Jump to content



Θερμοκρασιες HD5850..


RGit7789

Recommended Posts

τελικα η πιο σημαντικη λειτουργεια ειναι το vsync...ενω εχω κλοκαρει τις 5850 μου παρα πολυ, αυξησα και αλλο απο πριν, και ειμαι φουλ σταθερος σε 6 ωρες παιχνιδιου και βαλε παρακαλω...τελικα θεικο το vsync...

επεσα -5 βαθμους κελσιου και στις 2 καρτες παρακαλω, συνολικα -10...κανονικα σωζει...χεχε...

τα 910 core 1290 mem...καθολου ασχημα για 2χ 5850...χεχε... :) σταθερα σε 5-15 εως 25-30 λεπτα furmark / msi korbustor(!!!!)...ειμαι απο 85 βαθμους και κατω...τι μ@κ@κια που δεν εβαζα vsync τοσο καιρο...και επειδη καποιοι θα τρεξουν να πουν δεν ειναι χαμηλα τα temp, θα πω ειναι σε ενα midi tower, που με το ζορι χωρανε 2 καρτες, και δεν χωραει 3...δεν εχω full.. ;)

ασχετως που στα περισσοτερα παιχνιδια το vsync δινει καλυτερα min. fps...αρα..?? balte vsync για δροσια και stability...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

dsc08941.th.jpg dsc08943h.th.jpg dsc08954c.th.jpg dsc08959g.th.jpg dsc08953.th.jpg dsc08971.th.jpg

To κουράζω σχεδόν μια βδομάδα τώρα, σήμερα δουλεύω από τις 2 το μεσημέρι και μόλις τα έβαλα πάνω κακήν κακώς. Είμαι ολίγον κομάτια και δεν έχω καθαρό μυαλό για bootαρίσματα και σοβαρές μετρήσεις. Κάποιες που είχα κάνει με το σύστημα topless, τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά (λέω γώ...).

Τα λέμε από αύριο.

EDIT: 24 ώρες μετά την πλήρη εγκατάσταση, επιστρέφω με μερικές temps.

Idle stock: 37/38 GPU/VRM

Load stock: 58/53 GPU/VRM

Idle MK-13: 29/34 GPU/VRM

Load MK-13: 42/52 GPU/VRM

To coolerάκι των VRM τσάμπα του ανέβασα στροφούλες, και με τις ελάχιστες που έτρεχε πάλι σχεδόν τα ίδια νούμερα είχε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.