Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Και μονο που το παιχνιδι θελει origin μεσω chrome καθε φορα για να τρεξει και εγινε στυλ steam ειναι "αντε γεια" για εμενα :(

Όχι μέσω Chrome, μέσω default browser. Αν δε θέλεις τον chrome βάλε άλλον. Επίσης, αν έχεις ανοικτό το Origin και ανοικτό οποιονδήποτε browser στο battlelog, μπορείς να ξεκινήσεις το παιχνίδι από εκεί κι ας μην είναι ο default.

ρε σεις ενα περιεργο φαινομενο σημερα,το τρεχω και τα frames ειναι στα μισα ακριβως..

τι να πω drivers δεν πειραξα,εβγαλα και το προφιλ μπας και..αλλα τιποτα..

θα μας τρελανει το παιχνιδι,εκτος αν κανανε καμια λαλακια αυτοι στους σερβερς

Όλα καλά εδώ, δεν είδα διαφορά σε κάτι και μάλιστα είχα σε γενικές γραμμές καλύτερα pings από τις άλλες ημέρες, ~10-15ms κάτω.

Είμαι ο μόνος που δεν του λειτουργεί το Co-Op τις τελευταίες 6-7 μέρες ?

Εχθές μια χαρά, τελειώσαμε με τον [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] δύο αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] , τί εννοείς "δεν λειτουργεί" ?γιατί και σε μένα με ένα φίλο χθες, μας είχε ταράξει στα ctd, αλλά είναι τελικά θέμα του setup του, γιατί κάνει ευχέλαιο για να καταφέρει να παίξει για 10 λεπτά στο multi ;) (με άλλο φίλο που παίξαμε, δεν είχαμε κανένα πρόβλημα)

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε τα κλοκια σας, δοκιμαστε με firefox , κλπ.

Εξακολουθω να μην εχω φαει ουτε ενα crash (εκανα εγκατασταση αυθεντικα Seven και εχω ΜΟΝΟ το BF3 μεσα)

Και σε συντηρητικό O/C.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] δεν αναφέρομαι σε app crash..(σαν αυτό που είχε κάποιο παιδί στο άλλο thread), αλλά για το "γνωστό" "ctd"(αν το λέω σωστά μιας και δεν ήμουν battlefield-άκιας), εχθές σε άλλη φάση σε multi, την ίδια στιγμή "φύγαμε για desktop" με φίλο που μιλάγαμε στο skype.. προφανώς.. δεν είχαμε αστάθεια εκείνη τη στιγμή, κάτι με το server ή με τον ανάδρομο ερμή της dice ήταν...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες.

Τη βρηκα την εντολη για fps. Αυτα που εχω τωρα βγαζουν μεσον ορο 22 οποτε σιγουρα θελουν αλλαγμα. Σημαντικο για ανασες στην gpu ειναι και να βγαλετε το hbao

μορφεα,μπορεις να γραψεις τις εντολες αφου τις βρηκες pls(η καποιος που να τις ξερει).θα ηθελα να δω κι εγω που παταω,αν και πρεπει να πω οτι χθες στον bazo δεν ειχα προβλημα

Έγινε επεξεργασία από asbatey
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] δεν αναφέρομαι σε app crash..(σαν αυτό που είχε κάποιο παιδί στο άλλο thread), αλλά για το "γνωστό" "ctd"(αν το λέω σωστά μιας και δεν ήμουν battlefield-άκιας), εχθές σε άλλη φάση σε multi, την ίδια στιγμή "φύγαμε για desktop" με φίλο που μιλάγαμε στο skype.. προφανώς.. δεν είχαμε αστάθεια εκείνη τη στιγμή, κάτι με το server ή με τον ανάδρομο ερμή της dice ήταν...

