Jump to content



Βαρέθηκα και εγώ....


Recommended Posts

Επειδή πολλά ειπώθηκαν μετά τα τελευταία post της Grace με την 9600 της, αποφάσισα να ασχοληθώ με αυτήν την κάρτα και βγήκα πρώτος στις 9600 στο 3DMark 2003. Η κάρτα μου είναι μια 9600Pro με συχνότητες 400/600, η οποία με stock cooling πήγε άνετα στα 550/710. Μετά το Vmem η συχνότητα της μνήμης (Samsung 3,3ns) εκτινάχθηκε στα 850 (απαραίτητα ήταν τα ramsinks, αφού οι μνήμες έκαιγαν). Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα ήταν ότι το core με waterchilled και peltier 80W και θερμοκρασίες subzero πήγε στα 595. Οι μετρήσεις έγιναν με AthlonXP (Barton). Όποιος έχει κάποια απορία για το μηχάνημα, μπορώ να απαντήσω, ρωτήστε με. Το link με το νούμερό μου είναι αυτό: http://service.futuremark.com/compare?2k3=2024022 .

Τα συμπεράσματά μου από τις μετρήσεις είναι ότι η Grace δεν έκανε καθόλου Vmem mod, όπως υποστηρίζει, ούτε χρησιμοποίησε την ψύξη που λέει. Και αυτά που λέει για τη «διαλεγμένη» κάρτα που έχει και πάει στα 570 με stock cooling, δεν στέκει με VGPU και απλό watercooling να πάει στα 720. Αφού και η δικιά μου κάρτα πάει στα 550 με stock και με τόση ψύξη που της έχω βάλει φτάνει στα 595, ενώ με ακριβώς το ίδιο VGPU με εκείνη, δηλαδή με τάση πυρήνα 1,49Volts, πήγε μόνο στα 635.

Όλα αυτά δεν τα λέω για να κάνω προσωπική επίθεση στη Grace, αλλά είναι η απάντησή μου σε όλα αυτά που είπε για μένα στα posts της για το ρεκόρ της στο 3DMark 2001. Το score της είναι πραγματικό (δεν είπα ποτέ το αντίθετο), αλλά η ψύξη που χρησιμοποίησε σίγουρα δεν είναι απλό watercooling και δεν έκανε και το Vmem.

Όσοι διαβάσετε αυτά που λέω, θα ήθελα πολύ να τα συγκρίνετε με αυτά που είπε η Grace στο δικό της post και να βγάλετε τα συμπεράσματά σας.

ΥΓ: Grace, με όλα αυτά που έλεγες, μάλλον ούτε εσύ ήξερες τι άτομο κρίνεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Μερεικες μικρες παρατηρησεις

1)Δεν τρεξατε καν το ιδιο τεστ ειναι γνωστο οτι το 2001 ειναι πιο artifact free τουλαχιστον αυτο ειδα στην δικια μου 9700Προ..

2)Το οτι ο πυρηνας δεν πηγε και της grace πηγε αλλα και το αντισροφο στις μνημες , για μενα δειχνει ενα πραγμα πυριτιο rulez.Ισως και εκει στεκει οτι ο πυρηνας της πηγε αρκετα ψηλα....

Link to comment
Share on other sites

Vagouridi, δεν έχω αντίρρηση σε αυτά που λες, όμως αφού η κάρτα μου πήγε στα 550 με stock, θα έπρεπε με VGPU και με την ψύξη που έβαλα να πάει πολύ παραπάνω. (Όταν έκανα το VGPU δοκίμασα και άλλες τάσεις στον πυρήνα, από 1,45 έως 1,55 Volts, μήπως δινει αλλού τα MHz).

Link to comment
Share on other sites

Ισως εκει ειναι και το χαρακτηριστικο κομματι οτι η grace πηρε καλο κομματι.Οσο αναφορα την δικια σου περιπτωση αναθεμα και εαν ξερω γιατι δεν πηγε ο πηρυνας απλα σου ετυχε οπως ετυχε να ανεβουν τοσο οι μνημες σου...Απο εκει και περα το μονο που μπορω να πω ειναισυγχαρητηρια για το σκορ σου και ειθε να ανεβεις και αλλο , αξιος.

