Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Παιδια να ρωτισω , ποιες ειναι οι διαφορες παιζοντας με punkbuster off και οχι με on? Γιατι εχω το γνωστο προβλημα με το punkbuster (hardlock freeze ) και δεν μπορω να το φτιαξω με τπτ και λεω για να μην χαλιεμαι να παιζω σε servers χωρις punkbuster .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτισω , ποιες ειναι οι διαφορες παιζοντας με punkbuster off και οχι με on? Γιατι εχω το γνωστο προβλημα με το punkbuster (hardlock freeze ) και δεν μπορω να το φτιαξω με τπτ και λεω για να μην χαλιεμαι να παιζω σε servers χωρις punkbuster .

PunkBuster - Wikipedia, the free encyclopedia

Link to comment
Share on other sites

Τι χανω και τη κερδιζω αν εχω το Punkbuster off .Wikipedia και τετοια ειναι χασιμο χρονου...

Βαριέσαι να διαβάσεις 15 γραμμές στο wiki, αλλά δεν βαριέσαι να γράψεις 2ο post εδώ ?

Τέλος πάντων, κανονικά τέτοιους ανθρώπους τους γράφω, παρ' αύτα θα κάνω τον καλό άνθρωπο και θα σου απαντήσω...

Χάνεις:

τους περισσότερους servers.

Οι περισσότεροι είναι με punbuster.

Οι δίχως punkbuster δεν είναι ranked οπότε δεν παίρνεις πόντους, δεν ανεβάζεις rank, και δεν ξεκλειδώνεις πράγματα λογικά.

Παίζεις παρέα με πολλούς cheaters.

Ε.. αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε . Δλδ θα παιζω με cheaters , δλδ χασιμο χρονου , αφου δεν ξεκλειδωνω και πραγματα , Και να φανταστειτε οτι εχω πληρωσει για ενα παιχνιδι το οποιο δεν μπορω να το παιξω κανονικα για ενα προβλημα με realtek-punkbuster......Το ειχα φτιαξει γαμωτο παλια και επαιζα κανονικα αλλα τωρα εχω κανει τα παντα , οτι λυσεις εχω βρει στο διαδυκτιο , αυτο που ειχα κανει παλια, formats , drivers, τπτ , δεν φτιαχνει με τπτ !!!!!!!!!!!!! :shout::flag:

Υ.Γ:Αν ηθελα να ψαξω στο wikipedia θα το ειχα κανει ειδη και δεν θα Postara εδω, και ουτε θα χρειαζοταν τα κανω 3 post ( με αυτο εδω) αλλα φιλε μου ( εξυπνακια ) για πιο λογο υπαρχουν τα φορουμ ? Μηπως υπαρχουν για να παιρνεις γρηγορες και ουσιαστικες απαντησεις πανω στο προβλημα που εχεις? Λεω τωρα εγω...ο βαρεμενος...Φιλικα παντα.Ευχαριστω και παλι.

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από Lucio
Link to comment
Share on other sites

Για να σου απαντήσει κάποιος πάει να πεί ότι αυτός ο κάποιος κάποτε διάβασε wikipedia ή κάτι αντιστοιχο και δεν έκανε ερώτηση σε κάποιο φόρουμ για να πάρει γρήγορη και ουσιαστική απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε . Δλδ θα παιζω με cheaters , δλδ χασιμο χρονου , αφου δεν ξεκλειδωνω και πραγματα , Και να φανταστειτε οτι εχω πληρωσει για ενα παιχνιδι το οποιο δεν μπορω να το παιξω κανονικα για ενα προβλημα με realtek-punkbuster......Το ειχα φτιαξει γαμωτο παλια και επαιζα κανονικα αλλα τωρα εχω κανει τα παντα , οτι λυσεις εχω βρει στο διαδυκτιο , αυτο που ειχα κανει παλια, formats , drivers, τπτ , δεν φτιαχνει με τπτ !!!!!!!!!!!!! :shout::flag:

Υ.Γ:Αν ηθελα να ψαξω στο wikipedia θα το ειχα κανει ειδη και δεν θα Postara εδω, και ουτε θα χρειαζοταν τα κανω 3 post ( με αυτο εδω) αλλα φιλε μου ( εξυπνακια ) για πιο λογο υπαρχουν τα φορουμ ? Μηπως υπαρχουν για να παιρνεις γρηγορες και ουσιαστικες απαντησεις πανω στο προβλημα που εχεις? Λεω τωρα εγω...ο βαρεμενος...Φιλικα παντα.Ευχαριστω και παλι.

