Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Πολύ κάψιμο! Τρέχει αρκετά καλά αλλά για να έχω πάνω από 100fps στο multi και σε μεγάλους servers έριξα τα settings στο high και έκλεισα HBAO. Αυτό που λες με το warfare pack που το βλέπω;

Επίσης όσοι κάναμε redeem code για το dogtags dlc τι διαφορά βλέπουμε; Που μπορούμε να δούμε τα extra dogtags; Ένας πριν λίγο που με καθάρισε έβγαλε το dogtag του στην killcam και έλεγε πάνω σκαλισμένο battlefield bad company 2...

To physical warfare pack είναι αυτό:

Battlefield 3 Limited Edition: Physical Warfare Pack Available Exclusively For Pre-Order

Για τα dog tags θα πατήσεις στον στρατιώτη σου στο battlelog και θα πας στο "Dog Tags" και απλά επιλέγεις πιο σου αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

athanasie το setup ειναι.

i7 920 ακλοκαριστος.3gb triple.gtx 285(285.62)win 7-64,μονιτορ 22 με vga συνδεση.

ssd inte 320 series αλλα το bf3 το εχω περασει σε μηχανικο δισκο.

το προβλημα μου υπηρχε και στην beta.διαβασα σε φορα,αλλοι λενε να κλεισω το hyper threading.το εκλεισα τιποτα.εβαλα vsync on και triple buffer on.τιποτα καμια αλλαγη.

εχω παιξει με ολες τις ρυθμισεις του παιχνιδιου αλλα και τον drivers..

δοκιμασα το d3doverrider τιποτα.δοκιμασα μια 17αρα οθονη με αλλο καλωδιο τιποτα.δοκιμασα την ιδια οθονη με αλλο καλωδιο τιποτα.το εβαλα και με ανταπτορακι dvi τιποτα.

εχω περασει το τελευταιο direct x 11 ενοειται.

Link to comment
Share on other sites

HBAO OFF-ANTI-ANISO-OFF MOTION BLUR OF

αναλυση 1680χ1050 τα εχω δοκιμασει ολα ultra.και medium και low.

msdx ευχαριστω για την πληριοφορια αλλα ειναι κλειστο απο τοτε που βγηκε το company 2..μαλον θα πρεπει να περιμενω patch...

Έγινε επεξεργασία από ΛΑΜΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως ο ήχος έχει ένα θέμα... Δεν είναι τόσο ξεκάθαρο τι γίνεται. Επίσης μου λείπει πολύ ο ήχος που έκανε το BC2 όταν σκότωνες κάποιον που έγραφε τους πόντους. Τώρα, χρειάζεται να κοιτάς κάτω για να καταλάβεις αν πέθανε ή όχι, αφού δεν είναι τόσο ορατό το μήνυμα, ειδικά αν γίνεται χαμός εκείνη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ που έπαιζα bc2, σκάει το mail από amazon ότι το έστειλαν επιτέλους! Από 19/2 το είχα προπαραγγείλει και μου το στέλνουν στις 28/10!!!

YourOrders1.png

Επίσης έσκασε δεύτερο mail όπου μου έδινε code για spec-act, δεν έχω ιδέα τι είναι ούτε το έγραφαν στο site!

YourOrders2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το παιχνίδι αρνείται πεισματικά να δουλέψει σε'μένα. Το campaign δεν περνάει το loading του δεύτερου map(με πετάει στο battlelog, το οποίο δείχνει ότι το game τρέχει) και πρέπει να κλείσω το game από το task manager. Τα ίδια και χειρότερα στο multi, όπου δεν μπορώ να φορτώσω καν τα maps. Δοκίμασα uninstall/install το game και το origin, update το punkbuster, drivers μέχρι και τρεις διαφορετικούς browsers:wall:

Η μόνη παρηγοριά είναι ότι στα forums της ΕΑ υπάρχει πολύς κόσμος με το ίδια προβλήματα.

Το setup είναι αυτό της υπογραφής με 7x64. Όποιος έχει καμιά ιδέα καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως ο ήχος έχει ένα θέμα... Δεν είναι τόσο ξεκάθαρο τι γίνεται. Επίσης μου λείπει πολύ ο ήχος που έκανε το BC2 όταν σκότωνες κάποιον που έγραφε τους πόντους. Τώρα, χρειάζεται να κοιτάς κάτω για να καταλάβεις αν πέθανε ή όχι, αφού δεν είναι τόσο ορατό το μήνυμα, ειδικά αν γίνεται χαμός εκείνη την ώρα.

