Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Αυτά που απαντάω στο Υ.Γ. μου τα παραθέτεις σε λινκ.... φοβερή αποκάλυψη.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να στεναχωρηθώ. Όπως άλλωστε έγραψα εξ'αρχής, επικροτώ 100% την όποια αποκάλυψη σκανδάλων, εφόσον είναι τεκμηριωμένα και ουχί κατασκευασμένα. Σε αυτό που διαφωνώ όμως κάθετα,και είναι και αυτό για το οποίο δικάστηκε και καταδικάστηκε είναι η διαπόμπευση, η προσβολή θεσμών και η προσπάθεια καθοδήγησης της δικαιοσύνης. Αλλά απο ότι φαίνεται τέτοιοι (σου ?) χρειάζονται αυτές τις εποχές: Διαπομπευτές με ειδικότητα να χτυπάνε αυτόν που είναι ήδη πεσμένος, να λοιδορούν θεσμούς εξ αυτού, με απότερο σκοπό την ικανοποίηση του πλήθους της αρένας, που του παρέχει την περίοπτη θεση στην κοινωνία, και τα της δικής του διαβίωσης. Άρτον και θεάματα ξανά.

Ωραίο ήθος μας κομίζει η εποχή που έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή δήλωση Αντωνάκη:

"Εγιναν λάθη στο πρόγραμμα - Τώρα τα διορθώσαμε"

Τώρα ησύχασα... Αλλά μετά, διαβάζω αυτό:

ΕΣΕΕ: Αυτές είναι οι 21 επιβαρύνσεις του νέου φορολογικού!

Μου αρέσει που χτυπάμε τη ρίζα...

Από τις παραπάνω τροποποιήσεις «χαμένοι» είναι, ακόμα κι αν συνυπολογιστεί το νέο επίδομα τέκνων, οι μισθωτοί και συνταξιούχοι χωρίς παιδιά με εισόδημα πάνω από 25.000 ευρώ, οι μισθωτοί και συνταξιούχοι με 1 παιδί και εισόδημα πάνω από 23.000 ευρώ και οι αντίστοιχοι με 2 παιδιά και εισόδημα πάνω από 22.000 ευρώ.

Έχει και κερασάκι...

Τα «μυστικά πρόσωπα» που στο μεταξύ αγόρασαν και ξαναπούλησαν το ασφάλιστρο κινδύνου μπορεί να καρπώθηκαν ή να καρπωθούν αρκετά εκατομμύρια ή ίσως και δισεκατομμύρια ευρώ και ταυτόχρονα κατάφεραν να μείνουν μακριά από τον έλεγχο του νόμου. Στην ελληνική Βουλή τουλάχιστον πέντε φορές έχει κατατεθεί ερώτηση από βουλευτές διαφορετικών κομμάτων για το ποιοι απέκτησαν τα ασφάλιστρα κινδύνου. Απάντηση δεν δόθηκε ποτέ

http://www.triklopodia.gr/2014/01/27.html#.UtZm556Syls

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ο αμφιλεγόμενος Βρετανός πρώην χρηματιστής και νυν (αντιEUROπαϊστής) Ευρωβουλευτής, Nigel Farage έμπλεξε σήμερα στην Ευρωβουλή, παρόντος του Έλληνα πρωθυπουργού το εγκώμιο του ελληνικού success story...

Link to comment
Share on other sites

Ο αμφιλεγόμενος Βρετανός πρώην χρηματιστής και νυν (αντιEUROπαϊστής) Ευρωβουλευτής, Nigel Farage έμπλεξε σήμερα στην Ευρωβουλή, παρόντος του Έλληνα πρωθυπουργού το εγκώμιο του ελληνικού success story...

Χαχαχα, όταν η Ελληνική Αντιπολίτευση τα λέει αυτά, είναι κακιά, είναι έτσι, είναι αλλιώς, θέλουν την καταστροφή της Ελλάδας, θέλουν την έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ και την Ευρώπη κτλ κτλ και φυσικά ο Πρωθυπουργός περνάει αμέσως σε προσωπική επίθεση με δελτία τύπου και ομιλίες. Όταν τα λέει ο γνωστός δεξιός Βρετανός Nigel Farage, απλά ενοχλείται, αλλά δεν τον παίρνει να πει τίποτα.. κοκοκοκο..

