Jump to content



HD6970 / GTX580 fps(bfbc2) ευρω προβλεψεις


zpaf

Recommended Posts

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply
παιδια με το συμπαθειο κιολας,αλλα πως γνωριζεται ποτε θα κυκλοφορησουν,εχω φιλο πανω στην Σουηδια που δουλευει στην GAINWARD ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ εσεις πως το γνωριζετε....συγνωμη κιολας.

Δεν αμφισβητω κανεναν αλλα επειδη μιλαμε συχνα,δεν μου ειπε κατι τετοιο οτι θα κυκλοφορησουν τωρα ουτε για τιμη μου μιλησε.

As we inch closer to it and nobody anywhere knows anything about it (board partners haven't seen cards, system builders are still in the dark), it begins to look like there may be delays. From what I've heard, AMD won't even be briefing its partners until after that original embargo date passes

Πως να δει ο φιλος σου κομματι απο 69xx αφου δεν εχε ιδει κανεις !!

Link to comment
Share on other sites

As we inch closer to it and nobody anywhere knows anything about it (board partners haven't seen cards, system builders are still in the dark), it begins to look like there may be delays. From what I've heard, AMD won't even be briefing its partners until after that original embargo date passes

Πως να δει ο φιλος σου κομματι απο 69xx αφου δεν εχε ιδει κανεις !!

johny για 580gtx λεει ο def!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπωντας τα 55.9 καρε της 6870 στο 1ο ποστ και βαζοντας ενα 50% πανω βλεπω μια καρτα να παιζει το bfbc2 με 80κατι καρε.

Συγνωμη αλλα δεν τρελαινομαι εκτος και αν την δω στο ραφι εδω ελλαδα στα 400ευρω.

Να μου πεις τρελενεσαι με το 20% πανω της 580 την 500ρουμπα και τα 80κατι καρε σε σχεση με την 480 ; ΟΧΙ

Anyway thanks για τις πληροφοριες.

Τα πρωτα 80κατι απο την gtx580 στο bfbc2 σκασανε αιντε να δουμε και τα 80κατι της HD6970 να ευτυχισουμε.

33831z.png

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι στο τέλος θα δούμε αυτό

CAYMAN XT or 6970

1920 shaders 4D

30SIMD

850-900mhz core

2gb στα 1,4-1,5ghz (4x1,4=5,6ghz or 4x1,5=6,0ghz)

Cayman PRO or 6950

1536 shaders 4D

24SIMD

800-825mhz core

2gb στα 1,2ghz - 1,3ghz (4x1,2=4,8ghz or 4x1,3=5,2ghz)

Link to comment
Share on other sites

BC2 never worked correctly with nvidia cards. the ati cards are butter smooth in this game even at 30 fps. the nvidia cards exhibit an annoying stutter unless you achieve frames that are equal to or exceed your monitor's refresh rate. so most likely this would be 60 fps or greater and you must lock in vsync to eliminate the stutters.

it gets much worse if you are hovering around the 30-50 fps mark where the game should still be smoot. but it stutters quite bad in this fps range and since it is lower than your monitor's refresh rate vsync will not help out here.

nvidia promised a fix months ago but their fix did not work.

Are you a bc2 player ? Do NOT buy gtx460 if .... - [H]ard|Forum

Με αλλα λογια μπορουν να βαλουν τα 82.4fps της 580 εκει που ξερουν, δεν προκειται να αλλαξω cpu-mobo-ram μονο και μονο για να δω 99% usage στην frostbite οταν ο ανταγωνισμος δεν χρειαζεται τοση διαολομενη υποδυναμη απτο υπολοιπο συστημα για να μου δωσει αυτο που ζηταω.

Link to comment
Share on other sites

Are you a bc2 player ? Do NOT buy gtx460 if .... - [H]ard|Forum

Με αλλα λογια μπορουν να βαλουν τα 82.4fps της 580 εκει που ξερουν, δεν προκειται να αλλαξω cpu-mobo-ram μονο και μονο για να δω 99% usage στην frostbite οταν ο ανταγωνισμος δεν χρειαζεται τοση διαολομενη υποδυναμη απτο υπολοιπο συστημα για να μου δωσει αυτο που ζηταω.

Με τίποτα δεν ισχύει! Ο hyper-duper-super guru drivers να έχει κάνει τέτοιο σφάλμα!

Όλα τρέχουν smooth στην nvidia, το 3 way sli? το surround? το 3d surround? τα physx? το 3d single monitor με 3 way sli? Ο guru τον drivers δεν κάνει ποτέ λάθος, τα μάτια σας δεν βλέπουν καλά!

Link to comment
Share on other sites

Are you a bc2 player ? Do NOT buy gtx460 if .... - [H]ard|Forum

Με αλλα λογια μπορουν να βαλουν τα 82.4fps της 580 εκει που ξερουν, δεν προκειται να αλλαξω cpu-mobo-ram μονο και μονο για να δω 99% usage στην frostbite οταν ο ανταγωνισμος δεν χρειαζεται τοση διαολομενη υποδυναμη απτο υπολοιπο συστημα για να μου δωσει αυτο που ζηταω.

εγώ σε q6600 3.3 +gtx 275

και q6600 3.2 + 470 , δεν το έχω παρατηρήσει το φαινόμενο. σε 32 player σερβερ πάντα...

Link to comment
Share on other sites

έχεις θέμα για το 1/2%?

ΦΥΣΙΚΑ καιοχι, για το 40-60% ομως ΝΑΙ !!!

Δεν ξερω αν ασχοληθηκες καθολου με τα λινκ που ποσταρα ή βαριοσουνα, αλλα θα επισημανω για σενα πως αυτη ειναι screenshot απτο "καλο" setup στο οποιο το παιχνιδι τρεχει συμφωνα με αυτον που τραβηξε την σκριν "butter smooth", δεν θες να δεις τι usage ειχε πριν ξεφορτωθει το "μουσειο" τον C2Q στα 3.6 ........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.