Jump to content


ΑΛΛΑΓΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΕ UPS


VagelisAMDAKIAS

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχω ένα UPS μάρκας INFORM. Το έχω τέσσερα χρόνια. Μου βγήκε καλό και έμπιστο δε λέω αλλά ηρθε ο καιρός και παρέδωσαν πνεύματι οι μπαταρίες του. :dots: Για να μην περιαυτολογώ... το έλυσα εχει δύο μπαταρίες σε σειρα CS3 με κωδικό HR-1234 F2 στα 12Volt η κάθε μία (σύνολο 24Volt), τα amber δεν μπόρεσα να τα βγάλω initial current λεει 3,4 Α (αρχική τρεχουσα). Γνωρίζει κάποιος που θα βρώ μια οικονομική και αξιόπιστη λύση? Υπάρχουν άλλες συμβατές μπαταρίες για αντικατάσταση γιατι χάθηκα στους κωδικούς? :help1:

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός δεν ξέρω πλέον αν έχει μεγαλη ποικιλία σε μπαταρίες, εκτός και αν είναι για κινητά!

Κοίταξε και στον Δήσιο, στην πλατεία Καρύτση αν έρχεσαι Αθήνα. Είναι το www.batteries.gr

Εναλλακτικά μπορεις να δεις και σε μαγαζια με είδη σκαφών, ίσως έχουν και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα UPS μάρκας INFORM. Το έχω τέσσερα χρόνια. Μου βγήκε καλό και έμπιστο δε λέω αλλά ηρθε ο καιρός και παρέδωσαν πνεύματι οι μπαταρίες του. :dots: Για να μην περιαυτολογώ... το έλυσα εχει δύο μπαταρίες σε σειρα CS3 με κωδικό HR-1234 F2 στα 12Volt η κάθε μία (σύνολο 24Volt), τα amber δεν μπόρεσα να τα βγάλω initial current λεει 3,4 Α (αρχική τρεχουσα). Γνωρίζει κάποιος που θα βρώ μια οικονομική και αξιόπιστη λύση? Υπάρχουν άλλες συμβατές μπαταρίες για αντικατάσταση γιατι χάθηκα στους κωδικούς? :help1:

Αυτήν εννοείς :

HR1234.png

CSB είναι η μάρκα και το logo μοιάζει να γράφει CS3. Δές και τα χαρακτηριστικά της.

Την συγκεκριμένη θα τη βρείς εκεί που σου είπε ο morpheus, στον Δήσιο. Έχει και στην Λ.Πεντέλης στα Βριλήσσια κατάστημα, εάν για κάποιο λόγο σε βολεύει (Ναύπλιο βλέπω, "Τουλίπα" μου θυμίζει), αλλά στέλνει σε όλη την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός δεν ξέρω πλέον αν έχει μεγαλη ποικιλία σε μπαταρίες, εκτός και αν είναι για κινητά!

Κοίταξε και στον Δήσιο, στην πλατεία Καρύτση αν έρχεσαι Αθήνα. Είναι το www.batteries.gr

Εναλλακτικά μπορεις να δεις και σε μαγαζια με είδη σκαφών, ίσως έχουν και εκεί.

Μια χαρά μπαταρίες βρήκα στο Γερμανό της Καλαμάτας πάντως.

Link to comment
Share on other sites

CSB? Πόσο τις πλήρωσες;

Αν μαζεουτούμε κάμποσοι παίζει να κάνουμε ομαδική παραγγελία (από συνεργάτη μου) σε αρκετά χαμηλότερες τιμές από την αγορά (χονδρική).

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε εδώ:

Αγραφιώτης-Νικολόπουλος-Χαϊκάλης ΕΠΕ.

Εμπορία ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.

Οινόφυτα & Χαλκίδα.

Τηλ. 2221023436

Υ.Γ. Προσοχή μεγάλη να αναφερθείς στον σωστό τύπο μπαταρίας (π.χ. ΕVH, EVX, GP, GPL, κ.λ.π.).

Link to comment
Share on other sites

Έχει και ο Γερμανός τις CSB ή πήρες κάτι άλλο (Fujitron π.χ.)?

οχι δεν ειναι CSB. Βασικα δεν θυμάμαι την μάρκα. Δεν την εχω και μπροστα μου να σου ελεγα. Είχε μόνο μια και θα παρεγγελνε. Θα τις παρω την Παρακευη και θα σου πω...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι CSB. Βασικα δεν θυμάμαι την μάρκα. Δεν την εχω και μπροστα μου να σου ελεγα. Είχε μόνο μια και θα παρεγγελνε. Θα τις παρω την Παρακευη και θα σου πω...

Κατά 99% θα είναι Fujitron (Fujitsu δηλαδή). Aν δεν είναι ούτε CSB ούτε Fujitron καλό θα είναι να το ψάξεις καλύτερα πριν προβείς σε αγορά. Εντελώς φιλικά στο λέω...

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% θα είναι Fujitron (Fujitsu δηλαδή). Aν δεν είναι ούτε CSB ούτε Fujitron καλό θα είναι να το ψάξεις καλύτερα πριν προβείς σε αγορά. Εντελώς φιλικά στο λέω...

ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΩ. ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ''ΜΑΡΚΑ Μ' ΕΚΑΨΕΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΔΗΣΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑΣ CSB ΜΕ 25,50€

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε εδώ:

Αγραφιώτης-Νικολόπουλος-Χαϊκάλης ΕΠΕ.

Εμπορία ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.

Οινόφυτα & Χαλκίδα.

Τηλ. 2221023436

Υ.Γ. Προσοχή μεγάλη να αναφερθείς στον σωστό τύπο μπαταρίας (π.χ. ΕVH, EVX, GP, GPL, κ.λ.π.).

Αυτός παίζει τις μάρκες που αναφέραμε ? Έχει αποστολή ή δουλεύει μόνο με χοντρική ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτός παίζει τις μάρκες που αναφέραμε ? Έχει αποστολή ή δουλεύει μόνο με χοντρική ?

Έχει CSB σίγουρα (τις έχω δει με τα μάτια μου).

Πουλάει χονδρική & λιανική αν δεν απατώμαι.

Για αποστολή δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.