Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Είναι υποχρέωση κάποιου να ανήκει σε κοινοβουλευτικό κόμμα; Μήπως εκτός από αστυνομική ταυτότητα θα πρέπει να έχουμε και κομματική;

Απλή απορία έχω ο άνθρωπος, είπε "δεν είμαι ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, Αν. Ελ.", η ΧΑ λείπει (ΕΔΙΤ:(από τα κοινοβουλευτικά)**), για αυτό ρώτησα..

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Απλή απορία έχω ο άνθρωπος, είπε "δεν είμαι ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, Αν. Ελ.", η ΧΑ λείπει, για αυτό ρώτησα..
λείπουν και άλλα τόσα κόμματα που είναι κατ΄εμε ποιο αξιόλογα από όσα ανέφερες. (πλην Ανταρσύα φυσικά)
Link to comment
Share on other sites

λείπουν και άλλα τόσα κόμματα που είναι κατ΄εμε ποιο αξιόλογα από όσα ανέφερες. (πλην Ανταρσύα φυσικά)

Με ανάγκασες να κάνω έντιτ. Και όχι, αν δεν είναι στο κοινοβούλιο δεν θα το χαρακτήριζα αξιόλογο.. Απέτυχε να πείσει..

Link to comment
Share on other sites

Με ανάγκασες να κάνω έντιτ. Και όχι, αν δεν είναι στο κοινοβούλιο δεν θα το χαρακτήριζα αξιόλογο.. Απέτυχε να πείσει..

Το ποιος θα μπει στη βουλή, μόνο με το πόσο αξιόλογος είναι δεν έχει σχέση. Η είσοδος στη βουλή προκύπτει:α)είτε μετα απο συγκυρία, β) είτε κατόπιν ''πριμοδότησης'' απο έξωθεν παράγοντες, -εντός και εκτός Ελλάδας-, γ)είτε η αναρρίχηση στην αρχηγία ενος ικανού δημαγωγού. Η και συνδυασμός αυτών των 3 παραγόντων.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν θα τα πάρετε (οπως και εγώ άλλωστε τα έχω ήδη ξεχάσει) οπως συνάγεται και απο τις διάφορες κατα καιρούς δηλώσεις του Σαλμούλη :fight:

κατά 90% μάλλον όχι...είπα δεν τρέφω αυταπάτες...έχουμε κουραστεί να μας τα τάζουν και να ακούω τον πατέρα μου (και τους συνανθρώπους μου) να γκρινιάζουν...όπως είπα όμως με το άλλο σενάρια (στάση πληρωμών και χάος) κατά 100000000% τα ξεχνάω...Τελοσπάντων...προχωράμε και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ο Αντώνακης πρέπει να παει να τους βάλει κατσάδα εκει στην Συνοδο που δεν μας δίνουν τα λεφτά ΜΑΣ τα παλιοπαιδα.

Σόιμπλε: «Η δόση θα καθυστερήσει» | ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ | LiFO

Τελικα αρχίζω και τον παω τον καροτσάκια... Τέτοια χουνέρια ο πιτσαρίας και ο στραβομουτσουνιασμένος τραπεζικός θα εχουν να πάθουν απο το σχολείο που τους εκαναν φατουρο οι υπόλοιποι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι Χ.Α. ?

Τωρα εσυ απ'ολα αυτα που ειπε το παιδι,εσυ καταλαβες και κρατησες οτι ειναι ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ(και καλα ρωτας)...

Γιατι δε ρωτησες αν ειναι Δημαρ?

Σε τρωει ο κωλος σου!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η Χ.Α. δεν είναι κομματικό μαντρί;

Δεν ξέρω, άλλο σε ρώτησα...

Τα "Είμαι Έλληνας [..] έπαψα να είμαι πρόβατο. " από εκεί τα ακούω τις περισσότερες φορές.

Τώρα αν δεν πήγες να ψηφίσεις (αυτό δείχνεις αν είσαι κατά όλων των κομμάτων) και θεωρείς μερικά εκατομμύρια Ελλήνων πρόβατα επειδή ψήφισαν για την τύχη τους και την δικιά σου τύχη, μάλλον κάτι πάει λάθος στον συλλογισμό σου.

[MENTION=16462]Tarlac[/MENTION]

γιατί ξέχασα την ΔΗΜΑΡ.

[MENTION=1167]colt3003[/MENTION]

Πάρει δεν πάρει "πριμοδότηση" από περίεργους παράγοντες, είναι ή δεν είναι δημαγωγός, αλλά και ότι συγκυρία να είναι αυτή, κάποιος πρέπει να ψηφίσει ένα κόμμα (αρκετοί πρέπει να το ψηφίσουν βασικά) για να μπει στην βουλή. Για να το ψηφίσουν, πρέπει να πειστούν.. Τώρα το πως θα πειστούν (και εδώ κολλάνε αυτά που είπες) είναι αλλού παπά ευαγγέλιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, άλλο σε ρώτησα...

Τα "Είμαι Έλληνας [..] έπαψα να είμαι πρόβατο. " από εκεί τα ακούω τις περισσότερες φορές.

Τώρα αν δεν πήγες να ψηφίσεις (αυτό δείχνεις αν είσαι κατά όλων των κομμάτων) και θεωρείς μερικά εκατομμύρια Ελλήνων πρόβατα επειδή ψήφισαν για την τύχη τους και την δικιά σου τύχη, μάλλον κάτι πάει λάθος στον συλλογισμό σου.

