Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Το θέμα δεν είναι να αλλαχτούν τα πρόσωπα αλλά οι πολιτικές. Και οικουμενική να έχεις αν πάει να σου περάσει πάλι το ίδιο μεσοπρόθεσμο, να την βράσω.

Συμφωνω αλλα πιστευω οτι οι πολιτικες γινονται απο προσωπα.

Το μεσοπροθεσμο μας λενε χρειαζεται γιατι δεν πετυχε το πρωτο. Να ειχανε πιο ικανα ατομα να το πετυχαινανε.

Να ειχανε επισης πιο ικανα ατομα να λεγανε εξαρχης στην ευρωπη, ξερετε αυτο δε γινεται να μας το ζητατε.

Να λεγανε αυτο που λεει ο ανδρουλακης σαν αμοιβαια καταστοφη. Οτι δηλαδη ή μας βοηθατε να σηκωθουμε ευρωπαιοι ή χρεωκοπω αυριο και σας παιρνω μαζι μου.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει και φοροδιαφευγει και δεν ξερω εγω, τι αμεσα να υποστει τις συνεπειες.

Στους ΗΔΗ όμως υπάρχοντες φορολογικούς νόμους ζει και βασιλεύει η λέξη ΑΔΙΚΙΑ. Διότι το "εχει", ερμηνεύεται από όλους τους βολευτές μας. κατα το δοκούν...

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαμαράς είναι εκλεγμένος από τους ΝΔ για να καθαρίσει την παράταξή του. Το ξέρει πολύ καλά. Το ξέρουν και όλοι οι άλλοι μέσα στο κόμμα του γ' αυτό έχουν εξαφανιστεί τον τελευταίο καιρό. Αν αρχίσει τα μεσοβέζικα απλά είναι τελειωμένη και όλη ΝΔ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαμαράς είναι εκλεγμένος από τους ΝΔ για να καθαρίσει την παράταξή του. Το ξέρει πολύ καλά. Το ξέρουν και όλοι οι άλλοι μέσα στο κόμμα του γ' αυτό έχουν εξαφανιστεί τον τελευταίο καιρό. Αν αρχίσει τα μεσοβέζικα απλά είναι τελειωμένη και όλη ΝΔ.

βεβαια,καθαρισε η παραταξη

κανεις δεν ειναι απο τη προηγουμενη σαπια κυβερνηση.:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Στους ΗΔΗ όμως υπάρχοντες φορολογικούς νόμους ζει και βασιλεύει η λέξη ΑΔΙΚΙΑ. Διότι το "εχει", ερμηνεύεται από όλους τους βολευτές μας. κατα το δοκούν...

Και με αυτο συμφωνω snips. Οι νομοι πρεπει να τηρουνται αλλα επισης οι νομοι πρεπει να ναι δικαιοι.

πχ

Πας τωρα εν μεσω κρισης να βαλεις απο 13% το φπα στο 23% στους εστιατορες? Θα τους γαζωσεις, δε θα αφησεις τιποτα.

Βαλτο ξερω εγω 8% αλλα απαιτησε να το πληρωνουν .

Μειωσε το φπα στα ποτα ωστε το αλκοολ να βγαινει το ιδιο με το οινοπνευμα. Αμα βρεις ομως μετα ατομο να βαζει μπομπες ή να μην κοβει αποδειξη φυλακη, μεσα τερμα.

Βαλε το ψωμι και το γαλα στο 5% να εχει ο κοσμος να τρωει εστω τα βασικα. Και εκει ελεγχος ομως.

Φτιαξε σωστους δρομους, βαλε λογικα διοδια και ναι οποιον δεν πληρωνει να τον λες γυφτο και προστιμα και χιλια δυο. Αλλα οχι να τον λες γυφτο επειδη δε θελει/μπορει να δωσει 40 ευρω για να παει σαλονικα.

κτλ κλτ κλτ και μπορω να γραφω δυο μερες...

αμα θελετε κανουμε και thelab λιστα με τι μετρα επρεπε να γινουν....

Link to comment
Share on other sites

Είναι πεντακάθαρα τα ελληνικά μου φίλε. Το τι ΘΑ κάνει είναι στο χέρι του.

νομιζω ειναι καμποσο καιρο προεδρος της νδ,οποτε αν ηθελε θα ειχε διαγραψει πολλα ατομα...

αλλα γιατι να το κανει?αρκεστηκε στη διαγραφη της ντορας που ηταν η αντιπαλος για τη προεδρια.

οποτε καλα ειναι η νδ,αργα και σταθερα μειωνει την διαφορα με το πασοκ,αυτο τους νοιαζει...

αμα θελετε κανουμε και thelab λιστα με τι μετρα επρεπε να γινουν....

φανταζομαι πρωτο θα ειναι η μειωση του φπα στο dsl στο 1% :p

Link to comment
Share on other sites

Φασαριες και στο Κολωνακι.Κατεβηκα μια βολτα Συνταγμα.Ημουν γραφειο κ ειχα την φαεινη ιδεα να κατεβω με τα ρουχα της δουλειας (γραβατα κλπ).Παρολο που κανα δυο απο την παρεα μας ειπαν πως ειμαι ΑΑ στοχος για μολοτωφ -κ εγω ετσι ενιωθα- ,κανεις δεν με πειραξε η αποδοκιμασε...Ενισχυεται συνεχως το συναισθημα μου πως οι διαδηλωτες ειναι ειρηνικοι average guys που θελουν απλα την ζωη τους πισω....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.