Jump to content



Accelero Xtreme GTX 280 cooler. Αξιζει?


P70

Recommended Posts

με την trad είχα μια 77αρα ενώ με την ac μια 64αρα... :jump1:

:happy2::happy2:

αυτα ειναι! αυτη η ψυκτρα υπαρχει διαθεσιμη!

εσυ εχεις την απλη 'η την pro?

σε sli μπαινουν 2?

τον χωρο που διαθετω τον βλεπεις σε προηγουμενο μηνυμα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:happy2::happy2:

αυτα ειναι! αυτη η ψυκτρα υπαρχει διαθεσιμη!

εσυ εχεις την απλη 'η την pro?

σε sli μπαινουν 2?

τον χωρο που διαθετω τον βλεπεις σε προηγουμενο μηνυμα μου!

εγώ έχω την απλή η μόνη διάφορα με την Pro είναι ότι η pro έχει πιο καλά ψυκτρακια για vrms. πιστεύω ότι θα χωρέσουν για αρχή πάρε μονάχα μια και κανε ένα feet test. αν και όπως τα δα θα είσαι jet πρέπει να χωράνε και μάλιστα σχετικά άνετα άμα μου δείξεις μια foto από το mobo στο κουτί κουτί θα σου πω με σιγουριά. μόνο αρνητικό είναι η λίστα συμβατότητας που είναι πολύ μικρή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την απλή η μόνη διάφορα με την Pro είναι ότι η pro έχει πιο καλά ψυκτρακια για vrms. πιστεύω ότι θα χωρέσουν για αρχή πάρε μονάχα μια και κανε ένα feet test. αν και όπως τα δα θα είσαι jet πρέπει να χωράνε και μάλιστα σχετικά άνετα άμα μου δείξεις μια foto από το mobo στο κουτί κουτί θα σου πω με σιγουριά. μόνο αρνητικό είναι η λίστα συμβατότητας που είναι πολύ μικρή.

αναμενεις φωτο να μου πεις!!!!! ευχαριστω προκαταβολικα! ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε κάτι δεν πάει καλά με τις temps σου... έχουμε και ίδιο κουτί, έχω χειρότερη ψύκτρα (ΤΒ 120), με 1 ανεμιστήρι, εχω μόμπο 120 ευρώ :D , και είσαι 10+ πάνω, γουατ δε φακ?

Σκάω είμαστε οφφ τοπικ.

Υ.Γ. θα παντόφλιαζα τον αδερφο σου να έρθει να στο στήσει ΞΑΝΑ. :D

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαισιο καλαμαριας στη θεσσαλονικη σημερα το πρωι που πηγα ειχε 3 η 4 κοματια MK-13 τις prolimatech

εξοχα αρα το μονο που θελουμε ειναι να μαθουμε τι παιζει με τα vrms στην prolimatech!

οποιος βρει κατι σφυριζει!:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

μια εικονα για την ψυξη που διαθετω

img1264v.th.jpg

και η ολη κατασταση με τον χωρο με την μητρικη για τον πετραν!

img1265ma.th.jpg

Οσο καλο AirFlow και αν εχει το κουτι με τα καλωδια οπως τα εχεις το δεν κανεις τιποτα θες επειγοντως ενα καλο cable management εκει μεσα

Το κουτι εχει απειρο χωρο πισω απο τη μητρικη για να τα συμαζεψεις ωστε να μην εμποδιζουν στη ροη του αερα αλλα να εχεις και ενα πιο ωραιο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

που ειναι ο junior-21 να βοηθησει? οεο???:red::red::red:

μα δεν ειναι κατι δυσκολο στο τροφοδοτικο διπλα εχει μια τρυπα περνα απο εκει τα καλωδια ωστε να βγουνε πισω απο το Motherboard tray και μετα περνα το καθε καλωδιο απο την τρυπα που ειναι πιο κοντα εκει που πρεπει να μπει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εννοείς με τα VRM της Prolima, αλλά παρα τα ποιοτικά ψηκτράκια που εμπεριέχονται στη συσκευασία, οι θερμοκρασίες των VRM στις ATI με full Prolima configuration ήταν μεγάλη ήττα... Μιλάμε για πολλούς βαθμούς πάνω και από το καθόλα αξιοπρεπές μαμά ψηκτικό σύστημα! Σου ξανάπα, αν η Nvidia σου παρέχουν δυνατότητα να κρατήσεις πάνω στην κάρτα κάποιο base-plate θα είσαι άρχοντας.

Αν δεις δοκιμές της ψήκτρας και τι παίζει με τα VRM θα διαπιστώσεις και μόνο σου γιατί όλοι τα χαρακτηρίζουν την αχίλλειο πτέρνα της υλοποίησης...

Πάντως αφού τη βρήκες στην Καλαμαριά, ΤΣΙΜΠΑ ΤΗ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.