Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

δεν θα το λεγα...

δες καλυτερα στο κεντρο του δημοσιευματος της real

Όπως αναφέρει δημοσίευμα της ιστοσελίδας zougla.gr, κατά τον ισχύοντα νόμο επιβάλλεται να διενεργηθεί εκκαθάριση. Τρεις εκκαθαριστές αναλαμβάνουν την υπόθεση κατόπιν αποφάσεως της Γενικής Συνελεύσεως της «Τράπεζας της Ανατολής». Η εκκαθάριση δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Κατά τους ισχύοντες νόμους και κατόπιν παρελεύσεως πολλών ετών, η Εθνική Τράπεζα ενημέρωσε πως η αξία των μετοχών της Τράπεζας της Ανατολής έχει εκμηδενιστεί. Όμως, σύμφωνα με το δημοσίευμα, οι μετοχές αυτές ήταν σε… χρυσό και μάλιστα η αναφορά είναι σαφής και εγγυητής κάθε τέτοιας μετοχής ήταν και… είναι η Τράπεζα Γαλλίας.

Το δικαιο των εταιριων ειναι τραγικα περιπλοκο ,καποιες υποθεσεις συγχωνευσεων/αποσχισεων/εκκαθαρισεων που χω χειριστει θελουν απιστευτα νομικα και λογιστικα ...δεν νομιζω πως ειναι τοσο -βλακωδως- απλα οσο τα λεει η εφημεριδα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το λεγα...

Δε διαφωνώ, αλλά αν διάβασες δεν αμφισβητούν την ύπαρξη της μετοχής, αλλά την ισχύ της. Ως είδηση, το ότι βρέθηκε μια τέτοια μετοχή, πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος αμφισβήτησης. Από εκεί και πέρα, νομίζω υπάρχει το χάος.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το λεγα...

δες καλυτερα στο κεντρο του δημοσιευματος της real

Το δικαιο των εταιριων ειναι τραγικα περιπλοκο ,καποιες υποθεσεις συγχωνευσεων/αποσχισεων/εκκαθαρισεων που χω χειριστει θελουν απιστευτα νομικα και λογιστικα ...δεν νομιζω πως ειναι τοσο -βλακωδως- απλα οσο τα λεει η εφημεριδα...

Εξοφλούμε το χρέος της Ελλάδας | Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει

Link to comment
Share on other sites

70 δις δολάρια είναι η περιουσία του πιο πλούσιου ανθρώπου στο κόσμο.

Αυτοί έχουν 2835 δις!!! :hehe:

*έκανα και την μετατροπή. Δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα. :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το σπαμ-:offtopic2:, αλλά αν κάποιος έχει τόσα λεφτά, γιατί να σώσει την Ελλάδα, που -αν δεν αλλάξουμε νοοτροπία- αργά η γρήγορα με την βλακεία που μας δέρνει και τους πολιτικούς μας, στα ίδια θα καταλήξουμε σε 10-20 χρόνια, και να μην φτιάξει μια καινούργια χώρα, ή γιατί να μην αγοράσει μια ολόκληρη χώρα?

Link to comment
Share on other sites

Η αξία αυτή των μετοχών δεν μπορεί να πληρωθεί από καμία τράπεζα και επειδή οι τράπεζες είναι οι μάστερς of the universe, μην περιμένετε να παίξουν κάποιο ρόλο στο χρέος της χώρας.

Προς το παρόν, θα φάνε οι δημόσιοι υπάλληλοι μια γερή μείωση με το εννιαίο μισθολόγιο, θα πληρώνουμε το τέλος ακινήτων μέχρι το 2014 και μετά από όλα αυτά λείπουν τουλάχιστον 4 δις € απο το 2012 και αυτό αν έχουμε -2,5% ύφεση το 2012 (που δεν θα έχουμε), άρα με απλά μαθηματικά, να περιμένετε αλλά 2χ-3χ των μέτρων αυτών το 2012.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν θα έλεγαν ελάτε να τα πάρετε ..........:p:P:P ........ Αλλά πως ήθελαν πριν λίγο καιρό να τους δώσουν 1,5 πάκο στο χέρι για κάθε 10 μετοχές μέσω τρίτων εταιριών αν δεν υπήρχε θέμα ???:tomato::tomato:

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Η επιστολή ενός κάτω των 55 απόστρατου:

"Σας φτύνω...επώνυμα".

