Jump to content



ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ PC ΣΕ 5870


basilise

Recommended Posts

αγαπητοί φίλοι θέλω εδώ κ μερικούς μήνες να πάρω μια 5870 σε d11 αλλά οι τιμές αντί να πέφτουν ανεβαίνουν κ οι καρτες είναι κ σε έλλειψη (πήγα προχθες σε αλυσίδα απο οπου αγoρασα το Pc) στη Λάρισα κ είχε μόνο μία 500 τόσα ευρω (υποστήριζε 6 οθόνες) Bλέπω sto σκρουτζ από 330 € αλλά χωρις d11 κ σε μικρά μαγαζιά.περίμενα ότι με την εμφάνιση των 480 θα έπεφταν οι τιμές αλλά όχι.Έχω μια 9800 GT Κ στο modern warfare 2 που ψιλοπαίζω μου έχει βγάλει τα μάτια στην 1280 ανάλυση κ κολλ'αει που κ που.Υπάρχει περιπτωση να πέσουν οι τιμές ?? Να βολευτώ με μία 5850 ή να περιμένω???

Αναμένω συμβουλές

ευχαριστώ

ΒΑΣΙΛΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Φιλε μου, αν δεν προκειται να παρεις καποιο HD μονιτορ και παραμεινεις στην 1280 αναλυση, μια 5770 θα σε καλυψει.

Βεβαια γραψε μας τα υπολοιπα μερη του υπολογιστη σου, αν καποια στιγμη σκεφτεσαι να αγορασεις μονιτορ με HD αναλυσεις και ποσα λεφτα θα εδινες για καρτα γραφικων.

Link to comment
Share on other sites

ο pc μου είναι

CASE MYSTIQUE 632

6600 2 DUO

2 GB MNHMH

650 W ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ THERMALTAKE

MHTΡIKH EVGA I680

ΗDD 320 GB

COOLER CPU AVC T15

SAMSUNG 206 BW

Ειχα μια 8800 gts 640 αλλά για κάποιο λόγο τα έπαιξε κ μου δώσαν στην εγγύηση μία 9800 gt (αγορά 367 € κ εκτίμηση ενα χρόνο μετά 120€ απ'ο πλαισιο)

ΒΑΣΙΛΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο 250Ε ξεκινανε οι 5850!!!

γιατι να μην παρει δηλ την πιο φθηνη (να γλιτωσει και κανα 100αρι...)

αν εξαιρεσουμε το συστημα ψυξης (που εδω που τα λεμε μια χαρα επαρκει το μαμισιο, ακομα και για καλο o/c και χωρις ιδιαιτερο θορυβο) ολες ιδιες ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Nα βολευτεις μια μια 5850 η να περιμενεις να πεσουν οι τιμες για κατι πιο δυνατο???

Φιλε μου σε αναλυση 1280 που παιζεις μια 5850, θα παιζει ολα τα συχρονα games οχι απλα σε μαχ σε settings αλλα ακομη παραπερα απο τα max αν γινοταν...Μια 5850 οχι απλα ειναι υπερ αρκετη για την αναλυση που παιζεις(εδω ειναι υπερ αρκετη για μεγαλυτερες αναλυσεις) overkill ειναι!

Μου φαινεται μας εχουν καταφερει οι εταιρεις με τον τροπο τους, να μας κανουν να πιστευουμε οτι θελουμε 5970 για να παιζουμε πασιετζα και ναρκαλιευτη και μας τα αρπαζουν κανονικα.....

Φιλικα,παντα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παίζω στην ανάλυση αυτή γιατι σε μεγαλύτερη κολλάει παρα πολύ συχνά το pc .Ποιος ο λόγος να κάνω αναβάθμιση αν επαιζε το μηχανημα σε full ανάλυση κ όλα στο on??

θα ήθελα να πάρω κ καλύτερο επεξεργαστή αλλά ευελπιστώ ότι με την νέα κάρτα γραφικών θα κάνω τη δουλειά μου για τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την οθόνη που έγραψε πιό πάνω είναι στις 20'' 1680χ1050. Επομένως πάει για 5770 που διαπιστωμένα τα παίζει άνετα όλα στην 1680χ1050 με φίλτρα ή αν έχει περισσότερα χρήματα και θέλει οπωσδήποτε να τα ξοδέψει πάει για 5850.

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την οθόνη που έγραψε πιό πάνω είναι στις 20'' 1680χ1050. Επομένως πάει για 5770 που διαπιστωμένα τα παίζει άνετα όλα στην 1680χ1050 με φίλτρα ή αν έχει περισσότερα χρήματα και θέλει οπωσδήποτε να τα ξοδέψει πάει για 5850.

δεν την είχα δει την οθόνη:zzz:

Συμφωνώ πάντως για τη 5770. Είναι και πιο ισορροπημένη επιλογή με βάση το υπόλοιπο σύστημα.

Τα επιπλέον χρήμτα αν υπάρχουν, θα ήταν προτιμότερο να πάνε σε άλλα 2gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.