Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Παιδιά άσχημα νέα. Μου κατέστρεψαν το snipe-camping spot στην Caspian.

Πλέον δεν έχει σκάλα στην antenna. Γενικά έχουν αλλάξει και άλλα τέτοια σημεία από την beta.

Πάντως τρέχει πολύ καλά... όλα ultra 2xAA hbao off, 50-75 fps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχημα νέα. Μου κατέστρεψαν το snipe-camping spot στην Caspian.

Πλέον δεν έχει σκάλα στην antenna. Γενικά έχουν αλλάξει και άλλα τέτοια σημεία από την beta.

Πάντως τρέχει πολύ καλά... όλα ultra 2xAA hbao off, 50-75 fps.

αυτό σηκώνει διάβημα προς την σουηδική πρεσβεία

Link to comment
Share on other sites

ΓΑ*Ω ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ (plesio.bg) :fist::fist::fist:

Πήρα τώρα τηλέφωνο στο κατάστημα, και λέω έχω μια παραγγελία θέλω να δω πότε θα έρθει, γιατί σήμερα είναι η πρεμιέρα του παιχνιδιού. Περιμένω περιμένω και μου λέει: "Σήμερα είναι η παγκόσμια πρεμιέρα του παιχνιδιού, θα το λάβετε 3-4 του μηνός"....

THE FUK??! WHAT DID YOU SAY?!? ALEEKOOO πως είπεεεες;

Της λέω "Σήμερα είναι η παγκόσμια πρεμιέρα και εγώ θα το λάβω στις 4 του μηνός; Ε μου λέει, τότε είναι η εισαγωγή.

Εν τω μεταξύ την Κυριακή ήμουν κέντρο και πέρασα μια βόλτα απ' το κατάστημα, και πιάνω έναν υπάλληλο (ανώτερος από πωλητής, κάτι μανατζάρει οπότε οφείλει να ξέρει) και λέω έχω κάνει παραγγελία το battlefield 3, πότε θα το έχουμε, 28 είναι πρεμιέρα λέω. Μου λέει 27 έρχεται το φορτηγό από Ελλάδα οπότε no worries. Του κάνω κι εγώ :T: και σηκώνομαι και φεύγω. Thanks for nothing μλκ υπάλληλε.

ΓΤΠΚαβάλα, άκου εκεί στις 4 του μηνός. Ο μόνος που κάνει δουλειά εκεί μέσα είναι ο διευθυντής που παρεπιμπτόντως είναι και Έλληνας, κάτσε να τον ενημερώσω με SMS.

Το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι επειδή τα πήρα κρανίο όταν άκουσα 4 του μηνός, της λέω ακύρωσε παραγγελία και τα λεφτά μου πίσω, καλημέρα και γεια. Μετά σκέφτομαι ότι γμω την καταδίκη μου αν το ακυρώσω θα πάρω τ @@ μου και όχι limited edition + ότι θα την χρυσοπληρώσω 50 ευρώ, οπότε ξαναπέρνω τηλ και της λέω άκυρη η ακύρωση because fuk you that's why.

Световна премиера στις 4 του μηνός.. κομπλε. :whip:

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον wiki guide που έβγαλε το IGN (σίγουρα πιο ενδιαφέρον από το "manual" της ΕΑ). Από αριστερά μπορείτε να κινηθείτε σε όποια ενότητα θέλετε.

IGN BF3 wiki

Link to comment
Share on other sites

PII 955@4 σε FX790

και 4870x2

Όλα low και καθόλου ΑΑ είμαι συνεχώς πάνω από τα 70 σε ανάλυση 1680. Τα γραφικά είναι ικανοποιητικότατα ακόμη και έτσι. Το μόνο κακό είναι πως χωρίς ΑΑ πυροβολώ ότι φύλο και εφημερίδα κινείται στον αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, μου ήρθε με mail το εξής πράγμα:

"Σε ευχαριστούμε που επέλεξες το πλαισιο για την προπαραγγελια του Battlefield3.

Αυτός είναι ο κωδικός για τα Dog tags του παιχνιδιού: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX"

Που μπαίνει αυτός ο κωδικός?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εσπασε η παρθενια μου ( :p )

Επαιξα τα 2 πρωτα μου round se kharg island - conquest 16αρη server

Πρωτες εντυπωσεις :

Τρεχει super smooth χωρις κανενα lag στην αποκριση ( max frames to render ahead = 1 vsync = off + φυσικα ) ειδα minfps 70 και τα σετιγκς ολα medium - textures high - 2x MSAA - post AA low - motion blur off - SSAO off - ( βοηθαει ταμαλα με τα jaggies αλλα θολωνει πολυ την εικονα, οποιος το εχει στο high ειναι χαζος :p ) απο μεγαλους server μενω μακρια προς το παρων μεχρι να παρω sandy, settings τα κραταω ετσι μεχρι να αλλαξω την gtx570, μια χαρα γραφικαρες εχει δεν εχω κανενα παραπονο προς το παρων.

