Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Βόλτα με το chopper, με οδηγό τον [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WP_MgVJqNu8]Battlefield 3 pc game, shooterakis flies through the tunnel - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από hurin
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καμιά ιδέα γιατί μπορεί να κρασάρει το παιχνίδι μετά απο λίγα λεπτά; Το παρατήρησα μόνο στο multi. Campaign δεν έχω τσεκάρει αν παρουσιάζεται το πρόβλημα. Λέτε να φταίει η νέα gpu; Απο τον event viewer αντέγραψα το μήνυμα που πετάει. Πως μπορώ να το αποκωδικοποιήσω όμως;:help:

Φαίνεται μέχρι στιγμής οτι το πρόβλημα μου λύθηκε ακολουθώντας το παρακάτω:

"Problem 2:

The game crash randomly after about 15/20 minutes.

Solution:

-Press start (or the windows logo)

-Type in the searchbar "cmd" without the "

-Press enter

-a command windows should open up. write "bcdedit /set increaseUserVa 3072" without the "

-Press enter

Case 1: operation concluded succesfully (or a similiar message)

-reboot PC

Case 2: you are not allowed to do that (or a similiar message)

-Press start again

-Click "all programs"

-Click "accessories"

-RIGHT click "command prompt" and click "Run As Admin"

-Type in the command windows "bcdedit /set increaseUserVa 3072" as always without the "

-Reboot

This will fix the problem, wich is caused by memory leak"

Το βρήκα εδώ: Ultimate Battlefield 3 fixes guide (read carefully) - Electronic Arts UK Community

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις είναι το lag. Το έχω κι εγώ κι όσοι έχουν μεγάλο ping. Όταν παίζουμε κόντρα σε γερμανούς (επειδή ο server είναι Γερμανία), έχουμε ένα μειονέκτημα.

Σε ολους το ιδιο ειναι, οταν εχει υπαρχει lag compensation απτην πλευρα του client ειναι φυσιολογικο να συμβαινουν τετοια "κουλα" http://developer.valvesoftware.com/wiki/Source_Multiplayer_Networking

Link to comment
Share on other sites

@ gousias1979

Για να χρησιμοποιήσω και το παράδειγμα σου,πας να στρίψεις στη γωνία και δεν στρίβει:p

Μένεις εκεί και σε τρώνε οι κακοί βεβαίως βεβαίως.

Edit: Ote έχω btw

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

Βόλτα με το chopper, με οδηγό τον @AKISSS

Πεθανα μολις το ειδα,μ αρεσει π λεω αν βρουμε τανκ μπροστα πηδατε:p..κ μετα τσουπ το τανκ μπροστα κ βροχη απο rpgs...κ το RU heli ομως εε??σκυλι με αυτα π τραβαει..για αυτο σκουζω οταν περνω αυτο το heli για engies..nice work παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Grisos ανοικτο το torrent ειχα ρε συ.

Σπασαμε την 300αρα ρε!

268 σημερα!

Α και special bonus photo απο το διπλα θεμα.

rgn7I.jpg

Nephiλiμ

Μην παιζεις με πονο μου δωσε link n0wWw στο μεταξυ απο σημερα το απογευμα μεχρι την πεμπτη

θα ειμαι μονο δοκιμες επανω στο fxaa :)

danoc1 ειναι.Απειρακτο!

Και φυσικα επειδη το single player ειναι πολυ πολυ πολυ πιο ελαφρυ ανεβαζεις και settings.

-μακαρι να δουμε maps εμπνευσμενα απο τα παραπανω single player levels-

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

danoc1 ειναι.Απειρακτο!

Και φυσικα επειδη το single player ειναι πολυ πολυ πολυ πιο ελαφρυ ανεβαζεις και settings.

Το οποίο βρίσκουμε? Δεν είδα να το έχει αναφέρει κάποιος σε link, sorry αν κανω λάθος..:...:

Αν μπορείς ποσταρε το..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις είναι το lag. Το έχω κι εγώ κι όσοι έχουν μεγάλο ping. Όταν παίζουμε κόντρα σε γερμανούς (επειδή ο server είναι Γερμανία), έχουμε ένα μειονέκτημα.

Το rubber banding, είναι όταν τρέχεις και ο παίκτης κολλάει και πάει μία μπροστά, μία πίσω, σαν κάτι video clips των rappers των 90's. To ίδιο συμβαίνει και όταν βλέπεις τους άλλους παίκτες να πάνε μπρος-πίσω.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-ZjAShhP4OQ&feature=related]MC Hammer Cant Touch This - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

AN-94: ΜΑΚΡΑΝ το πιο μάπα όπλο. 5 unlocks μου έμειναν και μετά δεν θέλω ούτε να το ξαναδώ.

Οντως δεν ειναι το ιδιο οπως στο BC2,νομιζω πως μεχρι στιγμης η καλυτερη επιλογη για assault ειναι το ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.