Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

καταφερε να νικησει την Activision.......:tomato:

η activision δεν κυκλοφορησε (ακομα :p) DLC on day one ουτε και πουλαει (ακομα) achievments και unlocks σε οπλα...

οσο για το βραβειο της EA ([MENTION=2162]GruntGR[/MENTION], σε προλαβα ρε νεος, οποτε ειμαστε 1-1 στις βεντουζες :p) πολυ καλα τα λεει αυτος στο forbes:

I’ve been covering hate of EA for quite a while now, and understand why their brand is so despised among gamers. They have habit of buying beloved gaming companies and either summarily executing them, or corrupting them to the point where they’re almost unrecognizable. Most recently, fans mourned the apparent loss of Bioware. The genius publisher was behind Knights of the Old Republic and Mass Effect, but the way newer titles like The Old Republic and Mass Effect 3 have been handled since EA took over has caused fans to lose faith. EA is at the forefront of some of the most annoying practices in the industry to date, such as restrictive DRM, seemingly abusive DLC and appearing to trade creativity for cash.

EA Battles Bank of America for 'Worst Company' Mantle - Forbes

The truth is, hate for EA is approaching a critical mass. I’ve often talked about how far gamers can be pushed when it comes to the medium they love. I speculated that companies like EA are pushing the buttons of gamers on purpose, to see what they will and won’t tolerate. And by tolerate, of course, I don’t mean rant about on forums. I mean what they will pay for.

The most recent example would be the Day One DLC pack for Mass Effect 3. The description implied to players it was “essential content,” and as such, raised the price of the game from $60 to $70 for fans. It was a test, and for how much the pack sold, it was a success.

Then there’s the Mass Effect 3 ending, which I personally believe was meant to be yet another test. It was left cryptic and unclear, and as such, ripe for a DLC expansion. Now, with how angry players have gotten over the ending, they might have to scrap what they were planning. To release a paid DLC pack to “fix” the lackluster ending would turn fan anger into downright fury. But again, it would probably sell. EA continues to push the bounds of what’s acceptable to gamers, and their winning this poll is an indicator they’ve gone too far. But the next marker must be a decrease in sales, or else all the rage is for nothing.

EA is the Worst Company in America, Now What? - Forbes

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

ενταξει οταν κυκλοφορησε το bf3 ειχε ερθει στα 35€ μαζι με το B2K οποτε οι τιμες ηταν λογικες, δεν ηταν δηλαδη τοσο απληστη για τους φαν που θα το εκαναν προπαραγγελια, αλλα απο παντα θυμαμαι παιχνιδια τα οποια ειχε κατακρεουργησει οπως τα NFS Underground τα οποια ποτε δεν ξαναεβγαλε και καθε NFS τιτλος που εχει βγαλει απο τοτε ειναι ο ενας χειροτερος απο τον αλλο με αποκορυφωμα τα Hot Pursuit και Shift....:lock:

τωρα εχει καινουριο συστημα, καταστρεφει τα υπαρχοντα καλα παιχνιδια με patch.....

δηλαδη αν κατσω να σκεφτω ποσο χρονο εχω σπαταλησει και τι σπασιμο εχω φαει μεχρι να καταφερω το παιχνιδι να παιξει στο συστημα μου.... αστα να πανε.....

ακομα και τωρα, εδω και ποσες μερες δεν μπορω να παιξω το παιχνιδι γιατι σε οποιο server μπω εχω απιστευτο lag... σημερα εφαγα πρωτη φορα kick λογω υψηλου ping σε ενα server με ping 60ms.....

Link to comment
Share on other sites

ενταξει οταν κυκλοφορησε το bf3 ειχε ερθει στα 35€ μαζι με το B2K οποτε οι τιμες ηταν λογικες, δεν ηταν δηλαδη τοσο απληστη για τους φαν που θα το εκαναν προπαραγγελια, αλλα απο παντα θυμαμαι παιχνιδια τα οποια ειχε κατακρεουργησει οπως τα NFS Underground τα οποια ποτε δεν ξαναεβγαλε και καθε NFS τιτλος που εχει βγαλει απο τοτε ειναι ο ενας χειροτερος απο τον αλλο με αποκορυφωμα τα Hot Pursuit και Shift....:lock:

τωρα εχει καινουριο συστημα, καταστρεφει τα υπαρχοντα καλα παιχνιδια με patch.....

