Jump to content



Point Of View GTX470


kbilly13

Recommended Posts

Είχα κάνει λάθος... η δικιά μου είναι ακόμα πιο κάτω... 0.912.

furmarkgtx470.jpg

noob question : Τον πυρηνα πως διαολο τον κλοκαρουμε στους 257.15 ? δοκιμασα rivatuner - evga precision 1.9.1 - 1.9.4 - msi afterburner τζιφος, μονταρες το bios ? :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Μπορούμε εδώ να συνεχίσουμε να γράφουμε περί GTX470, εντυπώσεις, O/C, temps, προβλήματα κτλ.

Εγώ δεν άντεξα, και ειδικά μετά και από αυτό το review...

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-470-2-3-way-sli-review/5

Και τη δυνατότητα να αγοράσω με 299 ευρώ

παρήγγειλα άλλη μία GTX470 για ζευγάρωμα, γιατί μόνη της ένιωθε μοναξιά - θα είναι μια θερμή σχέση! :devil:

H άνοδος είναι πολύ μεγάλη, ακόμα και default να τις αφήσω με undervoltage που λέει ο λόγος...

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ειχα δικιο, τα ξεχασες τα νερα μεσα σε μια μερα... :hehe: και πιστεψε με εκανες την καλυτερη δουλεια.Τωρα θα δεις πραγματικες επιδοσεις... τα αλλα ειναι απλα αναβολικα...:hehe:

Καλοριζικη!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε εδώ να συνεχίσουμε να γράφουμε περί GTX470, εντυπώσεις, O/C, temps, προβλήματα κτλ.

Εγώ δεν άντεξα, και ειδικά μετά και από αυτό το review...

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-470-2-3-way-sli-review/5

Και τη δυνατότητα να αγοράσω με 299 ευρώ

παρήγγειλα άλλη μία GTX470 για ζευγάρωμα, γιατί μόνη της ένιωθε μοναξιά - θα είναι μια θερμή σχέση! :devil:

H άνοδος είναι πολύ μεγάλη, ακόμα και default να τις αφήσω με undervoltage που λέει ο λόγος...

Σε εφτιαξα!:dirol:

Ετοιμασου για epic σφαγες...:nuke:

Link to comment
Share on other sites

ο Kbilly αγριεψε!!! Ειπε το γατακι να το κανει τιγρη :hehe:

Λετε να ζευγαρωσω και εγω την Αρκουδα μου γιατι νοιωθει απεραντη μοναξια απο τοτε που εδωσα το τερι της :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε εδώ να συνεχίσουμε να γράφουμε περί GTX470, εντυπώσεις, O/C, temps, προβλήματα κτλ.

Εγώ δεν άντεξα, και ειδικά μετά και από αυτό το review...

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-470-2-3-way-sli-review/5

Και τη δυνατότητα να αγοράσω με 299 ευρώ

παρήγγειλα άλλη μία GTX470 για ζευγάρωμα, γιατί μόνη της ένιωθε μοναξιά - θα είναι μια θερμή σχέση! :devil:

H άνοδος είναι πολύ μεγάλη, ακόμα και default να τις αφήσω με undervoltage που λέει ο λόγος...

είμαι αθώος, είμαι αθώος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..... εμενα το Vcore ειναι στο 1.....Η θερμοκρασιες που εχω ειναι σε idle 38 βαθμους ενω αν τρεξω το Kombustor για 5 λεπτα φτανει στους 75......η καρτα ειναι λιγο αναβασμενη απο τους αρχικους χρονισμους, 701 για gpu και 876 για την μνημη. το ανεμιστηρακι δουλευει στο 70% και μπορω να πω οτι δεν ειναι ενοχλητικο.

jpeg1r.jpg

jpeg2.jpg

Link to comment
Share on other sites

mpapad, τρέξε αυτά που έτρεξα και εγώ (ή έστω το kombustor για 6 λεπτά) να συγκρίνουμε temps

Πάντως δεν ήξερα ότι παίζουν gtx470 με 0.912v σε 3d!

H δικιά μου έχει default 1.012v, ενώ δεν είναι και απόλυτα σταθερή με <0.937v και μου κάνει εντύπωση

Aπό ο/c σηκώνει τίποτα η κάρτα σου?

Αν είναι πραγματικό το 0.912v, λογικά δεν θα πάει...

Σορρυ που άργησα να απαντήσω...

Λοιπόν έχουμε θερμοκρασία μετά το boot : 57

Μετά από 9 λεπτά kombuster : 89

Μετά το kombuster idle : 65

Αν την αφήσω έτσι το voltage δεν ανεβαίνει ιδιαίτερα.

Αντίθετα αν το ανεβάσω όσο η δική σου

voltage 1012

core 760

shader 1520

mem 1830

Θερμοκρασία idle : 68

Μετά από 9 λεπτά kombuster : 91

Δεν νομίζω βέβαια να κερδίζω τίποτα το ιδαίτερο γιατί ο επεξεργαστής δεν είναι αρκετά δυνατός.

Εγώ δεν άντεξα, και ειδικά μετά και από αυτό το review...

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-470-2-3-way-sli-review/5

Και τη δυνατότητα να αγοράσω με 299 ευρώ

παρήγγειλα άλλη μία GTX470 για ζευγάρωμα

Palit θα πάρεις?

Αν ναι πιθανό να σου έρθει με voltage όσο η δικιά μου....

Οσο για 299 άσε μη μου το θυμίζεις... μέσα σε 2 βδομάδες έπεσε από τα 370 που την είχα αγοράσει στα 300....:tomato:

Καλησπερα σε ολους..... εμενα το Vcore ειναι στο 1.....Η θερμοκρασιες που εχω ειναι σε idle 38 βαθμους ενω αν τρεξω το Kombustor για 5 λεπτα φτανει στους 75......η καρτα ειναι λιγο αναβασμενη απο τους αρχικους χρονισμους, 701 για gpu και 876 για την μνημη. το ανεμιστηρακι δουλευει στο 70% και μπορω να πω οτι δεν ειναι ενοχλητικο.

Με ανεβασμένα τα ρολόγια και το vcore στο 1, λιγάκι δύσκολο.

Αφού τρέξεις kombustor και μετά αφού το κλείσεις, θα κατέβει πάλι στους 38?

Για τί μοντέλο μιλάμε και με τί BIOS?

Link to comment
Share on other sites

Mεγιες kbilly13 :clap: και εγώ για να λυθεί η απορία για το άλλο θέμα που έκλεισε κόπηκε πιστωτικό και πήρα μια asus gtx 470. :dance3:

edit: μόλις σιγουρεύτηκα ότι η prolimatech mk-13 μπαίνει άνετα σε gtx 470 και με καλές θερμοκρασίες μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

seb με default ειναι αυτο?

Το default μου ειναι 900/1150 (1.17 v) ή 925/1150 (1.2 v) αναλογα τα κεφια!

Αυτο ειναι με 900/1150 με 10.4 catalyst!

Περιμενω το accelero extreme (55-65 ευρω) στα μεσα ιουνιου οπου και θα βαλω τα 1.3 v και θα παιξω 1000/1150..

Borg πρεπει να την δεις να τρεχει crysis ειναι η αποψη μου! Θα σου φυγει το σαγονι! Απο μια καρτα τετοιο πραγμα (ασχετα με τους πυρηνες που εχει) δεν το περιμενεις!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.