Ζητάω συγνώμη, τελικά απάντησε, στο ίδιο υφάκι που απαντάει και στο εσωτερικό, αλλά όχι σε προσωπικό επίπεδο.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, όταν η Ελληνική Αντιπολίτευση τα λέει αυτά, είναι κακιά, είναι έτσι, είναι αλλιώς, θέλουν την καταστροφή της Ελλάδας, θέλουν την έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ και την Ευρώπη κτλ κτλ και φυσικά ο Πρωθυπουργός περνάει αμέσως σε προσωπική επίθεση με δελτία τύπου και ομιλίες. Όταν τα λέει ο γνωστός δεξιός Βρετανός Nigel Farage, απλά ενοχλείται, αλλά δεν τον παίρνει να πει τίποτα.. κοκοκοκο..

Χαίρομαι που και συ συμφωνείς οτι τα ουγκα ουγκα αντιευρωπαιστων και ΣφΥΡΙΖΑ ειναι το ίδιο και το αυτό.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική αντιπολίτευση απλά δεν υπάρχει. Μόνο ο Καμμένος μιλά για κατοχή αλλά ο καημένος θεωρεί ότι θα βρει λύση μέσα στο ευρωσύστημα που έχει στηθεί για άλλο σκοπό. Και το ξέρουν όλοι εκεί μέσα , ακόμα και το ΚΚΕ που μιλά ανοιχτά κατά της όλης ιστορίας. Αλλά μόνο και η παρουσία του στη βουλή το ενοχοποιεί. Το γιατί καθονται ακόμη εκεί δεν νομίζω ότι χρειάζεται ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που και συ συμφωνείς οτι τα ουγκα ουγκα αντιευρωπαιστων και ΣφΥΡΙΖΑ ειναι το ίδιο και το αυτό.

Μαθήματα μονταζιέρας δίνουν στην Συγγρού?

Που είπα ότι είναι αντιευρωπαϊστές οι μεν ή οι δεν? Και που είπα ότι είναι το ίδιο?

Είπα ότι όταν δεν πρόκειται για την μεγάλη αγάπη του Σαμαρά, την Μέρκελ, ακούει από το εξωτερικό ότι ακριβώς ακούει από το εσωτερικό.

Αλλά στο εξωτερικό δεν τον παίρνει να πουλάει ειρωνίες και μαγκιά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] Δεν είπα (ανεξαρτήτως αν το πιστεύω ή οχι) οτι ο τσυριζα ειναι κόμμα ευρωσκεπτικιστων. Ο Φαραζ όμως σίγουρα ειναι. Και όπως είπες και συ τα λόγια σας ταυτίζονται.

Τώρα επειδή είπες για μονταζιερα. Παρακολουθήσες όλες τις ομιλίες που ακολούθησαν μετά τον Σαμάρα; Όλες οι ομιλίες εφάπτονταν με αυτά που λέτε εσείς; Διότι εγω μόνο 2 σουργελα (τον Φαραζ και άλλο ένα) είδα να λένε αυτά που θα ήθελες να λένε όλοι. Επίσης ο πρωθυπουργός δεν του απάντησε; Μονταζιερα στη Συγγρου και adobe premiere στη Κουμουνδουρου.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

]Παρακολουθήσες όλες τις ομιλίες που ακολούθησαν μετά τον Σαμάρα; Όλες οι ομιλίες εφάπτονταν με αυτά που λέτε εσείς;

Όχι, δεν έχω τον χρόνο ή τα μέσα

Διότι εγω μόνο 2 σουργελα (τον Φαραζ και άλλο ένα) είδα να λένε αυτά που θα ήθελες να λένε όλοι.

Δεν είπα ότι τα λένε όλοι, από την άλλη, δεν είδα ποιος λέει αυτά που θα ήθελες εσύ να λένε, λείπει και η Μέρκελ...

