Jump to content



Red Orchesta 2: Heroes Of Stalingrad


GruntGR

Recommended Posts

Το εβαλα να το δοκιμασω στο single player

Εμεινε 1 μερα στο pc και εφαγε unistall

Αρκετα δυσκολο , οχι οτι αυτο ειναι απολυτα κακο,αλλα αν δεν προλαβαινεις να κανεις βημα και πεφτεις κατω ειναι σπαστικο

επισης τα γραφικα μετρια θα ελεγα οχι ασχημα αλλα οχι και για βραβειο

Γενικα δεν μου κινησε τοσο το ενδιαφερον να το κρατησω στο δισκο μου ,ποσο μαλλον αν το αγοραζα κιολας θα εκλαιγα τα λεφτα μου

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα να το δοκιμασω στο single player

Εμεινε 1 μερα στο pc και εφαγε unistall

Αρκετα δυσκολο , οχι οτι αυτο ειναι απολυτα κακο,αλλα αν δεν προλαβαινεις να κανεις βημα και πεφτεις κατω ειναι σπαστικο

επισης τα γραφικα μετρια θα ελεγα οχι ασχημα αλλα οχι και για βραβειο

Γενικα δεν μου κινησε τοσο το ενδιαφερον να το κρατησω στο δισκο μου ,ποσο μαλλον αν το αγοραζα κιολας θα εκλαιγα τα λεφτα μου

1) το παιχνίδι είναι καθαρα multiplayer oriented

2)δεν νομίζω ότι είναι σωστό να το δοκιμάζεις από το θείο σε single player και να βγαίνεις να το θάβεις με αυτόν τον τρόπο.

Για να γράψω εδώ το έχω δοκιμάσει ένα 8ωρο και όπως και να το κάνεις τόσος κόσμος στους server δεν μπορεί να είναι τρελός.

ειδικά όταν στο είδος υπάρχουν εναλλακτικές τύπου bfbc2...

Link to comment
Share on other sites

More mouse lag since todays patch, pre-render frames increased? - Page 3 - Tripwire Interactive Forums

Η Επιστημη σηκωνει τα ποδια ψηλα :wall:

Μεχρι να παρω sandy δεν ξαναπαιζω, ειμαι καθαρα cpu limited, ασε που δεν μπορω να δω τπτ στα μενου οταν κανω force 8x CSAA απτο inspector.

Δεν μαμιεται, θα εχουν βγει αλλα 10 patch μεχρι τοτε, + κανα οχημα + κανα μαπ, + το rising storm σαν expansion ή mod, ειδωμεν. Tripwire ειναι αυτη και νοιαζεται πολυ για τα παιχνιδια της(χαρακτηριστικο παραδειγμα τα updates στο killing floor), οχι σαν τα αναισθητα ΒΟΔΙΑ στην DICE που το μονο που ξερουν ειναι να βγαζουν ενα μισοτελειωμενο game και μετα να το αφηνουν στα χαλια που ειναι με την δικαιολογια " αυτο ειναι το ορεκτικο, το κυριως πιατο ειναι το BF3 "

Οσο για το gameplay, οκ τι να πω, προφανως δεν απευθυνεται σε ολους, ασχετα αν η εταιρεια εκανε ΤΙΤΑΝΙΕΣ προσπαθειες για να το κανει πιο προσβασιμο απτο πρωτο RO, οποιους μπερδευεται με το να παταει 2-3 κουμπακια παραπανω και γουσταρει να κινειται στον χαρτη σαν ακεφαλο κοτοπουλο μπορει πολυ απλα να ζητησει τα λεφτα του πισω ....

Link to comment
Share on other sites

Ρε αστα σαπια και πες ποσες ωρες εχεις βαλει και αν παιζει κανας ανθωπος το γκεημ...

έχει μια χαρά κόσμο, έχω πάιξει κανένα 10ωρο προσωπικά και το γενικό σχόλιο μου είναι ότι είναι εξαιρετικό παιχνίδι.

εξαιρετικά αληθοφανές .... επειδή όμως δεν σε ανταμοίβει διαρκώς με unlocks ώστε να πορώνεσαι το καλύτερο είναι να το παίξεις μαζί με παρέα φίλων...