δηλαδη αν κατσω να σκεφτω ποσο χρονο εχω σπαταλησει και τι σπασιμο εχω φαει μεχρι να καταφερω το παιχνιδι να παιξει στο συστημα μου.... αστα να πανε.....

ακομα και τωρα, εδω και ποσες μερες δεν μπορω να παιξω το παιχνιδι γιατι σε οποιο server μπω εχω απιστευτο lag... σημερα εφαγα πρωτη φορα kick λογω υψηλου ping σε ενα server με ping 60ms.....

Ξέρεις για να παίζουν 4 εκατομμύρια κόσμος, μπορεί και να μην είναι στραβός ο γιαλός...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πως πιο εύκολο σας είναι να γκρινιάζεται όλη την ώρα παρά να ψάχνετε να βρείτε κάποια λύση στο πρόβλημα μέσα από τα πολυάριθμα φορουμ. Αλήθεια αναρωτιέμαι πόσοι εδώ μέσα δεν έχουν κάνει ποτέ manual update το punkbuster γτ θεώρησαν ότι γίνεται αυτόματα. :hmm:

Μια χαρά είναι το bf. Οκ με το patch αλλάξαν πολλά. Get use to it. Και γω εκνευρίστικα τις πρώτες μέρες αλλά πλέον το ευχαριστιέμαι όπως και πριν. :T:

Αυτά! Καλημέρες..... :)

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

εγω το εκανα πολλες φορες manual update το punkbuster. τελευταια φορα μολις προχτες, για χαρη του BC2.

το λαθος που μου εβγαλε δεν ειχε να κανει με κανενα update του punkbuster, και ας εγραφε ετσι ;)

το να ψαχνω να βρω λυση μεσα απο φορα* (οχι μονο για το BF3 και οχι μονο για μενα) ειναι απο τις αγαπημενες μου ασχολιες.

ελπιζω να φαινεται :p

(* τα φορα δεν ειναι σαν τα βιβλια επισκεπτων που εχουνε στα θυρωρεια της η ΕΑ και η DICE και που ο κοσμος τις γλυφει, γραφοντας ποσο εταιριαρες ειναι και τι παιχνιδαρες βγαζουνε. ειναι ΚΑΙ για να γραφει ο κοσμος προβληματα, μικρα ή μεγαλα που εχει με το παιχνιδι, να τα μοιραζεται μπας και τα λυσει...)

oπως ελπιζω να φαινεται (απο τις ωρες που του εχω αφιερωσει) το ποσο αγαπαω αυτο το παιχνιδι, και πριν και μετα απο τα patches. αυτο δεν σημαινει οτι θα παντρευτω την EA και θα γουσταρω το οριτζιν, ουτε οτι θα κανω τα στραβα ματια σε οτι θεωρω χαζο στο παιχνιδι, στο battlelog, παντου...

Ξέρεις για να παίζουν 4 εκατομμύρια κόσμος, μπορεί και να μην είναι στραβός ο γιαλός...

αυτο σκεφτομαι κι εγω καθε φορα που παιζω CoD ΜW3 (ή εστω περιπου αυτο, αφου εκει το νουμερο ειναι ακομα μεγαλυτερο) ομως δεν εκνευριζομαι λιγοτερο με το αθλιο gameplay του, τους cheaters, τους P2P servers, το lag, ουτε κλαιω λιγοτερο που εχωσα μια 60αρα για ενα DLC του MW2, επειδη το αγορασε μαζι με εμενα και παρα πολυς κοσμος...

μια χαρα ειναι ο γυαλος του, εγω αρμενιζω στραβα (γι΄αυτο ειμαι ετοιμος να το απεγκαταστησω...) :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mM5v5V4-bL4&feature=g-all-u&context=G2293c8dFAAAAAAAAGAA]BF3 - Just another chopper guide (Heat Seekers, post-patch) - YouTube[/ame]

Havoc + smoothing factor sto 20-30% αν θες να πετύχεις jet με aa missiles,με το viper dont bother.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τις χρεώσεις τα αλάνια της DICE EA. Δεν φτάνει που είναι μπαγιάτικο το φαγητό (γεματο bug) το πληρώνεις κιόλας !!!

Καλά, μην είμαστε και υπερβολικοί :)

Το πληρώνει αυτός που θέλει να έχει ότι ο άλλος στο lvl 50 και βαριέται να παίξει/περιμένει.

Μέχρι τώρα πουλούσαν λογαριασμούς στο ebay, δεν είναι κάτι καινούριο.