Tα "παράθυρα" σου είναι από το θείο?

Link to comment
Share on other sites

Lock up βαρανε οντως οι πειρατικες κοπιες Windows.

The Cost of Solitude: Punkbuster causing games to freeze

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] υπαρχει και μια εντολη αν θυμασαι που "εβλεπες" ενα bootfile / loader κατι ...θυμασαι κατι παραπανω?

Οι δίχως punkbuster δεν είναι ranked οπότε δεν παίρνεις πόντους, δεν ανεβάζεις rank, και δεν ξεκλειδώνεις πράγματα λογικά.

Wrong.

Υπαρχουν και ranked χωρις PB.

Server Browser - Battlelog / Battlefield 3

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15490]Lucio[/MENTION]

κατ' αρχην μπες στο BIOS και απενεργοποιησε την onboard realtek. μετα μπες στα windows και παιξε το game. αν παιζει κανονικα (χωρις καθολου ηχο) τοτε οντως φταιει η realtek. αν οχι δες αυτο: youtube.com/watch?v=NE4MWmZtxac

αν και αφου βεβαιωθεις οτι φταιει η realtek ΤΟΤΕ προχωρα σε αυτο (κατα γραμμα, απλα αντι για BC2 εσυ θα βλεπεις BF3)

drivers της realtek βαλε απο το site της και οχι απο το site της μητρικης (ειδικα αν εχεις asus)

το προβλημα σου το ειχα και εγω με το BF3 KΑΙ με το BC2 και το ελυσα...

το punkbuster δεν εχει μονο θεμα με την realtek αλλα και με πολλα hardware monitoring utilities οπως και με καποια cracks των windows... καποιο αλλο παιδι εδω μεσα αλλα και σε αλλα μερη που ειδα οταν ψαχνομουνα, ειχανε το ιδιο προβλημα με soundmax audio. αρα ΙΣΩΣ να μην φταιει η realtek, το προβλημα το εχει το PB και ΜΟΝΟ με την DICE, με αλλα games παιζει κανονικα με ολα τα monitoring και με realtek.

στην τελικη, αν δεν θες να ψαχνεσαι και σου περισσευει κανα εικοσαρικο, παρε μια φτηνη PCI sound card ή ακουστικα usb (αν οντως φταιει η realtek) και θα ειναι ενταξει...

edit: δες και αυτα: http://www.skroutz.gr/c/50/kartes-hxou.html

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω άτομα για teamspeak και battlefield 3.καμια παρέα που να θέλει να με χώσει μαζί? plzzzzzzzzzzzzzz:crazy_pilot:

Welcome

Περνα απο εδω τεκνον μου.

http://www.thelab.gr/gaming/battlefield-3-soldier-names-thread-diavaste-to-100666.html

Αυτος ειναι ο server μας.

The BAZO Union | Conquest 1200 Tickets | - Server Browser - Battlelog / Battlefield 3

Καλο gaming.

Link to comment
Share on other sites

Lock up βαρανε οντως οι πειρατικες κοπιες Windows.

The Cost of Solitude: Punkbuster causing games to freeze

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] υπαρχει και μια εντολη αν θυμασαι που "εβλεπες" ενα bootfile / loader κατι ...θυμασαι κατι παραπανω?

SFC /SCANNOW Command - System File Checker - Windows 7 Forums

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15490]Lucio[/MENTION]

κατ' αρχην μπες στο BIOS και απενεργοποιησε την onboard realtek. μετα μπες στα windows και παιξε το game. αν παιζει κανονικα (χωρις καθολου ηχο) τοτε οντως φταιει η realtek. αν οχι δες αυτο: youtube.com/watch?v=NE4MWmZtxac

αν και αφου βεβαιωθεις οτι φταιει η realtek ΤΟΤΕ προχωρα σε αυτο (κατα γραμμα, απλα αντι για BC2 εσυ θα βλεπεις BF3)

drivers της realtek βαλε απο το site της και οχι απο το site της μητρικης (ειδικα αν εχεις asus)

το προβλημα σου το ειχα και εγω με το BF3 KΑΙ με το BC2 και το ελυσα...

