Jump to content



O λόγος που μπαίνουμε "appearing offline" στο φόρουμ


hayabusa

Recommended Posts

Το γελοιο ξερεις ποιο ειναι ; να εισαι offline και να σε ψαχνω στους offline contacts μου που δεν ειναι και οτι πιο ευκολο και να σε ρωταω παλι επειδη σε χρειαζομαι..."Εισαι εκει ? "

Για αυτό και μπορείς να φτιάξεις κατηγορίες ώστε να ξέρεις που θα βρεις τις επαφές σου χωρίς να δυσκολεύεσαι.

και να εχεις δουλεια εσυ η να εισαι κουρασμενος και να σου σκαει μηνυμα.
Το busy που λέγαμε με την διαφορά ότι αν δεν απαντήσεις ενώ φαίνεσαι online, ακόμα και ως busy, ο άλλος μπορεί να παρεξηγηθεί.
Δεν ειναι λιγες οι φορες που πολλοι μου εχουν στειλει σαν offline και μολις τα βλεπω δεν απανταω και να τσαντιζονται.
Αυτό είναι προσωπική επιλογή του καθενός. Εγώ δεν θα το έκανα προσωπικά σε φίλους διότι μπορεί να είναι στην εργασία τους εκείνη την ώρα και να θέλουν να χρησιμοποιήσουν το msn για 15'', αλλά αν δω ταξιτζή με σβηστό το "ΤΑΞΙ" δεν του κάνω σήμα και ας ψάχνω για ταξί.
Γιατι δεν απαντησες?.Μα ρε φιλε σε εδειχνε offline.Ε ναι.δεν ηθελα να μπω γιατι ηταν ενας online και θα με πριζε.Ε που θες να το ξερω εγω ;

Ειδες ποσο ευκολα δημιουργειται προβλημα απο το πουθενα ;

Όχι διότι στο msn μπορεί να σου έρθει ένα καθυστερημένο μήνυμα όταν εισέρχεσαι, ακόμα και όταν είναι ο άλλος off line. Εκεί απαντάς και το λαμβάνει ο άλλος όταν εισέλθει, κάτι σαν ηλεκτρονικό ταχυδρομείο αντί για instant messaging.
Οσο για το τελευταιο , δεν νομιζω ποτε καποιος να τον νοιαξει ποση ωρα μπηκε ο ταδε χρηστης στο φορουμ , ουτε να φυλαει τσιλιες για το ποτε εκανε logout η login.

Αλλα βλεποντας σε συνεχεια offline , δε θα ξερω αν ειδες και το pm μου , που υποτιθεται σε θελω κατι

Τα pm είναι απλά θέμα συστήματος αποστολής/λήψης των pms. Ακόμα και αν φαίνομαι online και πάλι δεν ξέρεις αν είδα το pm σου, ακόμα χειρότερα μπορεί να θεωρείς ότι το είδα και σε αγνοώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο καθενας αρχισει να λεει περιστατικα με msn κυριως μεχρι την καταστροφη του κοσμου 2012 δεν θα εχουμε τελειωσει.

Εγω ειπα την γνωμη μου , την αποψη μου.Δεν κατηγορησα κανεναν , δεν εκρινα κανεναν.Δικαιωμα μου να πιστευω αυτα που λεω , σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά απολύτως σχέση. Όταν κάποιος ποστάρει ακόμα και ως αόρατος στο post φαίνεται κανονικά το όνομά του και όχι κάποια ταμπέλα "Αόρατος" ή "Ανώνυμος".

Εγώ προσωπικά είμαι κάθετα αντίθετος στο να βάζω στο ίδιο καλάθι μέλη ενός forum που συμμετέχουν εθελοντικά με τηλεφωνητές που απλά πληρώνονται για να σε ενημερώνουν/ενοχλούν.

Η άποψη μου. Αν ο άλλος νιώθει καλύτερα σαν αόρατος ας συμμετέχει ως αόρατος. Άλλωστε στο forum μετράει η συμμετοχή όχι αν ο άλλος δεν φαίνεται on line εκείνη την ώρα ή αν δεν έχει την πραγματική του φωτογραφία ως avatar(παράδειγμα), διότι κάποιος επίσης θα μπορούσε να πει ότι το σκέτο "yanni" και ο Λούκι Λουκ στο avatar ίσως να σημαίνει ότι θέλω να κρυφτώ.

Νομίζω παραφράστηκε εντελώς αυτό που είπα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.