Jump to content



Mod 'em all


Dr.Paneas

Recommended Posts

;)

Λοιπον μαστορες... θελω να κοψω το πλαινο του case Μου για ναβαλω plexi... τι εργαλεια θα χρειαστω ; Τις τρυπες για τις βιδες πως θα τις κανω ; Plexi που θα βρω ;

Please Πειτε μου... δεν αντεχω θελω να το Moddaro το ατοιμο!:devil:

Link to comment
Share on other sites

Βιδες οποιες σου αρεσουν.

Εγω πηρα plexi απο ενα μαγαζι στον Ευοσμο περιπου 4 ευρω.

Παχως 3mm.

Με τροχο πιστευω μπορει να γίνει αν και δεν το εκανα με αυτο. εκτος αν βρεις κανα CNC.

Εγω παντως βρηκα!!!!Χα,χα,χα.......

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε, cnc για να κόψετε πλαινο...

Πάρε βίδες όποιες σ αρεσουν που είπε και ο καλλιλεο, τις τρύπες φυσικά θα τις κάνεις με τρυπάνι, πλέξι θα σε βοηθήσει η αγγουρεξ να βρεις, και το πλαινο μπορεις να το κόψεις με χίλιους δυο τρόπους. Μπορεις να χρησιμοποιήσεις dremel, τροχό, σέγα (προτεινομενο), σιδεροπρίονο, cnc, λέιζερ (για όποιον έχει όρεξη, έχουμε στο πανεπιστήμιο...), παντογράφο, φέιζερ, με δαίμονα της ταζμανίας κτλ. Ψάξε στο νετ και θα βρεις άπειρους οδηγούς και προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς πως υπάρχουν και κάτι μεγάλα ψαλίδια που κόβουν και λαμαρίνα, οπότε και με αυτό μπορείς να το κόψεις. Απλά μετα θα πέσει πολύ λείανση γιατι θα κάνεις κάτι ψαλιδιές άλλο πράμα. Εγώ σου προτείνω κάτι ανόδινο και αποτελεσματικό μαζί. Αν δεν έχεις ντρέμελ πάρε σέγα αλλά φρόντισε να έχει καλό πριονάκι για μέταλλα και όσο πιο λεπτό γίνεται έτσι ώστε να μην κάνει πολλά γρέζια. Αλλά όπως και να το κάνεις είτε με ντρίμελ είτε με σέγα είτε με ψαλίδι θα χρειαστείς σίγουρα μια λίμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Καλα για να κοψετε το πλαινο πρεπει να είστε 10 ατομα????

Οχι αλλα για να πιουμε κανα καφε μετα και να αναψουμε το τσιγαρο του επιτυχους μοντ πρεπει να ειμαστε πολλοι.....

Ρε ακομα δεν το καταλαβες ευκαιρια ψαχνουμε να μαζευτουμε και να μ@λ@κιστουμε

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου βλατε και βίδες και να βάλουμε αι δύο Fans Που θα φέρω ;

Καλ ρε Chroma...εσυ σκοτώνεις αφού πιεις ; Τς τς τς... Δεν εχει απολαυση....

Καλα ρε ΤΟ case μου ; Ουαααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.