Jump to content



HTC touch HD διαφορες αποριες.


Athens2004

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Δεν θα εχεις πρόβλημα με τα ελληνικά με το fingerkey αν επιλέξεις τα σωστά ελληνικά με κεφαλαία γράμματα στις επιλογές του προγράμματος.

Μπορεις να μου στείλεις το λινκ αυτής της ρομ του kwbr?

Link to comment
Share on other sites

Η rom http://media.celogeek.com/roms/kwbr/Kwbr_HD_3.0_Manila.rar

Και το 2.1 keyboard με ετοιμα τα settings για 160 greek .

[ame]http://rapidshare.com/files/224574578/FingerKeyb-2.1-WVGA-gr-taxtax.cab[/ame]

Το keyboard πως το κανω install ? Το ριχνω στην memory αποσυμπιεσμενο και τρεχω το xml αρχειο setup?

Link to comment
Share on other sites

kthnxbai

@ Delijohn Αν δοκιμασεις την ρομ πες μου την γνωμη σου , η αν ξερεις καμια καλυτερη απο αυτην να δοκιμασω κ' εγω.

Καλο το finger keyboard , αλλα ηθελα κατι πιο κοντα στο εργοστασιακο , επισης βρηκα 1-2 σημεια μελανα ( πχ οταν κρατας πατημενο το back space περνουσε πισω απο τους χαρακτηρες ο κερσορας αφηνοντας δεξια του χαρακτηρες , η οταν κρατουσες σε πεδια κωδικων πατημενο το ταδε πχ για να εμφανιστει ο εναλακτικος τον επαιρνε πολλαπλα και οχι μια φορα . )

Αυτο ειναι το official . για htc [ame]http://rapidshare.com/files/417868778/GR-EN_keyboards.cab[/ame] και θα δουλεψει σε ολες τις roms και στις coocked στις οποιες δεν εχουν αφαιρεθει τα Ελληνικα απο την registry ( απο το λιγο που διαβασα )

Παιζει t9 , στα μυνηματα γραφει κεφαλαια ( για 160 ) και βρισκει και επαφες οπου αλλα δεν παιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν σε ενδιαφέρει και κατά πόσο θα σε ικανοποιούσε, αλλά μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου ακόμα και με κάτι τέτοιο! Δεν θα τονίσω την απαράμιλλη ποιότητά του, αλλά σίγουρα θα τα προτιμούσα από τα original αφού έχουν in-ear ακουστικά σιλικόνης! :worship::rap:

Link to comment
Share on other sites

Thnx ., Και συνοψίζουμε .

Τις τελευταιες μέρες εχω δοκιμάσει κανα 20ρια ρομς ( wm 6.1 coocked & official & 6.5 coocked )

Αλλες ηταν απο αργες εως πολυ αργες με αισθητα lags ( κυριως οι 6.5ρες ) Αλλες ειχαν ελαφρα bugakia ( να μην κραταει την διεθνη μας ωρα ( +2 athens ) επειτα απο restart ,,, αλλες με buggakia στο μανιλα ( σε καθε πατημα του home το ρολοι στο μανιλα να ξεφυλιζει μια ωρα για να ερθει στην κανονικη . κλπ κλπ .

Μεχρι στιγμης εχω καταληξει σε αυτην

Kwbr_3.5_Weather_WM6.1

http://media.celogeek.com/roms/kwbr/Kwbr_HD_3.5_Weather_WM6.1.rar

Kαι μαλλον θα την κρατησω . Το κινητο σε idle εχει 38-39% μνημη και πραγματικα ειναι σφαιρατο . εχει αποκριση λες και ειναι κανενα καλοκουρδισμενο nokia series 40 ενω τελικα η διαταξη των 6.1 μου αρεσει περισσοτερο .

Οποτε εχω αυτην την ρομ με το htc keyboard που εχω δωσει μερικα ποστ πιο πανω και το οποιο παιζει Ελληνικα + τ9 .

Αυτα. :mamba:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το μήνυμά σου φίλε μου. Κοίτα τώρα χρησιμοποιώ την Energy Gtx themed και δεν είναι κι ότι πιο γρήγορο αλλά τι δουλειά της την κάνει μια χαρά και είναι και σχετικά "όμορφη". Σίγουρα όσο πιο λίγα φορτώνει τόσο πιο γρήγορα.. και σου μιλάω ενώ έχω δοκιμάσει και την titanium από το ίδιο ποστ που είναι ότι πιο απλό και γρήγορο έχω δει! :worship:

Αυτές τις μέρες δεν έχω χρόνο να δοκιμάσω καμιά άλλη rom. Συνήθως της κρατάω καμιά εβδομάδα για να δω πως τα πάνε και με το θέμα της μπαταρίας.

Επίσης να προσθέσω κάτι γιατί ίσως δεν το έγραψα σωστά παραπάνω. Τα ακουστικά που πρότεινα, τα έχω δοκιμάσει ο ίδιος μετά από 2 bluetooth sony ericsson και τα "μαμά". Συνεργάζονται μια χαρά αλλά η ποιότητά τους δεν είναι κι ότι καλύτερο. Για την τιμή τους είναι τέλεια αλλά θέλουν ευγενικό χειρισμό. Όποιος κακοποιεί το κινητό του, ας παραγγείλει 2! :yes4: Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι!:shutup: Επίσης με λίγο καλύτερο ψάξιμο θα τα βρείτε κι από uk. Μην περιμένετε να έρθουν από μακρύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες , Σημερα παρατηρησα οτι στην συσκευη κολλησε η καμερα. Αν πατησω να μπω στο μενου της να κανω capture μενει μαυρο συνεχω και κολαει .

Προτασεις ? Εχει τυχει σε κανεναν ?

Δοκιμασα hard reset , αλλο ραδιο αλλα τπτ .

Link to comment
Share on other sites

Athens2004 με έψησαν πολύ τα screenshot σου. Φαίνεται πόσο απλή είναι και φαντάζομαι πόσο γρήγορη θα είναι. Αυτό με την camera, αν το ψάξεις στο thread της rom, ίσως βρεις κάτι. Κι αν δεν βρεις, γράψε το και να δεις πως σύντομα θα βγάλουν κανά hotfix. Απορώ πάντως πως μου είχε ξεφύγει ως τώρα.. πρέπει να είναι αστέρι σε ταχύτητα. :patsak:

Link to comment
Share on other sites

Athens2004 με έψησαν πολύ τα screenshot σου. Φαίνεται πόσο απλή είναι και φαντάζομαι πόσο γρήγορη θα είναι. Αυτό με την camera, αν το ψάξεις στο thread της rom, ίσως βρεις κάτι. Κι αν δεν βρεις, γράψε το και να δεις πως σύντομα θα βγάλουν κανά hotfix. Απορώ πάντως πως μου είχε ξεφύγει ως τώρα.. πρέπει να είναι αστέρι σε ταχύτητα. :patsak:

Η καμερα δεν παιζει σε 2-3 διαφορετικες ρομς που δοκιμασα αποταν το παρατησησα.

Στα γρηγορα ? Να παιζει ρολο το ραδιο ? ? ?

Κανα version radio εχεις να προτεινεις ? ( και λινκ )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.