Μιας και βλεπω οτι εχεις x-fi στο sig :)

βαλε αυτα τα settings X-Fi CMSS-3D Headphone - Guru3D.com Forums + stereo enchance off

sample rate απτο windows control panel 16bit 48khz για να μην εχουμε resampling.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω οτι εχεις x-fi στο sig :)

βαλε αυτα τα settings X-Fi CMSS-3D Headphone - Guru3D.com Forums + stereo enchance off

sample rate απτο windows control panel 16bit 48khz για να μην εχουμε resampling.

Τις έκανα τις ρυθμίσεις που λέει, αλλά στο CP των Windows που λέει μετά να κάνω έλεγχο στα μεγάφωνα, τα μπροστά/πίσω δεξιά και μπροστά/πίσω αριστερά, το ίδιο μου φάνηκαν... :...:

Τέλος πάντων, θα το δω ingame.

Link to comment
Share on other sites

To physical warfare pack είναι αυτό:

Battlefield 3 Limited Edition: Physical Warfare Pack Available Exclusively For Pre-Order

Για τα dog tags θα πατήσεις στον στρατιώτη σου στο battlelog και θα πας στο "Dog Tags" και απλά επιλέγεις πιο σου αρέσει...

Εσένα τα εμφανίζει αυτά τα όπλα; Σε εμένα δεν νομίζω. Μπαίνω για ένα γρήγορο round na δω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το παιχνίδι freezάρει μετά από κανά δεκάλεπτο και θέλει restart το pc....

Λύση νομίζω βρήκα με το να συνδέω τα ακουστικά και να παίζω μ αυτά.Έτσι δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα!Εκτός από πόνους στο αυτί κι αυτό οφείλεται στο εξαιρετικο headset των 7 ευρώ που έχω... :p

Κάτι παρόμοιο είχα και στο MW το πρώτο...Αν κι εκεί κράσαρε το παιχνίδι από την αρχή!Κάτι με την onboard κάρτα ήχου ήταν....Realtek ftw...

Τεσπά το παιχνίδι τα σπάει!Η DICE για μένα κατάφερε να συνδυάσει το COD (γιατί όπως και να το κάνουμε CODίζει λίγο το game...) με to BF σε ένα ενιαίο παιχνίδι που για μένα θα γράψει ιστορία...

Πάντως ομολογώ πως εξοικιώθηκα πολύ πιο εύκολα σε αυτό απότι στο BC2...To k/d ratio στο BC2 ήταν αρνητικό μέχρι να τριανταρίσω...(Ίσως να ναι ακόμα!!!Δε θυμούμαι... :p ) Αντιθέτως εδώ έχω ήδη θετικό K/D αλλά αρνητικό w/l ratio γιατί ως τώρα τα ζαμάνια που μου τυχαίνουν στη squad/team είναι άλλα ντ' άλλα της Παρασκευής το γάλα!!!

Ξέχασα να αναφέρω.... SCAR-H FTW!!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα σήμερα γύρω στα 3 τέταρτα και μετά ήμουν με ένα χαμόγελο στο στόμα. Αυτό που είδα και έζησα με ικανοποίησε αρκετά. Βέβαια παίρνω recon και διαβάζω τις πίστες, γιατί μου φαίνεται ότι μπορούν να μου έρθουν από παντού.

Το minimap με χαλάει αρκετά και δεν έχω βρει πως να δω ολόκληρο τον χάρτη. Με το M σου δείχνει μεγαλύτερο το minimap και δε μου είναι αρκετό. Έχουμε κάπου τους χάρτες;

Έχουμε κάπου τους χ

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1593]ΛΑΜΠΡΟΣ[/MENTION]: Καλά, η περίπτωσή σου είναι σαν αυτές στο dr.House, 1 στο 1.000.000... να σου πω, έχεις G15 ή κάποιο άλλο πληκτρολόγιο ή κάποιο πρόγραμμα που να σου δείχνει τι cpu/gpu loads/temps + ram usage έχεις όταν παίζεις; Εγώ πχ έχω το Everest (AIDA νομίζω τώρα λέγεται) και σε συνδυασμό με G15 μπορώ να τα βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.