Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

πήρε φωτια ο κωλος τους.

Ε. Βέβαια με 2 μύρια pre orders μόνο, και τις πωλήσεις να προμηνύονται καλές προσπαθουν να "ισιωσουν" ένα προιον που "βιάζεται" να βγει.

Αναμεινατε μέχρι το βράδυ αναλυτικό post με τα First impressions" από την FETA.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με το spawn killing είναι απίστευτα εκνευριστικό...

Δε με ενοχλούν καθόλου το base raping, το camping, το sniping, το rpg=>Soldier γιατί σε πραγματικές συνθήκες μάχης όλα επιτρέπονται... Δεν υπάρχουν κανόνες...

Αυτό το ρημάδι το spawn-killing όμως είναι ξεδιάντροπο.... Αφού με έφαγαν 3 φορές και τα πήρα στο κρανίο, προσπαθώ να βγω από το παιχνίδι... Αμ δε... Αφού για να βρεθείς στο μενού που κάνει quit πρέπει να κάνεις spawn... και μόλις κάνεις spawn είναι εκεί έτοιμη ομάδα που σε σκοτώνει και δεν προλαβαίνεις να πατήσεις το esc για να βγεις στο μενού... 6 φορές με έφαγαν προσπαθώντας να βγω... :slap:

Όσον αφορά το πρόβλημα με το πόσο εύκολα πεθαίνεις, επίσης είναι για τα μπάζα.... Εμφανίζεται ανάμεσα από βαγόνι οχτρός, και αρχίζει να γαζώνει τον teamate μου... Παράλληλα του ρίχνω εγώ σε σώμα/κεφάλι... Ε... έφαγε τον tm μου, και μετά γυρίζει και ρίχνει σε εμένα και τρώει κι εμένα... Όταν δε μου έδειξε ποιός με έφαγε, το health του ήταν 46% :confused:

Link to comment
Share on other sites

^γιατι ρε σεις και γω εχω μεινει απο σφαιρες,αρκετες φορες,και μαλιστα απο το να ζηταω,τσιμπησα το κιτ ενος ψοφιου..χεχε

τι στο καλο ρε,δεν καλυπτεστε οταν παιζετε? γιουργια ε?

παιζει και πολυ ερπινγκ παντως,και ξεκινατε με μεντικ παντα για πιο γρηγορο ρανκ upgrade

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλά λόγω διαβασματος δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ αλλά καλύτερα γτ με νευριάζει

το noobomap. Όσο πιο κλειστοί είναι οι χώροι σε ένα map τόσο πιο random γινονται τα kills.

Εκεί είναι κατ' εμέ όπου έχει αποτύχει το map.

Link to comment
Share on other sites

ασε ξεκλείδωσα την γεμιστήρα με τις 200 rounds στο support!!!τωρα εχει να γινει τις πόπης. :clap: (αλλά μην νομίζεις τις περισσότερες τις ρίχνω στον γάμο του Καραγκιόζη :hehe:)

Έγινε επεξεργασία από Dovakin
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω,ισως επειδη τον τελευταιο καιρο ετρεχα μονο χαρντκορ και σε μπλακ οπς,αλλα και σε bc2,δεν μου φαινεται τοσο τραγικος ο βαθμος δυσκολιας..

ασε που απεχθανομαι το στανταρτ crosshair,αν και στο bf3 δεν ειναι τοσο ενοχλητικο..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με το spawn killing είναι απίστευτα εκνευριστικό...

Δε με ενοχλούν καθόλου το base raping, το camping, το sniping, το rpg=>Soldier γιατί σε πραγματικές συνθήκες μάχης όλα επιτρέπονται... Δεν υπάρχουν κανόνες...

