Jump to content



Dagalidis Was here...... GoodNight


Dagalidis

Recommended Posts

Μετά λύπης μου ανακάλυψα ότι μου απαγορεύσατε να κάνω POST......

Θα σας παρακαλέσω οι MODERATORS - ADMIN να μην Σχολιάζουν το πρόσωπό μου εαν δεν μου δίνουν ταυτόχρονα το δικαίωμα της απάντησης.....

Οι απλοί USERS έχουν το αναφαίρετο δικαίωμα της απάντησης αλλά οι ADMIN όταν με χαρακτηρίζουν με τον τρόπο που το κάνουν θα πρέπει ταυτόχρονα να μου δίνουν το δικαίωμα της απάντησης.......

Ευχαριστώ........

Ο λογαριασμός αυτός ανοίχτηκε μόνο και μόνο γιατί δεν υπήρχε άλλος τρόπος επικοινωνίας .....

Δεν έχω καμμία διάθεση να συνεχίσω την ιστορία η οποία έχει λήξει δια παντός........ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Φίλε Dagalidi, μην βιάζεσαι...

Δεν θέλω να πιστεύω ότι το έκανες επίτηδες, αλλά :

α) κανείς δεν σου αφαίρεσε το δικαίωμα απάντησης.

β) άλλαξες e-mail στον λογαριασμό του username Dagalidis. Αυτό σημαίνει ότι σου εστάλει e-mail επιβεβαίωσης στο νέο σου e-mail account, το οποίο και πρέπει να κλικάρεις προκειμένου να μπορέσεις να ποστάρεις. Αυτό ισχύει για όλα τα μέλη, mods, admins....

Αν δεν έδωσες valid e-mail(που δεν έδωσες) προφανώς ποτέ δεν θα λάβεις το e-mail που σου ζητάει επιβεβαίωση και δεν θα μπορέσεις να ποστάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Zητώ συγνώμη ....

Εχεις 100% δίκιο....

Επειδή έσβησα στο Control Panel όλα όσα είχα .... και έβαλα me@you.us ως E-mail συνέβησαν όλα όπως τα περιγράφεις......

Αρα δικό μου το λάθος και δεν ισχύει ΤΙΠΟΤΑ απ΄όσα έχω αναφέρει.......

Μπορείς εάν θέλεις να καταργήσεις το ACCOUNT GUESS_WHO.....

Kαλή σας επιτυχία ....... στο Forum σας ...... σας το εύχομαι πραγματικά.......

Θα τα λέμε στα Διεθνή Forums...... ;):D

Α και μην ξεχνάτε πάντα AMD all the WAY :worship: :D

Link to comment
Share on other sites

To τραβάς λίγο...Zarra

...αλλά ρε Dag είσαι αρκετά παρορμητικός...σίγουρα θα στο έχουν πει...

Η ζωή είναι ωραία αν έχεις την υγεία σου...και επειδή εσύ πρόσφατα 'κινδύνεψες' κάτσε και σκέψου τώρα τη φάση εδώ και κούλαρε...υπάρχουν σημαντικότερα πράματα...

Ένα από αυτό είναι τα post σου που βοηθάνε κόσμο...και επίσης η βοήθεια που πέρνεις από εμάς!

PEACE!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Χθες, στις 17:52]

^^^Αυτο.

Μισο χρονο τωρα που εχεις τον 64αρη σε παρακαλουσαμε για benches (κατι παραπανω απο το περιβοητο "καλο" SuperPi σου). Και ολο κατι συνεβαινε και ξεχασες τα screenshots στον αλλο σκληρο και εριξε χιονι στη Μαλακασα κλπ.

Σε ενα φορουμ συμβαλλεις με την ενεργη συμμετοχη σου, και οταν λεω "ενεργη συμμετοχη" εννοω τις αντικειμενικες μετρησεις, την εμπειρια, την ευκαιρια να δοκιμαζεις κατι που εχεις για τους αλλους, γιατι δεν μπορουμε να αγορασουμε ο καθενας απο εναν P4 C, Barton, 64, FX, Prescott & P4 EE. Εσυ εκανες ενα SuperPi και μετα μας κανεις 5 θρεντς και αλλα 35 ποστς απο το www.mitsos.ru και το www.amdfanatics.com για το ποσο καιει ο Prescott, για το αν κατεβασε τα βρακια της η "Μπλε κυρια" και το αν στο Mathematica βγαινει πρωτος παντα ο FX. Αν θες να εισαι χρησιμος και οχι κουραστικος, ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ για το φορουμ, γινε αντικειμενικος.

