Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] το άγαλμα στο video, στο 27:54 ποιός είναι;

Δεν είμαι και σίγουρος, νομίζω ο George Washington. Δεδομένου ότι αυτός ήταν από τα ιδρυτικά μέλη των ΗΠΑ, και υποτίθεται με διαφορετικό στόχο από αυτόν που έχει φτάσει σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ερασιτέχνης ερευνητής με ατομικό υποσταθμό ΔΕΗ - NEWS247

Γιατί όπως είπε και κάποιος καρεκλοκένταυρος, να έχετε εμπιστοσύνη στην Ελληνική δικαιοσύνη.

http://news247.gr/ellada/eidiseis/pisw_stis_theseis_toys_oi_oikonomikoi_eisaggeleis.1557076.html

είμαι έτοιμος για αληθινό FUS RO DAH......

Παραδίδουν τα κλειδιά σε ιδιώτες φορο-ράμπο - NEWS247

Δηλαδή παραδέχονται οτι οι εφοριακοί είναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ να εισπράξουν για το κράτος; Και όλα καλά; Έτσι απλά;

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος για αληθινό FUS RO DAH......

Παραδίδουν τα κλειδιά σε ιδιώτες φορο-ράμπο - NEWS247

Να υποθεσω οτι οταν παρεδωσαν ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ σε ιδιωτες (παπαδημος) δεν ειχες ξεκινησει το Skyrim??? :p

Η εφορια σε πειραξε?? :hehe:

Παιδια τι να λεμε, πραγματικα εχει γινει ενα ρδελομπου και οποτε αποφασισω να χαζεψω ειδησεις για 5 λεπτα το μηνα, με πιανει κλαυσιγελως... Οποιοδηποτε απο ολα αυτα (των τελευταιων 2 ετων) να συνεβαινε απο μονο του θα ειχε καει το συμπαν, αλλα οταν "τυχαινουνε" μαζι, καθομαστε και κοιταζουμε αμιλητοι... Κλασσικο shock treatment!

Ψηνομαι μεθαυριο που θα ανεβω πανω να παω εξω απο τον Κορυδαλλο για συμπαρασταση στον Εφραιμ. Αποκλειεται να εχει ματ και δακρυγονα :p

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικο shock treatment!

επιχείρηση σοκ και δέος Σολωνάκο......όπως ακριβώς το λες.

έπιασαν τον κόσμο στον ύπνο τόσα χρόνια....τον κατάντησαν πρόβατο και τώρα με ένα μπαμ δε ξέρουμε από που μας έρχονται οι σφαλιάρες. μας έχουν ζαλίσει τόσο πολύ που το sudden death θα έρθει έπειτα από ανηλεή βασανιστήρια.......απλά γιατί μπορούν.

Link to comment
Share on other sites

Δασκαλε sln αν δεν πας στον εφραιμ παρε να παμε για κανα καφεδακι. αν και απο 4 ευρω το εχουν παει 5 πλεον και τσουζει παρολο που η λιρα πηρε την ανηφορα...

γιουφτο... τοσα μιλλιουνια βγαζεις!

Link to comment
Share on other sites

παενετε εφραιμ θα εχει ολονυκτία με τσαμπα αγιασμο και αντιδωρο..ασε που θα παιζουν γεροντοκορες με περιουσια,να κανετε την τυχη σας και να μην χρειαστει να τρεχετε στην ξενιτια για ενα κοματι χαλουμι..

Link to comment
Share on other sites

Ο "γέροντας" Εφραιμ είναι 55 χρόνων και αν σκεφτεί κανείς ότι έγινε ηγούμενος και ταυτόχρονα αρχιμανδρίτης στα 34 (ηλικία σχεδόν σκάνδαλο για τέτοια θέση) μπορεί να υποθέσει ότι το κόλπο το στήσανε από παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Ο "γέροντας" Εφραιμ είναι 55 χρόνων και αν σκεφτεί κανείς ότι έγινε ηγούμενος και ταυτόχρονα αρχιμανδρίτης στα 34 (ηλικία σχεδόν σκάνδαλο για τέτοια θέση) μπορεί να υποθέσει ότι το κόλπο το στήσανε από παλιά.

