Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ευχομαι ολοψυχα στο επομενο πακετο μετρων, να τους μειωσουν οι "Τροικανοι" τις αποδοχες σε 200 Ευρω/μηνα.

Να δουμε τοτε ποιος θα χτυπαει ποιον...

Θα άφηνες το μαντρόσκυλο σου ατάιστο;

Link to comment
Share on other sites

271186_2050718599881_1601996078_2018896_7100445_n.jpg

Το έγραψα και στο twitter. Με προσβάλει αυτή η φωτογραφία. Όπως αποδείχθηκε περίτρανα, ο Παπαδόπουλος πήγε να σώσει την Ελλάδα από αυτά τα @@ που μας κυβερνάνε τώρα. Ήθελε να διώξει τους ξένους, όχι να μας ξεπουλήσει για ένα κομμάτι ψωμί. Μην ξεχνάμε ότι αυτοί οι "άγιοι" άνθρωποι που έριξαν τη "Χούντα", είναι αυτοί που μας κυβερνάνε τώρα. Αυτή είναι η γενιά του Πολυτεχνείου. Ο Παπαδόπουλος θάφτηκε με την Ελληνική σημαία στο φέρετρό του και μη έχοντας τίποτα άλλο από ένα απλό διαμέρισμα. Σίγουρα έκανε λάθη, αλλά πολύ μικρά σε σχέση με τη λεηλασία που συμβαίνει στη χώρα μας από τότε που τον έδιωξαν.

Η ιστορία δεν είναι γραμμένη στα βιβλία, γιατί εκεί τη γράφουν οι "νικητές". Είναι γραμμένη σε μαρτυρίες και στη λογική των ανθρώπων που μερικά χρόνια αργότερα μπορούν να κοιτάξουν πίσω και να δουν τα πράγματα ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Παπαδόπουλος έκανε εγκλήματα και οι τωρινοί κάνουν εγκλήματα. Το μόνο που έχει αλλάξει είναι ότι το ολοκληρωτικό καθεστώς έγινε δημοκρατικό (μόνο στο όνομα ίσως...).

Εγώ μπορεί να μην έζησα χούντα ούτε πόλεμο, αλλά νομίζω πως δε μπορούμε/πρέπει να θεωρούμε τον Παπαδόπουλο καλύτερο από αυτούς που μας κυβερνάνε σήμερα.

Επίσης ο wizard σωστά είπε πως είναι η γενιά του πολυτεχνείου που κυβερνάει, αλλά ας μη ξεχνάμε πως η εξουσία αλλάζει τον άνθρωπο...

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Και ο Παπαδόπουλος έκανε εγκλήματα και οι τωρινοί κάνουν εγκλήματα. Το μόνο που έχει αλλάξει είναι το ολοκληρωτικό καθεστώς έγινε δημοκρατικό (μόνο στο όνομα ίσως...).

Εγώ μπορεί να μην έζησα χούντα ούτε πόλεμο, αλλά νομίζω πως δε μπορούμε να θεωρούμε τον Παπαδόπουλο καλύτερο από αυτούς που μας κυβερνάνε σήμερα.

λογικό είναι διότι με την προπαγάνδα που έχεις υποστεί όχι μόνο εσύ αλλά και οι υπόλοιποι Έλληνες από το σχολείο να μην ξέρουμε τι πραγματικά έγινε εκείνη την μέρα ....

εγώ ένα ξέρω τότες που κατέβηκε ο Παπαδόπουλος (όχι από τα ηλίθια που ήταν στο Πολυτεχνείο τα οποία δεν ξέρανε τι θέλανε και τα παρακινούσαν) η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΓΕ KAI AYTO ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ !!!!!!! και την είχε παραλάβει με χρέος !

και όσο για τα εγκλήματα πια εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rAphljm4lps]YouTube - ‪τραυματισμός διαδηλωτή στο Σύνταγμα 29-6-2011‬‏[/ame]

φίλος μου το παλικάρι με την μπλε που ξαπλώσανε. Και για αυτόν, βάζω τα χέρια μου στη φωτιά ότι δεν έκανε τίποτα, πέρα από το ότι ήταν μπροστά, και άρα εύκολος στόχος για τα γκλομπ.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι όσους σε κάθε κρίση αναπολούν χούντες και απολυταρχικά καθεστώτα, μάλλον είναι άξιοι της μοίρας τους.

Δεν νομίζω πως αναπολούν καταστάσεις Χούντας (φυσικά οι εξαιρέσεις υπάρχουν).

Προφανώς συγκρίνουν καταστάσεις και μάλλον... μάλλον έχουν δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

O "εργαζόμενος" της ΕΘΕΛ σοΥρακας βγήκε σήμερα στην ΝΕΤ στη σταη και έμμεσα φανηκε να απειλησε (του ξεφυγε μαλλον) αυτόν που τράβηξε το video, και το ανέβασε απο συγκεκριμένο λογαριασμό στο YouTube.

