Jump to content



Βαρέθηκα και εγώ....


Recommended Posts

Thanks Γιώργο, μας έλυσες το μυστήριο :p του ότι όλες οι 9600 δεν είναι ίδιες.

παρατήρηση α) το διαλεγμένο κομμάτι, δεν είναι ταυτόχρονα και μοναδικό

παρατήρηση β) μιας και η hercules δεν χρησιμοποιεί το pcb της ati, μήπως και το ovp δεν υφίσταται στις herc ?

υ.γ. αυτό της έλειπε(της κάρτας) να πάει σαν το σκυλί στ'αμπέλι, αμοντάριστη, :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Περα του οτι ο νομος του Da Silicon ownz you.......ισχυει και στην περιπτωση του γιωργη τι να πω με αυτο το παιδι δεν απλα σου ριχνει το ηθικο.Εσυ καθεσαι μια μερα παιδευεσαι με τα απειρα θελεις 4 μερες να μονταρεις τα παντα να καταφερεις ενα Χ σκορ ρε αδερφε και ερχεται ο γιωργης να βρηκα αυτο χρειαστηκα 5 λεπτα να το μονταρω το βαλα πανω και πηρα Χ+ Υ σκορ.Και οχι τιποτα αλλα απλα δεν εχει μονο Χ+Υ αλλα εχει και Χ+Υ+Ζ ετσι για να γυρισει να πει στον αλλον ι got more i always got.........Και εσυ μενεις μονο και τραγουδας ονειρα ονειρα πηγανε χαμενα ειναι απο τα χερια του γιωργη ολα τελειωμενα....

P.S. Σαν σωστος μαθηματικος διευκρινιζω οτι Υ,Ζ διαφορα και μεγαλυτερα του μηδενος...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο HiPro5, και ανώτερα.:flower:

Γιατί δεν ανέβασες τα score καλέ; Θα είσαι πρώτος και με διαφορά. Είναι αρκετό να κάνει μερικά άτομα να ιδρώσουν!

Υγ, για της κάρτες, είναι διαλεγμένη η δικιά μου. Ναι μεν είναι μια κανονική 9600Pro. Επίσης όπως είπε ο RootX δεν την κάνει μοναδική. Δεν έχω πρόσβαση σε Hercules οπότε δεν την γνωρίζω. Έχεις πλεονέκτημα πολύ καλύτερο PCB, δυνατότερο power regulation/distirbution, μνήμες 2.5ns Hynix (νομίζω, ή έστω 2.8ns Samsung) έναντι στις 3.3ns Samsung που έχω εγώ και αρκετά καλύτερες ικανότητες. Ε δεν είναι ακριβώς ίδια κατάσταση.....

....εκτός το ότι εγώ την πλήρωσα 100 (και πολλά ήταν) ενώ εσύ 200-220. :p

Για το αν κλείνει, όλες στο Sapphire PCB κλείνουν μεταξύ 1.54ν και 1.6ν. Μεν η δική σου από ότι κοίταξα έχει εντελώς άλλο voltage controller, όχι απλά άλλο PCB. Δεν έχω ιδέα αν κλείνει ή όχι (προφανώς...όχι).

Υγ....Tώρα βρε παιδιά αποφασίστε, έχω Phase Change στην κάρτα ή όχι; :confused: Να ξέρω και τι να λέω...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Να με και εγώ,

Grace, τελικά έχεις 2.8ns μνήμες στην κάρτα, όπως έλεγες πριν λίγο καιρό (στο δικό σου post)

ή 3.3ns όπως λες τώρα?

Η Sapphire κλείνει από προστασία πάνω από τα 1.52v, όπως έλεγες πριν λίγο καιρό ή μεταξύ

1.54-1.60v όπως λες τώρα?

Όταν αποφασίσεις πες το και σε εμάς...