Επίσης ο πρωθυπουργός δεν του απάντησε;

Απάντησε, το είδα πριν το σημερινό μου ποστ, και άλλαξα το χθεσινό μου ποστ..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Είπα ότι όταν δεν πρόκειται για την μεγάλη αγάπη του Σαμαρά, την Μέρκελ, ακούει από το εξωτερικό ότι ακριβώς ακούει από το εσωτερικό.

Δεν είπα ότι τα λένε όλοι, από την άλλη, δεν είδα ποιος λέει αυτά που θα ήθελες εσύ να λένε, λείπει και η Μέρκελ...

Αναδίπλωση ή κωλοτούμπα;

Λοιπόν επειδή εγώ και το χρόνο έχω και τα μέσα (βλέπε Internet, αν δεν το ξέρεις να το μάθεις) τις είδα όλες τις ομιλίες. Μίλησαν 30 με 40 τύποι. Σχεδόν όλοι εξύμνησαν την Ελλάδα, τους Έλληνες και τις θυσίες που έχουν αυτοί κάνει.

Εκτός απο:

α) Το Χουντή, ο οποίος έβαλε κατά συγκεκριμένων Ευρωπαικών πρακτικών και αν θες τη γνώμη μου πολύ καλά έκανε ενώ ταυτόχρονα ούτε το Πρωθυπουργό πρόσβαλε, ούτε τη χώρα του.

β) Τα δυο προαναφερθέντα σούργελα εξύβρισαν τον Πρωθυπουργο και τη χώρα μου (και σε περίπτωση που έχεις ξεχάσει και χώρα σου). Αντιλαμβάνομαι ότι έχετε ψιλοεθιστεί στην αποθέωση της γραφικότητας, βλέπε μερικές μερικές Συνιστώσες, βλέπε ΑΝ.ΕΛ. κτλ αλλά σου διαφεύγει κάτι. Οι δυο αυτοί αντιευρωπαιστές δεν επέδειξαν αυτή τη συμπεριφορά ορμώμενοι απο αισθήματα συμπαράστασης για το δοκιμαζόμενο Ελληνικό λαό, αλλά επειδή πολύ απλά είναι αντιευρωπαιστές!

Γεγονός που ο Σαμαράς υπογράμμισε όταν απάντησε στον καραγκιοζάκο (btw και με ειρωνεία και με μαγκιά)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1edsf6eAOAA]Απάντηση του Πρωθυπουργού κ. Αντώνη Σαμαρά στον Βρετανό Ευρωβουλευτή κ. Nigel Farage (μετάφραση) - YouTube[/ame]

Έχει παίξει ουκ ολίγες φορές το βιντεάκι όπου ο Φαραζ τα χώνει στον πρόεδρο της Κομισιον. Και έχουμε όλοι γελάσει. Αν σπάσει ο διάολος το πόδι του και βγει ο τσίπρας πρόεδρος εκεί πως θα νιώσεις όταν ακούσει τα ίδια (είναι βέβαιο ότι θα τα ακούσει).

Καταλάβετε επιτέλους ότι όταν ένας απο έξω βρίζει αντιπαλό μας βρίζει και εμάς. Καταλάβετε ότι όταν ο Σαρκοζί βρίζει τον Ελληνα Πρωθυπουργό πρέπει να νιώθουμε το ίδιο θιγμένοι ανεξαρτήτως του αν ο ΠΘ εκείνος είναι Πασόκος, όταν ο Όλι Ρεν δέχεται τον πρόεδρο της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης σε ένα δωμάτιο που δεν κάνει ούτε για αποθηκευτικός χώρος πρέπει να νιώθουμε το ίδιο θιγμένοι ανεξαρτήτως του αν αυτός είναι Συριζαίος και όταν ο πιο γραφικός και απο τη Σαντορίνη Ευρωβουλευτής βρίζει τον ΠΘ πρέπει να νιώθουμε το ίδιο θιγμένοι ανεξαρτήτως αν ο ΠΘ είναι Νεοδημοκράτης.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...Είμαστε πολύ θκατά, δεν λέω...

αλλά...

Αν σπάσει ο διάολος το πόδι του και βγει ο τσίπρας πρόεδρος...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e16mkKBumm4]ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΕΞΗ. ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΕΡΖΗΣ - YouTube[/ame]

end-world-survival-guide-staying-alive-during-zombie-apocalypse.w654.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...Είμαστε πολύ θκατά, δεν λέω...

