Jump to content



Blu-Ray software player


jax7480

Recommended Posts

Καλησπερα.

Δανειστηκα χθες μια blu-ray ταινια απο φιλο ripped απο το blu-ray player που εχει.

Θελω να δω την ταινια αλλα δεν βρισκω καποιον συμβατο player ο οποιος να μπορει να ανοιξει αρχεια blu-ray απο folder.

Εχω δοκιμασει το PowerDVD 10 3D και το Corel WinDVD τα οποια ομως μπορουν να δειξουν Blu-Ray μονο απο συσκευη.

Γνωριζει κανεις καποιον player που θα μπορουσε να παιξει τα αρχεια απο φακελο και οχι απο συσκευη?

Ευχαριστω εκ των προτερων για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

.m2ts containers(1 αρχείο είναι ουσιαστικά η ταινία με κατάληξη .m2ts - δεν θυμάμαι το όνομα του φακέλου αλλά θα το βρεις εύκολα μιας και θα είναι το μεγαλύτερο σε μέγεθος αρχείο) ανοίγω κανονικά με media player classic και τους codecs από k-lite :)

* Αυτό που δεν ξέρω είναι τι παίζει με τους υπότιτλους, πρέπει να υπάρχει σχετική επιλογή στην εφαρμογή που κάνει το rip.

Link to comment
Share on other sites

.m2ts containers(1 αρχείο είναι ουσιαστικά η ταινία με κατάληξη .m2ts - δεν θυμάμαι το όνομα του φακέλου αλλά θα το βρεις εύκολα μιας και θα είναι το μεγαλύτερο σε μέγεθος αρχείο) ανοίγω κανονικά με media player classic και τους codecs από k-lite :)

* Αυτό που δεν ξέρω είναι τι παίζει με τους υπότιτλους, πρέπει να υπάρχει σχετική επιλογή στην εφαρμογή που κάνει το rip.

Εχω παρει rip ολη την ταινια.

Το αρχειο το σχετικο το βρηκα (m2ts) και το ανοιξα κανονικα με KMPlayer (44GB αρχειο εκανε μπαμ απο μακρια οτι ειναι αυτο).

Το θεμα ειναι οτι με τους υποτιτλους δεν ξερω τι παιζει. Εχει καποιους τους οποιους οταν τους επιλεγω δεν τους καταλαβαινει και λεει οτι λειπει σχετικος codec.

Ελεγα μηπως υπαρχει κατι του στυλ Nero Show Time που του λες απο που να διαβασει τα αρχεια και ξεκινα το play σαν να εχεις βαλει DVD μεσα στο drive.

Θα το παλεψω λιγο και με κανεναν αλλο player.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.