Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Το έβαλα πριν κάνα 2ωρο, έπαιξα και λίγο mp, καλό.

Τώρα πρέπει να βρω τα κατάλληλα setting για τα γραφικά να μην πέφτω κάτω από 60 :hang3:

Εγώ πάντως χαμηλώνω ότι δεν χρειάζεται. Π.χ το shadows και στο high μια χαρά είναι αντί για ultra. Το effects το έβαλα στο low, γιατί πολλές φορές δεν μπορώ να ξεχωρίσω τους αντιπάλους στον χαμό,

τα βασικά όμως όπως textures τα άφησα στο ultra, όπως επίσης και το post AA σε high, αν και θολώνει την εικόνα, δεν μπορώ να παίζω βλέποντας jaggies παντού...

Κι εγώ που δεν είμαι CoDs παίζω με 40ρες, αλλά όταν στη Grand Bazzar έχει κάτσει ολόκληρο squad σε δωμάτιο και σε γαζώνει, ή στην Seine Crossing έχεις sniper στα παράθυρα, δεν έχεις πολλές επιλογές.

Στην Damavand Peak όμως εχθές, μόνο παιχνίδι δεν έγινε... Κάθονται στη μία άκρη του tunel, και σε σαπίζουν στα RPGs. Τι να σου αρέσει από αυτό; Ο [MENTION=5325]Zenor[/MENTION] μόνο με έφαγε εμένα 6 φορές, νομίζω τις 4 με RPG. Περίμενα απλά να τελειώσει η πίστα να πάμε στην επόμενη...

Εγώ RPG βγάζω όταν έχει αδειάσει ο γεμιστήρας ή όταν είναι ο αντίπαλος πίσω από cover...τι να κάνω να κάτσω να με φάνε για να μην μου πουν πως έριξα RPG; :p

Επίσης δεν φταίμε εμείς που τα μισά maps είναι σαν του COD. Γενικά αν δεις στο παιχνίδι αυτός που μαζεύει πόντους είναι αυτός που έχει πολλά kills/killstreaks στις μικρές πίστες... και τα RPG/smaw βοηθάνε σε αυτό. Σε caspian border γιατί δεν υπάρχει rpg spamm σε infantry;

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα restricted οπλα δε το πολυκαταλαβαινω, αλλα αφου το παιχνιδι ετσι ειναι τοτε

αν ειναι unbalanced μηπως η ιδια η εταιρεια θα πρεπε να κανει κατι;

Αλλιως δε βρισκω το λογο που ο αλλος αν του αρεσει , δε πρεπει να παιζει με το τροπο που θελει!

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω :p

Έχω LE από Πλαίσιο. Δεν θα έπρεπε να έχω unlocked το Physical warfare pack καθώς και το dogtags dlc; Το κάθε ένα έχει ξεχωριστό κωδικό που θα έπρεπε να μου είχε δώσει το Πλαίσιο;

EA support και θα σου το δωσουν :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το Physical Warfare ήταν για pre-orders από Origin. Από πλαίσιο μόνο dogtags DLC.

Τώρα αν το ζητήσεις από το support/chat και στο δώσουν έχει καλός.

Γιατί έχω την εντύπωση ότι έδιναν και το PW pack; :confused: Τέσπα, έχω ανοίξει chat με ΕΑ, θα δούμε τι θα πουν κι αυτοί, έτσι κι αλλιώς το back to karkand είναι στο βασικό κλειδί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ RPG βγάζω όταν έχει αδειάσει ο γεμιστήρας ή όταν είναι ο αντίπαλος πίσω από cover...τι να κάνω να κάτσω να με φάνε για να μην μου πουν πως έριξα RPG;

Βρε, δεν το λέω για σένα, το λέω για την πίστα. Τα RPGs είναι η εύκολη λύση και αν σε καθηλώσει ο άλλος, δε γίνεται παιχνίδι. :)

Link to comment
Share on other sites

Code redeemed από το support της ΕΑ!... Εν τω μεταξύ πήρα και τηλ στα ζώα εδώ στο Πλαίσιο (bg) και ο ένας με έδινε στον άλλο, μέχρι που κατέληξα σ' ένα βαριεστημένο που μου είπε να πάρω τη Δευτέρα... Του λέω όχι, θα με πάρετε εσείς από Δευτέρα να μου δώσετε τους κωδικούς. Mπίζνες στα βαλκάνια...

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Code redeemed από το support της ΕΑ!... Εν τω μεταξύ πήρα και τηλ στα ζώα εδώ στο Πλαίσιο (bg) και ο ένας με έδινε στον άλλο, μέχρι που κατέληξα σ' ένα βαριεστημένο που μου είπε να πάρω τη Δευτέρα... Του λέω όχι, θα με πάρετε εσείς από Δευτέρα να μου δώσετε τους κωδικούς. Mπίζνες στα βαλκάνια...

