Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Πεστα ρε μυραλης...

Ακου εκει οι αληταραδες, να δερνουν αντι να πανε να κανουν καταγγελια στην εφορια με το ΑΦΜ του λαθρομεταναστη που δεν δινει φπα...

Oh wait!!!

Υποθέτω θα ήταν δύσκολο να τους παραδώσουν στην αστυνομία και να πουν στον εκεί αστυνομικό "Θα παρακολουθούμε τις περιπτώσεις τους για την περίπτωση που θεωρήσεις ότι πρέπει να τους αφήσεις ελεύθερους, λόγο φόρτου εργασίας" ή κάτι παρόμοιο.

Και αν κατάλαβα καλά όποιον βρίσκουμε στον δρόμο και δεν έχει χαρτιά ή ΑΦΜ στην εφορία μπορούμε να τον δέρνουμε. Από ότι κατάλαβα είναι νόμιμο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

μη δω κανα παρανομα παρκαρισμενο αμαξι.θα του βαλω γκαζακια

γουσταρεις?

Βαλτου ο,τι γουσταρεις.

Οταν πας στο δικαστηριο, θα χρειαστεις δικηγορο

Και ο δικηγορος υποχρεουται να αποδιδει φπα

Αν ο δικηγορος δεν πλερωσει φπα, το κρατος, επειδη δεν μπορει προφανως να παρει το φπα απτον λαθρομεταναστη,θα κανει κατασχεση και μηνυση στον δικηγορο

Οποτε ο δικηγορος θα πλερωσει φπα θελει δεν θελει

Αρα το φπα το πλερωνει ο πελατης θελει δεν θελει...

Και ποιος ειναι πελατης ειπαμε;

Link to comment
Share on other sites

δε θα παω στο δικαστηριο γιατι δε θα με πιασουν.αλλα αποφευγεις την ερωτηση βλεπω.

Εσυ δεν αποφευγεις το ΦΠΑ ομως

(Τα λεφτα που καταληγουν στον λαθρομεταναστη και χανονται απο την φορολογια απο την τσεπη σου θα βγουν στο τελος)

Link to comment
Share on other sites

και τα λεφτα της κλησης που εχει γλιτωσει το παρανομα παρκαρισμενο επειδη δε το γραψανε απο μενα θα τα παρουνε.αρα να παω να το καψω.

τα λεφτα απο το φπα που εχασε το κρατος απο αυτον που κατεβασε παρανομα το avengers απο μενα θα τα παρει,αρα να παω να του καψω το ρουτερ και το πισι.

επισης δεν ειδα να σπανε και να δερνουν κανεναν ελληνα στο πανηγυρι.λες και αυτοι κοβουν αποδειξεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Το αμάξι δεν είναι εδώ παράνομα:p

Αν δεν έχει πινακίδες, η σήμα τελών κυκλοφορίας δηλαδή να το βάλω το γκαζάκι?

Still, the point is, κανείς μας δεν δικαιούτε να πάρει τον νόμο στα χέρια του, δεν είμαστε ζούγκλα. Και καλά το είπε ο diodiastop, αν σε δω να παρανομείς, δεν έχω δικαίωμα να σε πλακώσω στις σφαλιάρες, δεν είναι δική μου δουλειά, τι σημασία έχει αν είσαι παράνομα στην χώρα? Είναι απλά +1 αδίκημα.

Link to comment
Share on other sites

Αδικημα ειναι να αποκαλεσω τον νεφιλιμ μεταξοσκωληκα, αδικημα ειναι και να σφαξω 35 παρθενες.

Αν δεν παρει καποιος τον νομο στα χερια του στην πρωτη περιπτωση, ο νεφιλιμ θα κραταει μουτρα.

Αν δεν παρει καποιος τον νομο στα χερια του στην δευτερη περιπτωση , αργα η γρηγορα θα μεινουμε χωρις παρθενες.

Link to comment
Share on other sites

μη δω κανα παρανομα παρκαρισμενο αμαξι.θα του βαλω γκαζακια

γουσταρεις?

μαζί σου. Μπορώ να σου δώσω και μια διεύθυνση εδώ στη γειτονιά μου, που ενώ έχουν πάρκινγκ -έχουν και σήμα νο πάρκι-, έχουν βάλει τραπεζάκια καρέκλες γλάστρες κλπ, το έχουν κάνει ωραιότατη αυλή, και παρκάρουν πάνω στο πεζοδρόμιο. Κάθε φορά που περνάω τους κατεβάζω καντήλια -μου λείπουν τα 100€ της μήνυσης για προσβολή της προσωπικότητας του πεζού βλέπεις- αλλά αυτοί ανόητ... απτόητοι.

Link to comment
Share on other sites

Real.gr - Κοινωνία - Έως 25% οι μειώσεις στους δικαστικούς

Υποθέτω αυτό πόνεσε οπότε ας πονέσει και ο παράνομος μετανάστης. Μια μείωση στους δικαστικούς και βγαίνουν και επιδοκιμάζουν το να παίρνει το οποιοδήποτε κόμμα τον νόμο στα χέρια του. Άντε αύριο για το δίκαιο του εργάτη μπορεί να αρχίσει να δέρνει κόσμο στον δρόμο και το ΠΑΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

εχω τσακωθει με απειρους τετοιους.

αν βρω καρεκλες καφασια κλπ η τα παταω με το αμαξι η τα κλωτσαω και παρκαρω

οσες φορες εχει βγει τυπος να μου πουλησει τσαμπουκα,ειτε θα κωλωσει αμα του πω οτι θα παρω τροχαια ειτε μου λεει βγες εξω(και μετα φευγει)

μερικοι μαλιστα με απειλουν οτι θα μου κανουν ζημια στο αμαξι,και απλα τους λεω θα τους κανω το ιδιο στο σπιτι,με αυτους μεσα.