Link to comment
Share on other sites

Grace, με όλα αυτά που έλεγες, μάλλον ούτε εσύ ήξερες τι άτομο κρίνεις...

Μάλλον εσύ δεν ξέρεις τι κάνεις.

Πρώτον, πάλι μου λες ότι επειδή δεν το κάνει η δικιά σου κάρτα δεν το κάνει και η δική μου. Ε πέτα την στα σκουπίδια, τι θες να κάνω εγώ που κόλλησες στα 600; Είπαμε, δεν είναι όλες ίδιες, εσύ και μόνο το λες αυτό. Δεν αντιδρούν σε καμία περίπτωση όλες το ίδιο στην τάση επίσης, πολλές που out-of-the-box δείχνουν χάλια με Vmods πετάνε. Επειδή πήγε καλά out-of-the-box δεν λέει τίποτα αν δεν 'ακούει' την τάση όπως λέει και ο φίλτατος HiPro5.

Αν μετά από mod πήρες 110MHz μνήμες είσαι ο πρώτος παγκοσμίως, κανένας ποτέ δεν κέρδισε τίποτα σε κανένα μέρος του κόσμου, ακόμα και στα guides για το Vmem λέει ότι δεν κερδίζουν σχεδόν τίποτα. Μάλλον οι μνήμες σου άντεχαν τα 400MHz πάντα. Δείξε μου μία (1) αναφορά που να λέει ότι κάνει κάτι, αν θες να σου δείξω 20+ threads σε ξένα forum που όλα λένε ότι δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Και η αναφορά σε ένα guide του unoid που θεωρείτε αυθεντία στις κάρτες γραφικών.

DOing the vmem mod netting me 0 mhz. Other vref and etc. mods havne't worked for other people.

Το αν με πέρασες, δεν με πέρασες ποτέ, παίζεις σε benchmark που στηρίζεται μόνο στην κάρτα γραφικών και έχεις πολύ καλύτερες μνήμες, ναι αντέχει παραπάνω η κάρτα σου. Και δεν ανταγωνίστηκες ποτέ εμένα γιατί δεν είχα score. Kαι μπράβο σου για το score.

Αντιφάσεις :

Δεν έκανα καθόλου το Vmem mod που σύμφωνα με εσένα θα τα διέλυα όλα τα ρεκόρ αλλά ασχολήθηκα να βάλω -100c ψύξη στην κάρτα.

Κανείς ποτέ πουθενά δεν πήρε πάνω απο 20MHz στις μνήμες με Vmem mod. Συμπεριμβαλαμβάνοντας τον MrIcee για παράδειγμα.

Δουλεύεις με 1.55ν core λες και πάνω απο 1.52ν το core της 9600 κλείνει από ασφάλεια της ATi και βγάζει λευκή οθόνη στα 3D. Βέβαια το δικαιολογώ ως λάθος του πολύμετρου αν θες.

Οι μνήμες των 9600 ποτέ δεν ζεσταίνονται πάνω απο +10 από την δωματίου, ΟΤΙ και να κάνεις. Πως έκαιγαν; Οι δικές μου είναι στους 25c με 22c δωματίου χωρίς καν ramsinks στα 350MHz.

Τόσος κόπος για να πεις τίποτα απολύτως. Μόνο το επειδή εσύ έβαλες waterchiller και TEC δεν πήγε άρα καμία άλλη δεν πάει. Αν θα βάλω εγώ, που θα βάλω τώρα μόνο και μόνο για να σταματήσεις τις ανοησίες, και βγάλω μεγαλύτερα score σκέφτηκες τι θα πεις όμως; Ότι έβαλα -255c σύστημα, απόλυτο 0 στην κάρτα;

Δεν υπάρχει λόγος να ανυσηχείς, μόνο σε 1-2 εβδομάδες αν βρω χρόνο που θα βάλω το TEC να μου εξηγήσεις ΤΙ έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Να και τα δικα μου αποτελεσματα οταν ειχα την 9600 pro της club 3d. Default Vgpu εδινε 1.22V και με οτιδηποτε πανω απο 1.3V εβγαζε artifacts σε οποιαδηποτε συχνοτητα. Mονο με μια ελαχιστη αυξηση στα 1.26V εδωσε τα μεγιστα...