Και για να απαντησω και στον Helly: Φιλε μου, σ' αυτο το φορουμ δεν βοηθας αν εισαι "πιστος οπαδος". Ουτε η Intel ουτε η AMD ειναι καμια θρησκεια για να παραδεχτω τον Δαγκαλιδη και τον καθε φανατικο για την προσυλωση του. Αυτο που χρειαζομαστε ολοι εδω μεσα ειναι αντικειμενικοτητα και αν του Δαγκαλιδη του σπασανε το μπετσο πριν απο κανα δυο χρονια για την AMD τιποτα ανωριμα παιδακια, δεν εχει δικαιολογια να αντιδρα κι αυτος ανωριμα, μονο και μονο επειδη "τοτε" του την λεγανε και γιατι "τωρα εχει το δικαιωμα να τα χωνει".

Ο κοσμος εξελισσεται και τον Δαγκαλιδη θα τον παραδεχομουνα αμα εβγαινε να πει "Μαγκες, εδω, εδω κι εδω ο 64 δεν πιανεται, αλλα εκει κι εκει μενει λιγο πισω".

Αυτο χρειαζομαστε εδω μεσα, γιατι ο "νεος" κρεμεται απο τον Δαγκαλιδη, εμενα κι εσενα να του πουμε τι να αγορασει. Κι ακριβως επειδη θα "σκασει" τα του, εχουμε χρεος να του πουμε ποια CPU θα κανει την δουλεια του πιο καλα/γρηγορα, οχι να κουβαλαμε λινκς αγνωστου εγκυροτητας και να τα περιλουζουμε με "ξεβρακωματα" και "This, last year".

Grow up.

Chosen εγω αυτο που ειπα ειναι οτι ανεξαρτητως οπαδισμου οταν καποιοι βγαιναν αδικα και κατηγορουσαν την Amd κανενας ουτε καν απ τους ουδετερους παρατηρητες(οπως τους παρουσιαζεις),δε βγηκε να αντικρουσει τιποτα εκτος απο το Δημητρη.Και αν θέλεις μπορω να σου βρω παρα παρα πολλα παλια thread του ακατανομαστου forum.

Aν θέλεις να το τραβήξω και ποιο πολυ για να δεις οτι μιλω με επιχειρηματα και δεν έχω προβλημα να βαλω το μαχαιρι στο κοκκαλο αυτο γίνονταν κυρίως λογω της προσηλωσης ιδιοκτητων - εργαζομενων γνωστου μαγαζιου πάνω στην Intel,βέβαια αυτοι δε φταίγαν σε τιποτα ειχαν την αποψη τους.Οι αποψεις τους όμως οδηγουσαν πολλα ατομα, απο γλυψιμο για συμφερον να το πω, απο ευγενη συμπεριφορα να μην τα προσβαλω,σε κατασταση συγκαταβασης αντε στην καλυτερη αδιαφοριας περι INTEL-AMD

Τελος δε νομιζω οτι πρεπει να grow up για να καταλαβω τις προθεσεις και την συμφεροντολιγικη συμπεριφορα πολλων ατομων.

Αυτα απο μενα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly [Σήμερα, στις 02:09]

Chosen εγω αυτο που ειπα ειναι οτι ανεξαρτητως οπαδισμου οταν καποιοι βγαιναν αδικα και κατηγορουσαν την Amd κανενας ουτε καν απ τους ουδετερους παρατηρητες(οπως τους παρουσιαζεις),δε βγηκε να αντικρουσει τιποτα εκτος απο το Δημητρη.Και αν θέλεις μπορω να σου βρω παρα παρα πολλα παλια thread του ακατανομαστου forum.

Aν θέλεις να το τραβήξω και ποιο πολυ για να δεις οτι μιλω με επιχειρηματα και δεν έχω προβλημα να βαλω το μαχαιρι στο κοκκαλο αυτο γίνονταν κυρίως λογω της προσηλωσης ιδιοκτητων - εργαζομενων γνωστου μαγαζιου πάνω στην Intel,βέβαια αυτοι δε φταίγαν σε τιποτα ειχαν την αποψη τους.Οι αποψεις τους όμως οδηγουσαν πολλα ατομα, απο γλυψιμο για συμφερον να το πω, απο ευγενη συμπεριφορα να μην τα προσβαλω,σε κατασταση συγκαταβασης αντε στην καλυτερη αδιαφοριας περι INTEL-AMD

Τελος δε νομιζω οτι πρεπει να grow up για να καταλαβω τις προθεσεις και την συμφεροντολιγικη συμπεριφορα πολλων ατομων.

Αυτα απο μενα...

