Jump to content



Skylos.gr


filthy_dwarf

Recommended Posts

@Snips: Δεν ήξερα ότι αν γράψεις σε ένα θέμα γενικού ενδιαφέροντος, αυτομάτως γίνεται το σοβαρότερο θέμα στην καθημερινότητα σου. Με αυτή τη λογική για σένα αυτή τη στιγμή είναι το σοβαρότερο πρόβλημα στην καθημερινότητα σου η άποψη μας για τον κύριο. Βλέπεις ότι δεν ισχύει αυτό που λες ε;

Όσο για το πλεόνασμα σοβαρότητας-σοβαροφάνεια που προσάπτεις αορίστως και αδίκως, καλό θα ήταν να το αναθεωρήσεις. Δε νομίζω ότι έχει δείξει κάποιος μέσα από αυτή τη συζήτηση κάτι τέτοιο, ούτε ότι δεν είμαστε χαλαροί. Συζήτηση κάνουμε, απόψεις διατυπώνουμε.

Καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

δ)....Μήπως κι εσύ γενικεύεις σαν άλλος ένας Στάθης Παναγιωτόπολος; :)

...

"γενικεύεις"...

Ω ναι...με ξεσκέπασες λοιπόν. Εϊμαι ο Στάθης...

Ούτε OT βγαίνω, ούτε γενικεύω. Η αν θες.. ναι γενικεύω αλλά για τον λόγο της αντίδρασης. 24/7 στην τηλεόραση τουλάχιστον συμβαίνει τέτοια ύβρις προς τον άνθρωπο, τέτοια χυδαιότητα η οποία δεν ενοχλεί. Και ενοχλεί ο ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ Στάθης που απευθύνθηκε σε συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων.

Και κλείνω με το συγκεκριμένο θέμα, λόγω έλλειψης επιχειρημάτων, επαναλαμβάνοντας το εξής: Όποιος δεν θέλει να βλέπει το "δημιούργημα" του, ας αλλάξει κανάλι/σταθμό/ιστοσελίδα. Έτσι θέλουμε να λειτουργεί η ελευθερία λόγου στις μέρες μας, ας το δεχτούμε ή ας κλείσουμε την τηλεόραση επιτέλους.

Μιλάς για τους Γερμανούς πολίτες; ΟΛΟΙ τους είπανε τόσα και τόσα για εμάς, ή μήπως οι πολιτικοί τους;...Μήπως όλοι οι Γερμανοί είναι κακοί και φασίστες και ναζί;

Στα περιοδικά πολίτες -δημοσιογράφοι γράφουν νομίζω...όπως και στα αντίστοιχα blogs/forums..

Αλλά βλέπεις που και εσύ ο ίδιος το λες;.....επειδή το είπε ο Στάθης πάει να πει ότι όλοι οι κρητικοί είναι απάνθρωποι και κτήνη; ;)

Link to comment
Share on other sites

Snips:

Καταρχάς δεν σε ειρωνεύτηκα και θα το εκτιμούσα αν κι εσύ θα μου μιλούσες όμορφα, όπως κάνω κι εγώ με εσένα. Σε παρακαλώ πολύ λοιπόν :)

Αφετέρου: επειδή γενικότερα 24/7 συμβαίνει τέτοια ύβρις προς τον άνθρωπο, σημαίνει ότι πρέπει να καταλήξουμε στον ωχαδερφισμό και να μην έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε μεμονομένες περιπτώσεις; Για να έχω το δικαίωμα να έχω άποψη για κάτι που με ενοχλεί (ή όχι), πρέπει να διατυπώσω πρώτα απόψεις για ΟΛΑ τα υπόλοιπα θέματα; Αλλιώς δεν έχω το δικαίωμα να με ενοχλεί κάτι συγκεκριμένο;

Εσύ λοιπόν, αφού δεν σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα, γιατί δεν αλλάζεις κανάλι/σταθμό/ιστοσελίδα όπως παροτρύνεις, αλλά προσπαθείς να κάνεις εμάς να αλλάξουμε;

Λες:

Έτσι θέλουμε να λειτουργεί η ελευθερία λόγου στις μέρες μας, ας το δεχτούμε ή ας κλείσουμε την τηλεόραση επιτέλους.

Δικαίωμά σου αν θες να το δεχτείς, δικαίωμά μου αν δεν θέλω να το δεχτώ.