Αυτό το ρημάδι το spawn-killing όμως είναι ξεδιάντροπο.... Αφού με έφαγαν 3 φορές και τα πήρα στο κρανίο, προσπαθώ να βγω από το παιχνίδι... Αμ δε... Αφού για να βρεθείς στο μενού που κάνει quit πρέπει να κάνεις spawn... και μόλις κάνεις spawn είναι εκεί έτοιμη ομάδα που σε σκοτώνει και δεν προλαβαίνεις να πατήσεις το esc για να βγεις στο μενού... 6 φορές με έφαγαν προσπαθώντας να βγω... :slap:

Όσον αφορά το πρόβλημα με το πόσο εύκολα πεθαίνεις, επίσης είναι για τα μπάζα.... Εμφανίζεται ανάμεσα από βαγόνι οχτρός, και αρχίζει να γαζώνει τον teamate μου... Παράλληλα του ρίχνω εγώ σε σώμα/κεφάλι... Ε... έφαγε τον tm μου, και μετά γυρίζει και ρίχνει σε εμένα και τρώει κι εμένα... Όταν δε μου έδειξε ποιός με έφαγε, το health του ήταν 46% :confused:

Υπάρχει και το ALT+F4, μην το ξεχνάμε :p

Link to comment
Share on other sites

Κατι θα γινει με τον ηχο μωρε, και εγω sound whore ειμαι, ειδικα στο l4d εχω κατηγορηθει για wallhack απειρες φορες απο ατομα που το εχουν λιωσει κιολας, προς το παρων το ξαναγυρισα στο στεγνο στερεο για να εχω μεγαλυτερη πιστοτητα, δυστηχως στα BF το 3d sound σταματησε στο 2142, χωρις hardware openAL δεν γινεται σωστη δουλεια, κριμασι .....

Τωρα αυτο με τις 30 σφαιρες ή ειστε χαζοι και μπαινετε σε σερβερ που λεει ο browser οτι εχει 200ms και βαλε ή πολυ απλα δεν ξερετε στοχο, βαλτε το οπλο στο 1 λεμε ! επισης μπορεις ανετα να επιβιωσεις απο 3-4 χτυπηματα και να σκοτωσεις τον αμυνομενο αμα προσεχεις λιγο, μοναδικη ποινη η αναμονη για το health regeneration το οποιο αργει να ξεκινησει ΠΑΡΑ πολυ, (καλο αυτο) για μενα ειναι πολυ ισοροποιημενο το damage model αυτη τη στιγμη και θυμιζει αρκετα bf2 ( battlefield 2 ειπα, οχι το console port που εγινε battlefield κατα λαθος )

Παντως ακριβως τα ιδια παραπανω παραπονα κανανε οι περισσοτεροι λαμπιτες και περσι με το bc2, οτι ψοφανε συνεχεια και οτι θελουν εναν γεμιστηρα για kill, ειχα βαλει στοιχημα κιολας με εναν φιλο μου απο περσι κιολας οτι θα δουμε πολλα γκρινιαρικα ποστ οταν βγει το bf3, χαιρομαι που επεσα μεσα για αλλη μια φορα :p

Επισης χαιρομαι ΠΑΡΑ πολυ με την προσθηκη anti-air στον engineer, οταν ειδα που ξεκλειδωθηκε το stinger χαμογελαγα σαν ψυχακιας, δεν ξερω για τους εσας αλλα προσωπικα εχω ριξει ΠΟΛΥ βρισιδι στον καθε επιδοξο maverick και iceman που ενω ειχα γαζωσει μια ολοκληρη squad ερχοτανε ο ΦΛΩΡΟΣ απο πανω και μου αφηνε την μπομπιτσα του σαν δωρακι.

Αλλες φορες οταν καταφερνα και γλιτωνα απτην βομβα και το κανονι που χειριζοτανε με χαρακτηριστικη ακριβεια ( σαν τον shin kazama στο επεισοδιο του remake με τον sniper :p ) με τιμωρουσε ο μπιλιας ο δικας, να ειμαι τωρα μονος μου σε σταση prone καμποση αποσταση απτην κεντρικη σημαια στην wake island και με το που κατεβαζω 3 ατομα με την οπλαρα το g36c σκανε οβιδες πανω μου χωρις να υπαρχει κανενας αλλος κοντα, ολοκληρο artillery για εναν στρατιωτη, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΚΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ?

