Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Άλλο ελεύθερος τύπος και άλλο ελεύθερος δημοσιογράφος. Στην χώρα μας αυτό λειτουργεί αντιστρόφως ανάλογα. Όσο πιο πολλοί δημοσιγράφοι δρουν "ελεύθεροι" τόσο πιο ΜΗ ελεύθερος είναι ο τύπος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλά τα όσα λέγονται για τη σημερινή συνέντευξη από το αμερικανάκι είναι τουλάχιστον γελοία....

"ή μας στηρίζετε ή βουλιάζουμε":bad:::bad::bad::bad::bad:

Eιλικρινά δηλαδή τι σκ...

Link to comment
Share on other sites

Και με το νησί τι θα γίνει?

Τον ψεύτη τον απατεώνα θα βλέπουμε?

Η πλάκα είναι ότι έχουν εξαγγείλει ότι δεν θα πάρουν άλλα μέτρα το 2011 και δεν το πιστεύουν ούτε οι ίδιοι (και εννοώ τους υπουργούς, οι ψηφοφόροι τους κλασσικά θα τους ψηφίσουν επειδή απλά δεν υπάρχει καλύτερος - ή έστω πάντα αυτή είναι η δικαιολογία!!).

Σοβαρά τώρα, στην Αθήνα που μένω, μόνο Άδωνι μου πάει η καρδιά να ρίξω.

Και καταλαβαίνω την τραγικότητα αυτού που λέω :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και με το νησί τι θα γίνει?

Τον ψεύτη τον απατεώνα θα βλέπουμε?

Η πλάκα είναι ότι έχουν εξαγγείλει ότι δεν θα πάρουν άλλα μέτρα το 2011 και δεν το πιστεύουν ούτε οι ίδιοι (και εννοώ τους υπουργούς, οι ψηφοφόροι τους κλασσικά θα τους ψηφίσουν επειδή απλά δεν υπάρχει καλύτερος - ή έστω πάντα αυτή είναι η δικαιολογία!!).

Σοβαρά τώρα, στην Αθήνα που μένω, μόνο Άδωνι μου πάει η καρδιά να ρίξω.

Και καταλαβαίνω την τραγικότητα αυτού που λέω :hehe:

Xρειάζεται μια αντιπολίτευση διαφορετική είναι η αλήθεια,

τώρα αν αποδείξουν ότι είναι και αυτοί τσιράκια των μεγάλων...

Link to comment
Share on other sites

Xρειάζεται μια αντιπολίτευση διαφορετική είναι η αλήθεια,

τώρα αν αποδείξουν ότι είναι και αυτοί τσιράκια των μεγάλων...

Μα η αξιωματικη αντιπολιτευση εχει για Προεδρο τον Ελλην Copperfield που ως δια μαγειας θα εξαφανιζε το ελλειμα.

Και να που περασε ο καιρος και το θεμα του Πετρου ειναι ακομα πολυ επικαιρο(και θα ειναι μεχρι τελικα να χρεωκοπησουμε).

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, στην Αθήνα που μένω, μόνο Άδωνι μου πάει η καρδιά να ρίξω.

Και καταλαβαίνω την τραγικότητα αυτού που λέω :hehe:

Μπουμπουκος φορ πρεζιντεντ! Παρα σιεμπρε κιολαC!

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μην τον δούμε.

Διαφωνώ. Τον ακούω τώρα στο πισί και βγάζει πολύ γέλιο. "Θα πατάξουμε την διαφάνεια", "δημιουργία νέων θέσεων ανεργίας". Χαχαχα, τέτοια σαρδάμ κανένας.

Εν τω μεταξύ μ'αρέσει που λέει ότι ξένοι έχουν επενδύσει σε παράγωγα για τη χρεοκοπία μας. Δεν μας λέει όμως ποίες τράπεζες, που βγάζουν αυτά τα παράγωγα, θα κατέρρεαν και μόνο στο άκουσμα της ελληνικής απειλής για χρεκοπία. Αυτό που τόσο καιρό έλεγαν οικονομολόγοι για την χρήση του χρέους ως όπλο.

Ούτε λέει και για τον ωμό εκβιασμό των Γερμανών που τόσο καιρό μας χρέωναν(και τις άλλες χώρες του Νότου) και μας μοσχοπουλούσαν τα προϊόντα τους και τώρα θέλουν μηδενικά ελλείμματα.

Anyway, περιμένω το αυριανό του Λαζόπουλου. Θα "δακρύσουμε" και πάλι.

Υ.Γ: Δείτε και αυτό. Ο πίνακας που πήγε;

http://olympia.gr/2010/04/24/h-e%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CF%82-%CE%B5%CF%85%CE%B3%CE%BD%CF%89%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%83%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%BD%CF%84/

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουκος φορ πρεζιντεντ! Παρα σιεμπρε κιολαC!

Ετci!

Τον ακούω κι εγώ τώρα, δεν είναι τα σαρδάμ, είναι ότι του σχολιάζουν την ανακολουθία των δηλώσεων και δείχνει σαφώς ότι η ανακολουθία αυτή θα συνεχίσει!!

Εκπληκτικός.

"Ο δρόμος προς την κόλαση είναι στρωμένος με καλές προθέσεις".

Δεν διαφωνώ για τις προθέσεις του (παρ'όλο που θα έπρεπε), αλλά με την κόλαση!

Link to comment
Share on other sites

Ετci!

Τον ακούω κι εγώ τώρα, δεν είναι τα σαρδάμ, είναι ότι του σχολιάζουν την ανακολουθία των δηλώσεων και δείχνει σαφώς ότι η ανακολουθία αυτή θα συνεχίσει!!

Εκπληκτικός.

Σωστός. Αυτά είναι γνωστά βέβαια.

Εντύπωση μου κάνει τώρα ότι κανείς δημοσιογράφος δεν αναφέρει για τον όρο του μνημονίου περί μη υπέρβασης του 2,5% του ΑΕΠ από τις συντάξεις έως το 2060. Και τον αφήνουν να μοιράζει και πάλι ελπίδες σε φτωχούς και απαίδευτους ανθρώπους, ότι μετά το μνημόνιο όλα θα επανέλθουν στην προηγούμενη κατάσταση.

Κανείς δεν σε πιέζει για έκτακτες εκλογές Γιωργάκη. Εξάντλησε την 3ετία και θα δεις που θα βρεθείς μετά.

Link to comment
Share on other sites

τι έπεσες από τα σύνεφα;;;

εγώ πάντως όχι, το περίμενα!

Οχι φυσικα.

Αφου δεν ειναι το "μπουμπουκι" του αρχηγος...

Μη ξεχνας

"Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς σου πιο κοντά. "

Σοβαρα τωρα περα το σαρδαμ-spam του Τζεφρι ενα πραγμα συγκρατησα και συμφωνω απολυτα.

Αντι να τρωγονται τα λοιπα 140 ρεμαλια της βουλης δεν προσπαθουν να "βοηθησουν" την ολη κατασταση...

(λεμε τωρα ρε παιδι μου)

Link to comment
Share on other sites

Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!:blink:

Ο παππούς βλέπει πάντα πολύ μπροστά!

Μήν παραξενευτείς άν κάποια στιγμή ο Γιωργάκης χρειαστεί το 2-3% του μελλοντικού κόμματος την Ντόρας...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.