Και δεν το δέχομαι :)

Και δεν θέλω να κλείσω την τηλεόραση (κ την ΚΑΘΕ "τηλεόραση") για να εθελοτυφλώ σε θέματα που με ενοχλούν. Θέλω να τα καυτηριάσω, θέλω να τα κατακρίνω, θέλω να τα σχολιάσω. Δικαίωμά μου δεν είναι άλλωστε; :)

επίσης λες:

Αλλά βλέπεις που και εσύ ο ίδιος το λες;.....επειδή το είπε ο Στάθης πάει να πει ότι όλοι οι κρητικοί είναι απάνθρωποι και κτήνη; ;)

Δεν κατάλαβες τον τρόπο που το λέω και παρερμήνευσες το νόημα των λεγόμενών μου στην... αντίθετη σημασία τους!

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ και ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ τους Γερμανούς πολίτες με αυτό που είπα. Ξαναδιάβασέ το και θα καταλάβεις. Ρωτάω στα λεγόμενά μου: "ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ τα είπανε τόσα και για μας;;; (βάζω τα ερωτηματικά για να καταλάβεις ότι είναι ερώτημα αυτό, όχι κατάφαση). Ή μήπως οι πολιτικοί τους;;; (που αυτό είναι η πραγματικότητα... Και προσθέτω και τα ΜΜΕ τους, ή αλλιώς τους 5-6 "παρακινητές" της ιστορίας).

Για 5-6 άτομα λοιπόν δεν φταίει ένας ολόκληρος λαός.

Και συνεχίζω να σε ρωτάω:

"Μήπως όλοι οι Γερμανοί είναι κακοί και φασίστες και ναζί;"

Εννοώντας: "Μήπως θέλεις να γενικεύσεις όπως συνηθίζεται και τους αποκαλούν ΑΔΙΚΩΣ πάντα όλους έτσι;"

:)

Link to comment
Share on other sites

Snips σε παρακαλώ σταμάτα να troll-άρεις.

Δεν είσαι σε θέση να γενικεύεις όσους γκρινιάζουν με τον Στάθη σε αυτό το νήμα.

Ο μάντης Κάλχας είσαι και ξέρεις αν ο Asconan ή ο κάθε Asconan με αυτή την άποψη υποδέχεται με ροδοπέταλα τους υπουργούς και ότι άλλη ακυρότητα πέταξες?

Έχεις στοιχεία οτι βγαίνει ο κάθε Asconan στο γήπεδο να φωνάζει για βούλγαρους κλπ?

Επίσης τι σχέση έχει ο Γερμανός που γουστάρει Ελλάδα για διακοπές με τον Γερμανό που δε γουστάρει.

Για μένα λοιπόν είσαι στην κατηγορία Στάθης που τσουβαλιάζεις ανεξέλεγκτα troll-άρωντας με το χειρότερο τρόπο δυναμιτίζοντας τη κουβέντα.

Απλά μας απασχολεί ΚΑΙ ο Στάθης. Τον έχεις κουμπάρο και στον θίξαμε? Αν όχι και δε σε ενδιαφέρει το θέμα όπως λες μη κάθεσαι σε αυτό το νήμα....υπάρχουν άλλα για την κρίση και τη χρεωκοπία να πας να εκφραστείς.

Link to comment
Share on other sites

@greekfarma

@asconan

Επειδή καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι μου αρέσει ο "Στάθης" και θίχτηκα από την αντίδραση σας προς το πρόσωπο του,

επειδή, καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι είμαι υπέρ του ωχαδερφισμού, !! :suicide: !!

επειδή, καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι εθελοτυφλώ σε κάθε τι μου δεν μου αρέσει στην τηλεόραση,

επειδή, καταλήξατε στο συμπέρασμα ότι i loooove τον τρόπο που συμβαίνει η Ελευθερία λόγου στις μέρες μας,

επειδή, troll-άρω

επειδή, είμαι ΑΝΤΙ-ΓΕΡΜΑΝΟΣ,

επειδή, προφανώς απέτυχα σαν Μάντης Κάλχας να μαντέψω την αντίδραση σας,

επειδή, πετάω ακυρότητες 360μοίρες

επειδή, ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ πολύ εύστοχα ότι τα γραφόμενα μου ΣΤΟΧΟΠΟΙΟΥΝ τον ΑSCONAN σαν άνθρωπο και δεν καυτηριάζουν το τηλεοπτικό/δημοσιογραφικό γίγνεσθαι,

υποβάλω την παραίτηση μου απο αυτό το θέμα, και δηλώνω κατηγοριματικά ότι αποποιούμε οποιασδήποτε επαναφοράς μου σε αυτό.

Στον αντικαταστάση μου κ. X εύχομαι καλή επιτυχία στα νέα του καθήκοντα καθώς και προσωπική και οικογενειακή ευτυχία....

16395_3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.