αλλά...

end-world-survival-guide-staying-alive-during-zombie-apocalypse.w654.jpg

καλή η ειρωνεία αλλά άστοχη. Εννοώ για πρόεδρος της Κομισιόν. Το ότι έχει προταθεί δε σημαίνει ότι θα βγει κιόλας. Ειδικά όταν τα κόμματα που τον στηρίζουν έχουν γενικώς τη δυναμική που είχε ο Συριζα στην Ελλάδα πριν 4 χρόνια....

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν κατάλαβες...

Μέχρι πρόεδρος του Νέου ΜΠΑΣΟΚ καλά είναι. Άντε και στην σκακιστική λέσχη της γειτονιάς του.

Παραπάνω μην πάει είναι το ζητούμενο. 2ον Γιωργάκη σε μια πενταετία δεν τον αντέχει ο πλανήτης.

Link to comment
Share on other sites

2ον Γιωργάκη σε μια πενταετία δεν τον αντέχει ο πλανήτης.

Ο πλανήτης μια χαρά θα τον αντέξει. Business έκανε με τον πρώτο, business θα κάνει και με τον δεύτερο αν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Και για να καταλάβουμε ακριβώς τι πρεσβεύει ο κύριος Φαραντζ

Nigel Farage: Επιστρέψτε στη δραχμή και βλέπουμε για τα Μάρμαρα - NEWS247

και δώστε βάση όταν λέει για επενδύσεις απο Αγγλία που λέει για "τη σωστή τιμή". Έτσι για να ξέρετε ποιους αποθεώνετε.

Link to comment
Share on other sites

Αναδίπλωση ή κωλοτούμπα;

Συνήθως όταν γράφω εδώ, γράφω με αυτό που ονομάζεται hedging κατά την συγγραφή essay / papers. Μια φορά δεν το έκανα και μου την πέφτεις? Βιαζόμουν ο άνθρωπος! Μακάρι να την έπεφταν όλοι σε όλους σε αντίστοιχες καταστάσεις και δεν θα υπήρχε Έλληνας που δεν θα είχε μάθει να γράφει.

Λοιπόν επειδή εγώ και το χρόνο έχω και τα μέσα (βλέπε Internet, αν δεν το ξέρεις να το μάθεις) τις είδα όλες τις ομιλίες. Μίλησαν 30 με 40 τύποι. Σχεδόν όλοι εξύμνησαν την Ελλάδα, τους Έλληνες και τις θυσίες που έχουν αυτοί κάνει.

Από εξυμνήσεις χορτάσαμε, φαγητό δεν έχει ο κόσμος..

Εκτός απο:

β) Τα δυο προαναφερθέντα σούργελα εξύβρισαν τον Πρωθυπουργο και τη χώρα μου (και σε περίπτωση που έχεις ξεχάσει και χώρα σου). Αντιλαμβάνομαι ότι έχετε ψιλοεθιστεί στην αποθέωση της γραφικότητας, βλέπε μερικές μερικές Συνιστώσες, βλέπε ΑΝ.ΕΛ. κτλ αλλά σου διαφεύγει κάτι. Οι δυο αυτοί αντιευρωπαιστές δεν επέδειξαν αυτή τη συμπεριφορά ορμώμενοι απο αισθήματα συμπαράστασης για το δοκιμαζόμενο Ελληνικό λαό, αλλά επειδή πολύ απλά είναι αντιευρωπαιστές!