Δηλαδή για συγγνώμη λιγο. Δεν είναι, ορθολογιστικά, πρόβατα τα μερικα εκατομμύρια ελλήνων που ψήφισαν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Αν θές να βλέπεις χρυσαυγιτες οσους τάσσονται εναντίον της ιδεολογίας σου, δικαίωμα σου και πρόβλημά σου. Τρέχα να κρυφτείς γιατι, μάντεψε, ειναι η πλειοψηφία (οχι χρυσαυγίτες, αντίθετοι με τα πιστέυω σου). Εθελοτυφλείς επανειλημμένως και σου θυμίζω το ηλιοβασίλεμα που συνεχίζεις να θυμίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για συγγνώμη λιγο. Δεν είναι, ορθολογιστικά, πρόβατα τα μερικα εκατομμύρια ελλήνων που ψήφισαν ΝΔ-ΠΑΣΟΚ; Αν θές να βλέπεις χρυσαυγιτες οσους τάσσονται εναντίον της ιδεολογίας σου, δικαίωμα σου και πρόβλημά σου. Τρέχα να κρυφτείς γιατι, μάντεψε, ειναι η πλειοψηφία (οχι χρυσαυγίτες, αντίθετοι με τα πιστέυω σου). Εθελοτυφλείς επανειλημμένως και σου θυμίζω το ηλιοβασίλεμα που συνεχίζεις να θυμίζεις.

Δεν είπα "κανείς δεν είναι πρόβατο", σίγουρα κάποιοι και πρόβατα χαρακτηρίζοντε και πολλοί άλλοι χαρακτηρισμοί κολλάνε.

Αυτό που εννοούσα είναι ότι με την διατύπωση του χαρακτηρίζει ως πρόβατο όσους στήριξαν κάποιο κόμμα (άρα όσους ψήφισαν), και θεωρεί τον εαυτό του όχι πρόβατο. Όπως το καταλαβαίνω τελικά, ούτε ΧΑ ψήφισε ούτε τίποτα.

Το οποίο όμως είναι παράδοξο, γιατί όσοι ψηφισαν, ακόμα και ως πρόβατα, έκαναν κάτι! Ενέργησαν! Κάποιος που απήχε, δεν έκανε τίποτα για να αλλάξει η τύχη του, ακριβως όπως ένα πρόβατο..

Είναι ποιο κατανοητός ο συλλογισμός μου?

Χρυσαυγίτης είναι κάποιος που ανοιχτά τίθεται υπέρ της Χ.Α., τον άνθρωπο τον ρώτησα γιατί τα περί "Είμαι Έλληνας" κτλ αυτό μου θυμίζουν, κάποιες παλιότερες αναρτήσεις του θυμάμαι πάλι ήταν "περίεργες" αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Δεν βλέπω σαν ΧΑ όποιον είναι αντίθετος με την ιδεολογία μου, βλέπω σαν ΧΑ όποιον χρησιμοποιεί τον λόγο που χρησιμοποιεί η ΧΑ.

Συγνώμη [MENTION=7521]alexgk[/MENTION] αν προσβλήθηκες, αλλά θα μπορούσες για αρχή να μην λες πράγματα που δεν στέκουν περί ΣΥΡΙΖΑ και πορειών.

Link to comment
Share on other sites

γιατί τα περί "Είμαι Έλληνας" κτλ αυτό μου θυμίζουν,

Θα ποινικοποιήσουμε και το "Είμαι Έλληνας"?

κάποιες παλιότερες αναρτήσεις του θυμάμαι πάλι ήταν "περίεργες" αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

LOL!!! Better not to comment this.

Δεν βλέπω σαν ΧΑ όποιον είναι αντίθετος με την ιδεολογία μου, βλέπω σαν ΧΑ όποιον χρησιμοποιεί τον λόγο που χρησιμοποιεί η ΧΑ.

Κάπως έτσι σκέφτονταν και στην Αμερική πριν 60 χρόνια όταν ψάχνανε κομμουνιστές.

Link to comment
Share on other sites

Θα ποινικοποιήσουμε και το "Είμαι Έλληνας"?

Γιατί υπάρχει κάποια ποινικοποίηση αν είναι κάποιος χρυσαυγήτης? (όχι), άρα και κάτι που ίσως σημαίνει ότι κάποιος είναι χρησαυγήτης, δεν είναι ποινικοποιήσιμο.. Όπως δεν είναι ποινικοποιήσιμο να πηγαίνεις στο γυμναστήριο, να ξυρίζεις το κεφάλι σου ή να βάζεις ελληνικές σημαίες στο μπαλκόνι σου.

Πέρα από αυτό, και για την ουσία του πράγματος, όλοι (well, οι περισσότεροι εδώ μέσα) Έλληνες είμαστε, δεν βρίσκω την ανάγκη να το υπενθυμίζει κάποιος ή να το χρησιμοποιεί σαν επιχείρημα για κάτι.

Κανείς δεν πήγε να πάρει την "Ελληνικότητα" από κανέναν και κανείς δεν είναι περισσότερο Έλληνας από κάποιον άλλον.

Είναι σαν να βγω και να πω "Ανθρωπος είμαι και σιχάθηκα την ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ".. Υπήρχε κανείς λόγος να πω ότι είμαι άνθρωπος?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να μην το πεις; "Περίεργα ποστς". lol....

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, λάθος παράδειγμα έδωσα, την ανθρωπιά μας και τα ανθρώπινα δικαιώματα μας πάνε να φάνε και πρέπει να υπερασπιστούμε. Το Έλληνας είναι που δεν κολλάει... Κανείς δεν πάει να κλέψει την ελληνικότητα μας. Και αναφέροντας το, όπως είπα πριν, είναι σαν να ζητάς κάτι παραπάνω επειδή είσαι Έλληνας.

Ναι, περίεργα ποστς.. τι σου φαίνεται τόσο αστείο?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.