Mα το ctd είναι ακριβώς αυτό, application crash... :wassat: Δεν έχει να κάνει με το server... τότε θα σε έκανε απλά disconnect όπως έχει κάνει εμένα 2 φορές. Αν διαβάσεις κι αυτό το thread θα δεις ότι σταμάτησαν τα προβλήματα όταν ελαττώθηκε το o/c.

btw, λύθηκαν τα προβλήματά μας! Τώρα θα παίξει το ο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] με όλα στο ultra!

http://www.fudzilla.com/graphics/item/24778-radeon-hd-7900-series-in-january

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο MP είμαι κομπλέ, και σε όλα είμαι κομπλέ, δεν πιέζω τον 2600K ούτως ή άλλως ( my precious :p ).

Absolutely stable είναι.

MP παίζω και 24 ώρες συνεχόμενο άμα λάχει.

Ούτε ένα CTD/BSOD/etc.

Στο Co-Op ( Public matchmake ) είτε κάνει μια ώρα waiting for player και μετά CtD, είτε φορτώνει, και μόλις φτάσεις στην γέφυρα στην πρώτη πίστα κλείνει το game ( quit όμως, όχι CtD ) και λέει το BattleLog "The game has been cancelled".

Μίλησα στο Live Support και λέει είναι γνωστό issue που το έχουνε μερικοί παίχτες λέει, ψάχνουμε την λύση...

Γκκρρρ.

Και το bug του μαχαιριού να δούμε πότε θα φτιάξουνε.

Είμαι με το DAO, μαχαιρώνω έναν, δίπλα ο άλλος, κολλητά από πίσω του, δέκα φορές μαχαίρι τίποτα... πρέπει να βγάλω primary weap, και τότε πιάνει πάλι το μαχαίρι.

ΤΡΑΓΙΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

Και το bug του μαχαιριού να δούμε πότε θα φτιάξουνε.

Είμαι με το DAO, μαχαιρώνω έναν, δίπλα ο άλλος, κολλητά από πίσω του, δέκα φορές μαχαίρι τίποτα... πρέπει να βγάλω primary weap, και τότε πιάνει πάλι το μαχαίρι.

ΤΡΑΓΙΚΟ.

Εγώ το βράδυ θα δοκιμάσω macro με το ποντίκι... Να πατάω το κουμπί, να μαχαιρώνει και αν γυρνάει αυτόματα στο νο1.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδια από την πρώτη μερα παρατήρησα ότι μένει στο μαχαίρι αν κρατήσω έστω λίγο το κουμπί πατημενο (και με το default κουμπι και με το thumb button στο mouse που το έχω). Ενώ αν απλα το πατήσω και το αφήσω (εννοώ απλά tap) γυρνάει κανονικά στο οπλο που είχα (slot 1, 2, 3 κλπ).

Μπορεί κάποιος να το τσεκάρει και να επιβεβαιώσει?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] app crash με την έννοια που λές όχι δεν έχω φάει(ούτε καταχώρηση στο event log, όπως του φίλου στο thread) και είμαι με "mild" o/c, ο φίλος από την άλλη που του έχει σπάσει τα νεύρα (και από την ΒΕΤΑ κιόλας...) είναι με 920 default (εδώ και 2+ χρόνια που τον έχει), και 580 ,default επίσης, και παρόλα αυτά δεν μπορεί να το ευχαριστηθεί καθόλου.

Για τα "απλά" dc ίσως να έχεις και δίκιο, για το 2ο περιστατικό που έγραψα πιο πάνω, αλλά για το co-op, ήταν τόση η "τσαντίλα" του να παίζεις 10-15 λεπτά και πριν τελειώσει το mission, να σε πετάει desktop, που δεν προσέξαμε τί έγραφε στο battlelog..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδια από την πρώτη μερα παρατήρησα ότι μένει στο μαχαίρι αν κρατήσω έστω λίγο το κουμπί πατημενο (και με το default κουμπι και με το thumb button στο mouse που το έχω). Ενώ αν απλα το πατήσω και το αφήσω (εννοώ απλά tap) γυρνάει κανονικά στο οπλο που είχα (slot 1, 2, 3 κλπ).

