Jump to content



HD6970 / GTX580 fps(bfbc2) ευρω προβλεψεις


zpaf

Recommended Posts

αν είναι έτσι τα πράγματα το crossfire 6850 θα είναι λουκούμι, 5970 στα 350 ευρώ, και θα αφήνει πίσω τα μονοπυρινα...

Αν παρεις τα ρισκα του cf/sli δεν χρειαζεται να περιμενεις τιποτε.

Τα setup 2x6850 ή 2x460 με 360 και 400 ευρω αντιστοιχα ειναι τα απολυτα λουκουμακια σημερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Λοιπόν τα 580gtx θα είναι διαθέσιμα στην Ελλάδα από 16 του μήνα (και 18) κομμάτια λίγα....

Όσο για τιμουλα εαν δεν αλλάξει κάτι θα είναι 550 ευρω....

Θα αλλαξουν οι τιμες με την εισοδο του Cayman στην αγορά, εγώ λέω υπομονή να βγουν ολα...

Link to comment
Share on other sites

460 ευρω περιπου, οχι ασχημα.....

Νομιζω και εδω δεν θα δουμε μεγαλες αποκλησεις, πιστευω θα δουμε

υλοποιησεις κατω των 550 ευρω αν οχι στην αρχη με την ελευση των Cayman

σιγουρα,( συμφωνω με τον sebastian), ευελπιστω στα τελη του μηνα να εχουμε

ολες τις καρτουλες και αναλογα τις απαιτησεις του ο καθενας να παρει το χριστουγενιατικο δωρακι του...........:fun:

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το συμπαθειο κιολας,αλλα πως γνωριζεται ποτε θα κυκλοφορησουν,εχω φιλο πανω στην Σουηδια που δουλευει στην GAINWARD ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ εσεις πως το γνωριζετε....συγνωμη κιολας.

Δεν αμφισβητω κανεναν αλλα επειδη μιλαμε συχνα,δεν μου ειπε κατι τετοιο οτι θα κυκλοφορησουν τωρα ουτε για τιμη μου μιλησε.

Link to comment
Share on other sites

GND-Tech.com - NVIDIA GeForce GTX 580 Full Specs and Release Date

από ότι φαίνεται δεν έχει κάτι διαφορετικό από την 480 αρχιτεκτονικά, περισσότερα rop , tmu και τα λοιπά, απλά έχει 512 πυρίνες και καλυτερα ρολογια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λεω ειναι η πραγματικοτητα, και η τιμη που λεω ειναι αυτη που ισχυει αυτη την δεδομενη στιγμη...δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου!

Τωρα ο φιλος σου def που δουλευει στην gainward τι να σου πω...Παντως θα σου πω το εξης δεν θα ερθει gainward υλοποιηση στις μερες που λεω...και ουτε Asus και Evga! Γι αυτο ισως δεν ξερει κατι...

Στα skruntzoμαγαζα λογικα οταν την φερουν θα ειναι πιο κατω...

Αλλα ο ερχομος του Cayman θα αλλαξει τις τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λεω ειναι η πραγματικοτητα, και η τιμη που λεω ειναι αυτη που ισχυει αυτη την δεδομενη στιγμη...δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου!

Τωρα ο φιλος σου def που δουλευει στην gainward τι να σου πω...Παντως θα σου πω το εξης δεν θα ερθει gainward υλοποιηση στις μερες που λεω...και ουτε Asus και Evga! Γι αυτο ισως δεν ξερει κατι...

Στα skruntzoμαγαζα λογικα οταν την φερουν θα ειναι πιο κατω...

Αλλα ο ερχομος του Cayman θα αλλαξει τις τιμες...

δεν ειπα οτι λες ψεμματα,απλα η δικη μου πληροφορια δεν μου ειπε τιποτε για αυτο το ανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA GeForce GTX 580 1536 MB Review - Page 1/31 | techPowerUp

το 20% λιγότερο στην κατανάλωση έγινε 20watt

-H 480gtx 320 watt και το 580gtx 304 watt

....γενικά ένα refreashaki 15% πάνω σε επιδόσεις!

...την 5970 χαμηλά την έχουν! Από αρχείο τα πήραν τα fps...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το (εκτος θεματος) ΑΛΛΑ εχω την απορια 3Χ5870 VS 2X580GTX ποιος θα εει κεφαλι και αν αξιζει η μεταβαση σε καποιον που εχει 2 η 3 5870

Φιλε def οπως ξερεις πολυ καλα 2 πυρηνες ειναι οτι καλυτερο πρακτικα... 3 και πανω ειναι καθαρα για benches.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.