Η δικιά μου Sapphire δεν έκλεινε ούτε στα 1,65v, απλώς πάνω από τα 1.55v δεν ανέβαινε η GPU ...

Συγχαρητήρια Hipro5 για τα μεγάλα scores και για το ότι επιβεβαίωσες για μία ακόμα φορά τον χαρακτηρισμό που έχεις ως Troll Hunτer...

Ξέρεις αν έλεγα εγώ αυτά που είπες τι θα άκουγα...

Επιμένω όμως ακόμα ότι μια Pro δεν μπορεί να ανέβει τόσο πολύ με αυτή την ψύξη...(Μια XT

μπορεί, αλλά σε παρακαλώ μην αρχίσεις να λες πάλι για "διαλέγμλενα" κομμάτια που μπορείς να

βρεις μόνο εσύ, σεβούμενη τον κόσμο που σε διαβάζει και ακόμα χειρότερα σε πιστεύει...)

Βγάζω και το μεγαλύτερο backup score που έχω στα 5227 3DMarks και τελειώνω με αυτή την

ιστορία...

http://service.futuremark.com/compare?2k3=2027831

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις και 17:55]

Να με και εγώ,

Grace, τελικά έχεις 2.8ns μνήμες στην κάρτα, όπως έλεγες πριν λίγο καιρό (στο δικό σου post)

ή 3.3ns όπως λες τώρα?

Η Sapphire κλείνει από προστασία πάνω από τα 1.52v, όπως έλεγες πριν λίγο καιρό ή μεταξύ

1.54-1.60v όπως λες τώρα?

Όταν αποφασίσεις πες το και σε εμάς...

Καλώς τον.

3.3ns και ναι είχα πει το αντίθετο από απροσεξία μου, δεν είχα διαβάσει τις μνήμες και νόμιζα ότι ήταν Samsung 2.8ns που έχουν και οι 9600Pro που κυκλοφορούν στην αγορά, τώρα που πήγα να βάλω ψυκτράκια πρόσεξα τις καταλήξεις. Οπότε με συνχωρείτε για αυτό.

H δική μου κλείνει στα 1.53ν, το επίσημο MAX για το core είναι 1.5ν αλλά με συζητήσεις με άλλους υπήρξαν άτομα που έτρεξαν στα 1.55ν-1.58ν. Οπότε δίνω το δικαίωμα ανοχής εως και 1.6ν. Στα 1.53ν και μετά εμένα στα 3D βγαίνει μια απλή λευκή οθόνη, ίδιο ακριβώς σύμπτωμα των άλλων. Και η δική σου είναι Asus, και αυτή έχει δικό της PCB. Ή δεν είναι Asus και είναι Sapphire που λες με 3.3ns μνήμες (και που την βρήκες) ; Τέλος πάντων, αποφάσισε για να ξέρουμε και τι πουλάς!

Για το αν είναι Pro ή XT τα είπαμε και δεν τα ξαναλέμε, ίδια core είναι.....

Για αυτά που λέει ο HiPro5 τον υποστηρίζω. Δεν είπε και κάτι που σε δικαιολογεί αλλά μπορώ να βγάλω 10 που σε ξεφτιλίζουν. Σαν το ότι οι μνήμες του στα 400+MHz, modded, η κάρτα ψύχεται με αέρα και με τα αλουμινένια κοντά ψυκτράκια της Hercules είναι 'αρκετά ζεστές', απέναντι στις δικές σου που η κάρτα είναι πολλά MHz παρακάτω, ψύχεται με ψύξη ΠΟΛΥ κάτω του 0 και οι μνήμες σου ακόμα και με ψυκτράκια ΚΑΙΝΕ και τα ψυκτράκια είναι must. Ε όχι....και οι δικές μου ζεσταίνονται αφού τις δοκιμάζω με 3.4-3.5ν αλλά δεν καίνε που να θέλουν ψυκτράκια καν.