Μπορεί κάποιος να το τσεκάρει και να επιβεβαιώσει?

Ναι ισχυει.

Ουκ ολιγες φορες που σε TDM γυροφερνω με το εξασφαιρο μαχαιρι ανα χειρας....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γτ να πατάτε μαχαίρι ενώ έχει ωραιότατο melee atack που απλά τραβάει μια χατζαριά. Τώρα άμα την τραβήξεις από πίσω κάνει το γνωστό μαχαίρωμα. Αν είσαι από μπροστά κάνει λίγο damage. Απλά το λέω επειδή βλέπω κόσμο να παραπονιέται ότι δεν επιστρέφει στο όπλο και άλλα. Εμένα δουλέυει άψογα. Ακόμα και στους ξαπλωμένους reconarious άμα πας από πάνω τους και πατήσεις melee πατάει πόδι και κόβει sculp :p

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γτ να πατάτε μαχαίρι ενώ έχει ωραιότατο melee atack που απλά τραβάει μια χατζαριά

Αυτό λέμε, πατάμε το Χ-melee attack (ή το αντίστοιχο κουμπί στο ποντίκι) κι αφού κάνει τη "χατζαριά", μένει εκεί, ενώ θα έπρεπε να γυρνάει στο όπλο που είχες πριν. Δε γυρνάμε στο μαχαίρι και πατάμε το "fire" :hm:

bugged το μαχαιρι ρε

Βρε, το μαχαίρωμα το κάνουμε, αλλά μετά στη χώνει ο άλλος που έκανε spawn δίπλα, ή δε μπορείς να μαχαιρώσεις αυτόν που είναι ήδη δίπλα...

Edit: btw, το μαχαίρι αυτό είναι Ka-Bar, το επίσημο του αμερικάνικου στρατού. Όμορφο, αλλά παντελώς άχρηστο :p Προσωπικά δεν υπήρχε περίπτωση να πάω στον πόλεμο με οποιοδήποτε μαχαίρι που δεν είναι full tang.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ποτέ δεν είχε πρόβλημα. Βέβαια έχω αλλάξει το σύμπαν στα settings (έχω καταλάβει όλη την δεξιά,ναι το εννοώ, πλευρά του πληκτρολογίου) και έχω το Enter σαν melee. Δουλεύει μούρλια. Μαμακια πάντως σε όποιους δε δουλεύει. Μήπως το έχετε binding και με τπτ άλλο και κάνει conflict; Είχα αυτο το πρόβλημα με το enter στα οχήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελαθει με τα Shotguns λεμε.

ΚΟΛΑΣΗ! αλα [MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Το πιο δυσκολο μεχρι στιγμης ειναι το 870 αλλα απο στερνο και πανω ειναι 1 shot/kill σε κοντινη αποσταση.

Με τα slugs δεν εχω βγαλει ακρη ακομα αλλα το ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελαθει με τα Shotguns λεμε.

ΚΟΛΑΣΗ! αλα [MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Το πιο δυσκολο μεχρι στιγμης ειναι το 870 αλλα απο στερνο και πανω ειναι 1 shot/kill σε κοντινη αποσταση.

Με τα slugs δεν εχω βγαλει ακρη ακομα αλλα το ψαχνω.

:) καλως ήρθες!

το φόρτε μου είναι 870 slugs + Acog.

Γενικά είμαι noobas αλλά με αυτό το συνδιασμό νιώθω ότι είμαι και εγώ παίχτης. :)

έχω φάει και πολλά sniperonia με αυτό το συνδιασμό...

τώρα προσπαθώ να μάθω και κανένα άλλο όπλο αλλά με τα slug μου είμαι 1-2 shot - kill , άντε και κανένα 3-shot σε μεγάλη απόσταση......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.