Είσαι σίγουρος; Νομίζω σε τέτοια ηλικία είναι πολλοί σε τέτοιες θέσεις.

Όλοι ίσως με μέσο ,αλλά οκ.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρωστατε σε τραπεζες ,καντε προσπαθεια με τον νομο για υπερχρεωμενα.Βλεπω αποφασεις δικαστηριων και γενικα υπαρχει ευνοικο κλιμα..."Ψαλιδισματα" χρεους απο 25-75% ,εναρξη δοσεων μετα 3-4 χρονια κλπ.Υποψιν οτι βασει νομου εχουν ανασταλει για το 2012 οι πλειστηριασμοι ακινητων για χρεη κατω των 200.000.

Η διαδικασια ειναι καπως τυπικη αλλα απλη

Μην μασησετε απο τις π@π@ριες που θα σας πουν στην τραπεζα "δεν μπορουμε κυριε,δεν μπορειτε κυριε,δεν μπορουνε κυριε".Πληρωνονται για να δουλευουν.εσας.

Εχετε το πανω χερι.Πλειστηριασμος για κατω απο 200Κ δεν παιζει,και αν τραβηξει αυτο στο δικαστηριο η τραπεζα αντιμετωπιζει ρεαλιστικοτατες πιθανοτητες κουρεματος ~50% της οφειλης

Στην χειροτερη των χειροτερων περιπτωσεων,αν κανετε σωστα την αιτηση,απλα θα κερδισετε μια καθυστερηση ~2-3 ετων στην αποπληρωμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

CORFU ON AIR...: Μια ιστορική ομιλία: Πως ο Ανδρέας Παπανδρέου προέβλεψε με ακρίβεια την κρίση στη Ευρωζώνη

Είναι επίσης η Γερμανία που έχει ξεχωριστή πολιτική να αναπτύξει την πολιτική της παρουσία ισοδύναμα με την οικονομική της, τόσο στην Κεντρική Ευρώπη, τα Βαλκάνια και γενικότερα τις Παραδουνάβιες Χώρες. Και αυτό, στα πλαίσια ενός αγώνα για τη δημιουργία σφαιρών επιρροής, που μας πάνε πίσω περίπου έναν ολόκληρο αιώνα.

Παραμένει, βέβαια, πάντα το ερώτημα, σε όλη αυτή την πορεία,εάν πορευόμαστε προς μία ευρωπαϊκή Γερμανία, ή προς μία γερμανική Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρωστατε σε τραπεζες ,καντε προσπαθεια με τον νομο για υπερχρεωμενα.Βλεπω αποφασεις δικαστηριων και γενικα υπαρχει ευνοικο κλιμα..."Ψαλιδισματα" χρεους απο 25-75% ,εναρξη δοσεων μετα 3-4 χρονια κλπ.Υποψιν οτι βασει νομου εχουν ανασταλει για το 2012 οι πλειστηριασμοι ακινητων για χρεη κατω των 200.000.

Η διαδικασια ειναι καπως τυπικη αλλα απλη

Μην μασησετε απο τις π@π@ριες που θα σας πουν στην τραπεζα "δεν μπορουμε κυριε,δεν μπορειτε κυριε,δεν μπορουνε κυριε".Πληρωνονται για να δουλευουν.εσας.

Εχετε το πανω χερι.Πλειστηριασμος για κατω απο 200Κ δεν παιζει,και αν τραβηξει αυτο στο δικαστηριο η τραπεζα αντιμετωπιζει ρεαλιστικοτατες πιθανοτητες κουρεματος ~50% της οφειλης

Στην χειροτερη των χειροτερων περιπτωσεων,αν κανετε σωστα την αιτηση,απλα θα κερδισετε μια καθυστερηση ~2-3 ετων στην αποπληρωμη.

Καλησπέρα

Αυτό όμως δεν ίσχύει μόνο όταν το ετήσιο ύψος των δόσεων υπερβαίνει το 40% του οικογενειακού εισοδήματος ??

Αλλιώς δεν σε θεωρούν υπερχρεωμένο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αυτό όμως δεν ίσχύει μόνο όταν το ετήσιο ύψος των δόσεων υπερβαίνει το 40% του οικογενειακού εισοδήματος ??