Το αν με πιστεύουν οι άλλοι ή όχι αυτό είναι δουλειά του καθενός, όπως και είναι δική σου και μόνο. Κόψε αυτό το 'leader for retribution' στυλ, δεν ζήτησε κανείς να σωθεί απο εσένα. Αν θέλουν να με πιστεύουν ή όχι είναι δική τους δουλειά και μόνο και δεν έχεις κανένα δικαίωμα να με αμφισβητείς χωρίς *1* απόδειξη. Εκτός αν θεωρείς τα εντελώς αβάσιμα πράγματα που λες και ότι δεν πήγε η δική σου κάρτα 'απόδειξη'. Το ότι με προσβάλεις χωρίς να μπορείς να αποδείξεις τίποτα δεν το σχολιάζω, αν δεν το καταλαβαίνεις εσύ ότι ξεφτιλίζεσαι γιατί να ασχοληθώ εγώ;

Αρχίσαν τα όργανα...πάλι θα τσακωθούνε...

Δεν έχω να τσακωθώ με κανέναν. Γιατί να τσακωθώ με κάποιον που ρεζιλεύτηκε μόνος του εξάλου λέγοντας συνεχώς αβάσιμα πράγματα, που αγόρασε κάρτα και σκοτώθηκε μόνο και μόνο για να μου την 'πει', που λέει ότι τον υποστηρίζουν ενώ δεν μπορεί να δει ότι κανένας δεν υποστηρίζει καμία ιδέα του, που δεν εξήγησε ούτε ένα από τα πράγματα που είπα εκτός με μπούρδες του στυλ 'δεν θα ασχοληθώ μαζί σου'; Αυτός θάβει τον εαυτό του, δεν χρειάζεται να ιδρώσω. Ας μου εξηγήσει απλά πράγματα σαν τι χρησιμοποιώ να ψύχω την κάρτα ή γιατί να πω ψέμματα (ή το αν έχω διαλεγμένο κομμάτι ή όχι που απορώ αν και πως μπορεί να το ξέρει αφού δεν ξέρει ούτε καν το όνομά μου...) αφού και να λέω ψέμματα με συμφέρει ακόμα ποιό πολύ !!!!! και μετά να τον έχω σε εκτίμηση για να τσακωθώ μαζί του.

Αυτός το μόνο που θέλει είναι προσοχή ή το να δείξει ότι κάτι μπορεί να κάνει. Απλή η απόδειξη, όταν έχει κάποιος δεν πιστεύει τον άλλο ή κάτι τέτοιο (εξαιρώ του ότι δεν την λέει καθόλου σεβούμενος τον άλλον γιατί δεν είναι άποψη αλλά επίθεση) υπάρχει πολύ ποιό κόσμιος τρόπος να το πει από το 'λες ψέμματα, καμία δεν πάει, μας δουλεύεις', ούτε ξεκινά άλλο thread με εντελώς άσχετο θέμα για να αποδείξει μόνο και μόνο ότι η δική του κάρτα δεν πάει ( άρα καμία :tomato: ) ζητώντας καυγά. Όσο γαϊδούρι και να είναι, ούτε στο δημοτικό δεν πέτυχα τέτοια συμπεριφορά. ’ρα δεν είναι ότι δεν με πιστεύει ή κάτι τέτοιο, απλά θέλει την προσοχή. Ή να ξεφτιλιστεί εντελώς ως άνδρας. Δεν μπορώ να πω ότι είναι η πρώτη μου φορά αλλά δεν είναι λιγότερο αηδιαστική το να εκφέρει κάποιος δεκάδες προσβολές χωρίς μία απόδειξη ή έστω ουσιαστική απάντηση στις αντιδικίες, αποφεύγοντας ότι δεν μπορεί να απαντήσει.