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=940

-SkaL, καθε καρτα συμπεριφερεται διαφορετικα. Στην Grace επεσε κομματι που ανεβαινει πολυ η gpu, σε μενα ανεβαιναν ικανοποιητικα μονο οι μνημες και σε σενα απο οτι βλεπω πανε πολυ καλα οι μνημες(αν και με πολυ Vmem, δεν βλεπω να βγαζει την βδομαδα η καρτα σου) και gpu πας τελεια αλλα οχι τοσο καλα οσο η Grace.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

... για μενα δειχνει ενα πραγμα πυριτιο rulez.Ι....

Πόσο δίκιο έχεις βρε Vag.... δεν καταλαβαίνω πως κολλάμε έτσι στις κάρτες γραφικών, την στιγμή που οι τόσες διαφορές στο oc επεξεργαστών μας έχει δείξει πως πυρίτιο όντως rulez....

Link to comment
Share on other sites

Για μιά στιγμή βρε παιδιά....

Ο άνθρωπος έχει TEC+waterchiller στην κάρτα και πάλι λέει ότι κόλλησε στα 635 άρα εγώ να είμαι στα 720 είναι αδύνατο με απλό νερό. Δεδομένο ότι η ψύξη του είναι τουλάχιστον -20c on-die (θεωρώ έστω), η δική μου πρέπει να είναι τουλάχιστον -50c με τα δικά του δεδομένα. ’ρα στην καλύτερη των περιπτώσεων έχω Prometeia Mach 2 στην κάρτα αν όχι Dual Cascade....

Μα γιατί του αντιτίθεμαι; Με παινεύει! Είμαι η μοναδική και πρώτη γυναίκα που χρησιμοποίησε τέτοιο σύστημα και μάλιστα σε κάρτα γραφικών! Μην πει κανείς τίποτα, το παιδί έχει δίκιο! Ευχαριστώ βρε Skal-, το να έλεγα ότι χρησιμοποιώ phase change ήταν το δύσκολο να αποδειχθεί, μόλις το απέδειξες!:flower:

Link to comment
Share on other sites

Και για να χαλαρώσουμε λίγο την κουβέντα (και να παινέψουμε λίγο το σπίτι μας :D ) εγω θα έλεγα οτι το μπλόκ αποδίδει εξίσου καλά με ένα phase change system (ωχ καλά ρε μην βαράτεεεεεεεεεεεεε..........)

SKAL Tα συγχαρητήρια μου για το σκόρ και εις ανώτερα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven [Σήμερα, στις και 11:30]

Και για να χαλαρώσουμε λίγο την κουβέντα (και να παινέψουμε λίγο το σπίτι μας :D ) εγω θα έλεγα οτι το μπλόκ αποδίδει εξίσου καλά με ένα phase change system (ωχ καλά ρε μην βαράτεεεεεεεεεεεεε..........)

ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ.

Εννοειτε οτι αποδιδει καλυτερα. Κοντα στο LN2 φτανει σε αποδοση....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις και 00:24]

Όσοι διαβάσετε αυτά που λέω, θα ήθελα πολύ να τα συγκρίνετε με αυτά που είπε η Grace στο δικό της post και να βγάλετε τα συμπεράσματά σας.

ΥΓ: Grace, με όλα αυτά που έλεγες, μάλλον ούτε εσύ ήξερες τι άτομο κρίνεις...

