Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Οι τιμές στα ΜΜΜ αυξάνονται για να κλείσει η μαύρη τρύπα επειδή δεν θέλουν να πατάξουν την λαθρεπιβίβαση. Επομένως οι γνωστοί μ@λάκες που πληρώνουν εισιτήριο θα πληρώνουν απλά περισσότερο. Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...

Link to comment
Share on other sites

πράσινος δακτύλιος + αύξηση τιμών στα μμμ, κατ'εμέ είναι δύο μέτρα για να εκβιάσουν (μεταξύ άλλων) τον κόσμο να αλλάξει αυτοκίνητο, εφόσον έχει παλιό.

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Θα σταματήσουν να πληρώνουν κι αυτοί...

Αν αυξηθεί κι άλλο εγώ θα παίρνω το ποδήλατο. :innocent:

Πάρε το ποδήλατο και χωρίς να αυξηθεί. Στην αρχή μπορεί να κουράζεσαι αλλά μετά ακόμα και το χειμώνα θα σε αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το ποδήλατο και χωρίς να αυξηθεί. Στην αρχή μπορεί να κουράζεσαι αλλά μετά ακόμα και το χειμώνα θα σε αρέσει.

Να σε δω με κουστούμι και γραβάτα να ανεβαίνεις Αλεξάνδρας και τι στον κόσμο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να σε δω με κουστούμι και γραβάτα να ανεβαίνεις Αλεξάνδρας και τι στον κόσμο :hehe:

Τα βλέπω κάθε μέρα εδώ στη "βροχερή" Αγγλία. Γιατί δεν μπορείς να το κάνεις στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το ποδήλατο και χωρίς να αυξηθεί. Στην αρχή μπορεί να κουράζεσαι αλλά μετά ακόμα και το χειμώνα θα σε αρέσει.

Απο κούραση και κρύο δε καταλαβαίνω. Από βροχή όμως νιώθω... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ας το πούμε πράσινη ανάπτυξη :p

Σίγουρα έτσι θα το ονομάσει η κυβέρνηση. Θα βγούνε και οι αναλυτές να μας πουν πόσο μειώθηκαν τα εμφράγματα και γενικότερα οι καρδιακές παθήσεις, αλλά και πόσο έχει μειωθεί η παχυσαρκία στην Ελλάδα. Αργότερα θα φορολογήσει τα ποδήλατα διότι θα χάνει φόρους από την μειωμένη χρήση των αυτοκινήτων. Το mountain bike θα έχει αυξημένη φορολογία μιας και θα θεωρείται ανάλογο ενός 4Χ4 και αυτά που θα έχουν καλαθάκι επαγγελματικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε χώρες του εξωτερικού (που έχουν όμως ποδηλατόδρομους σχεδόν παντού μέσα στις πόλεις), υπάρχει αντίστοιχο των τελών κυκλοφορίας, για τα ποδήλατα.

Link to comment
Share on other sites

Σε χώρες του εξωτερικού (που έχουν όμως ποδηλατόδρομους σχεδόν παντού μέσα στις πόλεις), υπάρχει αντίστοιχο των τελών κυκλοφορίας, για τα ποδήλατα.

Ολλανδία πάντως δεν υπάρχει. Αλλά, το βράδυ, μπορεί να πεταχτούν πίσω από το δέντρο δύο μπάτσοι, και να σου βάλουν πρόστιμο 25+ ευρώ αν δεν έχεις φωτάκια.

Α, και κανείς Ολλανδός ή μη δεν έχει θέμα με το να κάνει ποδήλατο υπό οποιαδήποτε καιρική συνθήκη. Αυτα σε μία χώρα που σε 2 βδομάδες που είμαι εδώ, έχει βρέξει 5 μέρες μέσα στον Αυγουστο..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά, το βράδυ, μπορεί να πεταχτούν πίσω από το δέντρο δύο μπάτσοι, και να σου βάλουν πρόστιμο 25+ ευρώ αν δεν έχεις φωτάκια.

με το συμπαθειο αλλα εγω θα τους ελγα,αντε να γα...ργαληθειτε!:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Σε χώρες του εξωτερικού (που έχουν όμως ποδηλατόδρομους σχεδόν παντού μέσα στις πόλεις), υπάρχει αντίστοιχο των τελών κυκλοφορίας, για τα ποδήλατα.

Και Αγγλία δεν υπάρχει τέτοιο πράμα. Αλλά έχω πετύχει αστυνομία να σταματάει ποδηλάτες χωρίς φώτα και να ρίχνει πρόστιμα. Για κράνος δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.