....εκτός του ότι πουλάει 'Asus 9600Pro' και μετά γράφει στην περιγραφή Sapphire, ούτε καν τι έχει δεν ξέρει και θέλει να τσακωθεί μαζί μου;

Edit : Και μια και δέχτηκα επίπληξη (όχι από admin) που έλεγε ότι εγώ ξεκίνησα τον τσακωμό (προς Θεού δηλαδή....) και ότι λέω ψέμματα και παρασύρω τους άλλους (σαν να είναι πρόβατα), δεν θα απαντήσω ξανά στον Skal- γιατί και δεν έχω την ψυχική διάθεση να ασχοληθώ με κάποιον που θέλει να κάνει 'πλάκα', ούτε με κανέναν άλλον για οποιονδήποτε λόγο, ούτε και να αποδείξω κάτι σε κανέναν. Βρείτε κάτι καλύτερο να ασχοληθείτε.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μια διευκρίνηση θα δώσω η κάρτα είναι sapphire 9600pro και δεν θα είχε διαφορα αν ηταν asus έτσι και αλλίώς 9600προ asus δεν βγήκε ποτέ απο όσο ξέρω. Έχει πουληθεί, το asus το έγραψα απο βιασύνη (asus είναι η 5900 μου). Δυστυχώς οταν το είδα ηταν αργά και ο τιτλος στις αγγελείες δεν αλλάζει.

Grace λες : Ή δεν είναι Asus και είναι Sapphire που λες με 3.3ns μνήμες (και που την βρήκες) ; Τέλος πάντων, αποφάσισε για να ξέρουμε και τι πουλάς!

Tην βρήκα στο πλαίσιο αν σε ενδιαφέρει και οι μνήμες έχουν κωδικό k4d261638e-tc33

ολα οκ τώρα ? Και ολο λόγια είσαι μίλας πάλι προσωπικά και προσπαθείς να με προσβάλεις επειδή μόνο αυτό σε παίρνει να κάνεις διαβασε τι λές πάλι και πες τι σχέση έχουν με το θέμα :

Αυτός το μόνο που θέλει είναι προσοχή ή το να δείξει ότι κάτι μπορεί να κάνει. Απλή η απόδειξη, όταν έχει κάποιος δεν πιστεύει τον άλλο ή κάτι τέτοιο (εξαιρώ του ότι δεν την λέει καθόλου σεβούμενος τον άλλον γιατί δεν είναι άποψη αλλά επίθεση) υπάρχει πολύ ποιό κόσμιος τρόπος να το πει από το 'λες ψέμματα, καμία δεν πάει, μας δουλεύεις', ούτε ξεκινά άλλο thread με εντελώς άσχετο θέμα για να αποδείξει μόνο και μόνο ότι η δική του κάρτα δεν πάει ( άρα καμία ) ζητώντας καυγά. Όσο γαϊδούρι και να είναι, ούτε στο δημοτικό δεν πέτυχα τέτοια συμπεριφορά. ’ρα δεν είναι ότι δεν με πιστεύει ή κάτι τέτοιο, απλά θέλει την προσοχή. Ή να ξεφτιλιστεί εντελώς ως άνδρας. Δεν μπορώ να πω ότι είναι η πρώτη μου φορά αλλά δεν είναι λιγότερο αηδιαστική το να εκφέρει κάποιος δεκάδες προσβολές χωρίς μία απόδειξη ή έστω ουσιαστική απάντηση στις αντιδικίες, αποφεύγοντας ότι δεν μπορεί να απαντήσει.

....εκτός του ότι πουλάει 'Asus 9600Pro' και μετά γράφει στην περιγραφή Sapphire, ούτε καν τι έχει δεν ξέρει και θέλει να τσακωθεί μαζί μου;

Ρε Grace αυτά που λές είναι αντιφατικά αλλά νοημα δεν βγαίνει

Μα κάνεις δεν καταλαβαινει οτι δουλεύεις τον κόσμο?