Σου λέει η ΕΑ, και η κάθε ΕΑ, γιατί να τα παίρνει ο πιτσιρικάς, θα τα παίρνω εγώ. Αμ πως!

Δεν επηρεάζει εμάς όμως. Δε με ενοχλΑει. Αυτά που μου χαλάνε το παιχνίδι με ενοχλούν.

Link to comment
Share on other sites

Nα προσθεσω οτι ουτε με το πεοθραυστικο (aka Mobile AA) μπορεις να πετυχεις αεροπλανα με ΑΑ Missiles πλεον.

Κοινως, αν ο πιλοτος ειναι καλος κανει παρτυ μονος στους αιθερες...

Link to comment
Share on other sites

Nα προσθεσω οτι ουτε με το πεοθραυστικο (aka Mobile AA) μπορεις να πετυχεις αεροπλανα με ΑΑ Missiles πλεον.

Κοινως, αν ο πιλοτος ειναι καλος κανει παρτυ μονος στους αιθερες...

Αυτός ο Greek_killer21 μας θέρισε χθες! :hm:

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Greek_killer21 μας θέρισε χθες! :hm:

ειναι παιχταρας το ατομο. :T::T::T:

εγω τον θυμαμαι περισσοτερο σε ενα devamant που μας ειχε απαυτωσει με το abrams...:o

εχει κανενας ποντικι με παραπανω απο 4 extra πληκτρα; (δηλαδη μαζι με τα LMB, RMB, MMB πανω απο 7, απο αυτα που συνηθως χρησιμοποιουνε στα MMORPGs)

γιατι μου φαινεται οτι το παιχνιδι δεν δεχεται πανω απο 4 εξτρα πληκτρα στο mouse. :hmm:

εχω κανει bind το reload στο mouse 3 και το melee στο mouse 4. στο tilt του scroll wheel εχω βαλει το gadget 1 και το gadget 2. αυτα λειτουργουνε κανονικα!

μου μενουνε δυο κουμπια που θελω να βαλω το minimap (μεγεθος και zoom) ή τα primary/secondary weapons, και ενω τα δεχεται κανονικα στα options και κανει save, μεσα στο παιχνιδι δεν λειτουργουν! :(

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

@WiFi Thief στο δικο μου εχω 5 στον αντιχειρα ενα εξτρα διπλα απο το αριστερο κλικ και το πατημα της ροδελας.δουλευουν ολα μια χαρα :)

:(

εμενα μονο στα battlefields (BF3, BC2) δεν δουλευει...

τεσπα, δεν με χαλαει τοσο πολυ για τον χαρτη, αλλα ειχα απορια!

ΤΥ φίλε :T:

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

@WiFi Thief στο δικο μου εχω 5 στον αντιχειρα ενα εξτρα διπλα απο το αριστερο κλικ και το πατημα της ροδελας.δουλευουν ολα μια χαρα

εμενα μονο στα battlefields (BF3, BC2) δεν δουλευει...

Ούτε σε εμένα δουλεύει και τα έχω βάλει με macros/keystroke assignements από τον driver του ποντικιού. Δηλαδή, το btn5, αντί να το ρυθμίσω από το BF3 να είναι το Melee, έβαλα στο driver του ποντικιού όταν το πατάω να στέλνει το keystroke X.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Greek_killer21 μας θέρισε χθες! :hm:

Δε φταιει αυτος, το κακο team play φταιει. Mε IGLA πλεον ειναι 1 hit-->Disabled τα αεροπλανα.

2 ατομα αμα τον λοκαρουν θα ρηξει ενα τσαφ κ στο δευτερο τον πινει.

Οι αλλαγες του πεοθραυστικου ομως το καναν λιγο αχρηστο κ πλεον ειναι πολυ δυσκολο να ριξεις αεροπλανο...

1. Reduced the damage AA missiles do to jets to 45%.

2. Increased the base accuracy for AA guns and added a decrease in accuracy over the course of a burst.

(Λες κ μπορεις να ριξεις τπτ χωρις Burst... :hehe: )

3. Reduced the damage AA guns (both mobile and stationary) do to infantry.

(Καλα καναν imo)

Link to comment
Share on other sites

3. Reduced the damage AA guns (both mobile and stationary) do to infantry.

(Καλα καναν imo)

Σωστά... Ρίχνει .50 βλήμα που κατεβάζει αεροπλάνο, αλλά ο πεζικάριος τη βγάζει με ένα 7% damage και πρέπει να φάει 15 σφαίρες για να πεθάνει :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην είμαστε και υπερβολικοί :)

Το πληρώνει αυτός που θέλει να έχει ότι ο άλλος στο lvl 50 και βαριέται να παίξει/περιμένει.

