματικότερος ή ο καλύτερος μιας και αυτά είναι υποκειμενικά) και ακούς την εξυπνάδα του καθενός. Για φορτηγαντζήδες, βιοπαλαιστές, τονοτιλ και τα @@ μου κουνιούνται. Εδώ [MENTION=3150]sofix[/MENTION] πάει το σχόλιο περί Γιωργάκη. Όχι επειδή σε θεωρώ ΠΑΣΟΚο αλλά με αυτά που ακούω καταλήγω στο συμπέρασμα ότι δεν αξίζει στον Έλληνα για Πρωθυπουργός τπτ παραπάνω απο έναν που θα έχει έννοια πότε θα πάει για κανό, ποδήλατο ή να παίξει Pro στο PS3. Ή κάποιον που στο βωμό των εντυπώσεων βαφτίζει το παιδί του Ερνέστο. Οι wannabe Γκεβάρες όλου του κόσμου μόλις είχαν στύση....

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION].

Λαικίζεις όσο λαικίζει και ο προέδρος σου με τον Ερνέστο.

Σου έχω ένα ακόμα καλύτερο. Γιατί ο πρωθυπουργός να πληρώνει μόνο τα αεροπορικά του ταξίδια. Να πηγαίνει στο αεροδρόμιο με ταξί (ή να τον πετάει η Γεωργία με το οικογενειακό τους αυτοκίνητο). Γιατί να πληρώνει το κράτος για κόλλες Α4; Να πετάγεται μια στιγμή μέχρι το Κολωνάκι (ούτε 5 λεπτά δρόμος δεν είναι απο το Μαξίμου) και να βγάζει εκεί φωτοτυπίες.

Ο Τσίπρας πλήρωσε από την τσέπη του, δικαίωμα του να πάει και business class.

Πλήρωσε το κόμμα απο την κομματική ενίσχυση. Τη στιγμή που η Αυγή θύμισε μου πόσα μηνιάτικα χρωστάει.....

Link to comment
Share on other sites

Ο κλασικός ο Έλληνας βέβαια δεν τα βλέπει αυτά. Λες ότι ο Σαμαράς είναι μακράν ο πιο εργατικός πρωθυπουργός των τελευταίων ετών (αποφεύγω να πω ο αποτελεσματικότερος ή ο καλύτερος μιας και αυτά είναι υποκειμενικά) και ακούς την εξυπνάδα του καθενός.

Ο κλασσικός ο Έλληνας βλέπει έναν Σαμαρά να κάνει βόλτες ανά την υφήλιο, και να μιλάει για επενδύσεις, αποκρατικοποιήσεις και Success Story. Ενώ υποσχόταν "Διαπραγματευση του Μνημονίου" και ξέχασε 17/6/2012 αμέσως μετά τα αποτελέσματα των εκλογών.

Συνάμα, βλέπει ότι ούτε επενδύσεις γίνοντε, ούτε αποκρατικοποιήσεις πέρα από το να δίνει τον ΟΠΑΠ στο φιλαράκι του και τις συχνότητες στην DIGEA (άρα τσάμπα τρέχει ο φίλος...)

Που είναι η αποτελεσματικότητα;; Τι έχει κάνει πέρα από την τζίφρα στο μνημόνιο 3;; Απάντησε σε αυτό!

Μετά βλέπει και το πορτοφόλι του που γεμίζει ολοένα και λιγότερο ή καθόλου, και τον πιάνει απελπισία.

Γιατί ο Σαμαράς τρέχει σαν τον Βέγγο και κουράζεται (σύμφωνα με εσένα), αλλά ο κλασσικός ο Έλληνας είναι άνεργος και δεν έχει μία..

Ή κάποιον που στο βωμό των εντυπώσεων βαφτίζει το παιδί του Ερνέστο. Οι wannabe Γκεβάρες όλου του κόσμου μόλις είχαν στύση....

Λαικίζεις όσο λαικίζει και ο προέδρος σου με τον Ερνέστο.