/nerd rage

:p

Link to comment
Share on other sites

^γιατι ρε σεις και γω εχω μεινει απο σφαιρες,αρκετες φορες,και μαλιστα απο το να ζηταω,τσιμπησα το κιτ ενος ψοφιου..χεχε

Classic! Κι εγώ το κάνω αυτό! Το καλύτερό μου είναι, να πάρω κιτ από assault, να ρίξω κουτί με σφαίρες και μετά να πάρω πάλι το δικό μου κιτ και να κάτσω να γεμίσω :D

Link to comment
Share on other sites

"Noob" question, πριν λίγα sec έκανα μια ψευτοδοκιμή του 2λέπτου την beta.

Το μενού key bindings είναι κλειδωμένο ή είναι bug και δεν πιάνει εύκολα όπως γίνεται και με τα κουμπιά Audio & Video Settings ?

Link to comment
Share on other sites

Classic! Κι εγώ το κάνω αυτό! Το καλύτερό μου είναι, να πάρω κιτ από assault, να ρίξω κουτί με σφαίρες και μετά να πάρω πάλι το δικό μου κιτ και να κάτσω να γεμίσω :D

Support εννοεις, ξεχνα το console port επιτελους :p

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αυτο με τις 30 σφαιρες ή ειστε χαζοι και μπαινετε σε σερβερ που λεει ο browser οτι εχει 200ms και βαλε ή πολυ απλα δεν ξερετε στοχο, βαλτε το οπλο στο 1 λεμε !

Μόλις μου το έκανε 3 φορές συνεχόμενα. Τρέχουμε στους διαδρόμους, εμφανίζεται μπροστά μου εχθρός, του ρίχνω, το hit registration ανάβει κανονικά μερικές φορές, και εγώ με μία σφαίρα πέφτω νεκρός. Το κορυφαίο δε, όταν μου δείχνει αυτόν που με πέτυχα, το health του είναι 100% !!! To hr γιατί άναψε τότε, επειδή πετύχαινα τον τοίχο...; :hm:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ αυτο γίνεται συνέχεια είναι πολύ σπαστικό εγώ σαν assault μπροστά μου ο αλλος του ρίχνω πάνω του διακεκομμένα πυρά και στοχευμένα και δεν πεθαίνει, και εγώ κάτω με την μία,μήπως παίζουν cheats γιατί δεν δουλευει το pankbuster?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου το έκανε 3 φορές συνεχόμενα. Τρέχουμε στους διαδρόμους, εμφανίζεται μπροστά μου εχθρός, του ρίχνω, το hit registration ανάβει κανονικά μερικές φορές, και εγώ με μία σφαίρα πέφτω νεκρός. Το κορυφαίο δε, όταν μου δείχνει αυτόν που με πέτυχα, το health του είναι 100% !!! To hr γιατί άναψε τότε, επειδή πετύχαινα τον τοίχο...; :hm:

Γιατι o net code ειναι δια τον πεοκλα καβαλα. Τα ΙΔΙΑ ακριβως προβληματα με το BC2 :bad:

Και μαλλον καταλαβα γιατι δεν μπορεις να κανεις quit πριν το respawn (με το spawn killing που πεφτει): Για να βγουνε οι γκιοζηδες μετα και να πουνε οτι ειχαν ΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ kills στην beta :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Και μαλλον καταλαβα γιατι δεν μπορεις να κανεις quit πριν το respawn (με το spawn killing που πεφτει): Για να βγουνε οι γκιοζηδες μετα και να πουνε οτι ειχαν ΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ kills στην beta

Έτσι κι αλλιώς θα μηδενιστούν τα στατιστικά με την κανονική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

"Noob" question, πριν λίγα sec έκανα μια ψευτοδοκιμή του 2λέπτου την beta.

Το μενού key bindings είναι κλειδωμένο ή είναι bug και δεν πιάνει εύκολα όπως γίνεται και με τα κουμπιά Audio & Video Settings ?

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο... Θυμάμαι να πηγαίνω στα key bindings χωρίς πρόβλημα. Το θέμα είναι ότι δεν μπόρεσα να σετάρω τα mouse keys(τα πλαϊνά), δεν υποστηρίζονται ακόμη.

Btw, ξεκλείδωσε κανείς το Squad Wipe ribbon; βγήκα πίσω από μία squad και τους καθάρισα όλους, ανεβάζω βιντεάκι soon :p

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.