Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Toν θυμάται κανείς όταν επί ΠΑΣΟΚ τον είχαν γγ δασοπροστασίας και κόντεψε να κάψει όλη την Ελλάδα; Κανείς τότε δεν τον ξαπόστειλε από εκεί που ήρθε. Θα περάσει και αυτός καλά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Και για ποιο λόγο να έχεις περιουσία δις και να μην θες να είσαι στο Forbes? Και να μην εμφανίζεσαι πουθενά; Δε γίνονται αυτά.

Ασχέτως του forbes και άλλων παρόμοιων σίγουρα πολλοί θα είχαν πολλούς λόγους για να εξακολουθησουν να βρίσκονται στην ενοχή σιωπή τους. Γιατί άλλο να βλέπεις τον τάδε σεηχη με τις πετρελαιοπηγες και άλλο στη λίστα με τους πλουσιοτερους Έλληνες να δεις ξαφνικά τον Πάγκαλο, τον Αλαβανο και όλα τα υπόλοιπα αποβρασματα. Τους συμφέρει; Όχι. Γιατί να μην τα φάνε στην ησυχία τους λοιπόν; :

Sent from my Galaxy Tab 2 10.1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ντούπου ντούπου - ντούπου ντούπου - ντούπου ντούπου

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HYcy6-M_fnI]Ο Φαντασμένος του ΠΑΣΟΚ βρήκε πετρέλαιο (preview) - YouTube[/ame] :no:

Link to comment
Share on other sites

DefenceNet - "Εισβολή" εργαζομένων των ΕΝΑΕ στο ΥΠΕΘΑ! (upd)

Και λίγα βλέπουμε, το απόλυτο ξέσπασμα θα είναι το κρέμασμα πολιτικού, κυριολεκτικά όμως.

Να μην πειράξουν τον Pizza Antonio και χάσω το επίσημο ταχυφαγείο μου, είπαμε βρίσκομαι σε πρόγραμμα όγκου!

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

"Και λίγα βλέπουμε, το απόλυτο ξέσπασμα θα είναι το κρέμασμα πολιτικού, κυριολεκτικά όμως."

δεν κατάλαβα ....δεν θα μας λυπήσει κιολας....στο πρόσωπο του κάθε ΑΚΗ θα πρέπει να κρεμάσουμε ολόκληρο το πολιτικό σύστημα...η "πολιτισμένη" και "ευνομούμενη" δυτικη κοινωνία προσταζει την δικαστική εξουσία να επιβάλει ποινές....αργεί πολύ όμως βρε αδερφέ! εγώ θέλω να αποδωθούν ευθύνες τώρα! όχι την 2α παρουσία...

και ο καντάφι είχε το τέλος που του έπρεπε...

Link to comment
Share on other sites

"Και λίγα βλέπουμε, το απόλυτο ξέσπασμα θα είναι το κρέμασμα πολιτικού, κυριολεκτικά όμως."

δεν κατάλαβα ....δεν θα μας λυπήσει κιολας....στο πρόσωπο του κάθε ΑΚΗ θα πρέπει να κρεμάσουμε ολόκληρο το πολιτικό σύστημα...η "πολιτισμένη" και "ευνομούμενη" δυτικη κοινωνία προσταζει την δικαστική εξουσία να επιβάλει ποινές....αργεί πολύ όμως βρε αδερφέ! εγώ θέλω να αποδωθούν ευθύνες τώρα! όχι την 2α παρουσία...

και ο καντάφι είχε το τέλος που του έπρεπε...