Eγώ βαρέθηκα ... τέλος δεν ξαναμιλάω δεν είναι δουλειά μου να βγάλω το φίδι απο την τρύπα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις και 21:07]

Ρε Grace αυτά που λές είναι αντιφατικά αλλά νοημα δεν βγαίνει

Μα κάνεις δεν καταλαβαινει οτι δουλεύεις τον κόσμο?

Eγώ βαρέθηκα ... τέλος δεν ξαναμιλάω δεν είναι δουλειά μου να βγάλω το φίδι απο την τρύπα

Mια χαρά νόημα βγαίνει, μιά χαρά μυαλό έχει ο κόσμος να κρίνει. Δεν είσαι εσύ ο φωστήρας και οι άλλοι αρνιά. Καμία απολύτως αντίφαση δεν υπάρχει και δεν παρουσίασες καμία αντίφαση από την παράγραφο εσύ ο ίδιος, αφού πρακτικά δεν μπορείς.

Έχουν ακριβή σχέση με όλο το θέμα, όσο ακριβώς σχέση είχε το 'μας δουλεύεις' που είπες εσύ. Το ποιός πρόσβαλε ποιόν άστο να πέσει στο γυαλό, μην σπείρεις όταν δεν ξέρεις να θερίζεις και μάλιστα 2 φορές. Απλά λέω η συμπεριφορά σου πόσο άθλια είναι και τι συμπέρασμα βγαίνει από αυτή.

...βέβαια εσύ δεν μπορείς να απαντήσεις γιατί απλά δεν ξέρεις τι να πεις. Εκτός αν όντως δεν καταλαβαίνεις τι λέω. Βέβαια αφού έχεις το θράσος να λες ότι σε προσβάλω όταν εσύ με είπες ψεύτρα και ότι δουλεύω τον κόσμο δημόσια, χωρίς να έχω το παραμικρό όφελος από αυτό (πόσο μάλλον κέρδος!), μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λες εσύ ο ίδιος και όχι καν τι λέω εγώ.

Το αν βαρέθηκες άστο.....δεν απάντησες σε τίποτα που σου έφερα σε αντίθεση, μου πετάς μια παράγραφο ως 'αντιφατική' που το μόνο που κάνει είναι να λέει το τι κάνεις και μετά πετάς ένα 'βαρέθηκα'. Κατά τα άλλα είχες και αρκετό θράσος να με προσβάλεις δημόσια και να λες ότι δουλεύω το κόσμο. Δεν ξαναμιλάς γιατί μάλλον κατάλαβες ότι έχεις ξεφτιλιστεί και δεν μπορείς να αντιτεθείς έστω σε μία θέση μου, όχι επειδή 'βαρέθηκες'.

Μια και βαρέθηκες, βρες κανένα καλύτερο παιχνίδι να παίξεις από το να προσβάλεις άτομα που δεν γνωρίζεις καν, ούτε τις ικανότητές τους. Και όταν θες να τα προσβάλεις, βρες κάτι σταθερό να πατάς και όχι σε μπούρδες, γλιστράνε.

Link to comment
Share on other sites

αντι να ειμαστε αγαπημενη και να παμε τον πυρηνα 1 γιγα. μαλονουμε για μικρα ισως και λιγο παραπανο απο μικρα πραγματα. ως τωρα μια χαρα ηταν τα πραγματα στο φορουμ. οχι οτι τωρα δεν ειναι αλλα... μην μαλονετε και βρητε εναν τροπο να χτυπησει η 9600 20000 στο 3δ μαρκ 2001 να τους τρελανουμε ολους:confused: :nuke: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Πως μου ΑΡΕΣΟΥΝ οι καβγάδες........... :D :D

Ναι ε?Θες να μαλωσουμε ρε μορτη?Ε ε ?Τι το παιζεις τσαμπουκας ρε παλιοamdakia?:D :D :D :D

Eτσι σε θελω Dag αντιδραστικο οπως παντα και να πας κοντρα στο ρευμα της εποχης...:inlove:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.