Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ασχετο αλλα βλεποντας το πανω video μου ηρθε ακυρη απορια.Μπορει να τελειωσει γυρος στο Bf3 ισοπαλια δηλαδη 0-0 τickets?Εχει τυχει σε κανενα?Σπανιο μεν αλλα και απο στατιστικης αποψης ενδιαφερον αφου εχει μονο Win Loss στα stats

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα βλεποντας το πανω video μου ηρθε ακυρη απορια.Μπορει να τελειωσει γυρος στο Bf3 ισσιπαλια δηλαδη 0-0 τickets?Εχει τυχει σε κανενα?Σπανιο μεν αλλα και απο στατιστικης αποψης ενδιαφερον αφου εχει μονο Win Loss στα stats

Εξαιρετικά δύσκολο μιας και θα πρέπει να κάτσει συγχρονισμός με κλάσμα δευτερολέπτου για να γυρίσουν και τα 2 συγχρόνως στο 0.

Πάμε σε ένα άλλο ερώτημα. Ποτέ δεν ήμουν ο εναέριος τύπος, άντε στο BC2 να έπαιρνα το Blackhawk και να έκανα 3-4 μεταφορές μέχρι να με ρίξουν (και αυτό το έκανα μόνο αν ο συνηθισμένος πιλότος το μόνο που έκανε ήταν να καρφώνει μετά την απογείωση το ελικόπτερο στο βουνό με...όπισθεν). Εν μέρη φταίει ο χειρισμός που ποτέ δε μου έκατσε καλά, ενώ από την άλλη η DICE για άλλη μια φορά δεν έβαλε ένα σοβαρό single player training για vehicles.

Τελευταία μου έκατσε μήπως για τα οχήματα να χρησμιποιώ το Χ360 gamepad μου, μιας και τα analogues φαίνονται πιο φυσιολογικά για τέτοια δουλειά. Εσείς πως οδηγάτε;

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά δύσκολο μιας και θα πρέπει να κάτσει συγχρονισμός με κλάσμα δευτερολέπτου για να γυρίσουν και τα 2 συγχρόνως στο 0.

Πάμε σε ένα άλλο ερώτημα. Ποτέ δεν ήμουν ο εναέριος τύπος, άντε στο BC2 να έπαιρνα το Blackhawk και να έκανα 3-4 μεταφορές μέχρι να με ρίξουν (και αυτό το έκανα μόνο αν ο συνηθισμένος πιλότος το μόνο που έκανε ήταν να καρφώνει μετά την απογείωση το ελικόπτερο στο βουνό με...όπισθεν). Εν μέρη φταίει ο χειρισμός που ποτέ δε μου έκατσε καλά, ενώ από την άλλη η DICE για άλλη μια φορά δεν έβαλε ένα σοβαρό single player training για vehicles.

Τελευταία μου έκατσε μήπως για τα οχήματα να χρησμιποιώ το Χ360 gamepad μου, μιας και τα analogues φαίνονται πιο φυσιολογικά για τέτοια δουλειά. Εσείς πως οδηγάτε;

Να ναι καλα το τιμιο κοντρολερ απο το xbox 360

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά δύσκολο μιας και θα πρέπει να κάτσει συγχρονισμός με κλάσμα δευτερολέπτου για να γυρίσουν και τα 2 συγχρόνως στο 0.

Πάμε σε ένα άλλο ερώτημα. Ποτέ δεν ήμουν ο εναέριος τύπος, άντε στο BC2 να έπαιρνα το Blackhawk και να έκανα 3-4 μεταφορές μέχρι να με ρίξουν (και αυτό το έκανα μόνο αν ο συνηθισμένος πιλότος το μόνο που έκανε ήταν να καρφώνει μετά την απογείωση το ελικόπτερο στο βουνό με...όπισθεν). Εν μέρη φταίει ο χειρισμός που ποτέ δε μου έκατσε καλά, ενώ από την άλλη η DICE για άλλη μια φορά δεν έβαλε ένα σοβαρό single player training για vehicles.

Τελευταία μου έκατσε μήπως για τα οχήματα να χρησμιποιώ το Χ360 gamepad μου, μιας και τα analogues φαίνονται πιο φυσιολογικά για τέτοια δουλειά. Εσείς πως οδηγάτε;

Ps3 Controller εδω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπερδεύει περισσότερο στo heli,είναι τα roll keys που by default είναι στο mouse.

Εγώ τα έχω μεταφέρει στα A/D του πληκτρολογίου,και στρίβω(yaw) με τα βελάκια του keyboard ή το mouse(όταν θέλω να στοχεύσω με ακρίβεια).

Το επόμενο που πρέπει να δεις είναι αν σε βολεύει το inverted look up/down,και τα υπόλοιπα είναι θέμα εξάσκησης/συνήθειας.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν γκόμενα, του Αγίου Βαλεντίνου, θα έχουν τουλάχιστον Double XP.

Για αυτό προμηθευτείτε φρέσκα σοκολατάκια για ενέργεια και λιώστε! :p

Μάλλον το ίδιο θα κάνουμε και οι παντρεμένοι. LOL

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει negative acceleration και δεν ξέρω αν ευθύνεται το παιχνίδι ή το ποντίκη.

CM Spawn v32 @ 1800dpi 500Hz, raw input on και mousepad Sharkoon DarkGlider Gaming Mat.

neg accel ειχε το game στο launch, οπως και το bc2 για καμποσους μηνες.

googlαρε το firmware v61, βαλτο στα 800dpi και θα εισαι κομπλε :)

Link to comment
Share on other sites

για να ακουσουμε λιγο:)

Recon3D vs. Xonar vs. X-Fi in BF3 - YouTube

Αντε βγαλε ακρη...

Ο καθενας σε αυτο το θεμα λεει το δικο του...

Φυσικα απο τετοια βιντεο δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα, οποτε το μονο που μενει ειναι η προσωπικη δοκιμη...

Link to comment
Share on other sites

για να ακουσουμε λιγο

Εγώ δε μπορώ να πω ότι κατάλαβα κάποια διαφορά. Δεν άλλαξα τα settings όπως ήθελε όμως, οπότε δεν ξέρω πόσο ρόλο παίζει.

Επίσης, θα πρέπει να δοκιμάσει War Tapes στο BF3, γιατί είναι άλλο παιχνίδι.

Τέλος, με τη Recon3D, χρησιμοποιώντας το Scout Mode, είδα μεγάλη διαφορά, όχι στο positioning, αλλά στο να ακούς το παραμικρό. Είμαι Seine, στο Α, στη γωνία πριν βγεις στο ποτάμι και ακούω MAV που βρίσκεται στο C πάνω στη γέφυρα. Με την X-Fi που είχα πριν, δεν το άκουγα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

neg accel ειχε το game στο launch, οπως και το bc2 για καμποσους μηνες.

googlαρε το firmware v61, βαλτο στα 800dpi και θα εισαι κομπλε :)

Πλέον με v61 @ 800dpi 1000Hz το νιώθω αρκετά πιο smooth. Ίσως να έφταιγε και το χαμηλό perfect control speed γιατί από ότι διάβασα χωρίς να το τσεκάρω και ο ίδιος διορθώνεται με αυτό το firmware. Επίσης είδα ότι άλλαξαν και dpi steps. Η Avago τα δίνει ως native. Με το spawn τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.