Jump to content



Έναρξη λειτουργίας GetItNow.gr


JohnnyX

Recommended Posts

ΓΕΛΑΩ.

Γνωστός φίλος n00bas χτυπάει από GetItNow.gr το Dell Studio Hybrid T8100

λέγοντας μου πως το βρήκε σε απίστευτη προσφορά.

Γελάω

Μπαίνω από απορία στο εν λόγω site να δω το προϊον.

http://www.getitnow.gr/prod/ypologistes/desktops/dell-studio-hybrid-t8100-intel-core-2-duo-t8100-21ghz-epitrapezios-ypologistis-gkri/prod390096pp/

Dell Studio Hybrid T8100

499,00 € με Φ.Π.Α

Αρχ. Τιμή 914,00 €

Εξοικονομήστε 415,00 €

Γελάω

Μπαίνω skroutz.gr να συγκρίνω.

http://www.skroutz.gr/s/62196/Dell-Studio-Hybrid-T8100.html

Τιμές παν-κατ 440-489.87€

Ακόμη και ο ακριβότερος στο skroutz.gr

το 'χει φθηνότερα από το GetItNow.gr

Γελάω

Στον φίλο πουλούσα σύστημα με ASUS P5Q PRO, Ε8400 o.c. στα 4 σταθερότατο,

ΟCZ Reaper 4GB o.c. επίσης, Sapphire Vapor-X 4890, CM690 με 7 φουρφούρια

nexus αθόρυβα και fan controller zalman και άλλα ωραία για τα λεφτά που έδωσε

ή λίγα παραπάνω και αυτός προτίμησε το εν λόγω Dell. (και όχι, το μέγεθος του

tower ΔΕΝ τον ενδιέφερε καθόλου, ούτε το βάρος, ούτε το χρώμα)

Γελάω

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Μη τη ψαχνεις με τους n00bades, το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να σου ΣΠΑΣΟΥΝ πραγματικα τα νευρα...και εγω την εχω παθει σχεδον οπως και εσυ , η βλακεια τους ειναι ΑΠΕΙΡΗ. Ας παει μονος να βγαλει τα ματια του τωρα, δεν θα μπορει να παιξει ουτε 1 παιχνιδι με την onboard καρτα και θα εχει γενικα ενα αργο pc, hardware laptop σε mini desktop, ουτε φορητοτητα ουτε δυναμη, ενω θα μπορουσε με τα ιδια λεφτα να παρει τα ιδια πραγματα απλα σε κανονικοτατο laptopακι. ποσο FAIL αγορα.

Οσο για το getitnow, τη δουλεια τους κανουνε, MARKETING λεγεται, και την κανουν περιφημα ωστε να κοροιδεουν τα κολ*ζωα n00bs να προβουν σε ασκοπες αγορες...:fist:

Link to comment
Share on other sites

Στον φίλο πουλούσα σύστημα

Στην περίπτωσή σου ο ...φίλος σου απλά δεν σε εμπιστεύτηκε διότι προφανώς ήθελες να του πουλήσεις σύστημα! Όπως είπε και ο Nick-firestorm άσε τον με την onboard.

Σε πολλές περιπτώσεις όμως οι συγγενείς/φίλοι/γνωστοί/γείτονες την πατάνε από εγωισμό. Διότι δεν θέλεις πάντα να τους πουλήσεις κάτι. Τους λες το Α και κάνουν το Β διότι θέλουν, αν και εν γνώση τους νουμπάδες - το ότι το ξέρουν ότι είναι νουμπάδες είναι το κακό της υπόθεσης, να αποδείξουν ότι ξέρουν το ίδιο ή και καλύτερα από εσένα. Αυτό ισχύει πάνω κάτω με όλους τους νουμπάδες σε όλους τους τομείς. Και εγώ αν μπω σε ένα γήπεδο ποδοσφαίρου με τον Κακά, θα περάσει έστω και μια φορά από το μυαλό μου ότι θα του αποσπάσω την μπάλα χωρίς να του κάνω φάουλ. It's natural.

Link to comment
Share on other sites

βασικα ολη αυτη η γκρινια θα ειχε λογικη αμα ηταν απλα για το getitnow αλλα περισσοτερο μου φαινεται οτι γινεται επειδη δεν πουλησες το pc:TD:

Το πρώτο πράγμα που έκανα όταν γράφτηκα στο forum είναι να αποστηθίσω τους κανονισμούς.

Άμα ήθελα απλά να postάρω το περιστατικό με το PC θα το έκανα στο off-topic, στο "επισκευές

ο φίλος σας", (μαζί με την ανάλογη διήγηση γιατί είναι μεγάλη η ιστορία) στην τελική θα άνοιγα

ένα topic στις πωλήσεις για να το πουλήσω. Όλοι κολλήσατε στο τελευταίο μέρος του post μου

το οποίο το ανάφερα απλά ως "κερασάκι στην τούρτα" και τίποτα παραπάνω.

Η ουσία είναι πως το GetItNow.gr όχι μόνο έχει το συγκεκριμένο προϊον ακριβότερο από όλα

τα υπόλοιπα καταστήματα που μου 'βγαλε το skroutz το οποίο ΑΠΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΤΥΧΕ, αλλά

στο εξής: Τιμή: 499,00 € με Φ.Π.Α | Αρχ. Τιμή 914,00 € Εξοικονομήστε 415,00 €

Από που και ως πού έκανε το προϊον 914,00 € και γιατί κανείς άλλο πωλητής δεν τον αναφέρει;

Εγώ προσωπικά δεν θα ψάρωνα με ΤΙΠΟΤΑ άμα το έβλεπα... Έλα όμως που υπάρχουν άπειροι

noobάδες που μόνο και μόνο στην θέα της λέξης ΠΡΟΣΦΟΡΑ (στην περίπτωσή μας: εξοικονόμιση)

ψαρώνουν άσχημα και παν και αγοράζουν με "κλειστά μάτια" από γνωστά Χ/Υ καταστήματα ενώ

στην ουσία τους κλέβουν και η αγορά έχει καταντήσει "πάρε με να φύγω". Όχι τώρα. Εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

απορία για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα.

γράφτηκα στο site του καταστήματος για να κάνω μια αγορά. Πρέπει να μου έρθει κάποιο mail επιβεβαίωσης ή κάτι τέτοιο προτού μπορέσω να κάνω οποιαδήποτε κίνηση;

Είναι κάμποση ώρα τώρα που προσπαθώ να κάνω login και δεν με αφήνει :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το ολο "προσφορα της ημερας" προτζεκτ παει κατα διαολου για 2+ μηνες τωρα...Σκληρος δισκος-ρολοϊ-σεσουαρ και παλι απο την αρχη...Ενταξει!!!Τζαμπα και η ολη διαφημιστικη καμπανια.

Σαχλο site.Εικονες που ακομη λειπουν.Εγγυηση που δε θελω να φανταστω σε περιπτωση που μου χαλασει το Nokia.Εξυπηρετηση για γελια(πρωτη αγορα και πηγαν να με γελασουν).

Λιγα προϊοντα.

Μακαρι με τον καιρο να φτιαξει!!!!Προς το παρον plus4u.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.