Καλά κατάλαβες, το απόλυτο ΘΕΤΙΚΟ θα ήταν να κρεμάσουν και τους 300 Βολευτάδες αλλά σημείωσε ότι οι Αφγανοί και όλες οι φυλές αυτές έχουν κάτι που δεν έχουμε εμείς πλέον , @@

Και ο Καντάφι είχε το τέλος που οι US του έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

καλά παίδες μην συγκρίνετε τον Καντάφι με τους δικούς μας...Οι δικοί μας είναι απλοί κλέφτες/άχρηστοι (όπως θέλετε πείτε τους, για μένα θα τους κρίνει ο δικαστής και μόνο τότε μπορούμε να πούμε ότι είναι κλέφτες)...Ο Καντάφι ήταν δικτάτορας, βιαστής, δολοφόνος κοκ...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] δεν διαφωνώ σε αυτό που λες, απλά, πρέπει σαν λαός να αρχίσουμε να βλέπουμε το δάσος, και όχι το δέντρο...

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] όχι μαν, και δολοφόνοι είναι και δικτάτορες, δηλαδή επειδή έκαναν αυτά που έκαναν με πολιτική, και όχι με όπλα, τους βάζουμε σε διαφορετική κατηγορία;αναλογίσου, πόσοι αυτοκτόνησαν από τα μέτρα που πήραν, πόσοι καταστράφηκαν οικονομικά, πόσοι αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν την χώρα, προς αναζήτηση καλύτερης τύχης, και σύγκρινε τις καταστάσεις, δεν σου λέω ότι γίναμε Λιβύη, άλλα ρε φίλε, έχει μια μικρούλα ομοιότητα. Όσο αφορά το δικαστήριο, να είσαι σίγουρος, ότι ποτέ κανέναν δεν θα δεις από αυτούς να κάθεται στο σκαμνί, γιατί απλά έχουν φροντίσει και για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] δεν διαφωνώ σε αυτό που λες, απλά, πρέπει σαν λαός να αρχίσουμε να βλέπουμε το δάσος, και όχι το δέντρο...

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] όχι μαν, και δολοφόνοι είναι και δικτάτορες, δηλαδή επειδή έκαναν αυτά που έκαναν με πολιτική, και όχι με όπλα, τους βάζουμε σε διαφορετική κατηγορία;αναλογίσου, πόσοι αυτοκτόνησαν από τα μέτρα που πήραν, πόσοι καταστράφηκαν οικονομικά, πόσοι αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν την χώρα, προς αναζήτηση καλύτερης τύχης, και σύγκρινε τις καταστάσεις, δεν σου λέω ότι γίναμε Λιβύη, άλλα ρε φίλε, έχει μια μικρούλα ομοιότητα. Όσο αφορά το δικαστήριο, να είσαι σίγουρος, ότι ποτέ κανέναν δεν θα δεις από αυτούς να κάθεται στο σκαμνί, γιατί απλά έχουν φροντίσει και για αυτό.

Μου επιτρέπεις να διαφωνήσω έτσι; Δεν μπορείς να συγκρίνεις κάποιον ο οποίος έπαιρνε την αδερφή σου ή την ξαδέρφη σου ή την γκόμενα σου στο παλάτι του και της πηδ...ε επειδή του γυάλισε ή αυτόν που δεν γούσταρε έστελνε ένα απόσπασμα και δεχόταν από ξυλοδαρμό μέχρι και εκτέλεση. Επίσης εκεί δεν μπορούσες να φύγεις καν από την χώρα... Καμιά ομοιότητα δεν υπάρχει. Ναι είναι ηθικά υπεύθυνοι όλοι οι πολιτικοί που πέρασαν από το 1981 έως κ σήμερα για όλα αυτά που συμβαίνουν, αλλά Καντάφι δεν είναι.

Ελπίζω να τους δω στα δικαστήρια γιατί μας θεωρώ πολιτισμένους και όχι βάρβαρους αγράμματους. Όχι να τους σέρνουμε γυμνούς στην Πανεπιστημίου και να τους χώνουμε παλούκια στον κ..ο, ή ακόμα νεκρούς κλπ...Δεν θα ανεβάσω φυσικά το βίντεο γιατί θα φάω permaban...

Πέραν τούτου ο Gallioni το λέει σωστά. Τους ψηφίσαμε και μπήκαν εκεί; Άρα είμαστε και εμείς άξιοι της μοίρας μας. Στην Λιβυή δεν μπορούσες ούτε αυτό να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα σε π....αν αλλά σε κανονίζουν με πολιτισμένο τρόπο.

