Jump to content



Minecraft!


astrolabos

Recommended Posts

Έχει κανείς δοκιμάσει αυτό το παιχνίδι; Είναι άκρως εθιστικό και απλό στο gameplay. Σκαβ'ς και μαζεύεις υλικά και κτίζεις. Περισσότερα εδώ: http://www.minecraft.net/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Δε το έχω πάρει ακόμα, προτιμώ να πληρώσω full price και να το πάρω όταν πάει σε retail version, παρά να δώσω τώρα για την alpha. Την classic είχα παίξει πολύ, που ήταν δωρεάν τότε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβως ειναι το νοημα του παιχνιδιου?....μολις το δοκιμασα αλλα το μονο που εκανα ηταν καναλια που περνουσε νερο κ πλυμμηριζε καποια μεγαλη εκταση.!!

Link to comment
Share on other sites

τα γραφικά θα φτιάξουν?διότι μου θυμίζει παιχνίδια στο playstation 1

αν και φαίνεται πώρωση

Όχι δε θα φτιάξουν. Το theme του είναι 8bit στυλ γραφικών. Εμένα πάντως μου αρέσουν. :)

Ποιο ακριβως ειναι το νοημα του παιχνιδιου?....μολις το δοκιμασα αλλα το μονο που εκανα ηταν καναλια που περνουσε νερο κ πλυμμηριζε καποια μεγαλη εκταση.!!

Βασικά είναι παιχνίδι που τα λέει όλα ο τίτλος. Mine + Craft. Κανεις mine μέχρι τα έγκατα της γης, κάνεις craft με τα υλικά που έχεις μαζέψει. Φαντάσου το σαν ένα μεγάαααααααλο πάρκο με άμμο που μπορείς να φτιάξεις κάστρα (και όχι μόνο).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Minecraft is a difficult game to categorise. It doesn't follow the typical formula of most modern titles. You can't shoot people in the face in first person, you can't group units together and shoot people in the face in third person, and you can't race a car around a track, win first place, then get out and shoot the spectators in the face. In fact, Minecraft is so difficult to categorise that the developer, Notch aka Markus Persson - the brains behind Infinite Mario Bros and Left 4K Dead - has trouble explaining what exactly his game is and what makes it fun.

This is Minecraft - PC Feature at IGN

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.