Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Αν ηταν να banaρω χωρες θα το ειχα κάνει εδω και καιρο για τους Ρωσους πχ....

Αστους να φωναζουν. Πρεπει να εχω μπει σε πανω απο 50 ranked servers στους οποιους κατι απαγορευεται....εδω υπαρχει ενας που επιτρεπεται μονο μαχαιρι και ΤΙΠΟΤΑ άλλο(και ειναι ranked)....ή άλλος που δεν επιτρεπεται ΚΑΝΕΝΑ οπλο και κάνεις μονο capture τα points(και αυτος ranked)....

point taken :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, πέραν της πλάκας, πλέον δε βρίσκω το λόγο να μην επιτρέπουμε Mortars, αφού αν ο άλλος θέλει να spamάρει, θα τον φας αργά ή γρήγορα. Πχ προχθές, ήταν μαζεμένα περισσότερα από 7-8 άτομα σε μια γωνία και spamαραν αυτοί με χειροβομβίδες, m320, usas, κλπ, όπου δεν περνούσε κανείς. Θα μπορούσες να στήσεις έναν όλμο, να ρίξεις 1-2 βολές, να τους διαλύσεις και να περάσεις. Διαφορετικά περιμένεις για το άρμα μήπως έρθει και βοηθήσει. Ειδικά δε σε rush, σε μερικές πίστες είναι μονόδρομος ο όλμος ειδικά αν υπάρχει μεγάλη διαφορά δυναμικού στις ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, πέραν της πλάκας, πλέον δε βρίσκω το λόγο να μην επιτρέπουμε Mortars, αφού αν ο άλλος θέλει να spamάρει, θα τον φας αργά ή γρήγορα. Πχ προχθές, ήταν μαζεμένα περισσότερα από 7-8 άτομα σε μια γωνία και spamαραν αυτοί με χειροβομβίδες, m320, usas, κλπ, όπου δεν περνούσε κανείς. Θα μπορούσες να στήσεις έναν όλμο, να ρίξεις 1-2 βολές, να τους διαλύσεις και να περάσεις. Διαφορετικά περιμένεις για το άρμα μήπως έρθει και βοηθήσει. Ειδικά δε σε rush, σε μερικές πίστες είναι μονόδρομος ο όλμος ειδικά αν υπάρχει μεγάλη διαφορά δυναμικού στις ομάδες.

το προβλημα ειναι ομως οτι οταν σε κλεισουν σε καμια μπαζαρ πιστα μεσα στη φωλια ,και πλακωσουν τα μορταρ οι πολιορκητες θα κουναει η οθονη σαν το φεριμποτ στο ριαντιριο,με αυτη τη λογικη ξεκινησε και ο αποκλεισμος οχι τοσο για τα κιλ που κανει σαν οπλο.ασε που υπηρχαν και στρατιωτακια ακουνιτα μερα η νυχτα, με τον ολμο μεσα στη βαση τους (basecamp)

Link to comment
Share on other sites

Ρε οτι και να λετε μορταρ στον bazo θα δειτε over my dead(beautifully crafted) body..... :triniti:

(αλλά μου φαινεται θα αφησω να παιζει mortar για 2-3 μερες και μετα θα παρακαλατε να γινει ξανα no mortar ο σερβερ)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι ομως οτι οταν σε κλεισουν σε καμια μπαζαρ πιστα μεσα στη φωλια ,και πλακωσουν τα μορταρ οι πολιορκητες θα κουναει η οθονη σαν το φεριμποτ στο ριαντιριο,με αυτη τη λογικη ξεκινησε και ο αποκλεισμος οχι τοσο για τα κιλ που κανει σαν οπλο.ασε που υπηρχαν και στρατιωτακια ακουνιτα μερα η νυχτα, με τον ολμο μεσα στη βαση τους (basecamp)

Αυτό δε συμβαίνει τόσο συχνά όμως. Το πρόβλημα με τα mortats ήταν το δεύτερο που λες, που πλέον δε μπορεί να γίνει. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει και το πρώτο όμως. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Αφού δηλαδή απαγόρευσαν την εγκατάσταση mortar στο cap, μήπως δε μπορείς να ρίξεις και μέσα στο cap των κακών;

Μια δοκιμή θα μας πείσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μπει/βρεθει κανα plugin στο bazo μας για αυτοματο kick οταν καποιος χρησιμοποιει το ταδε attachment/gun combo, αλλιως με βλεπω για uninstall μεχρι το επομενο patch

Χτες καθησα και ασχοληθηκα με αυτο...

Αν και noobas τετοια οπλα ουτε που τα ειχα ακουμπησει και ας τρωω πετσωμα...

Απλα τις τελευταιες μερες αρχισαν να μπαινουν στον bazo κατι παικταραδες απο κατι clan που παιζουν μονο με αυτο, καθησα και τα ξεκλειδωσα ολα του m26 χτες, απλα για να υπαρχουν...

Ειδικα το dart σπερνει.