Κατ' αρχας, συγνωμη για την παρεξηγηση, το "grow up" δεν πηγαινε σε σενα :(

Τωρα για τα υπολοιπα, δε με αφορα τι εγινε παλιοτερα στο "αλλο" φορουμ, το θεμα ειναι οτι η ολη αντιδραση εκδικησης ειναι παιδαριωδης και αδικαιολογητη. Προσπαθουμε να κρατησουμε ενα φορουμ ευχαριστο για ολους, καθαρο και αντικειμενικο και η εκδικηση του Δαγκαλιδη προς τους Intelαδες του "αλλου" φορουμ ειναι ατοπη, ακαιρη και ανεπιθυμητη. Και να εισαι σιγουρος οτι αμα βγει καινουριος Intel και ειναι ταχυτερος απο τους AMD, θα υπαρξει η σχετικη πλακα, σε ενα δυο θρεντς και τελος! Αλλα ακομα κι αν βρεθει ενας μλκας να κανει 15 θρεντς/εβδομαδα για το ποσο καλυτερος ειναι ο νεος Intel και με δηλωσεις του στυλ "παρτε τα τωρα" και τα συναφη, θα τυχει του ιδιου γιουχαρισματος και της ιδιας αποδοκιμασιας. Τουλαχιστον απο τα μελη του TheLab που δεν θελουν να το δουν να "γινεται" PcTech.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε Forum που θέλει να σέβεται τον εαυτό του δίνεται η δυνατότητα στα μέλη του να εκφράζουν τις απόψεις τους με το τρόπο τους αρκεί να μην ξεπερνούν τα όρια της ευπρέπειας και τις προσωπικής εμπάθειας.....

Κάποιοι εδώ μέσα έχουν αναλάβει τον ρόλο του αστυνόμου και προσπαθούν να "φυλακίσουν" ότι δεν τους κάθεται καλά και δεν το "πάνε"...

Κάνουν ότι μπορούν για να πέισουν εαυτό και αλήλους ότι είναι οι "εκλεκτοί" και ανώτεροι ποιοτικά - πνευματικά - μορφωτικά από τον μέσο όρο των χρηστών με αποτέλεσμα να θεωρούν ότι η δική τους γνώμη μετράει - ότι η δική τους συμπεριφορά είναι δείγμα πολιτισμού - ότι η δική τους άποψη δημιουργεί νέο ρεύμα εξηγίανσης και καθοπρεπισμού.....

Ομως πλανώνται πλάνη ικτρά αφού ο τρόπος που συμπεριφέρονται δηλώνει εμπάθεια και υπερβολή........

Εχω τουλάχιστον 7 Χρόνια που ασχολούμαι με δημοσιεύσεις σε Διεθνή Forums και τα τελευταία 2 σε Ελληνικά και δεν έχω την ανάγκη του εκλωβισμού της έκφρασής μου σε καθώς πρέπεισμούς ενός Forum.....

Ποτέ μου δεν έθιξα προσωπικά κανέναν αλλά πάντα τα έριχνα στην ΙΝΤΕL και αυτό είναι που γίνεται για αρκετούς λόγους που είναι και προσωπικοί αλλά και πρακτικοί.......

Το σύγουρο είναι ότι ΝΑΙ ...... είμαι "κολλημένος" με την AMD αλλά όχι και μλκας να δέχομαι αβίαστα την χολή μερικών - μερικών......

Chosen σου εύχομαι ολόψυχα να βρείς την καταξίωση που σου ανήκει σε αυτό το forum.....

Kαι μιας και είσαι ο "ΕΚΛΕΚΤΟΣ" της παρέας όπως διατυμπανίζεις κάθε τόσο ..... κάνε την αυτοκριτική σου και θα καταλάβεις ότι ο τρόπος που διάλεξες ως συμπεριφορά ..... Δεν σου αξίζει φίλε μου ....... To ίδιο ισχύει και για τον DJD .....

Καλή σας επιτυχία στα αστυνομικά σας καθήκοντα.........

Link to comment
Share on other sites

Ο γνωστός Dagalidis... που πάντα φεύγει, αλλά πάντα μένει....

Ευχαριστούμε για το μάθημα που προσπαθείς να μας περάσεις, αλλά δεν το έχουμε ανάγκη... ειλικρινά δεν το έχουμε...

Μιας και αποφάσισες να φύγεις, κάντο .... τήρησε για μία φορά τον λόγο σου....

Και όσο αφορά τα "διεθνή φόρουμ"... σε ένα τουλάχιστον που συναντιόμαστε, δεν έχεις γράψει τίποτα σχετικό, διότι γνωρίζεις καλά ότι το ban για το trolling θα εφαρμοστεί χωρίς συζητήσεις, όπως και το ban για διπλή εγγραφή όπως και για την χρήση μη valid e-mail και 1002 άλλα...

Φύγε λοιπόν και άντε στην ευχή του θεού που πιστεύεις.

Στο καλό.....

