Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Επιμένω στο αφορισμοί, γενικότητες και ασυναρτησίες x-large, τις βρίσκω διάχυτες στις καταχωρήσεις σου ακόμα και σε αυτήν που κάνω quote αυτή τη στιγμή.

Δεν θέλω να σε μειώσω αλλά δεν έχεις καταφέρει να προσβάλεις κανέναν στα δικά μου μάτια τουλάχιστον. Λυπάμαι εάν αυτός είναι ο στόχος σου.

Υποθέτω ότι ο χλευασμός η απαξίωση και η βολική ερμηνεία των γραφόμενων του άλλου με μοναδικό στόχο να τον καταστήσεις προβληματικό στα μάτια των άλλων δεν έχει στόχο την προσβολή. Και εσύ το κάνεις εσκεμμένα. Δεν εκφράζεις πουθενά κάποια άποψη κάποια σκέψη με βάση την οποία κράζεις εμένα. Απλά με στολίζεις με χαρακτηρισμούς και ειρωνεία. Από την πρώτη λέξη μέχρι την τελευταία. Ούτε λεξούλα στο γιατί το κάνεις, ούτε λεξούλα επιχειρήματος. Απλά ένα φορτηγό ειρωνεία, απαξίωση, χλευασμός, χαρακτηρισμοί. Μπράβο σου.

Εξέφρασα με έντονο τρόπο την αντίθεσή μου στο να κοιτάμε την κατάσταση του σημερινού Ελληνικού κράτους για να αποφασίσουμε το πόσο Έλληνες νιώθουμε. Εκτός και αν η εθνικότητα είναι σαν τα προγράμματα κινητής τηλεφωνίας. A la carte αυτοπροσδιοριζόμαστε συνδρομητές της τάδε εταιρίας ανάλογα με το αν η εταιρία έχει καλή τιμολογιακή πολιτική και σωστή υποστήριξη. Και αναρωτιέμαι και εξεγείρομαι με απόψεις που μου δημιουργούν την εντύπωση ότι και a ala carte αυτοπροσδιοριζόμαστε ως Έλληνες.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν δεν μιλάω με ξύλινη γλώσσα και αν σου προσβάλω τα φιλαράκια σου στην ΔΟ.

Πως κάτι τέτοιες συζητήσεις καταλήγουν σε προσωπικό επίπεδο ενός ατόμου vs μιας "συνομωσίας".

Από μικροί τα ακούγαμε και μεγάλοι συνεχίζουμε να τα αναμασάμε.

Μεγάλες προοπτικές για λύσεις αυτές οι σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάτι τέτοιες συζητήσεις καταλήγουν σε προσωπικό επίπεδο ενός ατόμου vs μιας "συνομωσίας".

Από μικροί τα ακούγαμε και μεγάλοι συνεχίζουμε να τα αναμασάμε.

Μεγάλες προοπτικές για λύσεις αυτές οι σκέψεις.

Συγχαρητήρια τέκνον μου. Αυτό ήθελα να γράψω; Ότι η ΔΟ συνωμοτεί εναντίον μου; Πάρε μια καραμέλα (αφού σου αρέσει και εσένα η ειρωνεία).

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ο χλευασμός η απαξίωση και η βολική ερμηνεία των γραφόμενων του άλλου με μοναδικό στόχο να τον καταστήσεις προβληματικό στα μάτια των άλλων δεν έχει στόχο την προσβολή. Και εσύ το κάνεις εσκεμμένα. Δεν εκφράζεις πουθενά κάποια άποψη κάποια σκέψη με βάση την οποία κράζεις εμένα. Απλά με στολίζεις με χαρακτηρισμούς και ειρωνεία. Από την πρώτη λέξη μέχρι την τελευταία. Ούτε λεξούλα στο γιατί το κάνεις, ούτε λεξούλα επιχειρήματος. Απλά ένα φορτηγό ειρωνεία, απαξίωση, χλευασμός, χαρακτηρισμοί. Μπράβο σου.

Εξέφρασα με έντονο τρόπο την αντίθεσή μου στο να κοιτάμε την κατάσταση του σημερινού Ελληνικού κράτους για να αποφασίσουμε το πόσο Έλληνες νιώθουμε. Εκτός και αν η εθνικότητα είναι σαν τα προγράμματα κινητής τηλεφωνίας. A la carte αυτοπροσδιοριζόμαστε συνδρομητές της τάδε εταιρίας ανάλογα με το αν η εταιρία έχει καλή τιμολογιακή πολιτική και σωστή υποστήριξη. Και αναρωτιέμαι και εξεγείρομαι με απόψεις που μου δημιουργούν την εντύπωση ότι και a ala carte αυτοπροσδιοριζόμαστε ως Έλληνες.