Αυτοί οι ταλαιπωρημενοι, εργαζόμενοι, οι υπάλληλοι, έχουν ξεφύγει τελείως....

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο wizard σωστά είπε πως είναι η γενιά του πολυτεχνείου που κυβερνάει, αλλά ας μη ξεχνάμε πως η εξουσία αλλάζει τον άνθρωπο...

Όχι, όχι φιλαράκο μου....μην τους δίνεις άλλοθι...

Λυπάμαι όσους σε κάθε κρίση αναπολούν χούντες και απολυταρχικά καθεστώτα, μάλλον είναι άξιοι της μοίρας τους.

Καλά κάνεις και τους λυπάσαι, διότι δεν τα αναπολούν όπως λες....αλλά τα ζουν δυστυχώς. Και το θες ή όχι η συγκριση είναι αναπόφευκτη. Και το θες η όχι αυτοί που τα ζήσαν και τα δύο έχουν πιο απτές αποδείξεις καθημερινότητας και όχι των ΜΜΕ και των επίσημων κειμένων...Εϊμαι περίεργος βασικά τι θα γράφουν σε 30 χρόνια απο τώρα για μας....

"ΚΑΘΕ ΚΡΙΣΗ"? Τι εννοείς "κάθε κρίση"? Είχαμε και άλλες τέτοιες μετά την (υποτιθέμενη) Δημοκρατία, και δεν το έχω πάρει χαμπάρι;

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε με την χούντα τότε και την "χούντα" τώρα. Οι πρώτοι αφαίρεσαν ανθρώπινα δικαιώματα και επέβαλαν την άποψη τους με στρατιωτική βία αλλά δεν πρόδωσαν ευθέως την χώρα τους. Οι τωρινοί αφαιρούν ανθρώπινα δικαιώματα και επιβάλουν την άποψη τους με βία κάτω από μανδύα δήθεν δημοκρατίας και ταυτόχρονα προδίδουν και την χώρα τους.

Κατά μια έννοια οι τωρινοί είναι χειρότεροι απο τους άλλους...αλλά αυτό είναι σαν να συγκρίνεις σκατά με κουράδες..ξέρετε που ανήκουν και τα 2:p στον βόθρο

*Σόρρυ για την γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια,

Ψάχνω να θυμηθώ άλλη παρόμοια άνευ όρων χωρίς καμία διαπραγμάτευση παράδοση χώρας στην ιστορία των χωρών της Ευρώπης.

Άσχετο ..

εμετιλα, δεν μπορεσα να το δω ολο...

Δήλωσε ότι η Μπακογιάννη είναι φίλη μου και ειναι συνδεδεμένη πολιτικά μαζί της πολυ πιο γρήγορα απο ότι πίστευα...

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια,

Ψάχνω να θυμηθώ άλλη παρόμοια άνευ όρων χωρίς καμία διαπραγμάτευση παράδοση χώρας στην ιστορία των χωρών της Ευρώπης.

Οι Δανοί παραδόθηκαν σε έναν μοτοσικλετιστή του Χίτλερ ο οποίος μετέφερε στον Δανό βασιλιά αίτηση του Χίτλερ για διέλευση των ναζιστικών στρατευμάτων, ο Δανός βασιλιάς σε ένδειξη υποταγής παρέδωσε το στέμμα του στον μοτοσικλετιστή για να το πάει στο Βερολίνο και στον Χίτλερ

Link to comment
Share on other sites

Οι Δανοί παραδόθηκαν σε έναν μοτοσικλετιστή του Χίτλερ ο οποίος μετέφερε στον Δανό βασιλιά αίτηση του Χίτλερ για διέλευση των ναζιστικών στρατευμάτων, ο Δανός βασιλιάς σε ένδειξη υποταγής παρέδωσε το στέμμα του στον μοτοσικλετιστή για να το πάει στο Βερολίνο και στον Χίτλερ

και κοιτα που ειναι η δανια και που εμεις:D αναρωτιεμαι τι θα γινοταν αν ακολουθουσαμε το παραδειγμα δανιας ελβετιας κτλ

let the flame begin

Link to comment
Share on other sites

Νο flame. Πολλοί το έχουν πει, ότι ίσως να ήταν καλύτερα αν είχαμε παραδοθεί. Δες που είναι οι χώρες που συνεργάστηκαν τότε μαζί τους. Εμείς δεν είμαστε άξιοι ούτε τις αποζημιώσεις να πάρουμε. Καλή η ιστορία, αλλά δεν πληρώνει το φαΐ και το νοίκι...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.