Αλλιώς δεν σε θεωρούν υπερχρεωμένο νομιζω.

Ο νομος δεν λεει κατι τετοιο.Τωρα πιθανως αυτο που λες ναναι ερμηνεια που εδωσε ενας δικαστης (και δεν δεσμευει καποιον αλλον) ,η urban legend τραπεζας.

Εχω δει παντως σε αποφαση ,δανειο~6χιλιαρικα (που οσο ναναι δεν το λες υπερχρεωση) να "ψαλιδιζεται" σε 4 χρονια Χ 30 ΕΥΡΑ τον μηνα.δηλ κοντολογις θα πλερωσει ο τυπος 1.500 ευρω...Σε αλλη παλι αποφαση εχω δει ναχει ο οφειλετης 2 αυτοκινητα και οικοπεδο 2.700 τετραγωνικα,και παλι να του ψαλιδιζει το δικαστηριο το χρεος.Προ ολιγων ημερων ειδες την αποφαση που ποσταρα ,που βαριοταν η τραπεζα να απαντησει στην αιτηση και διεγραψε ο δικαστης το χρεος.

9/10 φορες,μονο κερδος μπορει ναχει ο οφειλετης απο τετοιες διαδικασιες.Καιρος να καταλαβουν οτι δεν γινεται να δινουν τοκο...0.5%-3% για καταθεσεις και να παιρνουν~10%-20% για την πλακα τους...

ΥΓ:Ειναι φτηνες και απλες διαδικασιες -ΠΟΛΥ κατω απο 1.000ρικο τα εξοδα-,μην ψαρωσετε απο οτι και να σας πει η τραπεζα.Δικαζονται αμεσα (μαξ 6μηνο) διοτι πανε στο ειρηνοδικειο και οχι στα πολυασχολα πρωτοδικεια/εφετεια..

Μην αφηνετε τα μεγαλα ψαρια να εκμεταλλευονται την αγνοια μας...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

τα περι 40% τα άκουσα εγώ όταν πήρα στεγαστικό. Η συγκεκριμένη τράπεζα θεωρούσε (τότε) ότι με αυτή την αναλογία χρέος/εισόδημα, θα ήταν καλυμένοι. Ημουν και είμαι πολύ μακρια απο τέτοιο ποσοστό, αλλά τον καιρό εκείνο, είχαν λυσσάξει να με φτάσουν εκει.

Το πόστ που αναφέρεις το διάβασα, αλλά θεωρώ ότι χρειάζεσαι και τύχη για τέτοιο αποτέλεσμα, και με το συγκεκριμένο θέμα δεν μπορώ να το αφήσω στην τύχη.

Τέλος καλό θα ήταν να γνωρίζουμε πλήρως τι μπορει να συμβεί. ΟΚ οι 9/10 φορές, αλλά τι γίνεται την 1/10 ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση

τα περι 40% τα άκουσα εγώ όταν πήρα στεγαστικό. Η συγκεκριμένη τράπεζα θεωρούσε (τότε) ότι με αυτή την αναλογία χρέος/εισόδημα, θα ήταν καλυμένοι. Ημουν και είμαι πολύ μακρια απο τέτοιο ποσοστό, αλλά τον καιρό εκείνο, είχαν λυσσάξει να με φτάσουν εκει.

Το πόστ που αναφέρεις το διάβασα, αλλά θεωρώ ότι χρειάζεσαι και τύχη για τέτοιο αποτέλεσμα, και με το συγκεκριμένο θέμα δεν μπορώ να το αφήσω στην τύχη.

Τέλος καλό θα ήταν να γνωρίζουμε πλήρως τι μπορει να συμβεί. ΟΚ οι 9/10 φορές, αλλά τι γίνεται την 1/10 ?

αλλά τι γίνεται την 1/10 ?

απορριπτεται η αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

σε επαφή με τράπεζα μου είπαν πως για να γίνει τέτοια αίτηση πρέπει να έχει διαμαρυρηθεί δόση κλπ,να μπεις Τειρεσία και μετά να απευθυνθείς σε δικαστήρια,

ζυμφωνείς?

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

και η αίτηση που αναφέρεις απο ποιον προς ποιον είναι?

από το δικηγόρο μου προς την τράπεζα?

απο εμένα προς την τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.