Να σε ρωτήσω, αυτά που γράφεις τα ξαναδιαβάζεις καθόλου ή με το που πατήσεις καταχώρηση τα ξεχνάς;

Διότι ότι μου προσάπτεις, φωτογραφίζουν την καταχώρησή σου: http://www.thelab.gr/1063194261-post7787.html

Έγινε επεξεργασία από RootX
quote fix
Link to comment
Share on other sites

yanni προφανώς είσαι φορτισμένος φουλ.

όσο και αν σε εξόργισε η άποψη του Chosen δε χρειαζότανε τέτοια ένταση στις απαντήσεις σου με χαρακτηρισμούς.

η ατμόσφαιρα είναι ηλεκτρισμένη και τα νεύρα τσιτωμένα. δεν είναι εύκολο να κλείσεις όλα αυτά μέσα στις ψυχρές γραμμές ενός forum και όπως όλοι είμαστε φοβισμένοι, τρομοκρατημένοι, οργισμένοι με όσα συμβαίνουν.....έτσι πρέπει να κοιτάμε λίγο πιο σφαιρικά αν βγαίνει κάτι εκτονώνοντάς τα εδώ μέσα.

έχω γράψει τόσες φορές σαν γιώργος για ντου στη βουλη και αγώνα με θυσία και αίμα αν θέλουμε αλλαγή.

προτιμώ όμως να μένω εκεί και τα έξτρα νεύρα και τους χαρακτηρισμούς να τα βάλω δύναμη έξω στην πραγματική ζωή.....όταν πετύχω ένα κάθαρμα των 300 να του δαγκώσω το λαρύγγι όσο πιο δυνατά γίνεται.

εδώ μέσα δε προσφέρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτός ο Καρατζαφέρης. Δεν ψηφίζω τα μέτρα, στηρίζω όμως την κυβέρνηση!!! :hehe:

Και ομως μια χαρα τα ειπε στην νετ πριν λιγο τουλαχιστο λεει την αλήθεια ασχετα με τις προθεσεις του και ας λαϊκίζει και λιγο σε σχεση με τους υπολοιπους καραγκιοζηδες που λενε ναι στην νεα δανειακη συμβαση με τα 4 , ασχετα αν ειναι η οχι χειροτερη απο μια πρακτικη χρεωκοπία . Οι δανειακες συμβάσεις ειναι ενα φτυάρισμα επ άπειρον εφοσον τα χρηματα δεν πανε για αναπτυξη παρα μονο για τον στημενο σκοπο τους την αφαιμαξη δλδ .

Επισης δεν εχω ακουσει κανεναν αλλο να ριχνει στο τραπέζι το θεμα των λαθρο . κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, αυτά που γράφεις τα ξαναδιαβάζεις καθόλου ή με το που πατήσεις καταχώρηση τα ξεχνάς;

Διότι ότι μου προσάπτεις, φωτογραφίζουν την καταχώρησή σου: http://www.thelab.gr/1063194261-post7787.html

Συνεχίζεις στο ίδιο τροπάριο. Καμιά ουσιαστική αιτιολόγηση. Διότι δεν αιτιολογείς την άποψή σου. Απλά πετάς ένα link και λες "Ορίστε βγάλτε το συμπέρασμα που εγώ θέλω, εγώ υπονοώ, ότι ο yanni αφορίζει, γενικολογεί, λέει ασυναρτησίες". Προφανώς χωρίς λόγο. Θέλει να το παίξει μάγκας, επαναστάτης, Ελληναράς, άμοιρος ευθυνών; Είστε ελεύθεροι να καταλήξετε στο δικό μου συμπέρασμα. Ωραίος.

Ακόμα και εκείνο το post που λες ξεκινάει με τον λόγο για τον οποίο προχωράω στα σχόλια μου. Εσύ απλά πετάς λάσπη. Free of charge.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο καρατζαφερσης ειναι τελικα μια μαντρα απο βλακεια. Ψηφισε παπαδημο αλλα τεντυμπουιζει τωρα, δεν ξερει τι θελει - σορρυ δεν ξερει τι του γινεται.Και με αυτους ή τους ΚΚΕδες θελετε να παμε σε χρεωκοπια.

Δεν υπαρχει ελπιδα μαγκες, Der Krieg ist verlon. :T:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια τέκνον μου. Αυτό ήθελα να γράψω; Ότι η ΔΟ συνωμοτεί εναντίον μου; Πάρε μια καραμέλα (αφού σου αρέσει και εσένα η ειρωνεία).