Αν ξέρει καποιος πως κάνουμε friend μέσα στο παιχνίδι ας ενημερώσει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε αστα σαπια και πες ποσες ωρες εχεις βαλει και αν παιζει κανας ανθωπος το γκεημ...
Really dig the game now with the last patch, lighting has been overhauled so most windows are not so sniper friendly now, campers really stand out instead of blending in with the shadows, audio crackling has been minimized, performance seems to be improved.

Joined a 38 man server last night and my framerate was @ 62fps fixed most of the time, framerate smoothing and one thread frame lag are the the only things turned on, the rest of the sliders are set to medium except for characters and textures which are set to high, still there are many low res textures here and there, there's a little bit of pop in too, kinda distracting when moving closer to visible vegetation, medium FXAA isn't that effective at reducing jaggies but it's better than nothing.

Atleast i found a medium ground for DoF thanks to the tripwire forums, i have toned it down instead of disabling it, Why Does Depth Of Field Control Tonemapping!?!?!? - Tripwire Interactive Forums , game looks MUCH better now, as for the gameplay, I REALLY like the implementation of bleeding and slow death, feels like watching a war movie.

Rushing in with your bayonet ready, hearing your soldier's war cry ( death cries are back now btw :D ) getting shot in the stomach by an enemy rifleman, only seconds before you manage to penetrate his chest and take him down with you, just epic :D

There will be realism mods soon for the ppl who find the vanilla game too arcadey, can't wait for a zombie mod and some RO1 maps ( arad on this engine should look gorgeous ! )

The game still has lot of potential, new vehicles are in the making, new maps too i presume + that coop mode, devs have released many patches since the launch date, they really do care about their product, now that i've played bf3 on both caspian and metro maps, i still believe that RO2 is pretty unique and has its own appeal, I'll probably be playing both games next year, most of my online friends prefer bf3 but i don't mind playing RO2 with 63 random players, it's not like l4d where a total jackass can really mess up the game for the other 7 players.

There are tk limits and class limits, you can even claim the role of an other player if you happen to do very good during the round. Can't wait to do some spawn camping tonight, my KD post stats reset sits at pathetic 0.90 and that has to change :p lvl3 kar98 already, HOORAH !

Βαριεμαι να κανω ελευθερη μεταφραση στα ελληνικα τα ποστo-σεντονα μου, ειδικα οταν φασιστες αντμινς μου απευθυνουν τον λογο :p

Link to comment
Share on other sites

Το campaιgn ειναι στην ουσια botmatch με καποια βιντεακια σκορπια, εχει και αυτο το λογο υπαρξης του ομως γιατι σου δινει την ευκαιρια να εξοικοιωθεις με πιο πολυπλοκους ρολους οπως squad leader και tank commander χωρις να σε βριζουν οι υπολοιποι στον σερβερ. :p

Τα mod tools δεν εχουν γινει public ακομα, ξαναλεω ομως οτι αναπτυσοναι εδω και καιρο τα rising storm ( Ειρηνικος ) και in country ( Βιετναμ :D )με υποστηριξη απτην ιδια την Tripwire.

Αναμενεται και προσθηκη coop mode καποια στιγμη, πιθανοτατα στο στυλ του Terrorist Hunt.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του ολο και κατρακυλαει.

Κοντευει το 10ρικο....

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] λες ?

Δεν θα μαστε πλεον αγουστοι που λιωνουμε σε console ports!

Για δωσε κανα λινκ περι 10αρικου.

edit

11.52ευρω απο εδω http://cdkeysmarket.com/new-releases/red-orchestra-2-cd-key-buy

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Ε-Ε-Ε-Ε-ΡΧΕΤΑΙ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6KRM12CR2VU&feature=feedu]Red Orchestra 2: Rising Storm - Debut Trailer - YouTube[/ame]

Αξιζουν παντως τα παραπανω λεφτα για digital deluxe, σου δινει mkb42 - AVT40 χωρις να παιξεις καθολου, ZA STALINAaaAAaaaaAaAa :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.