Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Κοίτα γενικά στα χαρίσματα παίζουν κληρώσεις(τουλάχιστον έτσι έχω δει και σε άλλα forums, οπου υπήρχαν κάμποσοι ενδιαφερόμενοι). Τώρα οτι θες εσύ.

Στον shooter πάντως μη το δώσεις, αρκετό θάνατο σπέρνει :p

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδια θα το κληρωσω ,αλλα μονο για ατομα απο Αθηνα.Καντε αρεσκω οσοι θελετε να λαβετε μερος, στις 23:00 GMT+2 θα γινει η κληρωση. :p

update: Ο κυριος Thanoolhs ηταν γραπτο να αποκτησει το ραβδι της χαρας.Επικοινωνηστε μαζι μου για την παραλαβη του.

Ευχαριστω.

Έγινε επεξεργασία από Niksoul
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παιδια θα το κληρωσω ,αλλα μονο για ατομα απο Αθηνα.Καντε αρεσκω οσοι θελετε να λαβετε μερος, στις 23:00 GMT+2 θα γινει η κληρωση. :p

update: Ο κυριος Thanoolhs ηταν γραπτο να αποκτησει το ραβδι της χαρας.Επικοινωνηστε μαζι μου για την παραλαβη του.

Ευχαριστω.

Το είδατε ότι δεν έκανα like επίτηδες ε; :p

Link to comment
Share on other sites

thanoulh εισαι κολοφ@ρδος :p

fouthe, ωραια φαινονται και τα δυο, αλλα οπως τα βλεπω ισως τα κουμπια τους (ειδικα αυτα που ειναι πανω στο stick και οχι στη βαση) μαλλον δεν ειναι αρκετα για ολα τα bindings.

εμενα το δικο μου ειναι κλωνος του logitech 3d extreme pro (που ειναι απο τα πιο δημοφιλη joysticks χωρις yoke) εχει 6 κουμπια (χωρις το pov) πανω στο stick και παλι δεν μου φτανουν για τα jets: το ενα ειναι το fire, το δευτερο (στον αντιχειρα) ειναι τα flares, ενα για afterburner, ενα για hover, ενα για switch weapon και ενα για reload... μενει το change view και (ισως) το hard breaking τα οποια εχω κανει binding στο east south και west του pov. ετσι το free look το εχω βαλει με hold north στο pov και y-x axis ;)

στη βαση εχω μονο το enter/exit και το change seat για τα ελικοπτερα

υπολογισε λοιπον τα κουμπια που χρειαζεσαι, δες αν σε βολευει την ωρα του παιχνιδιου να χρησιμοποιεις τα κουμπια στη βαση ή το πληκτρολογιο και μετα αποφασισε.

φυσικα, εννοειται οτι αυτο που θα παρεις πρεπει να εχει 4 αξονες: τους κλασσικους pitch up και pitch down, εναν για το throttle (συνηθως στη βαση, εκτος αν εχει ενσωματωμενο ή ξεχωριστο yoke) και εναν για το yawn που λειτουργει περιστρεφοντας ως προς τον αξονα του το stick. να το προσεξεις αυτο, γιατι πολλα (φθηνα) joysticks δεν περιστρεφεται το stick τους...

το joystick μου ειναι αυτο, το logitech 3d extreme pro αυτο

το cyborg V1 εχει 7 κουμπια στο stick (5 στην κορυφη γυρω απο το pov, ενα trigger και ενα ακομα στο μικρο δακτυλο), εχει ενα περιεργο throttle slider στη βαση (και δεν ξερω κατα ποσο η μικρη -οπως φαινεται- διαδρομη του σε βολευει, ειδικα στα ελικοπτερα ειναι ζωτικης σημασιας το ακριβες throttling) και κανενα αλλο κουμπι...!

το thrustmaster εχει τα περισσοτερα κουμπια (16) αλλα μονο 4 κουμπια στο stick και 12 (!!!) κουμπια στη βαση (τα οποια ειναι κολλημενα μεταξυ τους ανα 6 σε καθε πλευρα, πραγμα που αν δεν εισαι επαγγελματιας πιανιστας ή αρπιστας, ισως σε δυσκολεψει, αντιθετα θα βολεψει παρα πολυ τους αριστεροχειρες, ειναι ιδανικα για αυτους τα 6 κουμπια στη δεξια πλευρα της βασης)

ελπιζω να μη σε μπερδεψα... το logitech ειναι (κατα την αποψη μου) καλυτερο/ πρακτικοτερο ΚΑΙ φθηνοτερο απο το thrustmaster. ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΓΟΡΑΣ, αλλα εγω με το σκεπτικο που ανεπτυξα παραπανω, θα το προτιμουσα ;)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

η ψυχραιμια του mastro-spyros που τρωει οχι μονο ατσαλακωτος αλλα και αταραχος/ακουνητος 2 M320, 60 σφαιρες και τρεις τεσσερις μαχαιριες, ειναι παροιμιωδης! :p

πολυ χαλαρος, respect

ειμαι σιγουρος οτι ολοι οσοι τον βλεπετε, θα ζοριστηκατε (οσο κι εγω) που τελικα επεσε μαχομενος (αλλα χαλαρος) στον 123ο πυροβολισμο! LOL

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο fouthereprgr. Gz thanoolhs και σε ευχαριστούμε πολύ Niksoul(ακομα δε μας είπες τι δε σου άρεσε)

Δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε κατι, απλα οταν παιζω batlefield παιζω παντα πολυ "προχειρα" οποτε κατεληξα να μην το χρησιμοποιω καθολου.Και δεν ξερω τι ξαφνικη καλοσυνη ηταν αυτη που με επιασε και ειπα να το χαρισω !(οπως και εναν α/μ samsung laser printer) :p

Link to comment
Share on other sites

Χα ειμαι κ γω στο video,νιωθω σαν αυτους που περναν πισω απ την καμερα οταν εχει live συνδεση :p trolololol

μετα το video καταλαβα που βρεθηκαν ολοι αυτοι στο C στη μετρο, τσαμπα εψαχνα στις γωνιες για spawn bacon,ενω ο μαστρο σπυρος εκανε ολη τη δουλεια !

Έγινε επεξεργασία από kyuubiii
Link to comment
Share on other sites

@AKISSS

Ναι ακριβώς το ίδιο είχε γίνει με σένα στη seine crossing. Και όχι τπτ άλλο αν δεν κάνω λάθος κάνανε και spawn πανω σου. What th3 f@ck 3Ver!! :hang3:

Αλλο σκηνικο αυτο man..Μιλαμε για δευτερολεπτα αθανασιας για ολους..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.