Jump to content



Software για δημιουργία ψηφιακού άλμπουμ


Recommended Posts

Για πείτε, έχετε τίποτα υπόψην; Βασική προϋπόθεση να ειναι σχετικά έυκολο στη χρήση και πλούσιο σε δυνατότητες. Μην μου πείτε ότι μπορώ να κανω την ίδια δουλειά και με το Photoshop γιατί το ξέρω αλλά θέλω κάτι πιο "συστηματοποιημένο" ώστε να μην χαλάσω μέρες πάνω από κάτι το οποίο μπορεί να γίνει πιθανώς λίγη ώρα.

Δεν κοιτάω να ειναι τζάμπα, αρκεί να μην ξεφεύγει τρομερά σε κόστος :p

:magic:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με ενδιαφέρει και εμένα, στο παρελθόν είχα ψάξει για "digital photo album", αλλά κανένα πρόγραμμα δεν μου "έκανε".

Είχα δοκιμάσει 2-3, εάν τα βρω ή τα θυμηθώ θα τα αναφέρω...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια σελιδα, blurb.com που εχει ενα δωρεαν προγραμματακι για βιβλια/αλμπουμς κτλ!

το εχω δουλεψει και εχω να πω πως ειναι πολυ απλο και ευκολο στην χρηση, με αρκετες επιλογες!

τυπωσα και ενα αλμπουμ! λιγο ακριβα βεβαια (πολυ επαγγελματικη δουλεια ομως) αλλα το χαιρεται η κοπελα μου (και μαζι της και εγω...if you know what i mean:p)

υγ: εχω φιλο που εκανε διαφορα βιβλια απο μερη της Ελλαδας με φωτο και κειμενο και τα πουλαει μεσω της σελιδας!!!

edit: εχεις πολλεεεες επιλογες απο υψος-πλατος, χρωματα, λεζαντες, hard-soft cover, ποιοτητα εκτυπωσης, glossy κτλ!

Link to comment
Share on other sites

ωραίο αυτό και βλέπω ότι έχει και καλές τιμές. μήπως υπάρχει και τίποτα που να μην δουλεύει με αυτό τον τρόπο; να μπορώ δηλαδή να το πάω καπου αλλού για να το τυπώσω (ή πχ να το τυπώσω στο σπίτι) ; :)

Link to comment
Share on other sites

:hehe: όχι βρε Γιάννη,

εννοώ αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μην σχετίζεται με κάποια εταιρεία εκτύπωσης φωτογραφιών. και αυτό σίγουρα επί πληρωμή θα ειναι απλά λέω μήπως υπάρχει τρόπος να αποφύγω την δέσμευση να τυπώσω σε κάποιο μαγαζί που δεν το ξέρω καθώς έχω "δικο μου" άνθρωπο για αυτές τις δουλειές ;)

Link to comment
Share on other sites

κάτι λίγο άσχετο αλλα μια που μιλάμε για ψηφιακά άλμπουμ να το ρωτήσω :

αν ενα αλμπουμ τυπωθεί σε χαρτί 170-180 γραμμαρίων πιστεύετε πως θα ειναι εντάξει στην αίσθηση και στην όψη ή μήπως είναι καλύτερα να χρησιμοποιηθεί πιο χοντρό χαρτί;

ρωτώ γιατί τα μόνα που έχω δει είναι τυπωμένα σε υπερβολικά παχύ χαρτί (σαν μακετόχαρτο ενα πράμα) οποτε δεν έχω κάποιο σοβαρό μέτρο σύγκρισης

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.