Jump to content



Recommended Posts

συμφωνω οτι για ολα υπαρχουν λυσεις...

Για καθε φακο που πρβληματιζεσαι ...σου βρισκω δυο με ενσωματομενο μοτερ.

Τεσπα...κλασσικα φιλοσοφικη συζητηση και παλι 3-4σελιδες..

συμφωνω με ετερον dark...

Οτι και να παρει αξιζει ...το θεμα ειναι ποσα θελει να δωσει και τι θελει να κανει.

Θεωρω οτι d5000+18-105 ειναι η καλυτερη λυση για τον αρχαριο-χομπιστα-πρωταρη εξεικοιωμενο που ψαχνεται στο 500αρικο περιπου.

Αυτο σε καινουριο...σε μτχ δε ξερω αν βρει τον παραπανω συνδιασμο ..αλλα στα ιδια παιζει d90+18-105

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Η τσάντα της Nikon είναι uber fail, αλλά από το τίποτα καλύτερη. Το Hama αν ρωτήσεις ποιο είναι ακριβώς θα ήταν χρήσιμο, μπορεί να είναι κανένα των 15€, αν και πάλι από το τίποτα είναι καλύτερα :p

Το ίδιο πακέτο παίζει και στα 750€ σε άλλα μαγαζιά πάντως, μόνο ο 55-200 έχει γύρω στα 200€.

Link to comment
Share on other sites

CPT Παπαδάκης πήρα τη δικιά μου, ο Κατερέλος επίσης είναι αξιόπιστος.

Να έχεις μόνο στο νου σου, ότι θα αλλάζεις φακούς στις βόλτες σου αν διαλέξεις αυτό το πακέτο τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν η Ελλάδα ''παιζει'', τσεκαρε εδω: Πρόδρομος Γαλαίος - Φωτογραφικά Είδη

Καλύτερα ομως ενα τηλ. για καλύτερη τιμή.

Ζητας τον Μάκη. Ειναι πολύ εντάξει και σε τιμές και σε εξυπηρέτηση.

(Ελπίζω να μην θεωρείται διαφήμιση).

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B0037KM0FI/ref=ox_ya_os_product]Canon EOS 550D Digital SLR Camera: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

Έπαιξε επιλογή τελικά, για να μου έρθει και σύντομα. Σε Canon πήγα για να "δανειστώ" τους φακούς του πατέρα μου.

Για να δούμε τι φωτός θα τραβήξουμε:fun:

Ευχαριστώ όλους για τις ιδέες σας.

Link to comment
Share on other sites

λοοολ Dark :p

Έχω κάτι με τα μεταχειρισμένα ρε συ, δεν την παλεύω. Ψυχολογικός καθαρά ο λόγος.

Οι φακοί του πατέρα μου δεν ξέρω ακριβώς τι είναι, αλλά δεν ξέρει ακόμα ότι θα τους δανειστώ οπότε δεν λέω τίποτα ακόμα.

Θα την έχω την επόμενη βδομάδα και θα την πάρω μαζί Άμστερνταμ...χεχεχεεε:T:

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και βιβλίο για dummies ραααα, τι με πέρασες? Την μυρίστικα τη φάση ότι σε Auto θα την βγάζω οπότε φρόντισα να μορφωθώ.

Χτύπησα και ένα τσίλικο τρίποδο gorillapod, έτσι για να γουστάρουμε.

[ame=http://www.amazon.co.uk/Joby-Gorillapod-Canon-1000D-Panasonic/dp/B000KFRSG4/ref=sr_1_2?s=electronics&ie=UTF8&qid=1289926062&sr=1-2]Joby Gorillapod for Canon 450D, 1000D,500D, Nikon: Amazon.co.uk: Electronics[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.