Jump to content




sofix

Recommended Posts

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

δυστηχως να παρει καποιος το παιχνιδι για να παιξει φορμουλα για να περασει η ωρα λογω το οτι ειναι ψιλο arcade δε το κανει.Ο κοσμος που θα παρει την φορμουλα και θα ασχοληθει , η εχουν καλα gamepads , η εχουν στημενες τιμονιερες.

Ποιος ο λογος λοιπον εγω να παιξω το παιχνιδι της codemasters , οταν το rFACTOR με mod f1 , μου προσφερει παραπανω ευχαριστηση;Για τα γραφικα ;

Παντα μιλαω σε περιπτωση που το παιχνιδι ειναι σαν τα συνηθησμενα της Codemasters

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μόνο μέσω web tv δε βλέπω να το έχει στο πρόγραμμα! (εκτός κι αν λόγω απεργίας δεν το έχουν ενημερώσει, είδωμεν...)

Ο ΑΝΤ1 το χει μεσω WEBTV αλλα οχι δωρεαν.

5 Ευρω ταριφα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα βγει Σεπτέμβριο;Τόσο πολύ θα αργήσει;

Για Formula1 συμφέρει κατά τη γνώμη μου ένας απλός δορυφορικός δέκτης και παρακολούθηση από RTL που είναι FTA και έχει και πολύ καλή κάλυψη-περιγραφή.Τα τευλευταία 5 χρόνια απο RTL παρακολουθώ,έχει και τον Niki Lauda και καλή περιγραφή, όχι αυτά τα χάλια του ΑΝΤ1 που λένε ότι θέλουν...

Ιδίως αν ξέρει κάποιος γερμανικά είναι μονόδρομος... (Συγγνώμη για το off-topic)

:dirol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καταλαβαίνω γερμανικά...

:T:

Ευττυχώς τόσα χρόνια που έκανα γερμανικά δεν πήγαν στράφι, κάπου τα χρειάστηκα και αυτά....

:)

Αύριο και μεθαύριο λιώσιμο στο Bahrein GP.Άντε να βγει και το παιχνίδι να είναι καλό (ελπίζω) γιατί έχω μείνει στο gp4...

Link to comment
Share on other sites

την κοβω την δουλεια.οταν δινουν εμφαση σε γραφικα και σε ατμοσφαιρα , απο χειρισμο ειναι οτι χειροτερο.

Να κανεις ενα rally / wrc arcade το καταλαβαινω.Συνεχομενες στροφες , πιο γρηγορο παιχνιδι , πιο χαβαλες κλπ.Να κανεις μια φορμουλα arcade , δεν μπορω να το καταλαβω.

βεβαια κρινω χωρις να το δω αλλα βλεπω και codemasters απο πισω.αυτο φοβαμαι :p

Link to comment
Share on other sites

την κοβω την δουλεια.οταν δινουν εμφαση σε γραφικα και σε ατμοσφαιρα , απο χειρισμο ειναι οτι χειροτερο.

Να κανεις ενα rally / wrc arcade το καταλαβαινω.Συνεχομενες στροφες , πιο γρηγορο παιχνιδι , πιο χαβαλες κλπ.Να κανεις μια φορμουλα arcade , δεν μπορω να το καταλαβω.

βεβαια κρινω χωρις να το δω αλλα βλεπω και codemasters απο πισω.αυτο φοβαμαι :p

Όλα τα παιχνίδια F1 λίγο-πολύ arcade είναι. Αν ήταν πραγματικά simulations δεν θα μπορούσαμε καν να οδηγήσουμε τα οχήματα. Εκτός αν είμαστε όλοι για F1 και δεν το ξέρουμε...

Υ.Γ. Όταν βγάζει racing game η Codemasters τα λόγια περιττεύουν. Respect...

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παιχνίδια F1 λίγο-πολύ arcade είναι. Αν ήταν πραγματικά simulations δεν θα μπορούσαμε καν να οδηγήσουμε τα οχήματα. Εκτός αν είμαστε όλοι για F1 και δεν το ξέρουμε...

Υ.Γ. Όταν βγάζει racing game η Codemasters τα λόγια περιττεύουν. Respect...

και το LFS , simulation ειναι.αλλα στο παιχνιδι μεσα κανεις drift.Για παρε ενα κανονικο αμαξι να δουμε..

οπως και το flight simulator..το ιδιο ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

και το LFS , simulation ειναι.αλλα στο παιχνιδι μεσα κανεις drift.Για παρε ενα κανονικο αμαξι να δουμε..

Εγώ προσωπικά και έχω κάνει drift και έχω πλαγιολισθίσει στην Μαραθωνος με 190χλμ σε κόντρα με Impreza και πολλά άλλα ακόμα (karting για χρόνια στην N100). Παρόλα αυτά ποτέ δεν θα έβγαινα ούτε να το παίξω "χεράς", ούτε να κράξω ένα παιχνίδι F1 σαν arcade. Διότι αν ήταν simulation πραγματικό θα το παίζανε μόνο οι οδηγοί αγώνων.

οπως και το flight simulator..το ιδιο ισχυει

Έχεις δοκιμάσει να βάλεις το FS σε full realism να δεις πόσο... εύκολο γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε σημαινει οτι αν βρισκοσουν σε πραγματικο αεροπλανο θα μπορουσες να το πιλοταρεις.

τα κανουν οσο πιο simulation μπορουν , και για να μπορει ο καθε ανθρωπακος να τα παιξει αλλα και να εχεις και skill...