Πρωτο round μπηκα στην μεση και ηδ μας ειχανε παρει φαλαγγι με τα T90, 2ο round γινανε swap τα teams και τους πηρα φαλαγγι εγω, τελικο σκορ 17-3 :hehe:Battlelog / Sign in

Κατεριψα 2 ελικοπτερα με το κανονι ενα απο σποντα με το smaw, τσακωσα και το πρωτο μου νεκροταμπελο, πρεπει να επεσε πολυ κλαμα που τις τρωγανε απο εναν νεοπα που μολις πηγε level 2 :p

Γενικα το αρμα ειναι ΠΟΛΥ arcade σαν αισθηση, boost με το shift, το κανονι στριβει σαν διαολος ( εχω το abyssus στα 1800dpi γαρ ) και γεμιζει υπερβολικα γρηγορα, υπαρχει ομως balance γιατι μπορει να ακινητοποιηθει ή και να θελει τακτικα repair μεχρι να ξαναπανε το armor στο 100%, ναι καλα διαβασατε, μου ετυχε να κανω repair να το παω 82% να μπαινω μεσα και μετα χωρις λογο να πεφτουν παλι τα AP σιγα σιγα, οταν βρηκα χρονο και το πηγα ξανα 100% σταματησε να γκρινιαζει :p

To commo rose σαν προσθηκη της τελευταιας στιγμης καλουλι ειναι, η κινηση ειδικα με τοσα fps και single gpu μονο στρατιωτη δεν θυμιζει, νομιζα οτι επαιζα mirror's edge, θελω να μαθω και εγω να πεφτω τοσο γρηγορα σε prone :p

Για τον ηχο τωρα εχουν αλλαξει της ρυθμισεις, war tapes κλπ αποσο εχω καταλαβει ειναι equalizer presets, οσοι παιζουν με ηχεια ( n00bs :p ) και λοιπα πολυκαναλα συστηματα (συμπεριλαμβανονται και οσοι παιζουν με emulated surround στα ακουστικα τους ) βαζουν το enchanced stereo στο OFF, οι υπολοιποι ( σκετα ακουστικα + ηχεια 2.1 ) θεωρητικα αμα το βαλουν στο on θα την παλεψουν απο αποψη positioning, εμενα ειναι πολυ νωρις ακομα για να κρινω, θα μπω στο μπαζο με την πρωτη ευκαιρια και βλεπουμε.

single player campaign coop και λοιπες μπουρδες δεν με βλεπω να με απασχολησουν φετος, , το παιχνιδι το πηρα για τις squad τα οχηματα και το destruction, εχω ηδη payday και haunted για coop ενω single θα ξεκινησω καααααποια στιγμη το failout vegas στο hardcore για να δω αν ειναι οντως τοσο κατωτερο οσο φοβαμαι σε συγκριση με τα stalker.

Μονο ενα παραπονο εχω προς το παρων, 5 ΤΟΝΟΙ negative mouse acceleration ειτε βαλω raw input ειτε οχι, τσιμπησα το σενς επιτηδες στα 30cm/360 ετσι ωστε να μην μου τυχει ποτε ενω παιζω κανονικα, ετσι κι αλλιως οταν τραβαω ADS πεφτει αρκετα το sens, το ιδιο προβλημα ειχε και στην αρχη το bc2, αργα ή γρηγορα θα το φτιαξουν πιστευω, προς το παρων εχουν πιο σημαντικα πραγματα να κανουν φανταζομαι.

Το παιχνιδι παραμενει game of year για μενα παντως, ελα να μαζευομαστε για λαμπιτικα SQDM :D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, μου ήρθε με mail το εξής πράγμα:

"Σε ευχαριστούμε που επέλεξες το πλαισιο για την προπαραγγελια του Battlefield3.

Αυτός είναι ο κωδικός για τα Dog tags του παιχνιδιού: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX"

Που μπαίνει αυτός ο κωδικός?

Ανοίγεις το Origin και πας στις ρυθμίσεις. Εκεί έχει μια επιλογή "Redeem Product Code." Μετά απλά ακολουθείς τα βήματα. Αφού το βάλεις, πας στο Battlelog > Profile > Dogtags > Edit Dogtag και βάζεις όποια θέλεις. Δεν είναι κάτι σπουδαίο, αλλά ήταν τσάμπα :)

Ξερεις τι σκεφτηκα ε?

Ψαξε στο thread.

Το αναφερει καποιος.

Ναι, αλλά τις τελευταίες 3 ημέρες χάνεσαι στο thread με τόσα που γράφονται :...:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.