:dance3:

Τις ιδιες παπατζες μου παν και σε μενα που δεν λειτουργει ο Dogtag DLC κωδικος που μου στειλαν.

Προτειναν να με παρουν αυτοι αλλα ποτε δεν πηραν.

Βαλκανια δεν λες τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες επιτέλους το εγκατέστησα και πήγα να δω pings:

BF3ping.jpg

Έπαιξα κανά 3-4 γύρους CQ, πιο πολύ παιδευόμουν να φτιάξω τα dpi στο G500. Προς το παρόν είμαι 800dpi 1η σκάλα (2η 1500, 3η 5700) με Mouse Sensitivity περίπου στο 55%, Raw Input = ON και Sensitivity = 0% . Από VIDEO Settings τα έχω όλα στο High, AA = High, MSAA = 0, Aniso = 16x (το max νομίζω), ΗΒΑΟ = ΟΝ, Vsync = ON. Με το build της υπογραφής (Q9550 @3Ghz, 5850 @ 950/1200, Dell 2209waf) είμαι σχεδόν πάντα 60fps καρφωμένος και min ~55 fps ΟΤΑΝ πέφτει. Τώρα δοκιμάζω κάποια Ultra settings, τα Textures που έβαλα αρχικά δεν είδα επιβάρυνση, στα Mesh όμως είδα. Γενικά πάντως και με σκέτα High όλα, το παιχνίδι έχει απίστευτα γραφικά (ειδικά αν έχεις xIPS monitor).

To damage model είναι πολύ καλό, κοντά στο 2142 και μακριά από το άθλιο BC2 που ήθελες κουλούρες ολόκληρες για να σκοτώσεις (normal μιλάω πάντα). Το CommoRose θέλει επειγόντως update, το ίδιο και το minimap.

Τερμάτισα και το COOP με έναν φίλο στο Normal και ξεκλειδώσαμε 3/7 unlocks, υπέθεσα ότι θα ξεπετάξουμε τις 6 πίστες σε κανά 1 ωρίτσα, τελικά τελειώσαμε μετά από ~6 ώρες :confused: . Ωραίες πάντως οι πίστες στο coop, ωραία ποικιλία και μπορείς άνετα να τις ξαναπαίξεις (πιο πολύ μου άρεσε η πίστα με τους ομήρους που παίζεις snipers). Το SP θα το παίξω "τιμής ένεκεν" αργότερα, έχω ακούσει ότι είναι μικρό σε διάρκεια, άλλα αφενός κανείς BF fan δεν του νοιάζει το SP, αφετέρου μιλάμε για FPS και όχι για κανένα RPG.

Και το BattleLog τέλειο, γρήγορο και φινετσάτο. Ένα comparison chart για όπλα/οχήματα να βάλουν σε ένα update και θα είναι τούμπανο.

Τέλςο για τα maps δεν έχω σχηματίσει ακόμη άποψη, άλλα αφού έχουμε το Back to Karkhand δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσουμε το stock χάρτες :D

See you in the battlefield ;)

Athanasios2104

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες έγω που έχω το limited edition τι ρόλο βαράει?

Επίσης σας πετάει απο το παιχνίδι? εχς βαρεθεί να μου πετάει το μηνυμα των win7 το battlefield 3 σταμάτησε να λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες έγω που έχω το limited edition τι ρόλο βαράει?

Επίσης σας πετάει απο το παιχνίδι? εχς βαρεθεί να μου πετάει το μηνυμα των win7 το battlefield 3 σταμάτησε να λειτουργεί...

Το Limited Edition σου δίνει δωρεάν το "Back to Karkand" expansion το οποίο θα κυκλοφορήσει μέσα στο Δεκέμβριο και θα περιλαμβάνει 4 κλασσικούς χάρτες από το BF2 συν έξτρα όπλα και οχήματα.

Σχετικά με το πρόβλημα που έχεις δοκίμασε στα properties του shortcut του BF3 να επιλέξεις να ανοίγει σε maximized window ... έγω το έκανα και σαν να έχει στρώσει κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες...

1. Το Μ16Α4 το έχει κανείς; Δεν έχει αυτόματο ή μου φαίνεται;;; Πατάω να ρίξει και κάνει μια ριπή με 3-4 σφαίρες και μετά σταματάει... Άλλαξα το mode αλλά το άλλο είναι βολή-κατά-βολή...

2. Το ΤΜ δεν το χρησιμοποιείτε; Σήμερα ήμασταν μέσα τουλάχιστον 8 άτομα από το Λάμπη, θα μπορούσαμε να μιλάμε και να τους τσακίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.