  • Η χώρα μου, δεν εικονίζεται όπως την ξέρω εγώ, αλλά όπως την δείχνει ο Πρωθυπουργός, όπως την έδειχνε ο Γιωργάκης, και όπως την έδειχνε ο "μαζί τα φάγαμε". Με νοιάζει να δείξω σωστά αυτή την εικόνα, λίγο με νοιάζει ότι και να πούνε για μια ψευτικη εικόνα.
  • Δεν υπάρχουν πλέον επίσημα συνιστώσες στον ΣΥΡΙΖΑ, ξεκώλα από το μυαλό σου ή γίνε ποιο συγκεκριμένος.
  • Αντιευρωπαϊστες? τι είναι αυτό? Είναι στα όργανα της Ευρώπης για να την διαλύσουν από μέσα? Μήπως είναι κατάσκοποι? Δεν είναι αντιευρωπαϊστες, είναι δεξιοί, και θέλουν μια ευρώπη στην οποία θα παίζουν αυτοί ηγεμονικό ρόλο, με όλα τα οφέλη για την χώρα τους, και καμία από τις υποχρεώσεις. Ακριβώς όπως επιτυχημένα έχει καταφέρει για τον εαυτό της η Γερμανία.
  • Δεν τους αποθέωσα τώρα, δεν τους αποθέωσα ποτέ..
  • Συμφωνούμε στο ότι δεν έχουν κανένα αίσθημα συμπαράστασης για τον δοκιμαζόμενο Ελληνικό λαό.
  • Απλά εγώ θεωρώ ότι πολλοί από αυτούς που λένε ότι έχουνε τέτοια αισθήματα, ψευδοντε ασύστολα (βλέπε Μέρκελ, Σαμαρά, Βενιζέλο κ.α.).

Γεγονός που ο Σαμαράς υπογράμμισε όταν απάντησε στον καραγκιοζάκο (btw και με ειρωνεία και με μαγκιά)

Ε βέβαια, ότι δεν μας αρέσει, είναι αντι-κάτι_καλό. Εσείς και το ΚΚΕ ρε, όποιος την πέφτει στο ΚΚΕ πολιτικά, δεν είναι αντι-ΚΚΕ, είναι Αντικομμουνιστής! Όποιος την πέφτει στον Σαμαρά πολιτικά, δεν είναι αντι-Σαμαράς, είναι Αντιευρωπαϊστής!

Έχει παίξει ουκ ολίγες φορές το βιντεάκι όπου ο Φαραζ τα χώνει στον πρόεδρο της Κομισιον. Και έχουμε όλοι γελάσει. Αν σπάσει ο διάολος το πόδι του και βγει ο τσίπρας πρόεδρος εκεί πως θα νιώσεις όταν ακούσει τα ίδια (είναι βέβαιο ότι θα τα ακούσει).

Θα γελάσω.

Καταλάβετε επιτέλους ότι όταν ένας απο έξω βρίζει αντιπαλό μας βρίζει και εμάς. Καταλάβετε ότι όταν ο Σαρκοζί βρίζει τον Ελληνα Πρωθυπουργό πρέπει να νιώθουμε το ίδιο θιγμένοι ανεξαρτήτως του αν ο ΠΘ εκείνος είναι Πασόκος, όταν ο Όλι Ρεν δέχεται τον πρόεδρο της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης σε ένα δωμάτιο που δεν κάνει ούτε για αποθηκευτικός χώρος πρέπει να νιώθουμε το ίδιο θιγμένοι ανεξαρτήτως του αν αυτός είναι Συριζαίος και όταν ο πιο γραφικός και απο τη Σαντορίνη Ευρωβουλευτής βρίζει τον ΠΘ πρέπει να νιώθουμε το ίδιο θιγμένοι ανεξαρτήτως αν ο ΠΘ είναι Νεοδημοκράτης.

Το σύνθημα το λέει σωστά: "Η εθνική ενότητα είναι μια απάτη"

Λάθος κάνεις λοιπόν, πολιτικές κρίνοντε και βρίζοντε, όχι Έλληνες και Γερμανοί με Γάλλους και Άγγλους..

Δεν θα στεναχωρεθώ καθόλου ότι και να πουν στον Σαμαρά, τον Σαμαρά κρίνουν, όχι την Ελλάδα. Αντίστοιχα (και αντίστροφα) για τον Τσίπρα.. Ο ΣΥΡΙΖΑ χώνει στην Μέρκελ και καλεί εκπροσώπους του Die Linke σε φεστιβάλ του, τι σημαίνει αυτό δηλαδή για εσένα? Ότι ταυτόχρονα και θίγει και δεν θίγει την Γερμανία? Σαν την γάτα του schrodinger ένα πράγμα?

Τους γνωστούς τύπους που μόνιμα λένε διάφορα μασώντας φύλα δάφνης δεν θα τους σχολιάσω..

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.