Σε κάνουν επαίτη, χωρίς υγεία, χωρίς μόρφωση, σε οδηγούν στην αυτοκτονία .

Είναι χειρότεροι από τον Καντάφι, εδώ οι δικοί μας προασπίζονται την Δημοκρατία και σε βιάζουν με τον χείριστο τρόπο.

Όχι μόνο να τους σέρνουμε γυμνούς στην Πανεπιστημίου αλλά να τους ανασκολοπήσουν ζωντανούς και να τους αφήσουμε να σαπίσουν σε δημόσια θέα.

Και φυσικά καμία Χριστιανική ταφή αλλά πέταμα στις χωματερές ,εκεί που πετούν και τις επόμενες γενιές Ελλήνων.

Τώρα μας έπιασε το πολιτισμένο, όταν σε λίγους μήνες θα βρωμούν τα χνώτα μας πείνα και θα τρώμε από τα σκουπίδια , εκεί να μας δω τι επίπεδο θα έχουμε.

Επίσης μην λέμε και την Λιβύη, χώρα με αγράμματους βάρβαρους γιατί το αντίθετο συμβαίνει΄, από τα αρχαία κιόλας χρόνια:

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9B%CE%B9%CE%B2%CF%8D%CE%B7

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα σε π....αν αλλά σε κανονίζουν με πολιτισμένο τρόπο.

Σε κάνουν επαίτη, χωρίς υγεία, χωρίς μόρφωση, σε οδηγούν στην αυτοκτονία .

Είναι χειρότεροι από τον Καντάφι, εδώ οι δικοί μας προασπίζονται την Δημοκρατία και σε βιάζουν με τον χείριστο τρόπο.

Όχι μόνο να τους σέρνουμε γυμνούς στην Πανεπιστημίου αλλά να τους ανασκολοπήσουν ζωντανούς και να τους αφήσουμε να σαπίσουν σε δημόσια θέα.

Και φυσικά καμία Χριστιανική ταφή αλλά πέταμα στις χωματερές ,εκεί που πετούν και τις επόμενες γενιές Ελλήνων.

Τώρα μας έπιασε το πολιτισμένο, όταν σε λίγους μήνες θα βρωμούν τα χνώτα μας πείνα και θα τρώμε από τα σκουπίδια , εκεί να μας δω τι επίπεδο θα έχουμε.

Επίσης μην λέμε και την Λιβύη, χώρα με αγράμματους βάρβαρους γιατί το αντίθετο συμβαίνει΄, από τα αρχαία κιόλας χρόνια:

