Jump to content



Prescott Review @ Anandtech


soki

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kallileo

Ρε συ μπηκα στο Anandtech και Tom πριν μιση ωρα και δεν ειχε.

Τωρα τα εβγαλαν ολοι μαζι με καμια 10 site ακομα.

Συνενοημενοι ηταν???

Το παρατήρησα και εγώ ..

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki

Ο anandtech παρατηρησε και το εξης, οτι οσο ανεβαινουν τα Mhz τοσο συμπεριφερεται καλυτερα ο Prescott σε σχεση με τον Northwood. Mετα τα 3600 mhz ειναι ταχυτερος απο εναν northwood στα 3400 π.χ.

ειναι ομως απο ενα nortwood στα 3,6?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shidokanjohn [Σήμερα, στις και 10:09]

ειναι ομως απο ενα nortwood στα 3,6?

Αμφιβάλλω.

Όμως οι Prescott λόγω της κατασκευής τους (0.09m) αντέχουν αρκετά στο overclock και δέχονται καλύτερα την ψύξη.

...θα είναι καλύτερος όταν θα πάει 4.4GHz+ που ο Northwood δεν τα αντέχει. Αν αντέξουν οι μητρικές την ένταση!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις και 20:28]

Υπομονή μέχρι το socket 775.

Και για εμάς τους AMDάδες υπομονή μέχρι το socket 939..... :whistling

Για την δική μου γνώμη, υπομονή και για τα δύο αυτά, να βγούν, να δοκιμαστούν και να κορεστούν λίγο και μετά κρίνει συζήτησης για αλλαγή.

Ποιός μπορεί να πει ότι δεν μπορεί να βγάλουν το socket 775 για 6 μήνες όπως το 754; Το πρόβλημα είναι να αλλαχτεί σε κάτι που δεν θα χάσει εύκολα αξία και διαχρονικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace

Ποιός μπορεί να πει ότι δεν μπορεί να βγάλουν το socket 775 για 6 μήνες όπως το 754;

Καλά αν το κάνουν και αυτό θα είναι να τους πάρεις με τις πέτρες.

Προσωπικά νομίζω ότι το socket δεν θα αλλάξει για την Intel όσον αφορά το 775. Στην προκειμένη περίπτωση αν θέλει η Intel να πουλήσει μητρικές μπορεί να το κάνει και με άλλο τρόπο. Το ΒΤΧ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.