Λοιπον συγκρινω (οσο ηρεμα μπορω απο σεβασμο στην grace που της υποσχεθηκα οτι δεν θα ξαναγινει παρα σε σενα, μεταξυ ειλικρινων overclockers).

Πρωτον να σε προκαλεσω να αποδειξεις ενα απο αυτα που ειπε η grace στην λιστα της (που δεν μπορεις) μια και στο δικο μου vmem 10mhz εδωσε μονο με ψυκτραρες της revoltec χαλκινες και οντως δεν ζεστενετε. Απλα πραγματα. Εναν καλο τυπο που να λεει το αντιθετο. Ασε τις αντιφασεις που σου εγραψε γιατι θα φας χυλοπιτα, εβαλε τα αντερα της πανω και δεν εκανε vmem......:D

Δευτερον εισαι ο μοναδικος στο κοσμο μεταξυ ΤΩΝ τερατων που την αμφισβητης. Μας εγινες και καλυτερος απο oppainter και macci δηλαδη. No comment on that since no comment needed.

Tριτον αποδεικνεις το οτι :

Ή ειναι πολυ καλυτερη απο οτι λεει

Ή εσυ εισαι ανικανος

Ή πρεπει να κλεισεις το τουρμπο μην καψεις καμια φλατζα ρε αδερφε

Ή νομιζεις οτι τα εβαλες με καμια αδιαβαστη (το πιθανοτερο με το τελευταιο σχολιο που μονο απο τον βεργη θα περιμενα να ακουσω αυτες τις μερες)

Οπως και να εχει αυτη κερδιζει και εσυ χανεις!:tomato:

Κοντα στο LN2 φτανει σε αποδοση....

Και ln3. Δεν θελω αμφιβολιες αφου εγω το ετριψα με τον τροχο για να μπει στην καρτα της, πηρε overclock!:jump:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καθεστε και τσακονεστε ρε παιδια?!?!

Καμια web camera ή ακομα καλητερα digital δεν παιζει?!?

Βγαλτε καμια φωτο για του λογου του αληθες...!

Βαλτε και κανενα χαρτακι να γραφει TheLab στη φωτο για πιστοποιηση(μη πει κανενας οτι δεν ειναι και δικια σας η φωτο ντεεε...!) και ολα ωραια και καλα....

Δεν νομιζω να ειναι κοπος..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις και 11:23]

Γιατι καθεστε και τσακονεστε ρε παιδια?!?!

Καμια web camera ή ακομα καλητερα digital δεν παιζει?!?

Βγαλτε καμια φωτο για του λογου του αληθες...!

Βαλτε και κανενα χαρτακι να γραφει TheLab στη φωτο για πιστοποιηση(μη πει κανενας οτι δεν ειναι και δικια σας η φωτο ντεεε...!) και ολα ωραια και καλα....

Δεν νομιζω να ειναι κοπος..... ;)

Για κάμερα δεν έχω και δεν θα πω ότι έχω τώρα ούτε θα τρέχω να βρω για αυτό το θέμα. Και δεν έχω κάτι να αποδείξω, τι με ενδιαφέρει λέω αλήθεια αφού με συμφέρει να λέω ψέμματα; :p:woot:

Για το απλό, ο DJD μπορεί απλά να πάρει στον Gr_God ή το ανάποδο και να δει το αποτέλεσμά του με αέρα.

Edit : που μάλλον θα γίνει νομίζω αν μπορούν και τα 2 παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Oι αντιφάσεις σου δεν στέκουν ...

Grace: Κανείς ποτέ πουθενά δεν πήρε πάνω απο 20MHz στις μνήμες με Vmem mod. Συμπεριμβαλαμβάνοντας τον MrIcee για παράδειγμα.

Να που ένας πήρε πολύ περισσότερα από 20 mhz άλλωστε δεν έκανα το κλασικό vmem αλλά ένα δικό μου με την βοήθεια ενός φίλου (δεν θα δώσω πληροφορίες για αυτό, τουλάχιστον όχι τώρα, ίσως φτιάξω έναν οδηγό )

Grace: Δουλεύεις με 1.55ν core λες και πάνω απο 1.52ν το core της 9600 κλείνει από ασφάλεια της ATi και βγάζει λευκή οθόνη στα 3D. Βέβαια το δικαιολογώ ως λάθος του πολύμετρου αν θες.