Η πλακα εινα οτι nerfaραν το m320 και εχουν πιασει ολοι αυτο τωρα...

επισης κατι πρεπει να γινει με τους γκεουλες αγγλους που μας απειλουν λεγοντας οτι εφοσον δεν επιτρεπεται το mortar ο server θα μπει σε black list γιατι κανονικα σε εναν ranked επιτρεπονται ολα τα guns ( what ? :S )

Εγω, ρε συ, δεν μπορω ομως να καταλαβω ποσα κιλα μ@λ@κ@ς μπορει να ειναι καποιος που ενω βλεπει στην περιγραφη καποιου server οτι απαγορευεται κατι και μπαινει και το χρησιμοποιει...

Kick και δωρο dog tag μ@κ@κι@ς....

Εκτος και αν μπαινουν απο το Quik Match... εκει αλλαζει...

Παντως δεν ειναι αυτο τοσο εκνευριστικο, οσο το αλλο...

Ειμαστε 5-6 σε εναν server και συμφωνουμε μεταξυ μας , για παραδειγμα, για pistols only ή οτι δεν παιρνουμε οχηματα, και κανουν τα δικα τους.... Και εκει δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Καθεσαι και υπομενεις τη βλακεια του.

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με M26 dart κατεβάζω καντήλια τελευταία.....τώρα κατάλαβα το λόγο. μισή σφαίρα μιλάμε και ξαπλώνεις.

λέω να kickάρουμε όσους κάνουν abuse το M26 με heavy barrel.

για το mortar ο Lazy με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

άλλωστε υπάρχει και το rpg-smaw αν θες να σπαμάρεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με M26 dart κατεβάζω καντήλια τελευταία.....τώρα κατάλαβα το λόγο. μισή σφαίρα μιλάμε και ξαπλώνεις.

λέω να kickάρουμε όσους κάνουν abuse το M26 με heavy barrel.

Και γιατί να μην μπούμε όλοι του lab στο ίδιο team και να τους λιώσουμε με τα M26; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγω, ρε συ, δεν μπορω ομως να καταλαβω ποσα κιλα μ@λ@κ@ς μπορει να ειναι καποιος που ενω βλεπει στην περιγραφη καποιου server οτι απαγορευεται κατι και μπαινει και το χρησιμοποιει...

Είναι η Μ@L@κΙ@ που υπάρχει σε πολλους ανθρώπινους εγκεφάλους.

Κι εγώ το ίδιο αναρωτιέμαι ώρες ώρες, οταν βλέπω άτομα να χρησιμοποιούν όπλα που ο server απαγορεύει. Έχω αρχίσει και πιστεύω οτι λένε από μέσα τους: "No mortar... μάλιστα... Θα μπω και θα πάρω mortar να θραύσω Π30Σ"

Link to comment
Share on other sites

Σε ψάρεψα... Ώστε χρησιμοποίησες το glitch; Ban από τον bazo για μία εβδομάδα! :p

Ε, μα μου τσακισαν τα νευρα 2-3 μερες τωρα, καποιοι...

Εβγαινα εγω με το πιστολακι μου (λιγα ατομα μεσα...), να πετσωθω σαν ανθρωπος, και ετρωγα τα dart στη μαπα...

Αλλη φαση μετα...

Ειμαστε ουτε 10 ατομα στον bazo, συμφωνουμε για pistols only...

G18 και 93R αυτοι... Και μας την ελεγαν κιολας οτι δεν ξεραμε και απο pistols (διβολα ειναι λεει, οχι αυτοματα:man_in_love:) Αντε γεια....

Για αυτο αστο να το εχω το dart και εγω και ας μην το χρησιμοποιω...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ανεβει το βιντεο εδω αλλα το βαζω μπας και με τοσους μαστορες που εχουμε στις κατασκευες φτιαξουν κανα τετοιο να γουσταρουμε...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nQR49JGySTM&feature=related]Ultimate Battlefield 3 Simulator - Teaser Trailer - The Gadget Show - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει ανεβει το βιντεο εδω αλλα το βαζω μπας και με τοσους μαστορες που εχουμε στις κατασκευες φτιαξουν κανα τετοιο να γουσταρουμε...

λοιπον αμα το θες απο πυροτουβλα η πετρινο οκ μεσα γινεται,τωρα για τον προτζεκτορα και τα καλωδια ολο και κατι θα χει στο δωματιο ο λιοντος(λεωνιδας).χορηγο εχουμε το σφιρκουλιτου,ο ακης θα χειριζεται τον ανεμιστηρα οροφης για να αεριζεται το δωματιο (εχει εμπειρια στον ελικα) .Αριωνα εσενα σε βλεπω παλι να αναλαμβανεις τις κλωτσες στου γειτονες που θα γκρινιαζουν για το θορυβο ,τζωρτζ τζιγκερ και οι υπολοιποι (οι κακοι) θα κρατατε οπλα πειντμπολ.νομιζω ειμαστε κομπλεδουρ.τοτοκεκε ελα να μας καψεις τα μυαλα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.