Είμαι κάτω από 55 ετών Ανώτερος Αξιωματικός ε.α και φτύνω στα μούτρα σας .

Έχω τιμηθεί με όλα τα μετάλλια και τα παράσημα, με εύφημο μνεία για τις υπηρεσίες μου, δεν έχω τιμωρηθεί ποτέ μου και έχω υπηρετήσει σε όλο τον κόσμο.

Έχω υπηρετήσει 22 χρόνια στην ειδική μονάδα ΧΩΚ και ήμουνα παντού και πάντα και στην κρίση των Ιμίων ενεργοποίησα τους Πυραύλους ΧΩΚ. Στα 39 μου έπαθα έμφραγμα και υπεβλήθηκα σε εγχείρηση ανοικτής καρδιάς...

Από τότε υπηρέτησα σε υπηρεσία γραφείου αποφάσισα να παραιτηθώ στα 50 μου με σκοπό να φροντίσω την υγεία μου...

Επειδή σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία τα μοσχεύματα έχουν ορισμένο χρόνο ζωής δεν πρόκειται να φτάσω στην ηλικία των 55 ετών, φτύνω τώρα στα μούτρα σας γιατί δεν προλαβαίνω να φτύσω στους τάφου σας.

Λυπάμαι μόνο που από τους Αξιωματικούς του Κέντρου Επιχειρήσεων είμαι ο μόνος εν ζωή από τους τρεις συμμαθητές μου στην ίδια υπηρεσία, έχουν πεθάνει οι δύο σε ηλικία 40 χρονών και φέτος πέθανε και ο αντικαταστάτης μου σε ηλικία 35 ετών όλοι από έμφραγμα και όλοι από το υψηλό στρες. Λυπάμαι μόνο που δημιούργησα οικογένεια με τρία παιδιά και τα τρία επιστήμονες και άνεργα!!! Λυπάμαι που τόσα χρόνια ήμουν δίκαιος και τίμιος, λυπάμαι που για τα χάλια της Πατρίδος μου που εσείς είστε οι μοναδικοί υπεύθυνοι και την πληρώνουμε μόνο εμείς.

Λυπάμαι που με υποχρέωσαν να πληρώνω τα ταμεία σας και δεν μπορώ να εισπράξω τα χρήματα ούτε καν τις εισφορές μου (λόγω αδυναμίας πληρωμής ΜΤΣ ΒΕΑ) και δεν μπορώ να βοηθήσω τα παιδιά μου. Επειδή κάποιοι τα φάγανε και δεν τιμωρήθηκαν ΠΟΤΕ. Λυπάμαι που τόσα χρόνια δεν σας πήγα στα δικαστήρια γιατί επί 30 χρόνια με υπολογισμένα 10 χρόνια υπηρεσίες και πέραν του ωραρίου, νυχτερινά και αργίες δεν πήρα ούτε μια δραχμή υπερωρία ενώ οι πλασματικές υπερωρίες πάνε σύννεφο παντού.

Υ.Γ Επειδή δεν ήμουνα ποτέ ζήτουλας θα ψάξω για μαύρη εργασία να βοηθήσω την οικογένεια μου για να μην φτάσω στο σημείο να σκοτώσω κάποιον πολιτικό ανεύθυνο.