Mάλλον δεν διάβασες σωστά αυτά που είπα, ποτέ δεν είπα ότι μου δούλευε η κάρτα με τόση τάση. Απλά έκανα δοκιμές.

Grace: Οι μνήμες των 9600 ποτέ δεν ζεσταίνονται πάνω απο +10 από την δωματίου, ΟΤΙ και να κάνεις. Πως έκαιγαν; Οι δικές μου είναι στους 25c με 22c δωματίου χωρίς καν ramsinks στα 350MHz.

Νομίζεις

Grace: Τόσος κόπος για να πεις τίποτα απολύτως. Μόνο το επειδή εσύ έβαλες waterchiller και TEC δεν πήγε άρα καμία άλλη δεν πάει. Αν θα βάλω εγώ, που θα βάλω τώρα μόνο και μόνο για να σταματήσεις τις ανοησίες, και βγάλω μεγαλύτερα score σκέφτηκες τι θα πεις όμως; Ότι έβαλα -255c σύστημα, απόλυτο 0 στην κάρτα;

Αυτό θέλω Grace από την αρχή αυτό δεν μου καθόταν καλά αν πραγματικά βάλεις peltier και πας το core στα 800-850 τότε θα σε παραδεχτώ, αλλά αν δεν πάς τόσο μάλλον το έχεις κάνει ήδη και απλά η κάρτα μένει εκεί. Απόλυτο 0 πληροφοριακά είναι -273.16.

Grace: Το αν με πέρασες, δεν με πέρασες ποτέ, παίζεις σε benchmark που στηρίζεται μόνο στην κάρτα γραφικών και έχεις πολύ καλύτερες μνήμες, ναι αντέχει παραπάνω η κάρτα σου. Και δεν ανταγωνίστηκες ποτέ εμένα γιατί δεν είχα score. Kαι μπράβο σου για το score.

Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο, μόνη σου το λες αυτό, εγώ απλά έκανα κάποιες δοκιμές για να δώ τι παίζει με αυτή την κάρτα. Και για να σιγουρευτώ ότι είχα δίκιο. Σε ευχάριστω πάντως για το μπράβο.

Grace: Δεν υπάρχει λόγος να ανυσηχείς, μόνο σε 1-2 εβδομάδες αν βρω χρόνο που θα βάλω το TEC να μου εξηγήσεις ΤΙ έκανα.

Δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ άλλο κάνε ότι νομίζεις, αν θες βγάλε καλό νούμερο και στο 2003, ήδη την κάρτα μου κανονίζω να την πουλήσω αύριο. Δεν θα ασχοληθώ με την αυτή την κατηγορία άλλο.

Grace: Για μιά στιγμή βρε παιδιά....

Ο άνθρωπος έχει TEC+waterchiller στην κάρτα και πάλι λέει ότι κόλλησε στα 635 άρα εγώ να είμαι στα 720 είναι αδύνατο με απλό νερό. Δεδομένο ότι η ψύξη του είναι τουλάχιστον -20c on-die (θεωρώ έστω), η δική μου πρέπει να είναι τουλάχιστον -50c με τα δικά του δεδομένα. ’ρα στην καλύτερη των περιπτώσεων έχω Prometeia Mach 2 στην κάρτα αν όχι Dual Cascade....

Μα γιατί του αντιτίθεμαι; Με παινεύει! Είμαι η μοναδική και πρώτη γυναίκα που χρησιμοποίησε τέτοιο σύστημα και μάλιστα σε κάρτα γραφικών! Μην πει κανείς τίποτα, το παιδί έχει δίκιο! Ευχαριστώ βρε Skal-, το να έλεγα ότι χρησιμοποιώ phase change ήταν το δύσκολο να αποδειχθεί, μόλις το απέδειξες!