Link to comment
Share on other sites

«Σε κάθε Forum που θέλει να σέβεται τον εαυτό του δίνεται η δυνατότητα στα μέλη του να εκφράζουν τις απόψεις τους με το τρόπο τους αρκεί να μην ξεπερνούν τα όρια της ευπρέπειας και τις προσωπικής εμπάθειας.....»

Πολύ σωστή κουβέντα, αποτελεί βασική προϋπόθεση για μια πολιτισμένη κουβέντα

Όμως.

«θα δείς ένα 64 Βιτεκατοστά π@@@πάρι που σε τυφλώνει.......»

ερώτηση: έχουν ξεπεραστεί τα όρια της ευπρεπείας και της προσωπικής εμπάθειας; Σαφώς και δεν είμαι εγώ που θα δώσω απάντηση.

Εμείς όμως.....

«Κάποιοι εδώ μέσα έχουν αναλάβει τον ρόλο του αστυνόμου και προσπαθούν να "φυλακίσουν" ότι δεν τους κάθεται καλά και δεν το "πάνε"...

Κάνουν ότι μπορούν για να πέισουν εαυτό και αλήλους ότι είναι οι "εκλεκτοί" και ανώτεροι ποιοτικά - πνευματικά - μορφωτικά από τον μέσο όρο των χρηστών με αποτέλεσμα να θεωρούν ότι η δική τους γνώμη μετράει - ότι η δική τους συμπεριφορά είναι δείγμα πολιτισμού - ότι η δική τους άποψη δημιουργεί νέο ρεύμα εξηγίανσης και καθοπρεπισμού.....

Ομως πλανώνται πλάνη ικτρά αφού ο τρόπος που συμπεριφέρονται δηλώνει εμπάθεια και υπερβολή........»

Για μένα, όλη μας η συμπεριφορά, δεν έχει δείξει κάτι τέτοιο. Αλλά ποιος είμαι εγώ για να κρίνω; ’λλωστε η θέση μου δεν το επιτρέπει. Αυτό θα το πει ο κόσμος για μας και κανένας άλλος.

Ξαναγυρίζοντας στην επίμαχη φράση, όχι απλώς ήταν λόγος για ban, αλλά για πολλά χειρότερα. Προσωπικά, δε θα είχα το κουράγιο να κάτσω να αναλύσω τα πράγματα τόσο πολύ, όσο έκανε ο DJD. Ούτε και αυτό σου άρεσε όμως.

Από εκεί και πέρα, ευχαριστούμε για τις ευχές σου. Οι πόρτες είναι πάντα ανοιχτές για όσους έχουν και θέλουν κάτι να προσφέρουν, και τα σκυλιά δεμένα.

Link to comment
Share on other sites

δαγκαδιδη, το οτι σε κραζουν οι intelαδες, οι amdαδες, οι Junior members, οι senior members, οι moderators και οι administrators δεν σου λεει ΑΠΟΛΥΤΟΣ τιποτα?

περα ρε παιδι μου απο το τι πιστευεις για την amd.....

δεν σου λεει κατι αυτο....? :whistling

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν το κόβετε το θέμα; Αρκετά.

Δεν με νοιάζει ποιός έχει δίκιο. Δεν ασχολούμαι. Μπορείτε να σταματήσετε; Μπείτε στον MSN και βγάλτε το άχτυ σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πώ ότι σε ένα φόρουμ όλοι μας λίγο πολύ κάτι υποστηρίζουμε....Μπορεί και να είμαστε και παθιασμένοι με αυτό.....

Δαγγαλίδη εκτός από βαρύγδουπες δηλώσεις και μερικά benchies , εγώ προσωπικά ΔΕΝ έχω δεί ΤΙ προσφέρεις σε αυτό Ή και σε άλλο φόρουμ???...ΠΟΥ βοήθησες έστω και ένα άτομο και σε ΤΙ χωρίς να του πείς "πάρε ΑMD να σωθείς"...??? π.χ. .....

Κι εγώ είμαι πορωμένος με την INTEL αλλά ΔΕΝ κάνω κι έτσι.......και προσπαθώ να βοηθήσω όσο μπορώ και όσο μου επιτρέπει ο χρόνος μου ΚΑΙ τους "AMDήδες" "μοντάρωντάς" και τις μητρικές τους και τις μνήμες τους κ.αλ......

Το πολύ πολύ να μας λείψει από εσένα το χαμόγελο στα χείλη μας από την συμπεριφορά σου, στην αρχή της κάθε σου πρότασης και η αγανάκτηση γιά τις @@ριές πού γράφεις μετά και το "σκοτώνεις" το θέμα....

Με συγχωρείς αλλά έτσι με έχεις κάνει και αισθάνομαι γιά 'σένα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.