συγκρινε το RBR με το dirt2

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε σημαινει οτι αν βρισκοσουν σε πραγματικο αεροπλανο θα μπορουσες να το πιλοταρεις.

τα κανουν οσο πιο simulation μπορουν , και για να μπορει ο καθε ανθρωπακος να τα παιξει αλλα και να εχεις και skill...

συγκρινε το RBR με το dirt2

Το κεφάλαιο ρεαλισμός είναι μεγάλο. Εγώ σαν αρκετά έμπειρος σε αγωνιστική οδήγηση θα σου πω το εξής. Δεν είναι πιο ρεαλιστικό ένα παιχνίδι που το οχημα γλυστράει παντού. Έχω δει αρκετά παιχνίδια που θεωρούνταν "ρεαλιστικά" και απλά δεν ήταν. Ρεαλισμός δεν σημαίνει απίστευτα δύσκολα controls και ένα όχημα που με 1% παραπάνω γκάζι στην στροφή αρχίζει να γυρνάει ανεξέλεγκτα. Ρεαλιστικό racing είναι αυτό που σου δίνει την αίσθηση ότι το όχημα συμπεριφέρεται όπως και στην πραγματικότητα ΓΕΝΙΚΑ και όχι μόνο σε ένα τομέα του οδηγικού μοντέλου!!!

Aπο κει και πέρα σου ξαναλέω ότι κατ'εμέ ΔΕΝ υπάρχει simulation racing παιχνίδι. Όλα είναι arcade αλλα λιγότερο και άλλα περισσότερο. Και έτσι κιόλας ξεγιελιέσαι και λες "μα τι πιλότος που είμαι" καθώς παίρνεις μια σκονισμένη παρατεταμένη με 180 στο κοντέρ ντριφτάροντας στο όριο. Αυτά άν πας να τα κάνεις με κανα Evo θα έχεις φύγει στην 1η στροφή για πλάκα (κι εγώ μαζί, μην νομίζεις ότι το λέω προσωπικά για 'σένα).

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι το να γλυστραει παντου ειναι ρεαλισμος.ουτε με το να πατησεις 1% γκαζι παραπανω και να αρχιζει να φευγει ο κωλος ειναι ρεαλισμος.

Συμφωνουμε οτι ολα τα παιχνιδια ειναι arcade.Αλλα σου ξαναλεω.Δεν μπορω να βαζω στην ιδια κατηγορια το dirt2 με το RBR.

επειδη λιγο πολυ , ολοι μας εχουμε κανει drift(η παιχνιδι με το αμαξι) , και με 4WD και με RWD (400+ αλογα) και με συμβατικα αμαξια.και σε πιστες.Ξερουμε λιγο πολυ την συμπεριφορα ενος αμαξιου.

anyway...ουτως η αλλος δε μπορουμε να κρινουμε εμεις σαν gamers ενα παιχνιδι ποιο ειναι πραγματικα ρεαλιστικο αλλα τουλαχιστον ξερουμε και βλεπουμε πιο αρμοζει στην πραγματικοτητα παραπανω.

Βλεπε NFS που με 200+ παιρνεις την στροφη , κοπανας στον τοιχο και συνεχιζεις ακαθεκτος :p

Link to comment
Share on other sites

Κάλα άσε το NFS το είχε ξεφτιλίσει το θέμα. Σχεδόν έστριβε μόνο του το αμάξι. Εντάξει συμφωνώ (άλλωστε το είπα και πριν), το ποσο arcade είναι ένα racing καθορίζει και το επίπεδο ρεαλισμού του. Αλλά προσομειωτής οδήγησης δεν είναι κανένα.

Αν έχεις δει τους προσομειωτές F1 που αποκτήσανε κάποιες ομάδες πρόσφατα, θα δεις ότι δεν έχει καμία σχέση ούτε καν με το πιο hardcore pc racing sim που έχουμε παίξει.

That's my point.

Και on-topic: Δεν λέμε καλά που θα βγει επιτέλους παιχνίδι F1 μετά από τόσα χρόνια και μάλιστα που το φτιάχνει η Codemasters? Πάλι καλά...

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον το mod του rFactor για την F1 , ασχετα με τα γραφικα....μια χαρα παιζεις και το ευχαριστιεσαι..Πιστευω ουτε καν θα το πλησιαζει η Codemasters αλλα anyway....

απο παιχνιδια F1 , της EA δεν μαρεσε ΟΥΤΕ ενα.Tα μονα που ασχοληθηκα μηηηηνες ηταν το θρυλικο F1 racing championship (του 2000 αν θυμαμαι καλα) και το αξιολατρευτο Grand prix 4

οπως και το πρωτο grand prix2 επαιζα αλλα ηταν σα να παιζεις σε nitendo :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα GP series της Microprose ήταν για την εποχή τους εξαιρετικά.

Απο κει και πέρα το χάος...

Της EA ήταν άθλια. Της Psygnosis (οι Playstation exclusive εκδόσεις εννοώ) ήταν υπερβολικά arcade.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κυκλοφορεί σε pc μετά το καλοκαίρι

άντε να δούμε κανένα καλό f1, χρόνια τώρα με μουφες

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aI79ADKXUGU]YouTube - Codemasters Official F1 2009 / F1 2010 game HD teaser trailer[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wLeCvUugzcM]YouTube - F1 2010 Developer Diary [HD][/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CPWdCvFK69s]YouTube - Official F1 2010 game preview[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.