Τόσο καιρό ρε Grace αυτό θέλω να αποδείξω σε ευχαριστώ πολύ που το παραδέχεσαι ότι δεν έλεγες αλήθεια στην αρχή.

Gr_God πρέπει να το παραδεχτώ η συμπεριφορά σου ήταν πολύ καλύτερη. Αλλά για άλλη μια φορά είσαι εκτός τόπου και χρόνου και αν δεν θέλω να ασχολούμαι μαζί σου για αυτό το λόγο.

Ευχαριστώ όλους τους άλλους για τα καλά τους λόγια, και πραγματικά δεν περίμενα να με υποστηρίξει κάνεις. Δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ άλλο με τις 9600 ίσως βγάλω και κάνα νούμερο ακόμα με το vgpu στα 635 αλλά μέχρι εκεί, αφού δεν θα έχω από αύριο 9600. Σε ότι ειπωθεί για μένα και για αυτά που είπα για την grace δεν θα απαντήσω ξανά. Αν κάποιος έχει κάποια άλλη απορία σχετικά με το pc μου ή την κάρτα φυσικά και θα απαντήσω.

Τώρα έχω να ασχοληθώ με την FX5900 μου, είδα ότι κάποιος μου πήρε την πρώτη θέση στο 3dmark2003. :p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SkaL- [Σήμερα, στις και 13:30]

Να που ένας πήρε πολύ περισσότερα από 20 mhz άλλωστε δεν έκανα το κλασικό vmem αλλά ένα δικό μου με την βοήθεια ενός φίλου (δεν θα δώσω πληροφορίες για αυτό, τουλάχιστον όχι τώρα, ίσως φτιάξω έναν οδηγό )

Νομίζεις

Αυτό θέλω Grace από την αρχή αυτό δεν μου καθόταν καλά αν πραγματικά βάλεις peltier και πας το core στα 800-850 τότε θα σε παραδεχτώ, αλλά αν δεν πάς τόσο μάλλον το έχεις κάνει ήδη και απλά η κάρτα μένει εκεί. Απόλυτο 0 πληροφοριακά είναι -273.16.

και πραγματικά δεν περίμενα να με υποστηρίξει κάνεις. Δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ άλλο με τις 9600 ίσως βγάλω και κάνα νούμερο ακόμα με το vgpu στα 635 αλλά μέχρι εκεί, αφού δεν θα έχω από αύριο 9600. Σε ότι ειπωθεί για μένα και για αυτά που είπα για την grace δεν θα απαντήσω ξανά. Αν κάποιος έχει κάποια άλλη απορία σχετικά με το pc μου ή την κάρτα φυσικά και θα απαντήσω.

Σε ότι δεν απαντώ, απλά τα δέχομαι.

Στο ότι δεν έκανες το κλασσικό Vmem δεν λέει τίποτα άλλο παρά το ότι κάτι ξέρεις άλλο από εμένα και έκανες κάτι καλύτερο στις μνήμες, όχι ότι δεν το έχω κάνει εγώ. Που μάλλον το FDD θα έκανες που δεν μπαίνει σε όλες. Και θα είσαι ο πρώτος στον κόσμο, και για το Vmem και για την ζέστη. Βέβαια αν μπορείς να μου δείξεις ΚΑΤΙ βρε παιδί μου, ένα link, οτιδήποτε σαν δικαιολογία θα το πάρω. Αλλά δεν φαίνεται να μπορείς να υποστηρίξεις το ότι λες ενώ εγώ μπορώ από παντού.

Για το TEC, θα το βάλω αλλά όπως πρέπει να ξέρεις (θεωρώ) μερικές φορές δεν κάνει τίποτα και σίγουρα 850 core δεν θα πιάσω! Και εγώ έχω βάλει πολλές φορές TEC και κέρδισα 10-20MHz ή καθόλου, και υπάρχουν και άλλοι που μπορούν να το υποστηρίξουν αυτό και από εδώ μέσα πιστεύω. Βέβαια μπορεί και μακάρι να πάω πολύ πάνω. Που σε κάρτα που τροφοδοτείται από το AGP είναι λιγουλάκι δύσκολο.