Λιβύη - Βικιπαίδεια

καλά...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να διαφωνήσεις, ο διάλογος είναι κατι που πρέπει να επιδιώκουμε φίλε μου. Για τους λόγους που ανέφερες, έγραψα ότι υπάρχει μια μικρούλα ομοιότητα, δεν σου λέω ότι έχουμε Καντάφι για πρωθυπουργό.... Τώρα για τις ηθικές ευθύνες που αναφέρεις, πες μου σε παρακαλώ, πιστεύεις ότι κάποιος από αυτούς δυσκολεύεται να κοιμηθεί τα βράδια; η μήπως το πολυσκέφτεται, και εκεί που πίνει τα ουζάκια στο κότερο, αναρωτιέται αν φταίει; ακόμα και ο τσοχατζόπουλος, που είναι φυλακή, και θεωρητικά, έχει καταστραφεί, νομίζεις ότι τον νοιάζει, η μήπως πιστεύεις ότι τα 2 δις που του βρήκαν είναι όλα; Τέλος, αυτο που λες για δικαστήρια....ναι, και εγώ συμφωνώ προσωπικά, ότι δεν είμαστε ζώα και απολίτιστοι, άλλα, αν εσύ μου πεις, πιο δικαστήριο είναι αμερόληπτο και ανεξάρτητο να απονείμει δικαιοσύνη, σε αυτές τις περιπτώσεις, εφαρμόζοντας πλήρως τους νόμους και το σύνταγμα(άσχετο, παρατήρησε κανείς ότι στην τελευταία αναθεώρηση αφαιρέθηκε η ποινή του θανάτου για εσχάτη προδοσία;) θα είναι ο πρώτος που θα το υποστηρίξει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να διαφωνήσεις, ο διάλογος είναι κατι που πρέπει να επιδιώκουμε φίλε μου. Για τους λόγους που ανέφερες, έγραψα ότι υπάρχει μια μικρούλα ομοιότητα, δεν σου λέω ότι έχουμε Καντάφι για πρωθυπουργό.... Τώρα για τις ηθικές ευθύνες που αναφέρεις, πες μου σε παρακαλώ, πιστεύεις ότι κάποιος από αυτούς δυσκολεύεται να κοιμηθεί τα βράδια; η μήπως το πολυσκέφτεται, και εκεί που πίνει τα ουζάκια στο κότερο, αναρωτιέται αν φταίει; ακόμα και ο τσοχατζόπουλος, που είναι φυλακή, και θεωρητικά, έχει καταστραφεί, νομίζεις ότι τον νοιάζει, η μήπως πιστεύεις ότι τα 2 δις που του βρήκαν είναι όλα; Τέλος, αυτο που λες για δικαστήρια....ναι, και εγώ συμφωνώ προσωπικά, ότι δεν είμαστε ζώα και απολίτιστοι, άλλα, αν εσύ μου πεις, πιο δικαστήριο είναι αμερόληπτο και ανεξάρτητο να απονείμει δικαιοσύνη, σε αυτές τις περιπτώσεις, εφαρμόζοντας πλήρως τους νόμους και το σύνταγμα(άσχετο, παρατήρησε κανείς ότι στην τελευταία αναθεώρηση αφαιρέθηκε η ποινή του θανάτου για εσχάτη προδοσία;) θα είναι ο πρώτος που θα το υποστηρίξει.

προφανώς και συμφωνώ σε όλα όσα λες..διαφωνώ στην σύγκριση και φυσικά στο λιντσάρισμα...δεν είναι λύσεις αυτές..είναι αηδίες...και όποιος τα γράφει ή τα υποστηρίζει ή τα προωθεί είναι άσε να μην πω καλύτερα.. Όπως είπα ελπίζω σε αμερόληπτο δικαστήριο και στην απονομή δικαιοσύνης από εκεί... Είμαι κατά της θανατικής ποινής όπως και να έχει...Προτιμώ να σαπίσει σε 4 τοίχους μέσα και να πεθάνει εκεί...

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και συμφωνώ σε όλα όσα λες..διαφωνώ στην σύγκριση και φυσικά στο λιντσάρισμα...δεν είναι λύσεις αυτές..είναι αηδίες...και όποιος τα γράφει ή τα υποστηρίζει ή τα προωθεί είναι άσε να μην πω καλύτερα.. Όπως είπα ελπίζω σε αμερόληπτο δικαστήριο και στην απονομή δικαιοσύνης από εκεί... Είμαι κατά της θανατικής ποινής όπως και να έχει...Προτιμώ να σαπίσει σε 4 τοίχους μέσα και να πεθάνει εκεί...

Δηλαδή άφεση αμαρτιών στους γενοκτόνους ενός ολόκληρου Έθνους και να τους συντηρήσουμε μέσα στην φυλακή με τα δικά μας λεφτά.

Λαικό Δικαστήριο και εάν δεν θανατωθούν, τότε αφαίρεση όλων των περιουσιακών στοιχείων και μετά άστεγοι και άποροι στους δρόμους.

Μην ξεχνάμε ότι η θανατική ποινή ίσχυε και στην Αρχαία Ελλάδα.

Μήπως και αυτοί ήταν απολίτιστοι και βάρβαροι??????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.