το punkbuster δεν εχει μονο θεμα με την realtek αλλα και με πολλα hardware monitoring utilities οπως και με καποια cracks των windows... καποιο αλλο παιδι εδω μεσα αλλα και σε αλλα μερη που ειδα οταν ψαχνομουνα, ειχανε το ιδιο προβλημα με soundmax audio. αρα ΙΣΩΣ να μην φταιει η realtek, το προβλημα το εχει το PB και ΜΟΝΟ με την DICE, με αλλα games παιζει κανονικα με ολα τα monitoring και με realtek.

στην τελικη, αν δεν θες να ψαχνεσαι και σου περισσευει κανα εικοσαρικο, παρε μια φτηνη PCI sound card ή ακουστικα usb (αν οντως φταιει η realtek) και θα ειναι ενταξει...

edit: δες και αυτα: Κάρτες Ήχου | Skroutz.gr

Αδερφε μου ναι .Φταιει το λειτουργικο που δεν ειναι γνησιο και ειχα βαλει για crack το removewat.Ελα ομως που εχω τα windows 7 N και το crack windows loader δεν μου λειτουργει . Χιλια ευχαριστω και παλι για ολες αυτες τις πληροφοριες.Απλα αποφασισα οτι παω να παρω τα windows 7 γνησια και ουτε να ξανασχοληθω για τετοια θεματα , windows updates κτλ.....:banging:

Link to comment
Share on other sites

Lucio πρωτα απο ολα κανεις οτι λεει ο WiFi Thief μετα κατεβαζεις 2 punkbuster προγραμματακια για να αρχισουμε να το φτιαχνουμε.

PBSVC Setup Program τσεκαρει η κλεινει ολες τις υπηρεσιες του pb και τις ξαναφτιαχνει απο την αρχη.

PunkBuster Online Countermeasures

PBSetup κανει αυτοματα update οσα παιχνιδια του βαλεις μεσα και εχουν punkbuster.

PunkBuster Online Countermeasures

Tωρα αφου εχουμε κατεβασει τα προγραμματα κανουμε το εξης:

Πας στο φακελο του παιχνιδιου "C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\bf3.exe" και διαγραφεις τον φακελο PB

Κανεις στα windows να φαινονται οι κρυφοι φακελοι και πας στην διαδρομη

C:\Users\<User>\AppData\Local\PunkBuster\ (σε σενα μπορει να ειναι διαφορετικα μας ενδιαφερει αυτο user\AppData\Local\PunkBuster)

διαγραφεις ολους τους φακελους που ειναι μεσα στον punkbuster φακελο.

Τρεχεις το πρωτο πραγραμμα και τους λες να κανει re-instal τρεχεις το δευτερο και βαζεις οτι παιχνιδια εχει στην λιστα και εχεις μεσα στο pc μετα το update

κανε ενα restart και μπες να παιξεις αφου πρωτα βεβαιωθης οτι το punkbuster περναει απο το firewall σου...

(Εμενα καθε φορα που κανει update το pb ζηταει το firewall να του δωσω δικαιωματα αν δεν το κανω με πεταει απο το game σε 3 λεπτα)

Kanaris sry φιλε αλλα απο φιλους ειμαι γεματος κραταω 2 θεσεις μονο και μονο αν θελει καποιος να μου πει κατι εκεινη την στιγμη.

Αν θες κανε join στην platoon μας και ελα οποτε θες στο teamspeak θα περασεις ευχαριστα νομιζω :)

HELLENIC ASSAULT FORCE - Platoons - Battlelog / Battlefield 3

www.haf-gaming.com

Link to comment
Share on other sites

Απορία προς [MENTION=22844]WiFi Thief[/MENTION] :

Εχθές παίζαμε Kharg Island. Έχουμε μπει με τον [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] σε Μ1 και είμαστε με 100% health (το άρμα). Μας κλειδώνεις με Javelin, πετάω καπνό, μας πετυχαίνεις και μας σκοτώνεις με 1 kill!!! Πως γίνεται αυτό...;;;; :X:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.