Όχι αλλά οι τρεις από τις τέσσερις τελευταίες δημοσιεύσεις δεν περιείχαν ουσιαστική τοποθέτηση και φάνηκαν σαν προσωπική επίθεση.

Εξέφρασα με έντονο τρόπο την αντίθεσή μου στο να κοιτάμε την κατάσταση του σημερινού Ελληνικού κράτους για να αποφασίσουμε το πόσο Έλληνες νιώθουμε. Εκτός και αν η εθνικότητα είναι σαν τα προγράμματα κινητής τηλεφωνίας. A la carte αυτοπροσδιοριζόμαστε συνδρομητές της τάδε εταιρίας ανάλογα με το αν η εταιρία έχει καλή τιμολογιακή πολιτική και σωστή υποστήριξη. Και αναρωτιέμαι και εξεγείρομαι με απόψεις που μου δημιουργούν την εντύπωση ότι και a ala carte αυτοπροσδιοριζόμαστε ως Έλληνες.

Εδώ βλέπω μια ουσιαστική απόπειρα επιχειρηματολόγησης αλλά νομίζω είναι ευρέως γνωστό πως είναι δυσκολότερο 10 εκ άνθρωποι να συμφωνήσουν σε μια ομόφωνη απόφαση παρά μία ατομική επιλογή διαφυγής.

Η ιδεολογία από μόνη της δεν ολοκληρώνει την ανθρώπινη υπάρξη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο καρατζαφερσης ειναι τελικα μια μαντρα απο βλακεια. Ψηφισε παπαδημο αλλα τεντυμπουιζει τωρα, δεν ξερει τι θελει - σορρυ δεν ξερει τι του γινεται.Και με αυτους ή τους ΚΚΕδες θελετε να παμε σε χρεωκοπια.

Δεν υπαρχει ελπιδα μαγκες, Der Krieg ist verlon. :T:

Ο Καρατζαφέρης μπήκε στην κυβέρνηση συνεργασίας με έναν και μόνο στόχο. Να αποχωρήσει από αυτήν πρώτος. να αντισταθεί στους δανειστές πρώτος. Μπας και ξεχάσουμε ότι υποστήριξε το ΔΝΤ πρώτος. Άλλωστε πριν ακόμα μπούμε στο ΔΝΤ αναρωτιόταν γιατί ο Παπανδρέου καθυστερεί να πάει στο ΔΝΤ.

Link to comment
Share on other sites

εγω το μεσημέρι θα ειμαι εκει

Κουκουλοφορος εισαι ρε??:fist:

πλακα κανω, 2 παρα , αρχισε η ... Ανοδος των ουγκανων με σπασιματα και τα σχετικα χημικα συνοδευομενα, οποτε εφυγε ο κοσμος απο την βουλη και αρχησε ο κλεφτοπολεμος.

στο ιδιο εργο θεατες κοινως. περισσοτερα με σχολια οταν παω σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά οι τρεις από τις τέσσερις τελευταίες δημοσιεύσεις δεν περιείχαν ουσιαστική τοποθέτηση και φάνηκαν σαν προσωπική επίθεση.

Όσον αφορά το ποστ που τόσο πολύ πείραξε, ναι ήταν επίθεση σε μια λάθος κατά την γνώμη μου νοοτροπία. Στα επόμενα posts δεν ξέρω πως να απαντήσω όταν κάποιος απλά σε λούζει με διάφορα χωρίς ίχνος αιτιολόγησης.

Εδώ βλέπω μια ουσιαστική απόπειρα επιχειρηματολόγησης αλλά νομίζω είναι ευρέως γνωστό πως είναι δυσκολότερο 10 εκ άνθρωποι να συμφωνήσουν σε μια ομόφωνη απόφαση παρά μία ατομική επιλογή διαφυγής.

Η ιδεολογία από μόνη της δεν ολοκληρώνει την ανθρώπινη υπάρξη.

Δεν προσπαθώ να κρυφτώ. Σπάνια έως ποτέ κάνω edit το αρχικό κείμενο, σπάνια κάνω ότι δεν έγραψα κάτι, σπάνια προσπαθώ να ξεφύγω από αυτά που έχω γράψει και στο παρελθόν αν έγραψα κάτι στραβό δεν είχα πρόβλημα να γράψω ότι έκανα λάθος ή ότι ήμουν υπερβολικός.

Το πρώτο post ΙΣΧΥΕΙ, είναι μια προσωπική άποψη και αν είμαι λάθος δεν θα στεναχωρηθώ καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

4:42 :weep:

Εχουν καταρακώσει την αξιοπρέπεια μας και το ειναι μας... Το ειδα 3-4 φορες, αλλο δεν αντεχω. Αυριο μπορει να ειναι ο πατερας μου εκει... :(

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.