Εσύ θα του πεις πως θα βαφτίσει το παιδί του? Και Βλαδίμηρο Ιωσήφ Μάο Φρειδερίκο Καρλ Ερνεστο Τσίπρα να θέλει να τον βγάλει που είναι το κόλλημα σου;

Σου έχω ένα ακόμα καλύτερο. Γιατί ο πρωθυπουργός να πληρώνει μόνο τα αεροπορικά του ταξίδια. Να πηγαίνει στο αεροδρόμιο με ταξί (ή να τον πετάει η Γεωργία με το οικογενειακό τους αυτοκίνητο). Γιατί να πληρώνει το κράτος για κόλλες Α4; Να πετάγεται μια στιγμή μέχρι το Κολωνάκι (ούτε 5 λεπτά δρόμος δεν είναι απο το Μαξίμου) και να βγάζει εκεί φωτοτυπίες.

Αυτό σου είπα εγώ? Για διάβασε ξανά την απάντηση

Πλήρωσε το κόμμα απο την κομματική ενίσχυση. Τη στιγμή που η Αυγή θύμισε μου πόσα μηνιάτικα χρωστάει.....

Για πες μου εσύ γιατί είμαι μακριά και δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ο πρωθυπουργός τρώει μανίκι δεν το είπα για να τον λυπηθεί κανείς ή για να κάνω το λογικό άλμα ότι άρα είναι καλός. Προφανώς και ήθελε τη θέση και προφανώς για να εκπληρώσει στο ακέραιο τα καθηκοντα του (ευτυχώς όπως τα αντιλαμβάνεται αυτός και όχι εσείς) θα πρέπει να του γίνει ο κώλος να. Ανέφερα το πρόγραμμα του γιατί θεωρώ άδικο να λέμε ότι η χώρα είναι σε αυτόματο πιλότο όταν ο πρωθυπουργός της έχει μείνει σε ένα χρόνο ο μισός (ναι όχι απο την ασιτία αλλά απο το ωράριο του).

Ο κλασικός ο Έλληνας βέβαια δεν τα βλέπει αυτά. Λες ότι ο Σαμαράς είναι μακράν ο πιο εργατικός πρωθυπουργός των τελευταίων ετών (αποφεύγω να πω ο αποτελεσματικότερος ή ο καλύτερος μιας και αυτά είναι υποκειμενικά) και ακούς την εξυπνάδα του καθενός. Για φορτηγαντζήδες, βιοπαλαιστές, τονοτιλ και τα @@ μου κουνιούνται. Εδώ

Όχι ότι θεωρώ όποιον κάνει ταξίδια πιο εργατικό (!), αλλά ο Γιωργάκης έκανε πολλά περισσότερα από τον δικό σου. Θύμισου 2009-10.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION]

μιας και ο Γιωργακης εχει γινει σημειο αναφορας καλως ή κακως, θες να μου αριθμησεις 2-3 σημεια που δειχνουν οτι ο Αντωνακης κινειται σε διαφορετικη πορεια,εχει σχεδιο και τελοσπαντων εργαζεται προς τη σωστη κατευθυνση για το μέσο Ελληνα που καταρρεει?

προφανως αν ο ενας κανει ποδηλατο δημοσια ή ο αλλος παιζει μπιριμπα online με ψευδωνυμο kalamataPoWa λιγο μας αφορα ως λαο..

αρκει να πειθει οτι δουλευει για το λαο..

το αν εμεινε μισοςο ΑνΤονυς, για σενα μπορει να σημαινει οτι εργαζεται σκληρα.Για μενα μπορει ομως να σημαινει οτι ειναι λιγος,λυγιζει στο βαρος του ρολου και γενικα οτι τον κρατανε απο τα καλαματιανα του ουμπαλα και δεν μπορει να ξεφυγει,ειναι σε αδιεξοδο και καταρρει μαζι με την χωρα του..

τι εργο εχει να παρουσιασει ο ανθρωπος αυτος ,τι κινησεις,τι αποτελεσμα μετα απο τοσους μηνες? ΤΙΠΟΤΑ

ισα ισα μας φλομωσε υποσχεσεις,δεν τηρησε καμμια και μια κινηση που πηγε να κανει με την ΕΡΤ ,τα εκανε σκατα στην απελπισια του,μιας και απο σχεδιο και εναλλακτικες =μηδεν!

ο αυτοματος πιλοτος ειναι ακομα στο ΟΝ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.