δε δερνω κανεναν,εκτος κι αν μιλαμε γι αυτοαμυνα

οπως και στα διοδια,δε δερνω υπαλληλους,απλα περναω χωρις να πληρωσω χωρις πολλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Real.gr - Κοινωνία - Έως 25% οι μειώσεις στους δικαστικούς

Υποθέτω αυτό πόνεσε οπότε ας πονέσει και ο παράνομος μετανάστης. Μια μείωση στους δικαστικούς και βγαίνουν και επιδοκιμάζουν το να παίρνει το οποιοδήποτε κόμμα τον νόμο στα χέρια του. Άντε αύριο για το δίκαιο του εργάτη μπορεί να αρχίσει να δέρνει κόσμο στον δρόμο και το ΠΑΜΕ.

Αν εννοεις εμενα δικηγορος ειμαι, δεν ειμαι δικαστης.

Link to comment
Share on other sites

Καταργούνται τραπεζικό και φορολογικό απόρρητο για 8,5 εκατομμύρια πολίτες - Η Αυγή online

Η διάταξη αυτή επιτρέπει στην Εφορία να επανυπολογίζει το εισόδημα κάθε φυσικού προσώπου με βάση την αξία των περιουσιακών στοιχείων που κατέχει, τις δαπάνες που πραγματοποιεί για τη διαβίωσή του και για καταναλωτικούς σκοπούς, καθώς επίσης και με βάση το ύψος των καταθέσεών του στις τράπεζες. Στο πλαίσιο της εφαρμογής των τεχνικών αυτών, οι φορολογικές αρχές θα μπορούν να προχωρούν στο άνοιγμα των τραπεζικών λογαριασμών και στον έλεγχο όλων των κινήσεων που έχουν πραγματοποιήσει οι φορολογούμενοι.

Έλα να πληρώνουν οι"φοροκλέφτες", "απατεώνες" υπάλληλοι του ιδιωτικού τομέα με αποταμιεύσεις.

Ζητάτε τώρα τη θανατική καταδική των δημοσίων υπαλλήλων μπας και σώσετε το τομάρι σας. Έτσι Ταβλιμπάν;

Ειδικότερα, διάταξη η οποία προβλέπει τον προσδιορισμό των φορολογητέων εισοδημάτων όλων των φυσικών προσώπων με «έμμεσες τεχνικές ελέγχου» (ουσιαστικά με μεθόδους αντικειμενικών κριτηρίων) περιλαμβάνεται σε τροπολογία που κατέθεσε χθες στη Βουλή το υπουργείο Οικονομικών.

LOLen.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, για τους μη γνωρίζοντες, άπαξ και εντοπιστεί πωλητής με εμπόρευμα χωρίς παραστατικά, αυτός προσάγεται, και το εμπόρευμα καταστρέφεται. Οπότε το δίκαιον είναι να κάνει ο Δενδιας μήνυση για αντιποίηση αρχής, και με τη σειρά τους οι Άλλοι αναφορά σε όλο το αστυνομικό τμήμα και στο κατά τόπους αρμόδιο κλιμάκιο του ΣΔΟΕ για παράβαση καθήκοντος, και να το τραβήξουν μέχρι να δούμε πόσο ψηλά είναι αυτός που ολιγωρεί και αν έχει σχέση αυτό μπας και καταλάβουμε επιτέλους ποιος κοροϊδεύει ποίον.

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερο είναι ότι η ίδια η ΧΑ ήθελε να βγει αυτό προς τα έξω.

Δεν τραβήχτηκαν από περαστικό δημοσιαγράφο τα πλάνα.

Και έτσι το 12% της δημοσκόπησης ανεβαίνει πιο πάνω.

Μετά θα ακολουθήσει άλλη μια ένοπλη ληστεία απο αλλοδαπό, κανα μαχαίρωμα, μετά πάλι οι ΧΑ θα "επέμβει".

Η "πολιτεία" φροντίσε να διαλύσει Αστυνομία και Στρατό. Τελείωσε Υγεία, η ΔΙκαιοσύνη χμ θα αποκτήσει λίγα ακόμα προβληματάκια. Άρα δεν υπάρχει κανένα θεσμοθετημένο όργανο να λύσει τέτοια προβλήματα.

Ποιος είπε ότι δεν είμαστε ζούγκλα;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως οπως τοπε ο προλαλησας. Η χ.α. Δεν το κρυψε οτι το κανε αυτη. Μου μυριζει εξελιξη οπως με κανελλη, που λυσσαξαν ολοι, και κατοπιν αυτου...αυξηθηκαν τα ποσοσατα της χ.α...

Υγ: και οπως διαβασα σε ενα σαιτ με αμερικανικα ιντερκουλερ που σε πωλησεις εχαναν απο τα εισαγομενα φτηνοτερα κινεζικα...:

Τα προιοντα που πωλουνται απο αυτους φτιαχνονται απο εργατες με μεροκαματο τυπου ~1 δολ την ωρα στην καλυτερη.

Οσο αγοραζονται τετοια προιοντα και χανουν τα ευρωπαικα, πλησιαζει η ωρα που η πληρωμη ολων θα φτασει στο 1 δολ την ωρα, στον βωμο της ανταγωνιστικοτητας βεβαιως βεβαιως.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αγοραζονται τετοια προιοντα και χανουν τα ευρωπαικα, πλησιαζει η ωρα που η πληρωμη ολων θα φτασει στο 1 δολ την ωρα, στον βωμο της ανταγωνιστικοτητας βεβαιως βεβαιως.

Δεν ξαναγοράζω παπούτσια τότε. :X:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.