Μέχρι τώρα πουλούσαν λογαριασμούς στο ebay, δεν είναι κάτι καινούριο.

Σου λέει η ΕΑ, και η κάθε ΕΑ, γιατί να τα παίρνει ο πιτσιρικάς, θα τα παίρνω εγώ. Αμ πως!

Δεν επηρεάζει εμάς όμως. Δε με ενοχλΑει. Αυτά που μου χαλάνε το παιχνίδι με ενοχλούν.

Δεν διαφωνώ με αυτό που λες , αλλά δεν γίνετε να δουλεύεις το κόσμο πουλώντας του κάτι πανάκριβο (40$ όλο το πακέτο ) για κάτι που δεν δουλεύει σωστά και δεν προσπαθείς να φταίξεις καν (φτιάχνουν δέκα καταστρέφουν δέκα) !!!!!

Στο άλλο που λες ο κάθε "CoDακιας" χωρίς να θέλω να θίξω τους (CoD players) πλέων θα noobαρι από την αρχή ,γιατί θα τα έχει όλα, ούτε (π.χ) καν θα μάθει να πεταει για να ξεκλειδώσει το jammer γενικά να καταλάβει τι είναι battlefield ,ένα παιχνίδι που στηρίζεται στην ομαδικότητα !

H EA νομίζω τα έπερνε και μπορεί να τα παίρνει βγάζοντας expansion, όπως έκανε σε σε όλα τα battlefield . Ένας λογικός παίχτης που θέλει να ευχαριστηθεί το παιχνίδι δεν νομίζω να πάει να δώσει 40$! Εγώ τουλάχιστον δεν θα το έκανα ,αλλά το expansion θα το πάρω! Η άποψη μου είναι φυσικά , αλλά νομίζω πως θα το CoDισουν και άλλο το παιχνίδι ! θα θυμόμαστε το καλό battlefield μόνο από βίντεο !

Να και ένα βίντεο με την ιστορία των battlefield .Λίγο μεγάλο αλλά πολύ καλό !

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ELwO-CMoDYI]GamerSpawn History - Battlefield - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από benetton
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα δουλεύει και τα έχω βάλει με macros/keystroke assignements από τον driver του ποντικιού. Δηλαδή, το btn5, αντί να το ρυθμίσω από το BF3 να είναι το Melee, έβαλα στο driver του ποντικιού όταν το πατάω να στέλνει το keystroke X.

το ιδιο κανω κι εγω αλλα δυστυχως δεν δουλευει:

post-22844-1416076012,2326_thumb.png

τα δοκιμασα ΟΛΑ. ενω αναγνωριζει κανονικα τα κουμπια οταν τα παταω απο το mouse στα options, μεσα στο παιχνιδι ΔΕΝ... προφανως κατι φταιει με τον driver/utility του ποντικιου και τα συγκεκριμενα παιχνιδια, αφου σε αλλα που δοκιμασα δουλευουνε κανονικα ολα.

αν και ειμαι ικανοποιημενος (εχω βαλει και τα αριστερα και τα δεξια κουμπια τα ιδια bindings δηλαδη το reload και το melee, και οποιο προλαβαινω παταω, δουλευουνε κανονικα και τα 4 με αυτο τον τροπο και ας ειναι διπλά) ψαχνομαι να βρω αν υπαρχει κανενα κολπο με generic utilities τυπου x-padder ή αυτουνου εδω, πιο πολυ για να μου φυγει η περιεργεια και να το κανω να δουλεψει απο γινατι, οχι οτι μου ειναι απαραιτητο ή θα με κανει καλυτερο παικτη αλλα επειδη υπαρχει, εχω πεισμωσει να το κανω να δουλεψει... :p)

τα εχω κοιταξει ΟΛΑ τα ποντικια (απο reviews) και αυτο που με βολευει περισσοτερο το εχω ποσταρει στο σχετικο νημα. μεχρι να ερθει στην ελληνικη αγορα, χτυπησα το φθηνο, που ειναι BTW πολυ αξιολογο και βολικο και κανει τη δουλεια που θελω) :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.