Jump to content



προβλημα στο nfs


perlepes

Recommended Posts

κατι γινετε στο nfs και κοιταξτε πως μου βγαζει τα γραμματα μεσα στο παιχνιδι.ολα θολα.δεν φαινεται τπτ,ουτε τοp speed Ουτε πολλα αλλα και μεσα στο game τα γραφικα ειναι αλλοιωμενα.τι να φταιει στην καρτα ρε γμτ? :(:(:( θα το σπασω στο τελος

post-113-1416070710,8309_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχε κάνει και σε εμένα , με τον 3.9.

Για άγνωστο λόγο , στο pc του ξαδερφού μου (σε Radeon 9600PRO) , το έκανε με τον 3.8.

Ένα είναι το σίγουρο , με τον 3.10 παίζει τέλεια , σε όλα τα μηχανήματα που το έχω βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Δια δες τις ρυθμίσεις στην καρτέλα Direct3D εκεί που λέει «Προτίμηση Υφής» και «Επίπεδο Λεπτομερειών Βάθους» μήπως τα έχεις τέρμα αριστερά (Ταχύτητα σε βάρος της ποιότητας)

post-77-1416070711,0768_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μεταβείς σε 3.10 , γιατί παίζουν τα περισσότερα γνωστά , και τελευταία παιχνίδια.

Με τους drivers: 3.8 , 3.7 μου είχε δημιουργήσει διάφορα προβλήματα.Ιδιαίτερα όταν ενεργοποιούσα Anti-Aliasing & Anisotropic Filtering.

Βάλε τους 3.10 να ησυχάσεις.

23 Παιχνίδια έχω συνολικά για PC , και τα 23 παίζουν εντελώς απροβλημάτιστα με τους 3.10

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.

’βυσσος η καρδιά των pc μας...

Ας ελπίσω να δουλεύουν καλά στο παιδί , μην τον έβαλα να τους κατεβάσει τζάμπα.

Ένα πράγμα θέλουμε εμείς οι ATi users: Έναν πολύ καλό κ σταθερό driver (όχι ότι η nVIDIA έχει τέτοιον , αλλά...).

Vag , τι κάρτα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εσένα με ποιούς τρέχει κανονικά?

Το πρόβλημα με τα γράμματα το έκανε και σε ένα pc ενός παιδιού , αλλά με κάρτα nVIDIA.

’ρα είναι ένα γενικευμένο πρόβλημα.

Vag:

Έχεις ενεργοποιημένα τα AA & AF? Αν ναι , σε τι Level το καθένα?

Και τα bars στο Quality (φαντάζομαι) , έτσι?

[Αύριο βράδυ θα ξαναμπώ , τώρα πάω να την πέσω στο κρεββάτι]

Link to comment
Share on other sites

το είχα δει και με τους 3.10 νομίζω... ένα reinstall στον driver νομίζω θα βοηθήσει...

μου είχε δώσει την εντύπωση ότι αν δώσεις low quality από τα settings και μετά το ξαναγυρίσεις, το nfs δεν το καταλαβαίνει και μένει με μάπα textures... μπορεί όμως να ήταν απλά σύμπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι , όντως αν τα βάλεις (τις μπάρες) στο Performance , βγάζει θολά textures.

Βεβαίως αυτό λύνεται αν βάλεις τις μπάρες στο Quality.

Vag:

Για το θέμα που λες , δεν βρίσκω κάτι , δοκίμασε με την κάρτα un-overclocked.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ηταν το προβλημα τελικα...αν βαλω τις μπαρες στο high quality ολα καλα,αν ομως τις παω στο quality μου βγαζει αυτο το προβλημα.ελεοοος.τεσπα το εβαλα high και ηρεμισα.thanx for da help boyzz

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

το είχα δει και με τους 3.10 νομίζω... ένα reinstall στον driver νομίζω θα βοηθήσει...

Αυτο σε μενα εδωσε την λυση. Thanks Vouda

Αρχική απάντηση από billpeppas

Vag:

Για το θέμα που λες , δεν βρίσκω κάτι , δοκίμασε με την κάρτα un-overclocked.

Δεν εφταιγε το oc...

Link to comment
Share on other sites

Ok λοιπόν.

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσα πολλά prob με το NFS:U

Αχ βρε EA...ξέχασες και το Multiplayer over LAN...

Τουλάχιστον έχει ωραία γραφικά , και πολλές δυνατότητες ανάπτυξης.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει mod για lan . Από τα settings της κάρτας σου βγάλε να κανει v-sync ( θα διορθώση αυτό που λες οτι μερικές φορές πάει πιό γρήγορα) και AA AF βάλε προτίμηση εφαρμογής . Εγώ έτσι ξεπέρασα τα προβήματα. 3.9 έχω

καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.