Παραθέτω τα προσόντα μου αν κάποιος μπορεί να με χρειαστεί: Γνωρίζω Αγγλικά, γνωρίζω υπολογιστές γνωρίζω από ασυρμάτους, γνωρίζω όλα τα όπλα, ατομικά και ομαδικά, μπορώ να σκοτώσω από 300μ απόσταση με μια σφαίρα, μπορώ να αναχαιτίσω ολόκληρο σμήνος αεροσκαφών και ελικοπτέρων, μπορώ να ανατινάξω οποιοδήποτε κτίριο, μπορώ να κάνω υποκλοπές τηλεπικοινωνιών, μπορώ να κάνω παρεμβολές, μπορώ να κάνω ότι δολιοφθορά μπορείτε να φανταστείτε .Έχω ειδική εκπαίδευση στους υπολογιστές με ό,τι αυτό συνεπάγεται .

Μακρυγιάννης Χρήστος

Ανώτερος Αξιωματικός ε.α

Και η δική μου απορία, χωρίς καμία δόση ειρωνείας:

Αφού δεν έχει να χάσει τίποτα, και μπορεί να σκοτώσει άνετα με μιά σφαίρα, γιατί δε γίνεται ήρωας στα μάτια και της καρδιές 8.100.000* εκατομμυρίων Ελλήνων;

*αφαιρώ το 19% που στα δημοψηφίσματα φαίνεται να θέλει ακόμα το ΠΑΣΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου απορία, χωρίς καμία δόση ειρωνείας:

Αφού δεν έχει να χάσει τίποτα, και μπορεί να σκοτώσει άνετα με μιά σφαίρα, γιατί δε γίνεται ήρωας στα μάτια και της καρδιές 8.100.000* εκατομμυρίων Ελλήνων;

*αφαιρώ το 19% που στα δημοψηφίσματα φαίνεται να θέλει ακόμα το ΠΑΣΟΚ...

Κριμα δεν ειναι να παει για ζωοκτονια.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω Αγγλικά, γνωρίζω υπολογιστές γνωρίζω από ασυρμάτους, γνωρίζω όλα τα όπλα, ατομικά και ομαδικά, μπορώ να σκοτώσω από 300μ απόσταση με μια σφαίρα, μπορώ να αναχαιτίσω ολόκληρο σμήνος αεροσκαφών και ελικοπτέρων, μπορώ να ανατινάξω οποιοδήποτε κτίριο, μπορώ να κάνω υποκλοπές τηλεπικοινωνιών, μπορώ να κάνω παρεμβολές, μπορώ να κάνω ότι δολιοφθορά μπορείτε να φανταστείτε .

Εγω γνωριζω γυναικοδιαλεκτους,γνωριζω μπιτσιζ,ξερω να χειριζομαι τον νεφιλιμ,μπορω να πεισω τον αστρολαβο οτι στα ελληνικα δικαστηρια μπορεις να βρεις το δικιο σου,μπορω να κανω φιλακια σε μπιατς απο 67 μετρα,μπορω να αναχαιτισω στηθος μεγεθους 4 μονο με το στομα μου,μπορω να προκαλεσω αλλεπαλληλους οργασμους σε ανοργασμικες μπιτσιζ,κανω δωρεα σπερματος,μπορω να επικοινωνω στον κωδικα Μορς με την φαλακρα μου,μπορω να τρεφομαι μονο με σουβλακια,εχω οσκαρ πρωτου και δευτερου ανδρικου ρολου ταυτοχρονα σαν ερασιτεχνης πορνοσταρ,εχω γυμνες φωτογραφιες του Ντολι και μπορω να αποκτησω γυμνες φωτογραφιες του ΡουτΧ,μπορω να φοραω κοστουμι χωρις εσωρουχα.

Τσακωνας.

ΥΓ:

Κανενας (σοβαρος) εκπροσωπος σωματος ασφαλειας (στρατου-αστυνομιας-πυροσβεστικης) με στοιχειωδη στρατιωτικη νοοτροπια ,δεν βγαινει δημοσια να εκθεσει την ειδικοτητα του και τα κατορθωματα του.Κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι ενας γραφικος τυπος που τα εχει δει ολα αυτα σε ταινιες η τα εχει παιξει στο call of duty.Εγω ομως ειμαι ο πραγματικος Τσακωνας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.