Δεν σε υποστηρίζει ΚΑΝΕΙΣ αν δεν το έχεις δει. Χαιρετώ το score σου και εγώ και όλοι όσοι θέλουν αλλά ΚΑΝΕΙΣ το ότι εγώ λέω ψέμματα και εσύ αλήθεια. Το αντίθετο, όλοι είναι αντίθετοι σε αυτό αν δεν το πρόσεξες.

Τώρα, πάμε στο θέμα.

’σε τις αιτιολογήσεις για τα παραπάνω, τις διαγράφω όλες. Εκτός αυτή που ΘΕΛΩ να την απαντήσεις και απαξίωσες :

Δεν έκανα καθόλου το Vmem mod που σύμφωνα με εσένα θα τα διέλυα όλα τα ρεκόρ αλλά ασχολήθηκα να βάλω -100c ψύξη στην κάρτα.

..θέλω να μου πεις ΤΙ έχω βάλει στην κάρτα.

Θέλω να μου πεις ΓΙΑΤΙ είπα ψέμματα, που μόνο εσύ παγκοσμίως το αμφισβητείς και με 1 κάρτα, την δική σου και μόνο.

Αποχωρείς από την συζήτηση γιατί εκεί που σε έχω πάει απλά όπως και να το φέρεις κερδίζω!!!! :D

Δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς γιατί απλά αν πάει παραπάνω θα ρεζιλευτείς! Και ότι και να πεις απλά εγώ κερδίζω!!

Όπως και να έχει, με παινεύεις! Έκανες τόσο κόπο, αγόρασες κάρτα μόνο για αυτό, δεν σε υποστηρίζει ΕΝΑΣ και αν σε υποστήριζε αμέσως θα ζήταγα συγνώμη και στο τέλος τι κατάφερες; Να με εξυψώσεις πιο πολύ. Ευχαριστώ πολύ!:flower:

Τι άνδρας είσαι εσύ, το όνειρο κάθε γυναίκας!:worship:

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΑΛΩΝΕΤΕ? ΘΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΚΑΤΙ?ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΜΗΛΗΣΟΥΜΕ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ? ΑΝ Η GRACE ΟΝΤΟΣ ΠΗΓΕ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ? ΓΙΑΤΙ Ο SkaL- ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ? Η ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ?ΠΟΣΟ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΜΑΧΗ ΤΟΥ ΣΤΙΛ.... ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ?. ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΟΥΤΕ Ο HIRPO ΕΠΙΑΣΕ 400 FSB ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΕΙ ΕΚΕΙ.ΟΛΟΙ ΠΑΣΧΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ .300 ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ 400.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ?ΟΙ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΗΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΑ?

ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

Να πώ κι εγώ τη γνώμη μου......

Προφανώς η Grace δεν είχε "διαλεγμένο" κομμάτι γιατί κι εγώ πήρα εχτές μία Hercules 9600XT γιά ένα φίλο και φυσικά ΔΕΝ έμεινε αδοκίμαστη και αμοντάριστη.....Με ΑΕΡΑ και μία ψύκτρα Globalwin γιά Pentium3 (άτιμε shido φέρε μου την ALFA μου) ,πήγε με 1.61VGPU και 3Vmem - 708MHz GPU και 400MHz mem :D

Οι μνήμες με 3Volts είναι ακετά ζεστές....

Η κάρτα ΔΕΝ κλείνει από προστασία πάνω από τα 1.55Volts όπως είπες Grace αλλά ΟΥΤΕ και με 1.71Volts..... :D

.....και ΓΙΑΤΙ μαλώνετε γιά την ξένη πίτα????...... :D :flower:

Υ.Γ. ....και δεν το "πρόσεξα" το bench....... :D

post-171-1416070761,88_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.